Šta je novo?

Izbori 2024

О проблему западних званичника и амбасадора да сарађују са људима упитних моралних и цивилизацијских домета:

hil-holbruk.jpg


Мада, питање је ко се на овој слици више дискредитовао седењем са оним другим.

Да ли ОВК главосеча, или ови западни изасланици сотоне?
 
О проблему западних званичника и амбасадора да сарађују са људима упитних моралних и цивилизацијских домета:

hil-holbruk.jpg


Мада, питање је ко се на овој слици више дискредитовао седењем са оним другим.

Да ли ОВК главосеча, или ови западни изасланици сотоне?
Ja mislim da se niko od njih nije diskreditovao.
Neprijatelj radi svoj posao i to se od neprijatelja i ocekuje.

Jedini koji su se diskreditovali su nasi sledbenici Zapada.
 
И колико глуп или издајник треба да будеш да тврдиш да је Косово небитна прича док се запад овде последњих 10 година буквално само тиме и бави и само о томе прича и само документе и споразуме о Косову намеће? Па сви смо сведоци да су остатак Србије пустили низ воду само да би Косово завршили.

Могу да се сложим да је СПН-у то небитна прича као и већини народа коме је то досадило а издаја постала свакодневница али испаде да запад верује у некакав контра-косовски завет пошто такву вишедеценијску преданост циљу од запада нисам видео нигде осим на стратегијском фронту ка Русији. Па они од Афганистана одусташе а сав свој војно-политичкии кредибилитет су тамо уложили.
 
И колико глуп или издајник треба да будеш да тврдиш да је Косово небитна прича док се запад овде последњих 10 година буквално само тиме и бави и само о томе прича?

Могу да се сложим да је СПН-у то небитна прича као и већини народа коме је то досадило а издаја постала свакодневница али испаде да запад верује у некакав контра-косовски завет пошто такву вишедеценијску преданост циљу од запада нисам видео нигде осим на стратегијском фронту ка Русији. Па они од Афганистана одусташе а сав свој војно-политичкии кредибилитет су тамо уложили.
Setimo se kako su se Slovenija i Hrvastska 20 godina sporile oko 1 km2 morske povrsine.
Nije im bilo nebitno.

Ali ti ne razumes beogradski duh ni njegovu sirinu.
A ta sirina je oko 1 m2 taman koliko ima prostora oko stocica u nekom kaficu u Njegosevoj.
 
Има нешто до принципа. Ако пустимо неправду на Косову, како можемо очекивати правду поводом Београда на води, крађе на изборима, око Рио тинта и сл?
Ако се покажемо као попустљиви, сви ће нас јахати и узимати шта желе.
 
Zato sto SPN prihvtanjem mandata prihvata legitimitet pokradenih izbora.
A to se tice svih koji su na izborima ucestvovali.
To ti je funjarski argument. Ako se nešto ticalo cele opozicije, ticalo se ujedinjenje desne opozicije, pa su neki to rasturili, i to zato što ne žele da sarađuju sa opozicijom (a sad zamisli traže od te opozicije da se bore za njih i da se odreknu 25% mandata? Klošarski)

Ja jednu reč od Boška Dverjanskog i Milice Zavetnice nisam čuo o krađi izbora. Nego sam čuo "idem ja u Čačak da probam tamo da se ufuram bar tamo u skupštinu", i "u krilu Vučićevom je toplo" spiku. Jedini koji se bune zbog krađe su ovi što su osvojili 25% ili 35% u Beogradu.

A pomislio bi čovek da bi desnica koja jedino ume da laje, imala za šta da laje sad, a ona ćuti ko kurva.

I opet ne valjaju ovi što nešto pokušavaju, a valjaju oni koji razbiju jedinstvo desnice, koji unose vešala, koji mute pitku i crnu vodu, koji nazovu kampanju "da ovi odu al da se oni ne vrate"...
 
To ti je funjarski argument. Ako se nešto ticalo cele opozicije, ticalo se ujedinjenje desne opozicije, pa su neki to rasturili, i to zato što ne žele da sarađuju sa opozicijom (a sad zamisli traže od te opozicije da se bore za njih i da se odreknu 25% mandata? Klošarski)

Ja jednu reč od Boška Dverjanskog i Milice Zavetnice nisam čuo o krađi izbora. Nego sam čuo "idem ja u Čačak da probam tamo da se ufuram bar tamo u skupštinu", i "u krilu Vučićevom je toplo" spiku. Jedini koji se bune zbog krađe su ovi što su osvojili 25% ili 35% u Beogradu.

A pomislio bi čovek da bi desnica koja jedino ume da laje, imala za šta da laje sad, a ona ćuti ko kurva.

I opet ne valjaju ovi što nešto pokušavaju, a valjaju oni koji razbiju jedinstvo desnice, koji unose vešala, koji mute pitku i crnu vodu, koji nazovu kampanju "da ovi odu al da se oni ne vrate"...
desnica ne vredi nista.
ali spn ima sada sansu da ucini nesto, a to nesto je bojkot.
diktatura mora da bude ogoljena
 
Има нешто до принципа. Ако пустимо неправду на Косову, како можемо очекивати правду поводом Београда на води, крађе на изборима, око Рио тинта и сл?
Ако се покажемо као попустљиви, сви ће нас јахати и узимати шта желе.
Bravo! U dva reda sve je receno.
Nije moguce vladati bez imalo principa.

levica se toliko kune u principe, ali sada odjednom principi nisu vazni.
 
Има нешто до принципа. Ако пустимо неправду на Косову, како можемо очекивати правду поводом Београда на води, крађе на изборима, око Рио тинта и сл?
Ако се покажемо као попустљиви, сви ће нас јахати и узимати шта желе.

Управо! Принципијелност. Како се односимо и према најмањим прекршајима закона утиче и на то како ћемо се понашати и према грубим прекршајима устава.

Одавно говорим да ће се ова држава опоравити и вратити на прави пут само уколико постане правна држава. Нама и химна спомиње правду. А правде нема ни грама.
 
Мој став је да ако СПН прихвати мандате ја више гласати за њих нећу, а сигуран сам да исти став дели још доста њихових гласача.

Сами себи ће дати аутогол, јер мислим да би због тога већ за следеће изборе остварили мањи резултат него на овим.
 
Interesantno da najviše pridika SPNu drže ljudi koji ne glasaju za njih.
Upravo, ti postovi su samo spam koji trenutno cini 90% ove teme.

Mi glasaci SPN ne zelimo da se nasi glasovi bace zbog fantazija likova koji nisu ni pomogli da se ti mandati osvoje. Pri tom i da vrate mandate ti ljudi nece sledeci put glasati za njih. Nula pluseva i mnogo minusa.

Mandati se uzimaju i to je to, a ova legalisticka trabunjanja i strategije za propast uputiti na adresu stranaka desnice, oni su dobri u tome.
 
Najjači su mi radikalni desni opozicionari koji slušaju Beogradski sindikat koji je aktivno zastupao bojkot jer su svi isti nešto slično gasu radikalnih levičara radnička klasa ne glasa.
Dakle dobro im je sa SNS-om na vlasti. Bilo mi je toplo oko srca kada sam video da ljudi iz NDSS-a su jasno rekli na mrežama da je bojkot glasanje za SNS i da se mora izaći na izbore.
 
Има нешто до принципа. Ако пустимо неправду на Косову, како можемо очекивати правду поводом Београда на води, крађе на изборима, око Рио тинта и сл?
Ако се покажемо као попустљиви, сви ће нас јахати и узимати шта желе.
Ja čak smatram da se radi, od strane vlasti, na obrnutoj situaciji. Da narod praktično "treniraju" na nepravde na lokalu i, pošto sada stvarno vidimo da narod više ne reaguje na to, da će onda pustiti i KiM niz vodu i da će narod opet jedva reagovati - jedva u odnosu na ono što bi realno trebalo. Mislim, kada smo imali ovoliko situacija sa de fakto priznavanjem Kosova, te tablice, te pasoši, sve ono što čini državu, a da narod ne reaguje na te odluke, onda je na kraju krajeva realna priča da narod više ne zanima KiM niti šta će biti. Posebno ove patriotske grupacije, koje su glasne po pitanju vraćanje vojske na Kosovo i slične perverzne fantazije, koje se nisu ni organizovale da protestuju nakon nedavno donesenih odluka i sporazuma.
Mi ćemo onda tek reagovati kao narod onog dana kada ispred svačijeg praga ili svačije kapije se desi istovetna nepravda prema svakome, jer smo mi prestali da razmišljamo kao društvo i kao kolektiv i došli do toga da nam je stalo samo za - sopstveno dupe. Ako komšiji curi voda iz kanala u dvorište, a meni ne - ma, ko ga j. zaslužio je, nije moj problem.
 
Постоји ту балансирање. Али заједнички чинилац је кршење закона и устава на свим нивоима. Уплитање председника у локалне изборе по свим општинама, уплитање у све државне инфраструктурне пројекте и издаја Косова су једнако кршење његових овлашћења. Ако се олако прелази преко једног, зашто би се марило за друго? Ако се издају људи који живе на Косову, зашто би се марило за становнике Петловог брда и путнике железнице што ће извисити за метро, и становнике Крњаче и Вељка Влаховића што ће извисити за канализацију?
 
Oko bojkota, evo praktičnog primera mog odbora ZLF Zvezdara. Nismo do skoro imali finansije da iznajmimo prostor u kojem bi održavali sastanke i primali građane već je to rađeno u centru Beograda gde je centrala partije. Prvo, to je daleko ljudima pogotovu nekome ko živi u MML, VML i Mirijevu. Zahvaljujući novcu koji ZLF dobija kao partija koja ima odbornike u gradskom parlamentu smo iznajmili mali lokal kod Cvetkove pijace koji sada intenzivno koristimo. Građanima je bitino da vide i da postojimo fizički na opštini blizu njih i to ih ohrabruje.

Recimo, pre neki dan nam je bio jedan čovek koji kaže da glasa za državotvornu opoziciju ali mu je drago da vidi opoziciju da postoji na ulici blizu njega. Nemamo luksuz da kao SNS i ostale partije iz vlasti koristimo besplatno mesne zajednice, poslovne prostore grada Beograda i druge resurse opština, a zalažemo se da se prekine sa takvom zloupotrebom do koje je između ostalog i doveo bojkot jer je dao sve resurse jedinica lokalne samouprave SNS-u i njihovim privescima.

Bojkot bi doveo do toga da izgubimo te skromne finansije koje nam omogućavaju kao opozicionoj partiji rentu prostora na opštinama i plaćanje komunalija. Krvavo smo se borili da dođemo među ljude i to nam neće oduzeti neki ljudi koji hoće da ponove fijasko bojkota iz 2020. godine jer nemaju šta da izgube. Npr Zelenović je 72 na mestu za poslanika, a SNP je dobio 65 poslanika što znači da čovek nema ni šta da bojkotuje jer nije prošao za NSRS.
Ok, onda se vratimo na pitanje Djilasa.

Djilas srozava rejting. Cinjenica.

Jedini odgovori koje sam mogao da dobijem zasto je on tu su:

- Djilas tu jedini ima novca

Ima novca, a mora da se uzima novac od grada/drzave da bi se iznajmio i najobicniji lokalcic.

- Djilas tu jedini ima stranacku infrastrukturu

Svaka akcija organizovana od strane opozicionih politicara je propala i bila je bedna. Kada je neki narodni protest ili pozovu glumci i javne licnosti, pricamo o desetinama ili stotinama hiljada ljudi na ulicama. Kada otvoreno organizuje SPN, pricamo o 2,3,4,5 hiljada ljudi. Nema covek ni par hiljada svojih clanova za takve neke akcije. Bila ona neka blokada Gazele automobilima, pojavilo se 30 ljudi u 18 automobila. Pohvalan je broj kontrola ovog puta bio, ali ocigledno nedovoljan. Znaci, i tu je omanuo i ni za to nema potreban broj clanova.

- Djilas je tu jedini povezan i ozbiljan igrac trt mrt

Pa gde su mu rezultati? Ne moze ni da pridobije pomoc bilo koga sa strane, bilo iz EU, SAD-a, ma, da nas podrze iz Turkmenistana, nema veze, dobrodosli su, bar neko.




A znamo svi koliko stete nanosi. Ne pravi se molim te da ne znas. Bilo to opravdano ili ne, bilo da je zbog toga sto su ljudima isprani mozgovi od radikalske propagande ili sto je stvarno lik zlikovac, nebitno.


I kuka se i kuka da se covek skloni i svi takvi likovi, ali ne, oni moraju da su tu jer imaju novac, infrastrukturu trt mrt. A onda dodje ova situacija i vi ste kao, moramo da udjemo u skupstinu da platimo lokal na Zvezdari.

aps,504x498,large,transparent-pad,600x600,f8f8f8.jpg



Nek vam plati Djilas.





To bi stvarno bilo lepo, jedna zdrava prica ispocetka, bez ikakvog finansiranja sa strane, novi i cisti ljudi i radom korak po korak da se ide napred i da napokon imamo zdrav koren iz koga moze da nikne zdrava biljka.

Sori, ali ne moze i jedno i drugo. I Djilas i neka studentska prica, nemamo pare za dzeparac. Sta ce vam onda Djilas kk?




Mada, u sustini, najveci problem je sto se ovim odustaje i daje se jasan signal da se odustaje. Pa novi BG izbori su vec najavljeni, a za nove parlamentarne treba da se izborimo. I mozemo da se izborimo. Ti pricas kao da ce za 4 godine novi izbori. Pa ne, to je cela poenta, novi izbori da budu za par meseci i da se to izborimo. A necete propasti za par meseci, svejedno nece ni skupstina ni biti formirana.

Ali novi izbori mogu da se traze prvenstveno na osnovu toga jer se tvrdi da su ovi bili neregularni. U trenutku kada si prihvatio mandate, prihvatio si i rezultate neregularnih izbora jer je broj mandata odredjen prema rezultatima tih neregularnih izbora. I tu je kraj svake price.

Onda treba ici na ulicu da se traze novi izbori jer su ovi bili neregularni, a vi ste ih prihvatili da su regularni i uvalili se u fotelje? Hoce to. Bice 834 ljudi na ulici i za par dana niko. I nama jos 4 godine SNS-a.
 
Постоји ту балансирање. Али заједнички чинилац је кршење закона и устава на свим нивоима. Уплитање председника у локалне изборе по свим општинама, уплитање у све државне инфраструктурне пројекте и издаја Косова су једнако кршење његових овлашћења. Ако се олако прелази преко једног, зашто би се марило за друго? Ако се издају људи који живе на Косову, зашто би се марило за становнике Петловог брда и путнике железнице што ће извисити за метро, и становнике Крњаче и Вељка Влаховића што ће извисити за канализацију?
Upravo to. Već sam pisao jedan depresivni komentara a la MC, pa mi je žao da se ponavljam. Ali mi kao narod spavamo, i dalje, posle one užasne tragedije i posle svih nepravda, laži i prevara - mi i dalje spavamo. Da li čekamo nekog princa da nas poljubi kako bismo se probudili, ne znam, ali taj princ ne postoji. A opet, kako da se probudimo, ja zaista nemam ideju. S jedne strane narod spava, s druge strane i naša opozicija spava i ne radi svoj posao onako kako bi trebalo. Eto im primera ovih dana iz Nemačke, kako treba protestovati.
Sad ja malo da fantaziram, ali ovo bi bila realna priča, koju je svako iz moje okoline sa 100% sigurnošću potvrdio. Svi smatramo da je jedina osoba koja može pobediti Vučića i SNS - Novak Đoković. Potpuno suludo, sumanuto i nemoguće, ali svi smatramo da kada bi se on u nekom trenutku kandidovao za predsednika, njemu ne bi bila potrebna ni kampanja, ništa, svi ljudi bi glasali za njega. Bez preispitivanja njegovih pogleda, životnog stila, političkog iskustva, on je nekako napravio sebi izuzetnu svetsku sliku sa svojim humanitarnim akcijama, podrškom KiM, činjenicom da priča *toliko* jezika i da je na terenu u stvari prosečan Srbin koji psuje sve živo - on bi bio realan kandidat.
Ali da se vratimo u realnost. Mi se moramo prvi probuditi i da budimo jedne druge. Eto ja se pre neki dan zamalo posvađao sa stricem jer je on ubeđen u Vučića i misli da svi rade protiv njega i da je on najbolja stvar za Srbiju. Da nije bilo dede pored da smiri tenzije, ko zna u kakvu svađu bi to prešlo 😆
 
Vrh