Šta je novo?

Izbori 2024

Imao si i prošli put Tadića ili Jeremića u istoj poziciji. Problem sa kreni promeni je ljudski potencijal. Imaš Savu i deset NVO hipstera iza njega...
 
Pričao sam već o tome, taktički ga brane da ispadne kako je vucicev. Taj isti informer napise 1 naslov gde ga kao brane, pa ga već sutra pljuju.
Evo ovde su na strani Dabrice i Vukadinovica protiv Save


Zavadi pa vladaj. Mislim, to pokusavaju, jedino sto mi ne bi trebali uopste da se obaziremo na to, eventualno da se sprdamo sa tim i toeto.

Evo, kad moram da kopam po govnima, nazivaju ga bednik i pljuju najstrasnije i onda se nadje neko pametan ovde da kaze da ga Informer brani.

 
Скорија дешавања у НС:

Kako su novosadske stranke prikupljale i overavale potpise: Vikendom i daleko od očiju javnosti

Једна баш сумњива листа из тог текста

Stranka "Zajednica Srba" podnela listu za izbore u Novom Sadu

Листа која постоји од 2020. и која ми је од тада сумњива
Grupa građana "Sasvim druga priča - Grad građanima" podnela je listu za izbore u Novom Sadu

представљају се као млади и другачији а те 2020. је на листи био, а и стајао иза те приче, Зоран Шћепановић, сарадник Ненада Чанка.

Мало више о томе овде:
Šćepanović (Sasvim druga priča): Očekujemo da uđemo u Skupštinu Novog Sada
Nenada Čanka finansirao uhapšeni novosadski tajkun
 
Svuda postoje te trojanske sns liste i lako se prepoznaju po tome sto imaju nazive slicne nazivima opozicije ili su neke srBske patriJotske ili naravno ruske
 
Поента демократије је да се партија уједини око конкретног програма и идеолошких вредности / визије будућности земље, људи бирају партију у којој ће да буду активни у складу са својим ставовима, гласају за ону партију која се поклапа са њима и та партија их после заступа у скупштини. Не мора да има већину, не мора да икога "сруши", не мора да оствари потпуну контролу али мора да има јасну политику и визију коју гура и покушава да оствари у што је већој мери могуће. Социјалисти једне земље излазе на изборе да би кроз политичке инструменте гурали земљу ка социјализму и борили се за левичарску политику, не излазе на изборе само да би победили. Аналогно томе и десничари, либерали, еколози итд. То је нормална демократска култура.
Da je tako, uvek bih birao Djb, imaju po meni najbolji program i jedini su se borili protiv kovid fasizma 2020/21, dok su svi ostali podrzvali zakljucavanje i cutali. Medjutim kod nas moras da gledas ko moze da ugrozi av-a i da glasas za njega, to je jedini nacin borbe.
 
Da je tako, uvek bih birao Djb, imaju po meni najbolji program i jedini su se borili protiv kovid fasizma 2020/21, dok su svi ostali podrzvali zakljucavanje i cutali. Medjutim kod nas moras da gledas ko moze da ugrozi av-a i da glasas za njega, to je jedini nacin borbe.

Зато што је и већи део опозиције болестан и не групише се у партије по програму и циљевима већ по егоизму лудака попут Радуловића што је опет израз изопачености политичке сцене у Србији где партија постоји да служи једном човеку а не човек да ради у оквиру идеолошке партије. Но просто није истина да су се они једини борили против ковид мера 2020/21. ено једна од новопечених нових политичких опозиција ти је Несторовић главом и брадом па у духу сломљене (америчке) демократије можеш да гласаш за оно што је најсродније твојим политичким ставовима као што социјалисти у Америци морају да гласају за демократе
 
Parcijalni bojkot je novina u ponasanju opozicije, jos od 1992., kada su bojkotovani savezni izbori.
Sa izuzetkom Zelenovića, koji je to već demostrirao pre nekoliko godina, kada je bojkotovao parlementarne izbore a izašao na lokalne u Šapcu. Demostracija se pokazala, po očekivanjima, potpuno bezuspešnom. Zbunjujuće poruke za birače nikad nisu bile dobre. Zašto slediti sad nešto što je Zeleni već pokazao da je jako glupo..
 
Bukvalno. Morali su odavno ljudima da nacrtaju šta je ideja i da se konzistentno drže toga. A ne malo hoće, malo neće da izađu, videće još, pa hoće na jednim, neće na drugim...

A njihova ciljna populacija uglavnom ima i druge stvari u životu kojima se bavi, tako da ako im se ne servira sve crno ili belo, džaba sve.
 
Evo, manje od 4 nedelje za misionarsko delovanje u medijski izolovanom delu populacije, a što je glavno sektaško-izdajničko biračko jezgro. U okviru svojih ličnih, porodičnih i poslovnih obaveza, ponudio sam opoziciji svoju pomoć na datum tačno i samo 04.05.2024. da se organizuje tribina, televizijsko gostovanje, ili nešto tako ozbiljnije, gde bi se sa malo mog vremena postigao veliki efekat. Moja relevantnost u odnosu na ostale iz inženjerskih profesija se ne ogleda u maksimalnoj hiper-stručnosti, nego u potkovanošću društvenim naukama i integritetu. Da nije onog drugog, bio bi bar jedan inženjer koji bi se odazvao na moj poziv da učestvuje u kolumni "Metro-logija".

Umesto toga, čak i ova tema je puna trla-baba-lan. Tako neki učesnik piše o "evropskim vrednostima", nekom religijsko-imaginarnom pojmu. Za razliku od ne samo većine forumaša, nego i od većine ljudi u Evropi, imao sam prilike da živim i na hladnoratovskom istoku, i na hladnoratovskom zapadu Evrope, i na dnu Evrope, koje je to postalo sredinom 2012. formalno, a 30.06.2018. i funkcionalno/faktički. Mnogo toga lošeg, a koje se nikakvim izborima neće promeniti sam video i na hladnoratovskom istoku ni na hladnoratovskom zapadu, ali ipak su to civilizovana pismena društva sa ozbiljnom društvenom povratnom spregom.

Nekako, to dno Evrope me najviše boli, jer sam tamo odrastao. U toku diskusije sam predlagao "ideja za svaku opštinu". Evo, "Zemunski bulevar", pandam Vojvode Stepe na Voždovcu, Jurija Gagarina na NBG, Bulevara kralja Aleksandra na Zvezdari, Požeške na Čukarici. Formiranja linearnog centra, sa čak višim transportnim performansama od prethodno pomenutih. Na žalost, među onima koji su hrabri da budu opozicija, nema mudrsosti i osećaja da se napravi privlačna i kvalitetna kampanja "za", za Zemunski bulevar, za zgradu Opštine Voždovac i centralnog doma zdravlja na Trošarini, za Dunavski venac, za ovo, za ono... Da kada nakon kucanja na vrata, medijski izolovana polovina populacije otvori, da zablista nešto novo, sveže, kroz neki render, mapu ili prikaz sveža ideja, daleko ozbiljnija od dodavanja saobraćajne trake na razdelnom ostrvu.

Zemun.jpg
 
Зато што је и већи део опозиције болестан и не групише се у партије по програму и циљевима већ по егоизму лудака попут Радуловића што је опет израз изопачености политичке сцене у Србији где партија постоји да служи једном човеку а не човек да ради у оквиру идеолошке партије. Но просто није истина да су се они једини борили против ковид мера 2020/21. ено једна од новопечених нових политичких опозиција ти је Несторовић главом и брадом па у духу сломљене (америчке) демократије можеш да гласаш за оно што је најсродније твојим политичким ставовима као што социјалисти у Америци морају да гласају за демократе
To i jeste problem i razlog zašto je Djb propao, Saša nikada nije skupio ljude oko sebe, nego se sam isticao, a sam ne možeš ništa, moraš da imas veliki broj aktivista oko sebe, kao što sada ima Savo i kreni promeni. Savo svakodnevno poziva ljude da se priključe i priča kako bez ljudi nema promene, dok to Saša i Djb nikad nisu radili. Takođe Djb se pojavi mesec dana pred izbore i nigde ih nema nakon izbora, umesto da su na terenu 365 dana u godini.
 
To i jeste problem i razlog zašto je Djb propao, Saša nikada nije skupio ljude oko sebe, nego se sam isticao, a sam ne možeš ništa, moraš da imas veliki broj aktivista oko sebe, kao što sada ima Savo i kreni promeni. Savo svakodnevno poziva ljude da se priključe i priča kako bez ljudi nema promene, dok to Saša i Djb nikad nisu radili. Takođe Djb se pojavi mesec dana pred izbore i nigde ih nema nakon izbora, umesto da su na terenu 365 dana u godini.
На почетку ДЈБ је истицао и друге људе, Душан Павловић, Александар Стевановић, Ана Стевановић, Бранка Стаменковић. Они су се појављивали у емисијама и представљали покрет. Након 2018. и распада, све се свело На Радуловића.
А проблем се може видети и на самом почетку - фокус на републику али не и на локале. Самим тим ни покрет није на здравим основама и не може да преживи промене које су се десиле 2018.
То је за наук и другим партијама/покретима, немојте занемарити локал да не би он занемарио вас.
 
Но просто није истина да су се они једини борили против ковид мера 2020/21. ено једна од новопечених нових политичких опозиција ти је Несторовић главом и брадом па у духу сломљене (америчке) демократије можеш да гласаш за оно што је најсродније твојим политичким ставовима као што социјалисти у Америци морају да гласају за демократе
Несторовић је спроводио ковид-мере.
 
U praksi, DOS stranke su prvo ušle na lokalu 1997. pre pada Slobe. SNS je već tamo neke 2008. imao mnoge opštine. Bez tog koraka nema republike.

Vezano za taktiku, Ćuta i još par likova sa sličnim stavom ("šešeljoliki nastup") je shvatio na šta se loži minimum preko milion, moguće i do dva miliona priprostih i prilično antidemokratskih glasača. Slika Vučića sa Klintonom, Šrederom, Toni Blerom je slikovnica koja bi morala obići celu Srbiju. Tek nekih pola miliona do milion glasača su slepi idolopoklonici, koji će izdajnikovu sliku u grob poneti. Izgleda da Beograd nije jedini grad gde je nezadovoljstvo veliko. Samo treba koordinisati.
 
Pa onaj ssp mi i za niš nije jasan šta rade tačno tamo, pomažu da sns ostane?
tamo svi drugi izlaze..

Čuo sam da im je ta poverenica tamo neopterećena pameću i sa blago telećim pogledom, slučajno sam je čuo i kad je obrazlagala na n1 zasto ne izlaze - debil par excellence
 
Ево Бора се спустио на локал, нека се гура у прве редове кад већ има посланички имунитет. Са друге стране његова репутација неће донети ништа добро тој листи.


Iz koalicionog sporazuma se vidi da će nosioci liste biti predsednik Gradskog odbora Stranke slobode i pravde Vladimir Vrsajkov i narodni poslanik iz redova Narodnog pokreta Srbije Borislav Novaković, dok će prvi na listi biti predstavnik Koalicije NADA, predsednik Gradskog odbora NDSS-a Miloš Tubić.
 
Ali bojkot lokalnih izbora koji se već pokazao 2020te kao katastorfalno glupa odluka i fijasko,
sad neki odlučili da to ponove?
Ok za zelenovića mogu da prihvatim da je retard,
ali da je riđi glupav toliko to ne mogu, ima tu nešto...
Po hiljaditi put: SSP, Srce, Zajedno i stranke iz koalicije NADA ne idu u bojkot, već se pridržavaju dogovora koji su potpisali 9.marta.
Sporazum koji je tada potpisan tiče se isključivo beogradskih izbora.
 
Po hiljaditi put: SSP, Srce, Zajedno i stranke iz koalicije NADA ne idu u bojkot, već se pridržavaju dogovora koji su potpisali 9.marta.
Sporazum koji je tada potpisan tiče se isključivo beogradskih izbora.
Pa marinika je prvo govorila kako sve treba 2.juna da se objedini,
a onda kad je postalo izvesno da ce ovi objediniti - onda su se predomsilili i poceli da pominju jesen a ovi vec bili raspisali izbore...
A sta je bio dogovor da se na bg izbore nikad vise ne izlazi dok se sns ne raspadne sam od sebe? Lol
Biće da je pao dogovor da se sns-u ostavi jos jedan mandat u beogradu (da dovrse pljacku sa expo-om) a da se ganja neki ostali lokal i toga se sad ti pajaci pridrzavaju...

Znaci bg izbori ne valjaju tamo se krade a u ostalim gradovima je sve ok?
Ma važi...
 
To što si čuo u gradskom prevozu nema veze sa istinom.

Sporazum sadrži tri zahteva. Za sada je ispunjen jedan, ali i za taj jedan, koji navodiš, u sporazumu doslovce piše:
„Upozoravamo da ponovljeni izbori zakazani u kratkom roku i odsustvu izmene izbornih uslova neće biti ni slobodni ni pošteni, i da na njih nećemo pristati“
Ovo su potpisali i oni koji ipak izlaze na izbore.
Jesen nije spominjala (samo) Marinika, već svi potpisnici sporazume, uključujući i one koji su prekršili sporazum i odlučili da izađu na izbore.

U pravu si jedino da je pao dogovor sa SNS (tačnije sa čika Hilom), da im se ostavo još jedan mandat u Beogradu. Ali dogovor sa Dobricom i ekipicom.
 
Taj mandat im je ostavio riđi sa svojim pulenom ponošem kao i francuz koji mozda dobije jos neku sablju..
Marinika je prvo zagovarala 2.jun da bi onda promenila ploču...
Šta laprda potpuno nebitni grbović koji je do pre par meseci isto bio pulen riđeg pa se odmetnuo me ne zanima..

Dakle riđi koji je već jednom ućutkao opoziciju za izbore 2022. kada je sam otišao kod žvale da se oni dogovore (a sta su se tacno dogovorili mozda nekad saznamo), sad opet buši (i to pazi sad, samo u bg)!
Kakva nebuloza da samo izbori u bg nevaljaju a da su u novom sadu i valjevu naprimer "pošteni" lol

Da je cela opozicija bojkotovala samo bi se preslikala 2020ta godina kada su radikalima date na tacni gradske opstine o kojima su mogli samo da sanjaju (gle cuda i tada je glavni zagovornik tog fijaska bio opet riđi) i ništa drugo...
 
Vrh