Šta je novo?

Izbori 2024

Bojkot bi doveo do toga da izgubimo te skromne finansije koje nam omogućavaju kao opozicionoj partiji rentu prostora na opštinama i plaćanje komunalija. Krvavo smo se borili da dođemo među ljude i to nam neće oduzeti neki ljudi koji hoće da ponove fijasko bojkota iz 2020. godine jer nemaju šta da izgube. Npr Zelenović je 72 na mestu za poslanika, a SNP je dobio 65 poslanika što znači da čovek nema ni šta da bojkotuje jer nije prošao za NSRS.
Hajde da se ne lazemo, vecina dusebriznika koji traze bojkot to i zeli, da SPN propadne, vec se osecaju bespomocno sa svojim zivotom pa zele da to "podele" sa ostatkom Srbije, da svi kao jedan uzivamo u beznadju. NEka hvala, borba se nastavlja ima nas koji smo optimisti.
 
Onda treba ici na ulicu da se traze novi izbori jer su ovi bili neregularni, a vi ste ih prihvatili da su regularni i uvalili se u fotelje? Hoce to. Bice 834 ljudi na ulici i za par dana niko. I nama jos 4 godine SNS-a.
Проблем и јесте у томе што на улицу не излази више од 20 хиљада људи. Једини начин да опозиција настави да се бори јесте да остане у институцијама таквим какве јесу да би имала бар некакве приходе, јер не може да изврши притисак на улици. Ко је од ових што заговарају одбијање мандата уопште био и на једном протесту у последњих месец дана?!
 
Ovi ljudi otvoreno govore da su se borili da udju u skupstinu i da sad ne daju mesta koja su krvavo izborili :ROFLMAO:

Pa niste se vi prijatelji borili da vi udjete u skupstinu da bi tamo zaseli nego da skinemo ovo zlo i svi zivimo bolje. Tj. tako bi trebalo da bude.

Vas mandat je bi trebao da bude samo jedan od 126 na putu ka boljem zivotu.

Druga stvar, otvoreno se fura prica, sta nas briga sta vi mislite, mi smo nase odlucili i mi sedamo u nase fotelje. Koga briga sta narod misli.

Hm, na koga me to podseca 🤔
 

Expected, što bi rekli.
 
То поштујем, али чињеница је да опозиција тренутно не може да води ванинституционалну борбу. То јесте делимично и последица њених претходних грешака, али шта је ту је.
Proglas, ne na one njihove zaje*******ancije. I ko kaze da bi to propalo? Imalo je potencijala da se siri.
 
Upravo, ti postovi su samo spam koji trenutno cini 90% ove teme.

Mi glasaci SPN ne zelimo da se nasi glasovi bace zbog fantazija likova koji nisu ni pomogli da se ti mandati osvoje. Pri tom i da vrate mandate ti ljudi nece sledeci put glasati za njih. Nula pluseva i mnogo minusa.

Mandati se uzimaju i to je to, a ova legalisticka trabunjanja i strategije za propast uputiti na adresu stranaka desnice, oni su dobri u tome.
Ja sam siguran da si ti glasac jedne sasvim druge stranke.
 
Najjači su mi radikalni desni opozicionari koji slušaju Beogradski sindikat koji je aktivno zastupao bojkot jer su svi isti nešto slično gasu radikalnih levičara radnička klasa ne glasa.
Dakle dobro im je sa SNS-om na vlasti. Bilo mi je toplo oko srca kada sam video da ljudi iz NDSS-a su jasno rekli na mrežama da je bojkot glasanje za SNS i da se mora izaći na izbore.
NDSS je isto sto i SPN isto i SNS g.ovna

svi ste isti!
svi ste isti!

kakva "borba kroz institucije"

Da li ste blesavi? Da li ste umobolni?
Ne mozete da shvatite?

Srbija nema institucije.
Srbija nema institucije.
Srbija nema institucije.
Srbija nema institucije.
 
Poslednja izmena:
Oko bojkota, evo praktičnog primera mog odbora ZLF Zvezdara. Nismo do skoro imali finansije da iznajmimo prostor u kojem bi održavali sastanke i primali građane već je to rađeno u centru Beograda gde je centrala partije. Prvo, to je daleko ljudima pogotovu nekome ko živi u MML, VML i Mirijevu. Zahvaljujući novcu koji ZLF dobija kao partija koja ima odbornike u gradskom parlamentu smo iznajmili mali lokal kod Cvetkove pijace koji sada intenzivno koristimo. Građanima je bitino da vide i da postojimo fizički na opštini blizu njih i to ih ohrabruje.

Recimo, pre neki dan nam je bio jedan čovek koji kaže da glasa za državotvornu opoziciju ali mu je drago da vidi opoziciju da postoji na ulici blizu njega. Nemamo luksuz da kao SNS i ostale partije iz vlasti koristimo besplatno mesne zajednice, poslovne prostore grada Beograda i druge resurse opština, a zalažemo se da se prekine sa takvom zloupotrebom do koje je između ostalog i doveo bojkot jer je dao sve resurse jedinica lokalne samouprave SNS-u i njihovim privescima.

Bojkot bi doveo do toga da izgubimo te skromne finansije koje nam omogućavaju kao opozicionoj partiji rentu prostora na opštinama i plaćanje komunalija. Krvavo smo se borili da dođemo među ljude i to nam neće oduzeti neki ljudi koji hoće da ponove fijasko bojkota iz 2020. godine jer nemaju šta da izgube. Npr Zelenović je 72 na mestu za poslanika, a SNP je dobio 65 poslanika što znači da čovek nema ni šta da bojkotuje jer nije prošao za NSRS.

Znači, ako se zažmuri na, kako opozicija tvrdi, kraduckanje izbora, biće para.
 
Znači da ako ti je neko ukrao 100e, ne treba da mu samoinicijativno daš još 1000.
Slaba analogija. Mislis da smo mi id***? Mislis da mogu da vam prodju te radikalske fore?

ZAKON JE PREKRSEN. TACKA.

ili si na strani pravde i zakona ili nisi.

Od SPN ili NDSS u skupstimi, u kojoj SNS ima vecinu, mi gradjani nemamo nikakve koristi.
 
Poslednja izmena:
Али пази ту промену наратива. Сад је одједном била крвава борба?! Гандијевски протести "Србија против насиља"!?

Па СПН је нешто најгротескније у историји политичког живота Србије. Маријан Ристичевић вам није ни до колена!

Крвава борба мог детињства:

Operacija-Koridor.jpg


Крвава борба твог детињства:

p0fm4rd5.png
 
Slaba analogija. Mislis da smo mi id***? Mislis da mogu da vam prodju te radikalske fore?

ZAKON JE PREKRSEN. TACKA.

ili si na strani pravde i zakona ili nisi.

Od SPN ili NDSS u skupstimi, u kojoj SNS ima vecinu, mi gradjani nemamo nikakve koristi.

Pa ti nisi na strani SPN svakako. A ne bi znao da l je neko krao ili nije, da nije SPN. A ne bi ni razgovarao o svemu ovome da nije SPN, jer bi imao 0 opozicionih stranaka u skupštini i ne bi imalo šta da se prihvati ili ne prihvati.

Dakle, niti imam radikalske fore, niti me interesuje da bilo koga farbam. Ako posle 11000 postova na ovoj temi ne razumeš da politika nije binarna stvar, i da živiš u državi gde zakon piše pa ga svi prepišavaju, i da biraš između dva loša rešenja, ono koje je manje loše, a ne između anđela i đavola, onda ne znam šta da ti kažem. Ne biraš između toga da se zakon poštuje ili ne poštuje, nego da se zakon manje ili više poštuje. Skupštinom bez opozicije ćeš imati još manje poštovanje zakona, a opozicija bez skupštine će imati još manje prilike da bilo šta uradi.

Jedini koji se drže zakona su oni koje jedino pljuješ. Ostatak "opozicije" su zakon prekršili pri samom skupljanju potpisa, gde imaš Čedu koji dobije manje glasova nego što mu je trebalo potpisa da se uopšte kandiduje, ili onog da se struka pita, pa nisi nijednom kukao na zakon da su oni lažirali potpise, al zato SPN je problem koji osvoji milion glasova, i mora da baci mandate koje je krvavo zaradio. Alal vera.
 
Pogodite zagonetnu licnost.

Donosi losu odluku po svoj narod i drzavu, velika vecina onog dela naroda koji je ostao normalan se protivi toj odluci i ukazuje na njene posledice.

Zagonetna licnost ipak donosi tu odluku, pokrece spin masineriju da je opravda i predstavi je u stvari kao dobru i jedinu mogucu odluku.

Ma kakva u stvari jedina moguca odluka, ovo je pobeda bre!

5:0 pobeda!

Svi koji se protive se nazivaju sakom jada i besposlenim tviterasima koji samo pljuju po svemu dok on i njegovi rade i guraju napred.

Zagonetna licnost i ljudi oko iste rade najbolje moguce u nemogucim okolnostima gde ih svi sa svih strana saplicu, dok besposleni dusebriznici ispred svojih kompjutera specavaju napredovanje ove zemlje!
 
O, cekaj, nekad je bio jedan tacan odgovor, sad ih je vise. Ali ok, svi se priznaju.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Dakle, niti imam radikalske fore, niti me interesuje da bilo koga farbam. Ako posle 11000 postova na ovoj temi ne razumeš da politika nije binarna stvar, i da živiš u državi gde zakon piše pa ga svi prepišavaju, i da biraš između dva loša rešenja, ono koje je manje loše, a ne između anđela i đavola, onda ne znam šta da ti kažem.
mislim da smo dosli do nivoa gde je politika binarna stvar.
treba da raznislljamo u kategorijama ili ili
 
Сваким својим наступом СПН нам показује да су обична интересна група без икаквог интегритета, принципа, идеје...

И тачно се види по савршеној искоординисаности Н1 и НОВЕ С шта је била права функција СПН-а. Како су дали велики медијски простор НДСС-у који је издао национални покрет и како су нормализовали ситуацију док је држава де факто распарчавана а уставни поредак до краја срушен.

Posle cele ove igranke SPN je svesna da na ponovljenim izborima ne bi uzeli ni ovoliko. Gomila ljudi koja je glasala za njih na lokalu ili se razmišljala o tome, više neće sigurno, oni su završili, bar u ovom obliku! Nema šanse ni na ulicu da nas izvuku više, jednostavno su izdali! Onda je izbor vrlo lak, bolje 4 godine privilegija (nadamo se manje).

Taj neuspeh stvaranja jedinstvenog nacionalnog pokreta je tragedija, ali zašto misliš to za NDSS, zar nisu oni jedini bili za to da nema saradnje sa orcima na bilo kom nivou?


Ja sam siguran da si ti glasac jedne sasvim druge stranke.

Ne, samo konformizam prosto, što je opet legitimno, ne uzdižem sebe zato što bih ga se odrekao. Jednostavno uplašenost da se odreknu nekakve fiktivne stabilnosti, a koju dramoser ipak pruža kroz izdaju, predavanje i prodaju svega (EPS npr, taman su letos smenili stručnu ekipu koja je malo sanirala brljotine pečenjara, ali i podigla cenu, a to je no-no) i koju ćemo tek plaćati kroz ono što će tek da preda. Još nije trenutak da ga puste niz vodu. Pogotovo za overleveraged ljude u svetlu ekonomskih komplikacija koje bi mogle nastati (SDI, promena kursa...). Davno sam to primetio ovde. Većinom ostvareni i ovako ok i ispravni ljudi koji uopšte nisu ugroženi, naprotiv, već sada imaju šta da izgube, ali se toga ne bi potencijalno odrekli. Smeta i njima korupcija u zdravstvu, službama, ovome, onome, ali nemaju veće probleme, radije biraju da ne šoraju uz vetar i da nekako plivaju. SPN je kulturniji SNS (i prirodni saveznik) na nivou republike i tačno će davati legitimitet dramoseru uz sporadične govore gde ni oni sami nisu ujedinjeni, a gde su sigurni da neće ništa promeniti (ekologija itd).
 
Vrh