Šta je novo?

Izbori 2024

Parlamentarna demokratija ima svoja pravila.
Ako se ne postuju pravila nema demokratije.
Opozicija treba da se samoukine da Srbija i formalno postane diktatura sto Hulji oduzima legitimitet.
EU i USA zahtevaju da u ovom trenutku Hulja ima legitimitet.
Inace, ni gospodji Merkel nije smetao smrad leseva iz Belivukove kasapnice kad se sastajala sa Belivukovim sefom.

Imbecilna je pomisao da ce gradjanska opcija ikada da pobedi SNS na nivou republike. Pa izvan kruga dvojke ljudi vas mrze
Ali gradjanska opcija i nije tu zbog pobede. Njihova uloga je da ozvanice nas ukupni poraz.
Kako su samo sramno izdali one jadnike koji su uhapseni tokom poslednjih protesta.
Kako uopste imaju obzira da se pojavljuju u javnosti posle svega?

Slozio bih se se @Delija da smo mi u mentalno zamucenom prostoru.
Osnovne postavke razmisljanja kod vecine populacije se raspadaju.

Gradjanski sljam, po definiciji bi trebalo da bude zainteresovan za vladavinu prava, ali taj slljam u liku one odvratne zene kalkulise neke gluposti i izgovara ideoloske floskule.

Ko ce da vam veruje?
Ukinite se.
Zrtvujte se za zajednicu! Nije li to sustina levog aktivizma?.
Gubite samo novac. Mozete da se zaposlite kao ostali ljudi i da zaradite novac.
Nekada su levicari ginuli.

Ne treba nam stranacki sistem kao pokrice za diktaturu.

Sta mogu da ucine ljudi koa ovaj desno, brendirani mladi intelektualaac?
1704732405-N1-Dan-uzivo-Nastavak-studentske-borbe-Total-1200x800.jpg
Svaki post ti se svodi na to da bi opozicija trebalo da vrati mandate. Pa jel smo imali bojkot, i sta se desilo? I cak i da vrate, sta sprecava vlast da pravi satelit stranke i glumi demokratiju? TI kao da ne znas u kojoj zemlji zivis.
 
Da, živimo na istoj planeti, onoj na kojoj se nalaze i Belorusija koja čuva vlastitu privredu, strateške interese i kulturu i Srbija koja je postala jedna neorganizovana fabrika za motanje kablova.
Pa mi smo mnogo toga strateskog vec prodali, nemamo sta vise da cuvamo. Sad je situacija "spasvaj sta moze da se spasi"
 
Moze da prica svako od politicara sta hoce. Cinjenica jeste da niko od njih ne moze nista da uradi po pitanju Kosova, a takodje niko nema ni hrabrosti da kaze da je "car go".
A koja Rusija nam priznaje institucije i celovitost? Ista ona Rusija koja nam je glasala da nam uvedu sankcije 1992?

...i isporučila Hrvatskoj S300 u tom periodu, a Hrvati paradirali sa njime u Zagrebu. Nas posle ložili decenijama oko tog S300 i S400. Sada, koliko vidim, bolje i da ga ne kupujemo pošto malo-malo pa im unište poneki u Ukrajini.
 
Poslednja izmena:
Pa mi smo mnogo toga strateskog vec prodali, nemamo sta vise da cuvamo. Sad je situacija "spasvaj sta moze da se spasi"
Ulaskom u EU se ne spašavaju strateški interesi, šta više, uslovi EU su da se odreknemo svih naših interesa, počevši od Kosova i Metohije donspoljne politike.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ипак за класу гори и сулудији јер нам Русија барем признаје наше институције и територијалну целовитост.

Rusija nam priznaje institucije, jer nema šta ekonomski ni politički da ponudi Srbiji, pa ih baš briga za naše instucije. Sa druge strane, ako ulaziš sa nekim u fiskalnu i tržišnu uniju sa nekim naravno da institucije moraju da budu kompatibilne.

Oženiš se, pa moraš malo da se promeniš - nisi više momak.
 
...i isporučila Hrvatskoj S300 u tom periodu, a Hrvati paradirali sa njime u Zagrebu. Nas posle ložili decenijama oko toga S300 i S400. Sada, koliko vidim, bolje i da ga ne kupujemo pošto malo-malo pa im unište poneki u Ukrajini.
Rusija devedesetih... To se više neće ponoviti. Hrvati paradirali bez lansera raketa.
 
Rusija nam priznaje institucije, jer nema šta ekonomski ni politički da ponudi Srbiji, pa ih baš briga za naše instucije. Sa druge strane, ako ulaziš sa nekim u fiskalnu i tržišnu uniju sa nekim naravno da institucije moraju da budu kompatibilne.

Oženiš se, pa moraš malo da se promeniš - nisi više momak.
Politički su nam potvrdili da podržavaju Srbiju. To što je narod u Srbiji zauzet kladionicama, Marakanom i JNA, splavovima i ide gas vrednostima nije problem Rusije.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Rusija devedesetih... To se više neće ponoviti. Hrvati paradirali bez lansera raketa.

Da, bila je ta priča da je to S300 od kartona, ali što mi nismo dobili makar i taj od kartona, a ne hrvati. Ili makar taj bez lansera da malo zaplašimo Amerikance, pa da nas ne bombarduju... Da smo 1999. imali S300 ili S400 - pitanje je da li bi nas amerika napala. Dakle, te 1999. se nešto nisu pretrgli da nam pomognu, ali vidim da ni danas sebi ne mogu mnogo da pomognu. Taktička povlačenja, crvene linije... Kao i 90-ih.

Za Rusiju je 1999. i bombardovanje Srbije strateški bila super priča, jer su se posle namnožili takvi mišljenja kao tvog da je naše mesto uz Rusiju, Belorusiju, Iran i Severu Koreju. Nas ne moraju da napadnu da ne uđemo u NATO, to su rešili bombardovanjem.
 
Poslednja izmena:
Politički su nam potvrdili da podržavaju Srbiju. To što je narod u Srbiji zauzet kladionicama, Marakanom i JNA, splavovima i ide gas vrednostima nije problem Rusije.

To će ti puno pomoći u životu da imaš sutra veću platu, ali i da vratiš Kosovo.
 
Poslednja izmena:
Nas ide gas nije ni prici ruskome - ova je na cuvenoj moskalj zurci na dupetu imala 200k funti dragog kamenja

1704804057077.png
 
Da, živimo na istoj planeti, onoj na kojoj se nalaze i Belorusija koja čuva vlastitu privredu, strateške interese i kulturu i Srbija koja je postala jedna neorganizovana fabrika za motanje kablova.
Strateski interesi su im dakle da budu koridor za ruski napad na Ukrajinu, a 'sacuvana vlastita privreda' proizvodi 50% manje vrednosti po glavi stanovnika i od nase 'neorganizovane fabrike za motanje kablova', o titanima poput susedne Poljske ili baltickih zemalja da ne pricam.
 
Svaki post ti se svodi na to da bi opozicija trebalo da vrati mandate. Pa jel smo imali bojkot, i sta se desilo? I cak i da vrate, sta sprecava vlast da pravi satelit stranke i glumi demokratiju? TI kao da ne znas u kojoj zemlji zivis.
Desilo se to da je smanjio cenzus jos za te izbore i da je za manje od dve godine morao da raspise nove izbore posto nije imao nikakav legitimitet. A za sve ono sto mu se trazi na spoljasnjem planu on mora da ima sto veci legitimitet da se to ne bi moglo osporavati.
Ne samo da ovi spn-ovci nisu u ideji za bojkot. Nego meni deluje sve vise da je ova prica oko Mi koji nece ni sa jednim ni sa drugim moze da se zavrsi sa sirokom koalicijom sns i spn zarad "drzavnih interesa". I ne bih se cudio da se to desi nakon ponovljenih BG izbora. Da li je to ideja videcemo po tome da li ce SNS da napadne Mi zestoko nadalje ili ce da ih tetosi ali za sad vise lice na tetosenje.
 
LOL

Pa naravno da nije, mislim da li živimo na istoj planeti?
Буквално имамо цењеног форумаша који живи тамо и који нам је пренео колко су нормалније друштво и државни апарат и ефикаснији од нас.
 
Наше друшто је упало у савршену замку у виду зачарног круга константног смањивања свих права и слобода са једне и квалитета живота са друге. То даље води у све већу спремност грађанске струје да зажмури на та правна, државотворна и национална питања и попуштања према спољним притисцима јер (разумљиво) хоће коначно нормалан, сређен живот и играла би се демократије и решевања лаких, решивих проблема којима се иначе баве нормалнија друштва.

То даље гура нас десно у очај, неразумевање и сукоб са тзв грађанистима јер сматрамо да основни предуслови за бављење тим проблемима нису испуњени. А то је продубило поделу у друштву која је заправо нестала на овим изборима када је 2/3 већина одлучила да је државотворна, национална питања више не занимају (ако су их икада и занимала).

То је по мени политичка наивност првог реда јер питања нижег реда не могу бити решена изван оквира институција с чијим суспендовањем грађанисти заправо немају никакав проблем. Једна парадоксална ситуација из које може само да се настави суноврат.
kako od 2011. ?
Боркови "преговори" које су скупштина а богами и војска по уставу били дужни да сасеку у корену.
А ако ћемо стриктно по слову закона, вануставно стање је константно од самог доношења устава 2006е када није испуњена прва обавеза из истог - Закон о КиМ.
 
Poslednja izmena:
Da, bila je ta priča da je to S300 od kartona, ali što mi nismo dobili makar i taj od kartona, a ne hrvati. Ili makar taj bez lansera da malo zaplašimo Amerikance, pa da nas ne bombarduju... Da smo 1999. imali S300 ili S400 - pitanje je da li bi nas amerika napala. Dakle, te 1999. se nešto nisu pretrgli da nam pomognu, ali vidim da ni danas sebi ne mogu mnogo da pomognu. Taktička povlačenja, crvene linije... Kao i 90-ih.

Za Rusiju je 1999. i bombardovanje Srbije strateški bila super priča, jer su se posle namnožili takvi mišljenja kao tvog da je naše mesto uz Rusiju, Belorusiju, Iran i Severu Koreju. Nas ne moraju da napadnu da ne uđemo u NATO, to su rešili bombardovanjem.

Nije Srbija od rusije devedestih dobila sankcije umesto S300 zato sto je Jelcinova a ne Putinova vec zato sto je po misljenju Rusije to zasluzila (a i jeste)
Rusija je pored Nemacke bila glavni sprovodnik razbijanja Jugoslavije. Jednim delom to kao kazna Nemacke prema Srbiji za stare dugove u ratovima i kazna Rusije za Inform Biro i kasnije sluganstvo Jugoslavije Americi. Ali jos vecim delom je to bio praktican pokusaj Nemacke i Rusije da izbace Ameriku iz Evrope i da pojacaju medjusobne ekonomske odnose i da vrate Evropu Evropskim zemljama.
U takvoj Evropi i nekoj EU uniji bih ja i voleo da vidim Srbiju. No u ovoj sadasnjoj woke EU koja je sluga i ispostava americi nama nije mesto.
Naravno Amerika je daleko od naivne pa ih je pustila da se zaigraju i da se ocisti Hrvatska od Srba ali je onda stavila nogu pa se umesala u Bosni i konacno na Kosovu da bi napravila situacije koje zahtevaju prisustvo Njeno tu.
I ovo sada je sve ista igra izmedju Nemacke i Amerke. Amerikanci kazu nasima da aktiviraju ljude u Banjskoj Nemci dojave njihovom Kuriju i rese stvar u njihovu korist. Ameri ovde proguraju lepo Vucica Nemci pokusavaju uprkos zelji opozicije da aktiviraju proteste i pobune. Nemci stalno stavljaju nenormalno velike zahteve za Kosovo koje bi Amerika minimizirala samo da bi naterali Srbiju da ne moze da ih prihvati. Time sprecavajuci Amerikance da se do kraja instaliraju ovde. Slicna je igra i u Rep. Srpskoj.
A mi smo u oba slucaja verovatno nadrljali.
 
Joj evo ga opet da je najjača opoziciona stranka zapravo lažna opozicija. Svakih par meseci, evo već tucu godina neko dođe sa istim genijalnim zaključkom, a pošto se to nije desilo već deceniju čitavu, niko da dođe da kaže ljudi izvinite pričao sam gluposti.

I ne bih se cudio da se to desi nakon ponovljenih BG izbora.
Dobro zašto bi se ponavljali izbori ako im je to ideja? Da ludi Nestor dobije koji mandat više?

Neverovatno, šta god da se desi neki ljudi izvuku zaključak da je Đilas pokro pare. Radojičić napravio sranja u Banjskoj? Zaključak: Đilas sa Hilom dogovorio da ćute da ne talasaju da pomognu AV da proda kosovo.
 
Joj evo ga opet da je najjača opoziciona stranka zapravo lažna opozicija. Svakih par meseci, evo već tucu godina neko dođe sa istim genijalnim zaključkom, a pošto se to nije desilo već deceniju čitavu, niko da dođe da kaže ljudi izvinite pričao sam gluposti.


Dobro zašto bi se ponavljali izbori ako im je to ideja? Da ludi Nestor dobije koji mandat više?

Neverovatno, šta god da se desi neki ljudi izvuku zaključak da je Đilas pokro pare. Radojičić napravio sranja u Banjskoj? Zaključak: Đilas sa Hilom dogovorio da ćute da ne talasaju da pomognu AV da proda kosovo.
Pa ne vidim kako bi bilo moguce da se opravda takva koalicija sada ali ako bi bili jos jedni izbori na kojem su slicni rezultati i jos opadnu malkice snp bar u odnosu na mi ond aje vec moguce.
Videcemo to vec u kampanji da li ce sns napadati MI zestoko ili ne. To sto bih iz spn napadao to bi im samo diglo rejting pa ne racunam.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Vrh