Šta je novo?

Izbori 2024

Pa normalno, a onda neki pričaju kako bi eto žvala pristao da pomeri izbore za jesen samo da su ga svi lepo zamolili... lol
takvi verovatno kliknu na pop-up da je razvedena matorka napaljena na 2km od njih

Ovde oni sami realno tesko da mogu bilo sta da urade, ni ovi ni sava,
ovde pomazu samo neredi za koje uspavane lepotice izgleda nemaju volje, čekaju da žvala konačno da fer uslove za izbore 2032ge..
 
Mala skola unistenja opozicije.
Jedni su namireni, drugi igraju kako im se svira, a treci namagarceni,
Znali su sa kakvim amaterima imaju posla, zato je vlast i ovako opustena vec par meseci.
Znam neke ljude kojima je frka bila u decembru a sada se ponasaju kao da je sve ,ne samo gotovo, nego da su i umnogome popravili poziciju u bgu
 
Jedina opcija koja postoji je da svi povuku liste i da se stara koalicija Spn ponovo ujedini jer ovo ovako ne ide. Da se izbori bojkotuju, a onda da odmah tražimo nove izbore zbog nemanja legitimiteta skupstina gradova i opstina. Poobarali liste opoziciji gde su imali šansu za pobedu i sad nema apsolutno nikakvog smisla ucestvovati u tome.
 
Zar nije sava vec "dosao do tebe"?
Evo i njega su odbili pa ko ga yebe nek se snađe sam, neću ja imam važnija posla?

Kao sto rekoh, rokaj gangula...

Edit:
evo i botovi na njihovim portalima u glas pišu "amateri" i slične gluposti...
...jbg sava je bas brzo presao put od novog lica do "amatera", kazem ja - ovde isus da dodje i da se kandiduje nasli bi mu nesto i to bi u narodu prevagnulo..
K-P ima pocetnu podrsku, ne znaci da ima bezrezervnu. Uvek sam cekao da vidim sledece poteze i sta ce dalje uraditi, dobro su poceli.

I na ovo sto se desilo sa predavanjem lista sam ih branio na pocetku, a sada kazem da im opet necu zameriti, jednostavno cu se praviti da nisam video, prelazim u obicnog coveka koji ne prati ovo religiozno i to je to.

Da, dosao je Savo do mene, evo, praticu ih na instagramu pa mogu da dodju do mene.

Izgleda da su izigrali i BB i K-P sa onim oko promene prebivalista, ako negde fale neki glasovi, to isto prihvatam kao SNS manipulaciju, ali ovo sa zastupljenoscu polova je vec previse, to je iskljucivo njihova greska za koju ne vidim kako mogu da nadju opravdanje.

No, imaju pravo na gresko, nek je sada i isprave.

I odrade kampanju kako spada i dodju do mene i svih nas.

To sto vecina ljudi ne prati religiozno sve vesti je u ovom trenutku pozitivno i nece videti ovu lakrdiju, ali i kada ovo prodje, nece im forumi i N1, Danas i Nova (a koji su btw naklonjeni Djilasu) biti dovoljni.

Moraju da osure po mrezama, ulici... i tako ce i doci i do mene i do svih nas. Ne vidim sta je problem.

Srecno im bilo.
 
Jedina opcija koja postoji je da svi povuku liste i da se stara koalicija Spn ponovo ujedini jer ovo ovako ne ide. Da se izbori bojkotuju, a onda da odmah tražimo nove izbore zbog nemanja legitimiteta skupstina gradova i opstina. Poobarali liste opoziciji gde su imali šansu za pobedu i sad nema apsolutno nikakvog smisla ucestvovati u tome.

Kasno je za bojkot, sad je samo predaja na stolu. Koji id***, ne mogu da verujem. Ovaj bi ih preveo žedne preko vode...
 
Jedina opcija koja postoji je da svi povuku liste i da se stara koalicija Spn ponovo ujedini jer ovo ovako ne ide. Da se izbori bojkotuju, a onda da odmah tražimo nove izbore zbog nemanja legitimiteta skupstina gradova i opstina. Poobarali liste opoziciji gde su imali šansu za pobedu i sad nema apsolutno nikakvog smisla ucestvovati u tome.
Druže da li se sećaš 2020te godine?

Pa jbt na jbnom starom gradu radikali bez problema orgijaju vec 4godine od tad i evo uredno odbijaju liste opoziciji!
za te 4 godine se uopste nisu potresali sto nemaju legitimitet evo izgurase ceo mandat!
e isto ce to da se desi i ako se i sada bojkotuje...
 
Izvinite na mojoj neinformisanosti, ali u takvom sam poslu i rokovi su mi tako blizu da ne stižem da pogledam šta se dešava (ne mogu da kažem da mi nije prijalo to). Šta se dešava? Neko nije skupio potpise, Oborene su liste? Kome, Ne davimo Beograd, Savu? Da li je to konačno
 
Jeste konačno jer su liste odbijene a ne vracene na doradu (sto se obicno radi)..

Dakle ili neredi ili eto radikala jos 4godine na stsrom gradu i vracaru
 
Druže da li se sećaš 2020te godine?

Pa jbt na jbnom starom gradu radikali bez problema orgijaju vec 4godine od tad i evo uredno odbijaju liste opoziciji!
za te 4 godine se uopste nisu potresali sto nemaju legitimitet evo izgurase ceo mandat!
e isto ce to da se desi i ako se i sada bojkotuje...
A koja je alternativa sad reci mi, manje od 3 nedelje pred izbore gde su opoziciji oborili liste, ili će tek oboriti na svim opštinama gde imaju šanse za pobedu. Nije kasno za bojkot, naprotiv je dobra stvar da se sve liste iz svih gradova povuku bas 2 nedelje pred izbore, pa onda da ceo svet vidi kakvu smejuriju od izbora imamo, gde će sns imati 99% mesta u svim skupštinama, toga nema ni u Severnoj Koreji.
 
Jeste konačno jer su liste odbijene a ne vracene na doradu (sto se obicno radi)..

Dakle ili neredi ili eto radikala jos 4godine na stsrom gradu i vracaru
Čije liste su odbijene? Svima iz opozicije? I zašto pobogu? Kako to nema nigde po Bljucu, Kuriru i ostalim g.....?
 
A koja je alternativa sad reci mi, manje od 3 nedelje pred izbore gde su opoziciji oborili liste, ili će tek oboriti na svim opštinama gde imaju šanse za pobedu. Nije kasno za bojkot, naprotiv je dobra stvar da se sve liste iz svih gradova povuku bas 2 nedelje pred izbore, pa onda da ceo svet vidi kakvu smejuriju od izbora imamo, gde će sns imati 99% mesta u svim skupštinama, toga nema ni u Severnoj Koreji.
Pa ceo svet je video to 2020te, i??
I tad je sns imao toliko u svim skupstinama (tako uostalom su i dosli u poziciju da na starom gradu odbijaju liste) i to tamo gde nikad nisu mogli ni da sanjaju da ce pobediti!
Sta se desilo??
Nista!

Ko prica o alternativi (osim nereda i blokada)?
Ja ti govorim sta ce se desiti ako opozicija slegne ramenima i kaze dobro bojkot,
pa desice se isto ko i 2020te
 
Pa ceo svet je video to 2020te, i??
I tad je sns imao toliko u svim skupstinama (tako uostalom su i dosli u poziciju da na starom gradu odbijaju liste) i to tamo gde nikad nisu mogli ni da sanjaju da ce pobediti!
Sta se desilo??
Nista!

Ko prica o alternativi (osim nereda i blokada)?
Ja ti govorim sta ce se desiti ako opozicija slegne ramenima i kaze dobro bojkot,
pa desice se isto ko i 2020te
Ne pričam o tome, a tada nisu svi bojkotovali i bilo je itekako stranaka koje su izlazile. Ja sam za to da se već 2. juna odmah izađe ja ulice i napravi veliki pritisak na vlast gde bi u što skorijem roku raspisali nove izbore za sve opstine i gradove gde su izbori bili 2. juna, a ne kao 2022 gde su raspisali izbore samo za Beograd, a ne i za opstine, gde su napravili katastrofalnu grešku.
 
Poslednja izmena:
Ne pričam o tome, a tada nisu svi bojkotovali i bilo je itekako stranaka koje su izlazile. Ja sam za to da se već 2. juna odmah izađe ja ulice i napravi veliki pritisak na gde bi u što skorijem roku raspisali nove izbore za sve opstine i gradove gde su izbori bili 2. juna, a ne kao 2022 gde su raspisali izbore samo za Beograd, a ne i za opstine, gde su napravili katastrofalnu grešku.
Tad su svi bojkotovali osim satelita sns i po nekih koji su imali 1% podrske...

Ti si za to da izadjemo na ulice ali kao sto vidis vecina nije,
cekaju da se opozicija (i spn i sava) sama snadje i da im se javi kad se snadje...

Edit:
Bez nereda ti radikali nista nece dati, mozes ti da trazis sta hoces ali ako nemas iza sebe dovoljnu silu dobices sipak od njih!
Nisu oni raspisali izbore 2022 samo gradske jer opozicija "nije trazila" opstinske vec zato sto su oni tako hteli,
Ja stvarno ne razumem da je toliko tesko da se ukapira kako stvari stoje
 
Poslednja izmena:
1000006801.jpg
 
I kreni promeni i biram borbu (ili negde jednu negde drugu) u centralnim gradskim opstinama
Hvala

To što je kreni promeni pogrešio, ako je pogrešio nije previše čudno, relativno su novi u politici. MOžda je Savo dobar i inteligentan i vešt, ali nije lako naći kvalitetne ljude.
partije koje su na sceni ve nekoliko godina ne treba da greše.

PO meni je greška opozicije što se previše često re-brendira. Na primer, meni su svidjaju iz Ne davimo Beograd. Već nekoliko ciklusa glasam za njih, verovatno ću i sada. Ali oni su postali manje vidljivi time što su ušli u savez i promenili ime u Levo Zeleni front ili kako već, pa sada biramo borbu, ili biramo ovo ono kako im dođe. Ime lepo zvuči i sve je to OK, ali oni su se izgradili kako Ne davimo Beograd i tako treba da ostane. Isto važi i za druge partije. Kada uđu u koaliciju oni promene ime i sada treba da ih tražim na spiskovima gde su i u koji su se savez utopili. Hajde, ja ću to da uradim, ali mnogi neće da se zamaraju
SNS tu ne greši. Oni su izgradili svoj brend oko Vičića i nije slučajno što je on prisutan čak i kada se radi o izboru za mesnu zajednucu
 
Pa sad koliko su tu greske u pitanju a koliko je to bahatost radikala i otvoreno nasilje koje oni demonstriraju vec godinama a sad kulminira?

I svako ima neko svoje misljenje sta bi opozicija "trebalo" da radi ili da ne radi, a istina je prosta: kad vecinskom narodu stvarno bude dosta ovog divljastva ono ce i otici,
do tad opoziicija moze i da dubi na glavi - protiv autoritarno bezobraznog rezima za koji zakon ne vazi, ne moze nista da uradi...
 
Заиста не видим чему толика паљба по КП и ББ. Места за критику има и увек је било али ово је све очигледно режија СНС-а, а они су имали спремну режију и за ситуацију да су се у старту сви одлучили за бојкот. Нико није могао знато да ће се СНС одлучити за овако љигаве потезе, али очигледно им је стало да сачувају сваку општину макар имали гласова као Курти у српским општинама. Сада је и јасно зашто су кочили регистрацују потписа са оном одлуком да оверивачи раде у минималном капацитету, како би опозиционе странке што касније предале листе. Чудо једно да нема неправилности ни у једној приградскиј општини где је јасно да опозиција нема шанси, већ само у централним општинама где је ситуација скоро обрнута. И оно што је већ речено, чудо једно да су Чале, и остале маргиналне странке (очигледно СНС сателити) о којима нико ништа не зна осим да воле да узимају имена слична опозиционим како би одвукле колико толико гласова, успеју да скупе и овере потписе у невероватно кратким роковима а да их нико нигде није видео да скупљају те потписе, а знатно већи покрети попут ББ и КП једва успевају.

Само једна је овде опција коју треба пљувати а не бојкот и не-бојкот-који-ће-можда-постати-бојкот опозицију. Ако ништа друго, након ових криминалних потеза власти, постоји могућност да се подигне потенцијал улице, кога није било пре неколико недеља када се одлучивало о првобитном бојкоту.
 
To sto vecina ljudi ne prati religiozno sve vesti je u ovom trenutku pozitivno i nece videti ovu lakrdiju, ali i kada ovo prodje, nece im forumi i N1, Danas i Nova (a koji su btw naklonjeni Djilasu) biti dovoljni.
Ovo jeste tacno , i meni bi bilo lakse da nisam video. Moraju nekako da preokrenu ovo u svoju korist sad, ne znam kako, ali moraju, posto je izlaznost vec bila upitna.
S druge strane koliko ponizenja i neregularnosti od strane vlasti mogu da istrpe? Oni imaju u rukama ne samo organe partije vec ceo drzavni aparat.
 
Ne mora On da zna dva poteza pobogu,
nego On u svojim rukama drzi apsolutnu vlast i moze da radi sta hoće i protiv zakona ako treba jer drzi u šaci i tužilaštvo i sudstvo..

Partija šaha je ravnopravna jer svi imaju jednake figure istog broja a ovde on ima sve,
i do sad ga je jedino ulica terala da promeni sta je umislio a nikakvi bojkoti, "traženja", mudrolije i sl...
 
Apsolutno ne treba ovde kriviti opoziciju, prosto vlast u rukama ima sve i za svaki potez opozicije oni imaju neki mehanizam prevare. Toliko o onim pričama da je Hil naterao BB i KP da izađu na izbore, da jeste, ne bi im sad sns masovno obarao liste i bukvalno ih naterao da ne izađu na izbore. Sns je ovim pucao sam sebi u nogu i zbog par opstina neće imati legitimitet posle 2. juna, koji bi imali da su pustili opoziciju da izađe u svim opštinama i gradovima, pa makar i po cenu da nešto izgube.
 
Nisu imali legitimitet na tim opstinama ni prethodnih 4 godine pa se nisu nesto potresali zbog toga i evo koriste to da obaraju opoziciji liste...

Ulica i samo ulica, kao onda za vreme korone 2020te u julu ili ono za rio tinto...
 
Politički su nedorasli, a ni mudrost im nije jača strana. Ovaj im zna unapred dva poteza. Uloženi trud mu je verovatno kao kad igra partiju šaha s Markom Đurićem...
Вероватно јесу недорасли, али то не значи да им не треба дати прилику да "дорасту" и не значи да то што су им оборене листе није велика крађа. Листе су морале бити враћене на дораду, јер кривица што су предате у последњем тренутку је на властима које нису дозволиле оверивачима да раде оно што по уставу морају да раде и то динамиком таквом да изборни процес тече нормално.

Ако је обарање листа оправдана онда је то било и са обарањем изборних резултата на низу места где је ондашња опозиција победила на изборима који су претходили петооктобарској револицији. А наравно да није било. Неправилности има увек, али ако ти поништаваш само онде теби одговара и на оним изборима где теби одговара онда је то хиљаду пута горе од самих неправилности, било на изборној листи било на бројању гласова.
 
Vrh