Šta je novo?

Izbori 2024

Генерално су све опозиционе коалиције скуп слабих партија и слабих лидера чија је снага једино у контрирању актуелном режиму. Неке од њих би можда прешле цензус да иду самостално.

Ja sam zato i rekao da njima ne gine da se ujedine u jednu partiju, jer samostalno te stranke su dosta nebitne.

Problem je tu što postoji mnogo egoizma, a svi hoće da budu mali šefići.
 
Zato ga i cenim, što je izgubio USA i EU podršku. Neka im zelenih i davljenika. Glasao sam za tu grupaciju jer su anti AV. Oni su umislili da su neki bitan faktor. Izađite, nećete svi zajedno preći 20%. Zato Vučić i zove opoziciju da izađu na izbore.
 
Ja sam zato i rekao da njima ne gine da se ujedine u jednu partiju, jer samostalno te stranke su dosta nebitne.

Problem je tu što postoji mnogo egoizma, a svi hoće da budu mali šefići.
To je prirodno, svi misle da su bitni. Ponoš je bio kandidat kada niko nije smeo, čak je prof. Zec odustao. Onda kreće vređanje itd... Davljenici bez ujedinjenja ne mogu ništa, oni su totalni levičari kojih u Srbiji nema ni 3%.

Jedan poziv Kristofera menja sve.
 
Veliki je problem sto nemamo jaku opozicionu ličnost poput Đinđića nekad, sve je to okej demokratija i da ne odlučuje 1 čovek, ali Srbin voli vođu i to najbolje prolazi, a današnja opozicija tog vođu nema. Ne znam stvarno ko bi to mogao da bude osim Savo Manojlović, koji najverovatnije čeka pravi trenutak da ozbiljnije uđe u politiku.
 
Veliki je problem sto nemamo jaku opozicionu ličnost poput Đinđića nekad, sve je to okej demokratija i da ne odlučuje 1 čovek, ali Srbin voli vođu i to najbolje prolazi, a današnja opozicija tog vođu nema. Ne znam stvarno ko bi to mogao da bude osim Savo Manojlović, koji najverovatnije čeka pravi trenutak da ozbiljnije uđe u politiku.

Slažem se, opoziciji nedostaje harizmatična osoba na čelu. Tadić je bio zadnji koji je mogao da to iznese svojevremeno.
 
Као што знамо, он ни оне своје није преобратио.

Али би пријемчив лидер анимирао гласаче опозиције. Друга страна има пријемчивог лидера - то је ненадокнадива предност.
 
Ni taj Đinđić ne bi dobio izbore da se nije sakrio iza nekog Koštunice!

Meni lično nije jasno zašto se te levičarske stranke ne sakriju iza nekog ideološkog intelektualca sa integritetom (npr Duci Simonović), mesto što imaju razne Dobrice i Biljane za koje ne bi glasala ni rođena keva...
 
Imaju glasaci dovoljno dobar izbor u opoziciji, narocito u odnosu na onu, raniju kretensku koaliciju Djilas-Jeremic-Bosko Obradovic.
 
Ni taj Đinđić ne bi dobio izbore da se nije sakrio iza nekog Koštunice!

Meni lično nije jasno zašto se te levičarske stranke ne sakriju iza nekog ideološkog intelektualca sa integritetom (npr Duci Simonović), mesto što imaju razne Dobrice i Biljane za koje ne bi glasala ni rođena keva...
Duci je psihicki poremecen milosevicevac, iza koga niko ne bi trebao da se sakriva, vec da bezi od njega, kad ga vidi.
 
Ni taj Đinđić ne bi dobio izbore da se nije sakrio iza nekog Koštunice!

Meni lično nije jasno zašto se te levičarske stranke ne sakriju iza nekog ideološkog intelektualca sa integritetom (npr Duci Simonović), mesto što imaju razne Dobrice i Biljane za koje ne bi glasala ni rođena keva...

Levičarske stranke treba da postoje, i realno je da neće uzeti veliki % u današnje vreme, ali postoje ljudi koje oni targetiraju u narodu.

Nije problem u postojanju Biljane Đorđević što opozicija fejluje, već zato što glavne stranke u toj koaliciji (levi centar, tj. SSP) nisu dovoljno dobre. Da su oni dovoljno jaka politička opcija, niko ne bi ni pričao o levičarima kao o problemu, već bi oni logično kao sateliti bili priključeni koaliciji (kao što se to dešava oko SNS-a sa desničarima).
 
Slažem se, opoziciji nedostaje harizmatična osoba na čelu. Tadić je bio zadnji koji je mogao da to iznese svojevremeno.

Опозицији недостаје квалитетна особа која заправо хоће да победи на изборима.

Луди Радуловић је својевремено остварио феноменалне резултате за ресурсе којим је располагао јер се сам цимао и ишао по Србији, одржавао говоре итд. Политичар са инфраструктуром већих опозиционих странака који иде у агресивну кампању са постерима, говорима, наступима, путује по Србији, цима се, жртвује, организује протесте итд. итд. би остварио одличне резултате и могао заправо да буде пандан Вучићу.

Тренутна булумента је срећна да буде у вечитој опозицији и бојкотује изборе кад год постоји опасност да добро прође на њима
 
Ценсуз од 10%, или изборне јединице сличне хрватском моделу (што је практично исто што и цензус од 10%, али на регионалном нивоу), решавају све те проблеме. Тиме би се све политичке опције натерале да се програмски определе, тако да би сваки лидер који одбија масе - морао да отпадне, а у свакој странци би постојало бар 10 људи који су широко препознатљиви. Тако би се спречило и то цепкање на глупаве странке којима управљају увређени нарцисоиди.

С лева надесно:

ЗЛФ+остали еколошко зелени покрети;
ДС која мора попут Феникса да се поново роди и окупи све што је центар и лево од центра;
СНС популисти;
Десница у неком новом облику;
Анегдоталци.
 
Duci je psihicki poremecen milosevicevac, iza koga niko ne bi trebao da se sakriva, vec da bezi od njega, kad ga vidi.

Ja mu toliko mana nalazim i toliko neznanja u drugiim oblastima da smatram da je utopista kao i svi komunisti, ali ne bih se usudio da rasuđujem njegovo psihičko stanje ili čestitost i namere. Ni stručnost u svom obrazovanju.

A da se manete "leve" opozicije i gledate malo kod svojih desničara? Ne bi glasali za njih ni da ih vodi neko od Balkan info ekipe koju priželjkujete.

Bocnulo te a? :) Ako je, ne povlačim ništa. Lično ne znam ko gostuje na Binfo. Iste zamerke sam imao i za desne, još im napakovao i tešku sujetu koju je vaša strana uspela da prevaziđe!

Levičarske stranke treba da postoje, i realno je da neće uzeti veliki % u današnje vreme, ali postoje ljudi koje oni targetiraju u narodu.

Nije problem u postojanju Biljane Đorđević što opozicija fejluje, već zato što glavne stranke u toj koaliciji (levi centar, tj. SSP) nisu dovoljno dobre. Da su oni dovoljno jaka politička opcija, niko ne bi ni pričao o levičarima kao o problemu, već bi oni logično kao sateliti bili priključeni koaliciji (kao što se to dešava oko SNS-a sa desničarima).

Ma slažem se, treba, ali ovde čak mislim da je obrnuto od toga što si rekao, veća je stranka i ideja od ličnosti, što je ok i trebalo bi biti. Lideri su presmešni.
 
Veliki je problem sto nemamo jaku opozicionu ličnost poput Đinđića nekad
Koji je postao jaka ličnost tek nakon smrti, u najnovijem novomilenijumskom srpskom epu, podgrevanom neviđenom medijskom kampanjom i tradicionalnim o pokojniku sve najlepše stavom. Zato svaki dan molim Boga da nam Vučić poživi i da mu se nešto ne desi za vreme mandata. Inače se sje*******asmo, novi mit i novi ep nam ne gine.
 
Koji je postao jaka ličnost tek nakon smrti, u najnovijem novomilenijumskom srpskom epu, podgrevanom neviđenom medijskom kampanjom i tradicionalnim o pokojniku sve najlepše stavom. Zato svaki dan molim Boga da nam Vučić poživi i da mu se nešto ne desi za vreme mandata. Inače se sje*******asmo, novi mit i novi ep nam ne gine.
Тако је. Ко се прецизно присећа, Ђинђић је био изразито непопуларан, са подршком између 10% и 20%. Али, био је барем паметан, и схватио је да само најшири могући фронт може да донесе такву синергију гласова да падне тадашњи режим. ДОС је формиран као коалиција практично свих који су били против тадашњег режима. Ту мислим и на политичке странке, невладин сектор, синдикате, локалне и регионалне организацијe и лидере.

Тако нешто се назирало са СПН+НАДА+ПРОГЛАС, па оп цврц. Мада, још увек је могуће. Ако остане како је сада, неко из опозиционог фронта ће стравично да изгуби, и зато су још увек сви благо опрезни.
 
Poslednja izmena:
Posle emisije jasno mi je da BG opštine služe za kusur i kolateral su BG izbora. I sam reče čovek više nadležnosti ima predsednik opštine Žitište od Vračara. Dakle Vračar im je nebitan. Kakav je to pristup politici i ko je tu blesav?
Блесави сте ви што и после 25 година гледате ову удбашицу која, што из користи што из нехата и глупости ради за режим. Она и наратив који је гурала током 12 изгубљених година у том незваничном гласилу грађанске Србије је најзаслужнија за долазак жвалавог на власт.

ПС: И даље ми ниси одговорио шта сад мислиш о Милошу Сорбони.
 
Ja sam zato i rekao da njima ne gine da se ujedine u jednu partiju, jer samostalno te stranke su dosta nebitne.

Problem je tu što postoji mnogo egoizma, a svi hoće da budu mali šefići.
Kako je Djindja uspeo 2000.da ishendluje 17 stranaka i da svi sefici progutaju svoj ogroman ego...
 
Vrh