Šta je novo?

Izbori 2024

Кад смо код "милион и по Албанаца", по званичној статистици РКС за 6 недеља 2024. их се 150 хиљада отселило. 10% од 1,5 милиона, односно у процентима и више, пошто по различитим проценама тренутно има између 950 хиљада и 1,2 милиона Албанаца који стално бораве на Косову и Метохији. На попису 2011. их је било 1,7 милиона, те су ове бројке доста реалне, с обзиром на трендове исељавања, који се дешавају. Видим ја за једно 5-10 година остаће 50 хиљада Срба и 500 хиљада Албанаца...
 
Meni ne smeta, ali vi se grozite, cak neki kazu treba proterati.
Meni smeta sto tih milion i po ne zeli da zivi u Srbiji.
А мислиш да срби доле треба да живе у држави која је никла на вредностима Јашарија и УЧК?
Мени не сметају и не грозим их се нити сам за протеривање.
Треба наћи модел по ком би и њима било прихватљиво да буду грађани Србије.
Какву перспективу Косово као независно уопште и може да има? Које тржиште? Коју производњу? Коју привреду?
 
I ne planiraju da budu nezavisni, nego severni deo Albanije.
 
Kakva je bila privreda Kraljevine Srbije u odnosu na privredu Austro-Ugarske, pa su Srbi na teritoriji Vojvodine maštali da joj se priključe?

Zanima njih mnogo privredna situacija. Dajte, bre, više..
 
Нас требају да занимају сопствене границе и принципи. Аустро-Угарска је била све осим успешна држава, мада то и није битно колико која држава има пара, већ каква је то творевина.
 
Kakva je bila privreda Kraljevine Srbije u odnosu na privredu Austro-Ugarske, pa su Srbi na teritoriji Vojvodine maštali da joj se priključe?

Zanima njih mnogo privredna situacija. Dajte, bre, više..
Поредиш времена када је већа привилегија била живети на селу и бити сам свој газда него живети у граду и радити у индустрији за цркавицу, и данашње време када сви живи беже са села у градове.
Притом Краљевина Србија је била држава са перспективом развоја индустрије и инфраструктуте, што се остварило нажалост тек у Краљевини СХС, док је данашња Албанија као и Албанија пре 100 година нажалост слепа улица, завучена, без транспортног и привредног потенцијала.
 
Meni ne smeta, ali vi se grozite, cak neki kazu treba proterati.
Meni smeta sto tih milion i po ne zeli da zivi u Srbiji.
Ја не мислим да их треба протерати.
Свако може да живи слободно као и пре 1999.
Ко жели да ради проблеме, нека плива до Италије, што се мене тиче.
 
Kakva je bila privreda Kraljevine Srbije u odnosu na privredu Austro-Ugarske, pa su Srbi na teritoriji Vojvodine maštali da joj se priključe?

Zanima njih mnogo privredna situacija. Dajte, bre, više..
Zanima ih privredna situacija kao i sveobuhvatni položaj.
Mogla je Austrougarska biti i najveća ekonomija na svetu, ako je Srbima namenjeno da budu kmetovi onda je to za nas loše.
Da pojednostavim, toliko je bilo dobro za nas da su ljudi poput Tesle i Pupina otišli u Ameriku da kopaju kanale.
Tu se vraćamo na Albance. Ne znam kako oni gledaju na Srbiju i SFRJ/SHS ali ni njima nije bila namenjena neka ravnopravna uloga, uvek su gledani sa podsmehom.
Ako su Makedonci uspeli da ih zadrže u istoj državi a mi nismo, ima nešto i do nas.
Kako su germani gledali na nas kao na nižu vrstu (kompleks više vrednosti) tako smo i mi gledali na albance. I jednima i drugima nam se obilo o glavu.
Šta i kako dalje, pojma nemam.
 
Ја не мислим да их треба протерати.
Свако може да живи слободно као и пре 1999.
Ко жели да ради проблеме, нека плива до Италије, што се мене тиче.

Иронија је да изгледа да ће их се више самопротерати из економских разлога, него што их је Србија протерала до 1999.
 
Maksimalno sto Srbija moze dobiti na Kosovu je jedan deo severa, ali to samo ako ima ludu srecu, ludu pamet, i da vuce prave poteze u pravo vreme.
Poznajuci nas mentalitet i istoriju, sanse za to su oko par promila.
Realno sto mozemo dobiti je maksimalna autonomija sevara, nesto kao vise od autonomije manje od nezavisnosti.
Takodje, maksimalno podrzati Srbe na Kosovu, ali ne da uzimaju puske i idu u rat, vec sve druge vrste podrske.

Ali Kosovo iako veoma bitno, uopste nije jedino i najbitnije pitanje Srbije, evo npr Istocna i Juzna Srbija nam upravo izumiru, i nesto nisam video da se desnicari stresiraju. Umesto da vriste kao Jenis Joplin o tome, oni verglaju o Kosovu.
Kako vi vidite Juznu i Istocnu Srbiju za 50 godina ?
Jel ste vi svesno da cete se kumiti sa Albancima, kada vam nagrnu nesvrstani, jer smo sa njima mnogo blizi i po mentalitetu, i etnografski nego sa nesvrstanima.
Da ne pricam o Hrvatima i Bosnjacima, oni ce vam biti braca rodjena, ima sve sa kokardama i sajkacama da se bratimite sa Ujkama i balijama.
 
Ali Kosovo iako veoma bitno, uopste nije jedino i najbitnije pitanje Srbije, evo npr Istocna i Juzna Srbija nam upravo izumiru, i nesto nisam video da se desnicari stresiraju. Umesto da

moji trip je da mi vise tripujemo oko teritorije, nego oko naroda. da u sustini tripujemo da imamo neke vrednosti kao drustvo a u stvari nemamo
slicno vernicima, koji nikada nisu procitali bibliju ali kao ne rade na crveno slovo, imaju ikone i psuju komsiju
 
Maksimalno sto Srbija moze dobiti na Kosovu je jedan deo severa, ali to samo ako ima ludu srecu, ludu pamet, i da vuce prave poteze u pravo vreme.
Poznajuci nas mentalitet i istoriju, sanse za to su oko par promila.
Realno sto mozemo dobiti je maksimalna autonomija sevara, nesto kao vise od autonomije manje od nezavisnosti.
Takodje, maksimalno podrzati Srbe na Kosovu, ali ne da uzimaju puske i idu u rat, vec sve druge vrste podrske.
Како их подржати ако режим из Приштине опструише апсолутно све што је Србима на КиМ битно?
 
Nisam politicar, ne znam, pretpostavljam da nam treba podrska EU za to.
 
Да ли су доле ЕУ (ЕУЛЕКС) и КФОР (НАТО) или ОКДБ мисије?
Чему то подругљиво релативизовање?

Реално, да ли и ви који сте за ЕУ и НАТО верујете у грађанску равноправну демократску Републику Косово са УЧК темељима и Јашари култом?
 
Pa kad se naša braća rusi pokupili i otišli. Bili su i oni dole.
Pritom, nije jedini način pomoći puškom, naročito od onih u koga se kunemo u savetu bezbednosti UN.
Više baka prase dobije donacija od bubuljičavih klinaca, nego naš narod od majke rusije.
 
И какве то везе има са терором који трпи наш народ доле? Нећу да правдам русе, али повукли су се зато што нису хтели да буду снаге под НАТО командом, као што су хтели 1996. када су послали трупе у Босну.
 
И какве то везе има са терором који трпи наш народ доле? Нећу да правдам русе, али повукли су се зато што нису хтели да буду снаге под НАТО командом, као што су хтели 1996. када су послали трупе у Босну.
Kako kakve ima veze? Pa naša staramajka bi trebalo da spreči da naš narod trpi teror. Ima jedno 200 načina za tako nešto.
Nije li šizofreno da očekujemo pomoć od najvećih neprijatelja, a ne očekujemo ništa od onih što su nam rod rođeni, zvezda vodilja, i vekovni prijatelji, uvek tu za nas?
 
Kako kakve ima veze? Pa naša staramajka bi trebalo da spreči da naš narod trpi teror. Ima jedno 200 načina za tako nešto.
Nije li šizofreno da očekujemo pomoć od najvećih neprijatelja, a ne očekujemo ništa od onih što su nam rod rođeni, zvezda vodilja, i vekovni prijatelji, uvek tu za nas?
Ти се земљаче шегачиш са озбиљним проблемима нашег народа доле што није ни најмање смешно. Мислио сам да си озбиљан саговорник и сада сам разочаран.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Eво колико је Србима под законом РКС загарантовано право.

Данас је настао квар на предајнику МТС ДОО (легално послује по законима РКС), који налази на крову зграде Општине Лепосавић, због чега је део севера Косова остао без сигнала МТС, јединог мобилног оператера на северу Косова. МТС ДОО је послао екипу да уклони квар. Екипи није дозвољено да се попне на кров зграде и уклони квар, а тзв. градоначелник Лепосавића Љуљзим Хетеми изабран са испод 1% гласова бирача је мртав ладан изјавио: "МТС може само трајно да склони опрему са моје зграде". О каквој демократији, владавини закона и томе слично причамо? Могу Курта и Мурта да причају по медијима како Срби имају сва жива права, док на терену је све обрнуто. Потпуно селективна примена закона на уштрб припадника одређених етничких заједница на Косову, у љуштури некакве квазидржаве.
 
Ти се земљаче шегачиш са озбиљним проблемима нашег народа доле што није ни најмање смешно. Мислио сам да си озбиљан саговорник и сада сам разочаран.
Ne šegačim se s njima, već sa ovima što kako koji novi dan svane, oni vide da zapad ne valja.
 
Vrh