Šta je novo?

Izbori 2024

Zla Rusija uvela sankcije a plemenita EU nam bombardovala bolnice i fabrike, izbor je jasan ako koristimo takav kriterijum. Manimo se proslosti gledajte malo u buducnost i sta je najpametnije u ovom trenutku, istorijom neka se bave ljudi kojima je to posao. Nisam za Eu ali moramo da saradjujemo sa njom, svakako necemo nikad postati clan ali treba da se potrudimo da zaradimo status koji ima Island, Norveska i drugi, da bismo bili prosperitetna drzava jednog dana.
Rusija nam istorijski jeste nanela mnogo manje zla nego Zapad. Ali ako cemo biti pragmaticni, nama je buducnost jedino na Zapadu. A da budemo Norveska ili Svajcarska to sanjajte.
 
Rusija nam istorijski jeste nanela mnogo manje zla nego Zapad. Ali ako cemo biti pragmaticni, nama je buducnost jedino na Zapadu. A da budemo Norveska ili Svajcarska to sanjajte.
Ne bih da ulazim u istorijske analize, to je cesto licni utisak. Ali podjednako mozemo da sanjamo da cemo da budemo i Austrija, Holandija, Ceska....nase mesto je uz Bugarsku, Madjarsku i Hrvatsku, ako budemo radili pametno. Ekonomski gledano, nemamo nikakve sanse da budemo bogati samo manje siromasni.
 
Ne bih da ulazim u istorijske analize, to je cesto licni utisak. Ali podjednako mozemo da sanjamo da cemo da budemo i Austrija, Holandija, Ceska....nase mesto je uz Bugarsku, Madjarsku i Hrvatsku, ako budemo radili pametno. Ekonomski gledano, nemamo nikakve sanse da budemo bogati samo manje siromasni.
Nemam nista protiv da budemo kao Bugarska, Madjarska ili Hrvatska.
 
Ne bih da ulazim u istorijske analize, to je cesto licni utisak. Ali podjednako mozemo da sanjamo da cemo da budemo i Austrija, Holandija, Ceska....nase mesto je uz Bugarsku, Madjarsku i Hrvatsku, ako budemo radili pametno. Ekonomski gledano, nemamo nikakve sanse da budemo bogati samo manje siromasni.
Sta znaci bogati? U odnosu na svet ili ostatak Evrope?
 
Sta znaci bogati? U odnosu na svet ili ostatak Evrope?
Mislim na Eu drzave, uvek cemo da zaostajemo, smanjice se razlika ali nikada se necemo izjednaciti sa zemljama Beneluksa na primer. Kao sto nije uspela ni Ceska sa Nemackom. Mozemo da imamo lep standard u poredjenju sa zemljama Briksa to verujem. ili Afrike i J. Amerike svakako.
 
Игоре, када планираш да санкционишеш овог ретардираног бота којем су 9 од 10 постова неке комплексашке подругљиве небулозе, увреде, провокације итд?

До сад сам га игнорисао али никакав проблем немам да кренем да му адекватно одговарам. А то неће бити лепо за видети.
Nemoj samo kletvu Cara Lazara da mi bacis.
 
Zašto se prosperitet vidi samo u EU? Zašto npr. Srbija ne bi imala srpski kurs u politici? EU nas ne želi, njima trebaju robovi i teritorija. Neverovatno je da ljudi veruju kako se može postati uspešan ako se sledi isključivo model zapadanjih zemalja, jer su oni jedini ispravni, jedini sposobni.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ne bih da ulazim u istorijske analize, to je cesto licni utisak. Ali podjednako mozemo da sanjamo da cemo da budemo i Austrija, Holandija, Ceska....nase mesto je uz Bugarsku, Madjarsku i Hrvatsku, ako budemo radili pametno. Ekonomski gledano, nemamo nikakve sanse da budemo bogati samo manje siromasni.
MIslim da je nase mesto uz Makedoniju i Albaniju.
Tako je Hulja prihvatio onda kad ga je Tramp posadio na hoklicu,
 
Srbija bi prvo trebalo da postane država a ne mafijaška naseobina. Da ima pravosuđe koje sudi po zakonu a ne a ne po usmenim dopisima Hulje(@MC_ hvala za ovo mnogo mi se dopada izraz) Treba da ima policiju koja ne čini krivična dela ( tipa prijavim 48 ljudi na istu adresu od 50kvm...čuveno, pa šta? ). Treba da ima državnu bezbednost koja neće obezbeđivati najveću fabriku marihuane.
Kada rešimo ove stvari(a mislim da nećemo nikad i da je ova naseobina osuđena na propast) onda se možemo baviti tim sitnicama kao što su robovi i društveno uređenje.
Evo ja ne mogu da zamislim ni u Albaniji da je moguće da prevezu glasače sa Kosova i da oni glasaju u Tirani na lokalnim izborima. Da ih skupe u nekoj hali u Tirani i razvoze kolima i autobusima.
Da mi prvo stignemo Albaniju. A tek koliko je suludo pomenuti Norvešku i Srbiju u istom pasusu.
 
Zašto se prosperitet vidi samo u EU? Zašto npr. Srbija ne bi imala srpski kurs u politici? EU nas ne želi, njima trebaju robovi i teritorija. Neverovatno je da ljudi veruju kako se može postati uspešan ako se sledi isključivo model zapadanjih zemalja, jer su oni jedini ispravni, jedini sposobni.
A sta znaci taj srpski kurs, sem eto neka opsta fraza?

Ja bih voleo da imamo neke sposobnije primere od zapadnih ali nesto ih slabo vidim. Ti pominjes neku Belorusiju a oni kaskaju cak i za nama.
 
Danas je sastavak Srbije protiv nasilja pa će biti jasan stav u vezi mandata i oko protesta.
Stav Biljane Đorđević je dobro istakla jutros da je apsolutna vlast SNS-a omogućila ovu krađu, a tu su i bitne lokalne samouprave koje smo bojkotom 2020. godine dali SNS-u na tacni.

 
Srbija bi prvo trebalo da postane država a ne mafijaška naseobina. Da ima pravosuđe koje sudi po zakonu a ne a ne po usmenim dopisima Hulje(@MC_ hvala za ovo mnogo mi se dopada izraz) Treba da ima policiju koja ne čini krivična dela ( tipa prijavim 48 ljudi na istu adresu od 50kvm...čuveno, pa šta? ). Treba da ima državnu bezbednost koja neće obezbeđivati najveću fabriku marihuane.
Kada rešimo ove stvari(a mislim da nećemo nikad i da je ova naseobina osuđena na propast) onda se možemo baviti tim sitnicama kao što su robovi i društveno uređenje.
Evo ja ne mogu da zamislim ni u Albaniji da je moguće da prevezu glasače sa Kosova i da oni glasaju u Tirani na lokalnim izborima. Da ih skupe u nekoj hali u Tirani i razvoze kolima i autobusima.
Da mi prvo stignemo Albaniju. A tek koliko je suludo pomenuti Norvešku i Srbiju u istom pasusu.
Tako je. Ni u Albaniji tako nesto nije moguce. Na kraju ljude bi bilo sramota. Nas nista nije sramota.
Ovakvi kakvi smo, bez institucija i moralno razoreni, bice nam ovako, usli u NATO, BRICKS ili Galakticku imperiju.
Potpuno je svejedno.
Zato je zakonitost prva stvar za nas, disciplinovanje i kaznjavanje.

Zato je ovo sa vracanjem mandata SPN-a veliki test. Ako prihvate mandate idemo jos jednu stepenicu nize.
A vec smo u paklu.
 
Danas je sastavak Srbije protiv nasilja pa će biti jasan stav u vezi mandata i oko protesta.
Stav Biljane Đorđević je dobro istakla jutros da je apsolutna vlast SNS-a omogućila ovu krađu, a tu su i bitne lokalne samouprave koje smo bojkotom 2020. godine dali SNS-u na tacni.

Sam izraz lica ove odvratne i pohlepne zene pokazuje kolikjo monstruozno laze.
Pa vlast SNS-a je uvek apsolutna.

Fascinantno je da su u SPN-u najglasniji pobornici prihvatanja mandata oni koji ne nose ni 1% glasova (Lazovic, ova kalastura...)
Gradjanska gamad.
 
Ja politiku pratim u smislu da gledam sta se desava oko mene, pratim vesti, forume, reddit,. tj. moze se reci da sam solidno upucen u politiku.
Ipak, slabo pratim televiziju i ostale mainsteram medije, pa nisam siguran da li je to razlog za ono sto cu sad pitati, a to je: "Da li poslednjih godina stranke uopste nemaju nekakav konkretan program?".
Koliko vidim, sve stranke i grupacije se samo grupisu oko jedne ideje, i na tome im se zasniva politika:
SNS - Srbija ne sme da stane, za nasu decu, ujedinjeni mozemo sve,..., uglavnom, njima je propaganda da se mora nastaviti ovako kako jeste, sta god to znacilo i kako god to neko video, tumacio, shvatao i dozivljavao
Desnicari - Cela politika im se vrti oko Kosova
Gradjanska opcija - Cela politika im se vrti oko toga da trenutna vlast ne valja, i da je treba skinuti
Niko ne prica o nekim planovima i programima sta ce raditi ako bi dosao na vlast:
  • Da li planira da Srbija ide ka EU i neki okvirni rok kad bi se to desilo, kao i sta ce raditi da bi do toga doslo? Koje zakone ce doneti, koje reforme...
  • Da li planiraju da smanje poreze i doprinose na plate i nekako stimulisu domacu privredu, male privrednike?
  • Na koji nacin planiraju da poboljsaju zdravstvo, skolstvo,... da li ce recimo povecati plate u zdravstvu kao i ulaganja i pokusati da vrate i dovedu neke strucnjake koji su otisli u inostranstvo? Da li ce reformisati skolstvo tako da bude modernije i vise odgovara privredi?
  • Da li ce voditi racuna o regionalnom razvoju i na koji ce nacin pomoci razvoj ostalih regiona sem Beograda?
Naveo sam samo par nekih primera, uopste ne mora da znaci da su to sve bitne teme (ima i drugih bitnih), ne mora da znaci ni da su moji predlozi dobri, i pitanje je koliko su neki od njih realni u smislu da li se mogu ostvariti za 1 mandat i u situaciju u kakvoj je Srbija, ali kapirate poentu?
Kad je DOS dolazio na vlast pricali su da nas ceka 6 milijardi USD ako padne Milosevic i da ce krenuti da nas guraju ka Evropi. Tih 6 milijardi nismo videli, ali mislim da su svi osetili da smo imali vise demokratije, i da smo poceli da licimo na normalnu zemlju koja ide ka EU.
Sad vise ne vidim nijednu stranku koja nudi neki konkretan program i mislim da je to ogroman problem. Koliko god Kosovo bilo bitno, koliko god trenutna vlast bila losa, koliko god neko zeleo da sacuva Srbiju od onih koji bi da je ruse, mislim da stranke moraju imati ozbiljnije programe, a ne samo neke genericke ideje oko kojih im se vrti cela ideologija.

Da, moguce da stranke imaju te neke programe koji se mogu procitati na sajtu, ali nijedan od njih nije javno reklamiran da obican covek moze da cuje i uhvati se za tu ideju. I mislim da je to veliki problem. Ne kazem da treba da odustanu od osnovne ideje, ali da nemas nikakav program sta ces poboljsati u odnsou na trenutno stanje, mislim da je to losa politika.
Otkricu ti jednu tajnu, program uopste nije bitan, manje vise sve stranke imaju dobre programe.
Najbitnije je postovanje zakona i ustava, izgradnja pravne drzave i institucija, a na to ova banda na vlasti ne daje ni 5 para.
Dal cemo Rusiji ili EU, sa Kosovom ili bez, to je nebitno za 90 % ljudi, bitno im je kako zive i kakva je perspektiva, kakvo je zdravstvo, sudstvo, da li nabildovani mandrili okolo lemaju koga stignu bez ikakve kazne, da li komsija nazida 3 sprata nelegalno i zakloni sunce itd.
To je ono sto zanima vecinu ljudi oko mene, zabole ih za Rusiju, Nato i Kosovo.
 
Nestor opozicionar.

20240109_122543.jpg
 
Pa da, ajmo da po stoti put od nule pokušamo da srušimo autokratsku vlast, jer poznato je da se tako ona ruši. Ajmo da rasformiramo stranku na 5 malih jer se neko duri. Ajmo da se ponašamo kao pijani rusi, da ako nas neko krajcuje za 5 mandata, da bacimo i ostalih 65. Ajmo da dovedemo nestranačku ličnost koja je 0 posto poznata narodu, da ga informer predstavi pre nego sam sebe.

Najbolje da nemamo stranke, nego grupe građana da budu samostalne, jer lokalna grupa građana u Koceljevi će da osvoji republičku vlast. Ona će da sačuva kutije u Negotinu, verovatno plavim očima.

Mnogo delotvornije bi bilo da jurite rukavce desnice da se ili stapaju u jednu stranku, ili da se gase, nego što pričate gluposti. Marva je glasove krala pred očima pola sveta, i vi dođete do genijalne ideje da se vrate mandati jer tako skupština neće imati legitimitet. Eno Makron ide da se ispovedi u katedralu, pio konjak sa AV iako ovaj neće da ima legitimitet. Mon dieu.
 
Сама прича о мандатима је подметачина. Мандити за шта?

Мандати стечени на неуставним изборима за Парламент која је суспендован од 2011е године?!

Овде људи не владају основним правним и језичким нормама. Ми прво да се договоримо да је данас 9. јануар, којим језиком причамо, констатујемо фактичко стање непостојања икаквог уставно-правног поретка нити институција прописаних истим.

Данас је дан Републике Српске. Тај делимично окупирани ентитет је све што је остало од српске државности. И по њој се лепо види у чему се огледа државотворност.
На једног мученика који би хипотетички бранио Србију данас иде 100 оних који би бранили РС и можда 10 који би бранили права Срба у ЦГ. И то је то.
 
Poslednja izmena:
Vrh