Šta je novo?

Izbori 2024

Bice zanimljivo videti i kakve ce poruke sad SSP i Nada slati gradjanima do 2 juna. Bas je zeznuto. Mislim da moraju iskordinisati poteze, makar da ne saplicu jedni druge. Preostaje i opcija da ce ovo oslabiti SSP, ako ovi bez njih osvoje isto ili vise u odnosu na decembar ,mada ne znam koliko je to realno.
 
1. Opozcija je trebalo da tovare zahtevima Brnabić dalje...

2. Ako je već Ćuta ili Zeleno levi izašao sa stavom da izlazimo, onda nema inata, ja sam u pravu pod 1. 😡 nego stajem u red i pratim vas pod 2.

Ali to je u Srbiji nemoguća misija. To popuštanje zarad jedinstva makar i pogrešili. Ovakao sigurno greše ako se podele. Nema se vremena da to lepo iskomuniciraju.

Pa treba pritiskati i dalje da se dobiju fer izbori.
 
Podela je najgore što je moglo da se dogodi. 🙂 Da sam snsovac bio bih srećan.
E, cela ta djilasovska opozicija uvek trabunja da se uvek treba glasati pa nek se oni drze toga.

Meni su pojedini isprali mozak sa tim.

Pa nek se drze toga i izadju.

A nedjilasovska opozicija nek isto izadje i glasa za svoje kandidate i nadam se dobrog zajednickog kandidata i svi srecni.
 
@Beki Pa to sam i rekao. 🙂 kad već neki izlaze, onda treba bez inata ostali da se priključe... iako bih ja insistirao na izborima na jesen da neki nisu prelomili da izađu...

Onda pada u vodu šta sam ja hteo jer je jedinstvo najbitnije da se ova vlast sruši i jasna poruka koju treba da šalju...
 
Možda je ovo samo elegantan potez da se omražene njuške opozicije sklone sa scene.
 
Подржавам ове изјаве "борба за сваку месну заједницу". У Новом Саду је власт изгубила једну месну заједницу па су узели да шарају фасаде и застрашују победнике.
Њима је потребна свака функција и свака фотеља да би нахранили своју армију. Кад им бара постане тесна распашће се изнутра. Као и ДС што се распао. Зато мора да им се узме што више столица у сваком месту и на свим нивоима па макар им остала и већина.
Tako je, da bude i jedan manje sns uhleb u nekoj opštini i skupstini grada i opstina, biću srećan. Mora samo borba po svaku cenu, a Djilasu i ekipi bojkotaša srećan put. Sada će se videti koliko uticaja na biračko telo imaju, a to je mizerno malo.
 
Politika u Srbiji je tamni vilajet, štagod da uradiš kajaćeš se.
Zeleno-levi front čiji sam deo je demokratski unutar partije odlučio da izađe na izbore svestan toga da izbori nikada neće biti pošteni dok je SNS na vlasti. Meni lično je drago da veći deo SPN-a istog stava kao i mi.

Takođe, nije li licemerno da se prihvate rezultati parlamentarnih izbora za narodnu skupštinu 17.12.2023. dok se dovode u pitanje izbori za skupštinu grada Beograda koji su sprovedeni istovremeno? Razumeo bi da su vraćeni mandati narodnih poslanika i da se išlo na bojkot i obaranje oba nivoa, a ne samo izbora u Beogradu.

Bojkot 2020. godine nije doveo do boljih izbornih uslova 2022. godine, a dobar deo partija 2020. godine je bojkotovao ne jer su bili iz principa za bojkot nego jer su njihove organizacije bile slabe. Ne vidim bojkot kao rešenje bilo kog problema jer bojkot ne postoji ni u Mađarskoj, Turskoj ni u Hrvatskoj ali je kod nas nekako došao do toga statusa da je čarobno rešenje koga se partije opozicije lako hvataju.

Inače, sada je bilo predloga "aktivnog bojkota" koje su bile nerealne i taj bojkot bi se sveo na onaj 2020. godine kada su sve opštine i grad Beograd dati na tacni SNS-u i njihovim koalicionim štetočinama.
 
Opozicija se žalila kako do 28. aprila nema vremena da se srede izborni uslovi, da je sledeći mogući termin 2. jun, vlast je pristala na 2. ali uslovi nisu sređeni i sada opozicija traži jesen. Šta kad bi vlast pristala i na jesen, a onda se uslovi opet ne srede, kao što se neće srediti, jel to onda opet dolazimo do bojkota i tako u beskonačnost
 
Koga predlazes za kandidata ? @vucko slusaj i prenesi u centralu.
Николу Јовановића из ЦЛС.
Зна материју. Има добар наступ, директно гађа проблеме. Није упецан на шкакљиве теме које подмеће режим. Образован. Само да га кампања погура.
 
Taj je završio karijeru, pokazao da je nula od čoveka. Zamisli da u svojoj firmi imaš čoveka koji takve bljuvotine priča o kolegi. Da li bi ga želeo na nekoj poziciji? Inače opozicija je ovaj put izuzetno proaktivna, uradila je nešto što se očekivalo tek nakon izbora. A kao i uvek, sve na Vučićevu vodenicu.
 
Firma (Biznis) i Politika (Kaljuga, blato, mulj) su potpuno dve odvojene stvari. U politici nema skrupula, poliva se sve i svako.
U biznisu stitis svog kolegu ili radnika i pored toga sto je zasrao.
Zasto? Ne mozes ga pljuvati jer ako napravi 8 odlicnih stvari.. a ti se uhvatis za 1 ili 2 lose stvari kada i ako pogresi.
 
Pa treba pritiskati i dalje da se dobiju fer izbori.
Radikali se na izborima neće nikad skinuti. Neće ni na ulici jer nema ko da stane na čelo nove opozicije.
Tako da kao što rekoh Oskar je miran narednih 30tak godina dok Vukan ne stasa za državničku funkciju.
 
Veoma cenim Nikolu Jovanovića. Smatram da to što radi je izuzetno, ali prvo on sam da prelomi da li želi da učestvuje u izbornoj trci ili će nastaviti da radi putem CLS-a.

 
Taj je završio karijeru, pokazao da je nula od čoveka. Zamisli da u svojoj firmi imaš čoveka koji takve bljuvotine priča o kolegi. Da li bi ga želeo na nekoj poziciji? Inače opozicija je ovaj put izuzetno proaktivna, uradila je nešto što se očekivalo tek nakon izbora. A kao i uvek, sve na Vučićevu vodenicu.
Мислиш да су досадашњи кандидати опозиције бољи људи, да се боље разумеју у материју, да знају да комуницирају са гласачима, да знају да избегну пецаљке.
Он је први из тог опозиционог миљеа вешто избегао мамац о довеженим гласачима из РС која је ту била пуштена за даљу поларизацију и етикетирања типа ви сте против РС и издајници и сл.
 
Ме'шчини да постоје три сценарија:

- СНС 65%, ЗЛФ 15%, МИ 15%, уз минималну излазност, због разочарања опозиционог корпуса;
- СНС 55%, ЗЛФ 30%, МИ 10%, уз одличну кампању, кандидата и луду мотивацију;
- Договор у последњи час, читавог СПН + НАДА фронта.

Уз најбољу вољу, не могу да замислим ниједан другачији сценарио од овог.

И да, кривим Ђиласа за то, јер није испоштовао одлуку већине чланица коалиције. Такође и Сорбону, јер је на своју руку саопштио да неће на изборе пре свих, а све досадашње изборе је најнормалније похађао (а све зато што не може да намакне преко 5% и поред фијаска конкурената на десници).
 
Taj je završio karijeru, pokazao da je nula od čoveka. Zamisli da u svojoj firmi imaš čoveka koji takve bljuvotine priča o kolegi. Da li bi ga želeo na nekoj poziciji? Inače opozicija je ovaj put izuzetno proaktivna, uradila je nešto što se očekivalo tek nakon izbora. A kao i uvek, sve na Vučićevu vodenicu.
Inace je Vuk Jeremić dobar čovek i postenjacina koja se nije priklonila sns-u, tako da su sve te prozivke i više nego opravdane. Ne mora on direktno da bude kandidat za gradonacelnika, ali mislim da može da pomogne opoziciji, jer se vidi da je stručan i obrazovan i da zna materiju.
@vucko pogledaj Nikolin intervju i videćeš da je spreman za borbu, ali ako ga neko pozove i rekao je da bi pobedio Šapića.
 
@GOJE

Ekipa koja je odlucila da ne bojkotuje drzi sve u svojim rukama.

Ako neko napokon ode i napise dobar program, izabere se dobar kandidat i ako se bude vodila dobra kampanja, ta grupica razocaranih ce prestati da bude razocarana.

Pa nece, pobogu, zbog Djilasa procenat SPN glasaca toliko pasti, bas suprotno, moze samo da poraste.

Bio sam pre neko vece sa devojkom iz RIK-a na picu, potvrdila mi je ono sto svi i znamo, izbori se ne kradu na dan izbora, sve ide preko aplikacije, svi zapisnici su uredno potpisani od opozicije... Mozda po nekim selima ima onih klasicnih kradja, ali sustinski u Beogradu se ne desavaju vece nepravilnosti na dan izbora. Ako je na neko biracko mesto izaslo 100 ljudi, 40 je glasalo za SNS, 35 za SPN i 5 za NADA-u i to jeste tako, niko tu nikome nista ne oduzima ili ne dodaje.

Problem su ucenjeni ljudi i ljudi dovuceni sa strane. Tako namestaju izbore.

Medjutim, kod mene nikada nije postojao strah da i pored toga Beograd ima kapacitet da ih pocisti ako opozicija skloni Murte koje su tu da namerno izgube, ako imaju dobrog kandidata, program i kampanju. I nastave sa dobrom kontrolom na sam dan izbora i pritiscima oko poboljsanja izbornih uslova do samih izbora.

Sudija je potplacen, navuci ce penal ili dva za njih, ali nikada, nikada, nisam imao sumnju da ako mi odigramo kako treba, mozemo svejedno da ih pobedimo.
 
То за намештање избора знамо већ 10 година. Нешто друго је важно, опозиционо тело је јако шарено и нехомогено. Чим постоје дисонантни тонови, половина се демотивише. Не можете гледати само из ваше перспективе. Ако узмемо да СПН потенцијално има 400,000 гласача, да изађе само Ђилас освојио би мање од 100,000, а да изађу сви осим њега, освојили би мање од 200,000. То је сто пута доказано и у истраживањима, и у пракси на изборима.
 
То за намештање избора знамо већ 10 година. Нешто друго је важно, опозиционо тело је јако шарено и нехомогено. Чим постоје дисонантни тонови, половина се демотивише. Не можете гледати само из ваше перспективе. Ако узмемо да СПН потенцијално има 400,000 гласача, да изађе само Ђилас освојио би мање од 100,000, а да изађу сви осим њега, освојили би мање од 200,000. То је сто пута доказано и у истраживањима, и у пракси на изборима.
Gde to pise da bi Djilas uzeo 100 000? Daj, ne zezaj 🤣

Nek sad cuti i istraje u bojkotu i ne javlja se.

Razumem sta pricas o ujedinjenju, ali sam prilicno siguran da narod ujedinjenje ne dozivljava kao ujedinjenje Djilasa, Lazovica i Grbovica.

Poenta je da lista bude zajednicka svih koji izlaze i da tu budu dobri i sposobni ljudi sa dobrim programom koji se medjusobno ne kolju i ne pucaju sebi u nogu.

To je ujedinjena opozicija kojoj raste broj glasova, a ne loze se ljudi da se ujedine Dabrica, Djilas i Dobrica.
 
Vrh