Šta je novo?

Izbori 2024

@Zion Williamson
Pretpostavio sam da je ostatak raspad, slično kao kod nas.

И све си закључио на основу рекла казала? Нити је приближно слично као код нас (разлике су много веће него код нас), нити је остатак распад (има велики број градова у којима може лепо да се живи јер су трошкови живота неупоредиво мањи него у МСК и СПБ). Просто, огромна земља - има свега и свачега, поготово што је у питању федерација. Поредити Ингушетију и Лењинградску област је као поредити Албанију и Финску нпр.
 
Šta bi ti uradio konkretno, a da to ne iziskuje blokiranje ulica niti je potez koji bi izprovocirao nasilje od strane vladajućeg režima, a da istovremeno podigneš i svest građana da prestanu da trpe to što jedva preživljavaju?​
Iskreno, udario bih ih tamo gde ih najviše boli...blokirao njihove institucije, povezana preduzeća, Milenijum tim, BNV gradilišta, Galeriju i Kulu, Metro, Belvil, Dedinje, Pink, Gradske odbore, predsedništvo...

Dalje bi pravio performanse koji sugerišu sve njihove brljotine...na primer ono što smo radili GOJE, Diša, Igor i ja za 4 bulevara.

Ima toliko još stvari koje mogu da se rade a da podignu svest o njihovim "rezultatima" da ti mogu ovako do sutra...i veruj mi da pevanje pod terasom, blokada Milenijum tima ili slaganje preostalih kocki na šetalištu ispod Brankovog mosta mogu da imaju veći i bolji reach nego blokiranje KM i igranje školice u špicu.

Ti reci da nisam u pravu.
 

Iskreno, udario bih ih tamo gde ih najviše boli...blokirao njihove institucije, povezana preduzeća, Milenijum tim, BNV gradilišta, Galeriju i Kulu, Metro, Belvil, Dedinje, Pink, Gradske odbore, predsedništvo...
Mislim da bi poludeli ako bi soping u TC Galerija ili gradnja u NGD na vodi bio ugrozen na dva sata.
Ali SPN to ne sme. To su malogradjanski simboli. To je sam kapitalizam.
 
И све си закључио на основу рекла казала? Нити је приближно слично као код нас (разлике су много веће него код нас), нити је остатак распад (има велики број градова у којима може лепо да се живи јер су трошкови живота неупоредиво мањи него у МСК и СПБ). Просто, огромна земља - има свега и свачега, поготово што је у питању федерација. Поредити Ингушетију и Лењинградску област је као поредити Албанију и Финску нпр.
Možeš li ispisati listu tih gradova pristojnih za život uz dosta manje troškove?
 
Evo još nešto.

U kontekstu skorašnje odluke za tablice.

Hajde da svi odštampamo RKS tablice i vozimo se po gradu svaki dan kao onaj Bojan Savić sa neregistrovanim autom.

Prosto ova vlast je velika inspiracija za mene i ne razumem kako ova kljakava opozicija ne zna da iskoristi neke zicere kojih ima svake nedelje.


Nek me zovu slobodno nudim im se pro bono kada im je najveći domet štrajk glađu i blokiranje ulica u špicu.
 
Meni nije poznato da su nemacki Zeleni zapravo nacisti. Gde si nasao utemeljenje u toj teoriji? Ako moze link ili elaborat.
Када је 1999. Југославија бомбардована, Јошка Фишер је за неке друге политичке уступке продао један од четри стуба зелене политике, а то је антимилитаризам. Како су старији зелени можда искварени и намазани тада били, ентузијастична и искрена омладина Зелених Немачке је била против бомбардовања, и звекнула Јошку кесом фарбе по тинтари.

Година 2022. Аналена Бербок подржава слање оружја политичком систему који отворено диже споменике Стјепану Бандери и мења називе улица, спаљује књиге признате као светска културна баштина само зато што су писци из другог омраженог народа народа, забрањује језик који је за половину становника матерњи, забрањује највећу верску организацију у тој земљи, шаље на 15 година робије учитеље из времена ратног стања у некој зони, само зато што су се старали да деца не пропусте школску годину колико-толико... Све је дозвољено ако је против "bad guys" из холивудских филмова. Тешко да би их могао назвати и нешто добрим момцима, има ту тешке прљавштине са обе стране, али са оваквом Аналеном, која ни препеличје јаје није добила у тинтару од својих у знак протеста, Зелени Немачке су клинички мртви.

Једини тежак спин је @Delija који измишља и етикетира једну хетерогену организацију у Србији, која је тек делимично под утицајем неких сродних западних организација, и чији интереси се не поклапају са ни чистим ни прљавим западним интересима главних актера Запада.
@Karlo del Ponte
U kom gradu si živeo? Super što si nam preneo neka iskustva iz Rusije i Belorusije.
У Белорусији живим у Бресту три године, периферном граду периферне државе хладноратовског источног блока. У тој држави је то тек неки 6-7 град по стандарду, а опет је око два пута већа просечна куповна моћ него у Београду. У старијем посту сам детаљније описивао. Источнословени су много мобилнији од југословена у смислу дружења, мењања места живота, пословних контаката, тако да долазим до довољно аутентичних прича из разних делова те компактне зоне. У Холандији сам до тога живео 4 године највише у Зандаму. Тако да могу да тврдим да је разлика у цивилизованости државе далеко мања између Холандије и Белорусије, него између било које од те две земље и Србије.
Pre nego sto on odgovori ako je u pitanju Moskva ili Sankt Petersburg, ne racuna se to je svet za sebe. Ostatak Rusije je raspad sistema bukvalno. Verujem Romanu, rus NFKRZ sa youtub-a. "Izuzetna zimska sluzba" lol ima on video o tome kolko je izuzetna u njegovom Celjabinsku. Neka vam sve bude jasno kad tolika drzava sa 140 miliona ljudi ne ume da napravi jedan pristojan auto. JEDAN. Jedino u cemu su nenadmasni je pravljenje raketa i raketnih sistema. Karlo Del Ponte mi zvuci dosta pristrasno
Русија има много више економски здравих и богатих градова него та два: Јекатеринбург, Краснојарск, Краснодар, Владивосток, Јакутск... А има и својих "Rust Belt" градова. Од градова који јако унапређују трамвај и тролејбус, до градова царства маршрутки (минибуси), од јако чистих до јако прљавих... Хетерогеност Русије је слична хетерогености САД. Чак и у малој Белорусији, где је Лукашенко покренуо прави рат са мафијом, тек 2004. је потпуно ослободио последњи град Гомељ. А шерифизам сам сретао и у Холандији и Словенији, додуше у малим градовима, и на један покварен и намазан начин (калаши су у том случају адвокатске актовке).

Ипак, за Србију је решење помирити се и наћи своје место на Западу, а за Украјину на истоку, ма колико је много у та два народа увређених на своје. А лева и десна опозиција би требале да усвоје минимални програм прелазне владе, типа:
-1-Замрзавање преговора за улазак у ЕУ или било који савез држава у мандату од 2-3 године прелазне владе. Моратотијум на увођење санкција било којој држави.
-2-Реформа РЕМ и јавног сервиса, забрана ријалити у дневним сатима, реформисање РТС за стварне јавне расправе о законима, великим пројектима, реформи образовања, образовним програмима. Заступљеност различитих актера у предизборним циклусима.
-3- Денеписменизација и професинализација јавне управе и управе јавних предузећа.
-4- Дефинисање минимума стратешких ресурса, јавних предузећа и инфраструктуре за национализацију и забрану даље приватизације.
-5- Замрзавање и суздржаност у односу на ЛГБТ права и друге у овом историјском тренутку небитне теме и потенцијалне теме раскола. Бити ЛГБТ некоме и безбедан је законито право које ни десничари не смеју да споре.
-6- Србија је изнутра слаба да у наредних пар година побољша своју позицију везано за Косово, али мораторијум на напредна уступања.
-7- Основна реформа правосуђа и полиције, да се макар једноставнији правни процеси брже и ефикасније решавају, и да судство буде независно.

Није савршено, може да се доради, али је потребан концензус за цивилизовање овог друштва на макар донапредни ниво, а по могућству и више.
 
Evo još nešto.

U kontekstu skorašnje odluke za tablice.

Hajde da svi odštampamo RKS tablice i vozimo se po gradu svaki dan kao onaj Bojan Savić sa neregistrovanim autom.

Prosto ova vlast je velika inspiracija za mene i ne razumem kako ova kljakava opozicija ne zna da iskoristi neke zicere kojih ima svake nedelje.


Nek me zovu slobodno nudim im se pro bono kada im je najveći domet štrajk glađu i blokiranje ulica u špicu.
Ti stvarno misliš da ne znaju? Pa znaju da dođu do 600 milki a ne znaju da naguze nameštenog bez gaća.

Znaju oni ali ne smeju. Oni su loš policajaca pored kojeg pef deluje dobar, oni su neko ko treba da preti i ometa a nemaju dozvolu da postanu bilo kakva pretnja po vlast dok im se ne kaže.

I tako životare u nadi da će što pre doći godina kada će im gazde reći hajde sada vi.

I svako od njih mašta da će baš on biti novi Milatović ili bar Spajić.
 
Када је 1999. Југославија бомбардована, Јошка Фишер је за неке друге политичке уступке продао један од четри стуба зелене политике, а то је антимилитаризам. Како су старији зелени можда искварени и намазани тада били, ентузијастична и искрена омладина Зелених Немачке је била против бомбардовања, и звекнула Јошку кесом фарбе по тинтари.

Година 2022. Аналена Бербок подржава слање оружја политичком систему који отворено диже споменике Стјепану Бандери и мења називе улица, спаљује књиге признате као светска културна баштина само зато што су писци из другог омраженог народа народа, забрањује језик који је за половину становника матерњи, забрањује највећу верску организацију у тој земљи, шаље на 15 година робије учитеље из времена ратног стања у некој зони, само зато што су се старали да деца не пропусте школску годину колико-толико... Све је дозвољено ако је против "bad guys" из холивудских филмова. Тешко да би их могао назвати и нешто добрим момцима, има ту тешке прљавштине са обе стране, али са оваквом Аналеном, која ни препеличје јаје није добила у тинтару од својих у знак протеста, Зелени Немачке су клинички мртви.

Једини тежак спин је @Delija који измишља и етикетира једну хетерогену организацију у Србији, која је тек делимично под утицајем неких сродних западних организација, и чији интереси се не поклапају са ни чистим ни прљавим западним интересима главних актера Запада.

У Белорусији живим у Бресту три године, периферном граду периферне државе хладноратовског источног блока. У тој држави је то тек неки 6-7 град по стандарду, а опет је око два пута већа просечна куповна моћ него у Београду. У старијем посту сам детаљније описивао. Источнословени су много мобилнији од југословена у смислу дружења, мењања места живота, пословних контаката, тако да долазим до довољно аутентичних прича из разних делова те компактне зоне. У Холандији сам до тога живео 4 године највише у Зандаму. Тако да могу да тврдим да је разлика у цивилизованости државе далеко мања између Холандије и Белорусије, него између било које од те две земље и Србије.

Русија има много више економски здравих и богатих градова него та два: Јекатеринбург, Краснојарск, Краснодар, Владивосток, Јакутск... А има и својих "Rust Belt" градова. Од градова који јако унапређују трамвај и тролејбус, до градова царства маршрутки (минибуси), од јако чистих до јако прљавих... Хетерогеност Русије је слична хетерогености САД. Чак и у малој Белорусији, где је Лукашенко покренуо прави рат са мафијом, тек 2004. је потпуно ослободио последњи град Гомељ. А шерифизам сам сретао и у Холандији и Словенији, додуше у малим градовима, и на један покварен и намазан начин (калаши су у том случају адвокатске актовке).

Ипак, за Србију је решење помирити се и наћи своје место на Западу, а за Украјину на истоку, ма колико је много у та два народа увређених на своје. А лева и десна опозиција би требале да усвоје минимални програм прелазне владе, типа:
-1-Замрзавање преговора за улазак у ЕУ или било који савез држава у мандату од 2-3 године прелазне владе. Моратотијум на увођење санкција било којој држави.
-2-Реформа РЕМ и јавног сервиса, забрана ријалити у дневним сатима, реформисање РТС за стварне јавне расправе о законима, великим пројектима, реформи образовања, образовним програмима. Заступљеност различитих актера у предизборним циклусима.
-3- Денеписменизација и професинализација јавне управе и управе јавних предузећа.
-4- Дефинисање минимума стратешких ресурса, јавних предузећа и инфраструктуре за национализацију и забрану даље приватизације.
-5- Замрзавање и суздржаност у односу на ЛГБТ права и друге у овом историјском тренутку небитне теме и потенцијалне теме раскола. Бити ЛГБТ некоме и безбедан је законито право које ни десничари не смеју да споре.
-6- Србија је изнутра слаба да у наредних пар година побољша своју позицију везано за Косово, али мораторијум на напредна уступања.
-7- Основна реформа правосуђа и полиције, да се макар једноставнији правни процеси брже и ефикасније решавају, и да судство буде независно.

Није савршено, може да се доради, али је потребан концензус за цивилизовање овог друштва на макар донапредни ниво, а по могућству и више.
Izuzetno dobro osmisljen program, bolje od svega sto je pokazala nasa opozicija, i leva i desna.
 
Meni nije poznato da su nemacki Zeleni zapravo nacisti. Gde si nasao utemeljenje u toj teoriji? Ako moze link ili elaborat.

Apsolutno, ali apsolutno u svakoj prilici nisu propustili da se po*eru po Srbiji i uvek su bili protiv svih srpskih nacionalnih ciljeva (a vrlo je svima jasno da ne poistovećujem srpsku vlast sa srpskim nacionalnim ciljevima)! Sad više ne mogu ni da dam konkretan primer, ali bukvalno svaki put kad sam nešto pročitao u poslednjih 20 godina od njih, a da se tiče nas, išlo je protiv naših interesa! Između ostalih razloga, zato mi je svaka asocijacija i ovde na te zeleno-crvene kombinacije u startu odbojna! Drugo, ovi naši se ovde hvale da sa njima imaju kontakte. Ne kažem da u ovim našima nema poštenih ljudi sa legitimnim ciljevima, ali baš ti treba da znaju da oni neće imati problem da se kopa litijum po Srbiji (jer jbg, mi u Nemačkoj nemamo tu prljavu industriju). Svakako, jbe mi se za njih, oni nek razmišljaju zašto će AFD da im bude ubedljivo najpopularnija partija za koju godinu!


1) Mala zemlja nikada u istoriji nije mogla da ima potpuno samostalnu spoljnu politiku.

Tačno, tu priliku su propustile crvene prdonje, bili bi i iznad Češke sigurno! Svakako bi bili u nekoj vrsti vazalnog odnosa, ali zar nije danas cela Evropa? A nije ni to najveći problem sa tim, nego sa vrednostima koje se nameću! Taj vazalni odnos se ne odnosi samo na tu ekonomsku zavisnost koja se toliko povećava da posle nije moguće krenuti nazad (mi smo već sada u takvoj situaciji, a šatro smo suvereniji), nego i na sve ostale stvari, kulturu itd. Nemam ja problem za izvornim principima zapadnih demokratija, naprotiv, prižejkujem ih (Vašington ili Ron Pol danas ili De Golova Francuska), nemam problem ni sa onim kako su izgledali 80-ih, kada smo mi pogrešili stranu, ali imam stravičan problem sa onim što oni forsiraju danas i pitam se kako će to da se završi? Woke pokret, Cancel kultura (svaka čast Ilonu Masku), zakonodavstvo koje se menja tako brzo, da pomisliš da li su u SSSR, partijska birokratija na nivou EU koju niko nije birao...

Fantastičan post i u vezi Rusije i zaista iz priče bližnjih koji su više od decenije bili tamo, to jeste sve tačno i pogotovo treba pozdraviti tu demografsku politiku (lični osećaj mnogo više u hrišćanskom duhu), ali treba pogledati i drugu stranu medalje. Ta Rusija npr, uz sva svoja prirodna bogatstva i dalje po paritetu kupovne moći ima isti BDP kao i Nemačka sa duplo manje stanovništva. To dosta govori i o njihovoj korupciji, nepotizmu, negativnoj selekciji. U tom smislu uopšte se ne ložim na to da dođu sutra na Dunav. Da se razumemo, osećam veliko divljenje prema ruskoj kulturi, nauci, umetnosti, tom njihovom sirovo-hrabrom duhu i iskreno se nadam da će se ceo taj region stabilizovati i da će klanje prestati, jer svi ti narodi zaslužuju mnogo više nego da budu topovsko meso zapadnih interesa!

Eto da ne budem isključiv i jednostran, pa da obradujem malo i crveno-zelene, ima jako dobar film koji iako je fiktivan, po meni jako lepo opisuje potencijalne zloupotrebe... https://www.imdb.com/title/tt2802154/ . Sećam se da sam ga pre 10 god gledao u SC i da me je još tada savršeno podsetio na ovu našu despotiju, sa sve zloupotrebom crkve, javnih interesa itd. Sad je još aktuelniji uzevši u obzir o kakvim veleizdajnicima se radi!
 
Uzasna je potpuna ravnodusnost vecine gradjana za sudbinu uhapsenih.
Isti su kao gradjani Rajha 1938.
Ove setnje i protesti su besmisleni.
Aktivisti i clanovi SPN treba da konacno preuzmu odgovornost i isprovociraju da oni budu uhapseni, a ne da studenti i srednjoskolci idu u zatvor umesto njih.
Takodje, moraju pod hitno da se odreknu mandata na svim nivoima. Do toga naravno nece doci jer SPN ima vaznu ulogu u FN planu.
Neverovatno je dokle seze neodgovornost politicara.

Jedan would be huligan i navijac je doktor za sve te silne advokate iz opozicije. Neverovatno.
 
Poslednja izmena:
Nije cudno da je levica rezimska ako pogledamo SPC.
Ta organizacija koja se bavi religijom i po opisu posla ne bi trebalo da bude podlozna korupciji je verovatno najveca praonica novca.
Kupljeni su i sudbina naroda ji drzace ih vise ne zanima.

Kada bolje pogledamo, vecina ljudi ili organizacija je kuplhena. Vec od 3000 din. Kao sto kaze M Samardzic. Rezim moze da ugrozi samo poskupljenje kredita.
 
Ti stvarno misliš da ne znaju? Pa znaju da dođu do 600 milki a ne znaju da naguze nameštenog bez gaća.

Znaju oni ali ne smeju. Oni su loš policajaca pored kojeg pef deluje dobar, oni su neko ko treba da preti i ometa a nemaju dozvolu da postanu bilo kakva pretnja po vlast dok im se ne kaže.

I tako životare u nadi da će što pre doći godina kada će im gazde reći hajde sada vi.

I svako od njih mašta da će baš on biti novi Milatović ili bar Spajić.
Djilas bi mogao i od ovog raspalog Tuzilastva da dobije tuzbu koja bi mogla da se zavrsi sa pravosnaznom presudom za korupciju, zloupotrebu sluzbenog polozaja, trgovinu uticajem itd ali se to ne desava, jer se to prosto ne radi u Srbiji. Zato sto bi sutra onda neko trebao da hapsi sadasnju vlast i da joj oduzima imovinu. A to nije lepo. Jel tako? Za druge, Vucic ima jednu sjajnu osobinu a to je da ceka problem svojih protivnika i da im onda nadje resenje. Recimo, kad je pokojni Duda Ivkovic imao problem sa sinom koji je nestao, znate ko ga je zvao? Vucic licno, i ponudio pomoc u situacaiji koja je za svakog roditelja pakao. I to posle kampanje u kojoj je Duda bio protiv Vucica. Znam jos par situcaija sa razlicitim ljudima i uvek sam ostajao fasciniran kako lukavo bira najslabije tacke ljudi i onda ih kupuje (ne za novac ali za usluge koje su nemerljive). Pogledajte ovaj cirkus oko Miskovica, ceo PR sa hapsenjem, sad ide 30 miliona odstete, Sava centar otisao Delti, danas ode i Radova zgrada, eto je dozvola za Interkontinetal. Miskovic bi sam mogao da finasira rusenje Vucica. Cuti i radi. I lepo mu je. Jeste Marku bilo malo neprijatno u pritvoru, ali izdrzao je Miroslav i saht pri otmici, sve za pare u Srbiji. @Bulbulderac17 moj naklon za ideje, sve to bi jako bolelo, ali kao sto vidimo nece se na radikalizaciju vec na zaludjivanje. Problem je sto opozicija realno ne postoji, sistem ne postoji a kad ovo pukne jednog trenutka, onda niko ne zna gde ce kraj biti. Kao i u zivotu, sve se moze kako hoces, samo se ne moze dokle hoces.
 
Iskreno, udario bih ih tamo gde ih najviše boli...blokirao njihove institucije, povezana preduzeća, Milenijum tim, BNV gradilišta, Galeriju i Kulu, Metro, Belvil, Dedinje, Pink, Gradske odbore, predsedništvo...
Kako bi blokorao Belville? Kakve Belvil ima veze sa ovom vlašću? Da li bi blokorao posle Belvila i A blok i West 65?

Izvini, ali ne vidim uopšte logiku iza ovoga
 
1) Ако у Београду газиш у керећу каку минимум једном годишње, у Русији људи скупљају каку, за опасне псе су дозволе сличне дозволама за оружје (прошао обуку, неосуђиван), све у свему поредак.
2) Изузетна зимска служба. Неки пут када су мећаве, буде проблема док не престану. Следеће јутро после мећаве, улице проходне, стајалишта чиста, тротоари и бициклистичке стазе чисте.
3) Ред вожње возова је закон који се поштује, а по удобствима у возовима друге класе су превазишли дебело просек Европе. Метро најтачнији у условима преоптерећења, без продора влаге, са чиме скоро сви метро системи имају проблема.
4) Подршка рађању кроз станове за троје и више деце, разне олакшице, па и ослобађање при мобилизацији. Ефекат је да је стопа рађања отишла на око 1,8-1,9, што је и даље недовољно, али јесте неки резултат.
5) Санкције 2014. су их затекли са распалим аграром. Од тада су јако много уложили у домаћу пољопривреду, и од увозника су постали извозници за многе производе. Ту се још каска са неким гранама, али видећемо. Рецимо, сваке године моја фирма воти саднице из Србије и Италије, а увоз јабука се све више смањује.
6) Са рециклажом су већ претекли већину бивших социјалистичких држава у ЕУ.
7) Технолошки развој је највише везан за државне универзитете, а не институте при капиталистичким компанијама. Последично, производи са наглашеним неким од техничих квалитета имају не тако високу прођу на тржишту, али са друге стране постоји концепт отворене науке. Много тога што се дозвољава би на Западу назвали индустријском шпијунажом.
8) За разлику од примитивног неписменог Балкана, половина популације има факултет или вишу школу. Универзитети имају строго контролисан приступ, али то је везано и за опасност од терористичких напада. Методика наставе је оријентисана ефикасно учење, развијене лабораторије и симулације, а не Београдски универзитет импровизације, имаш једино преписане лоше преведене књиге страних аутора, факултете инжењерске филозофије без лабороторија, праксе, и предавача са озбиљним привредним искуством.
9) Уместо БГ натрпане градње, имаш урбанистичке планове, који се стварно јавно критикују, усвајају и поштују. Тако није проблем наћи место за паркирање, како је један учесник рекао, није проблем проћи са колицима, бициклом. Имаш вртиће, школе, дечја игралишта код новоградње, а не гомила инвеститорских квадрата.
10) Јавни сектор је професионализован, а не људи са купљеним дипломама, или неким безвезе невезаним за тај сектор. Једном је 2014. извршена велика инспекција високошколских установа, и у једном дану је затворено 300 приватних универзитета и 4 државна. Да појасним, оно што је Универзитет у Београду, то би у Русији било 6-7 универзитета (медицински, технички, економски итд).
11) Бављење спортом је доступно и развијено, а не чланарине, које у Србији моји родитељи инжењери нису могли да приуште својој деци. Неколико пута више спортских хала и базена у односу на просек Србије.
12) Чак и у Украјини, која никада није изашла из 1990-тих, најбедније село има велик, уређен и практично пројектован дечији вртић.
13) За разлику од Запада где мултинационалне компаније обарају стандарде за квалитет хране и присуство недозвољених материја, у руско-белоруској зони се тиме баве од произвођача независне научне институције. Мало мало па се неки производ забрани, укључујући и познате производе западних брендова. Источноевропски прехрамбени технолози су јако тражени на Западу и високо плаћени,, чак и из ове пропале Србије, зато што су наши професори метузалеми ипак деца ЈУС-а.

Велика држава, велики проблеми. Мала држава, мали проблеми. И Холандија је једна мања и утегнутија Немачка, као што је Белорусија мања и утегнутија Русија. То и даље не значи да ми имамо здраву основу да уђемо у тај клуб, у смислу геополитичке реалности Балканске зоне. Али то да верујемо више Дизниленду, Холивуду и Ројтерсу него људима који су бар део живита живели тамо, стварно...
Nije bas sve tako. Citajuci ovaj post neko bi pomislio da u Rusiji tece med i mleko i da se radi o veoma uredjenoj drzavi. Da ne bude da sam stvorio sliku gledajuci zapadne medije napisacu da sam ziveo u Sankt Peterburgu i obisao sam dosta gradova u Rusiji.

1. isto tako je moguce je moguce ugaziti u kuceci izmet i u Sankt Peterburgu. Daleko od toga da svi skupljaju za svojim ljubimcem.
2. i moje iskustvo je bilo da zaista efikasno ciste.
3. slazem se. Vozovi zaista jesu tacni. Problem SPb metro-a je sto je vozni park jako star i veoma bucan, posebno u letnjem periodu kada, usled nedostatka klimatizacije, otvore prozore na vagonima. Nadzemni transport je izuzetno nepouzdan (ne racunajuci minibuseve t.j. marsrutke) zbog cestih guzvi. Zute trake skoro da i ne postoje (ima ih ali ne bas tako puno). Tramvaji nemaju fizicki odvojene koridore tako da kada je guzva takodje stoje.
4. Moguce
5. Moguce
6.ne znam kakva je situacija sada, kada sam ja ziveo tamo bilo je slicno kao u Srbiji. Skoro sav otpad je zavrsavao na legalnim i nelegalnim deponijama.
7. mnogi drzavni univerziteti i instituti su upravo radili t.j. imali su njihove grantove (ne verujem da sada rade) za kapitalisticke kompanije (npr. Samsung, VW, itd.).
8. to su sve zasluge sovjetskog modela obrazovanja i ulaganja u nauku. Medjutim, raspadom SSSR situacija se promenila. Mnogi instituti i univerziteti kubure sa finansijama, laboratorijska oprema je zastarela.
9. nije bas tako. Postoji i tamo "investitorski urbanizam". "Svetli" primeri bi mogli da budu naselja Murino i Devjatkino u Sankt Peterburgu (iako formalno se nalaze u Lenjingradskoj oblasti). Stanovnici pomenutih naselja imaju problema i sa manjkom zelenih povrsina, skola, vrtica, parking mesta, cistocom ulica itd.
10. Posta Rusije je jako dugo bila primer kako jedno JP ne treba da posluje. Mislim da su ih sada upristojili donekle. Ima i kod njih kupovina diploma. Vecina diploma privatnih univerziteta iz Rusije se na primer ne priznaje na zapadu.
11. moguce
12. moguce
13. nisam bas siguran da je tako. Na primer, cesto je moguce kupiti proizvod kome je istekao rok trajanja u ruskim prodavnicama. I ne mislim na male ilegalne kioske vec na trgovinske lance (kao Maxi, Idea kod nas). Postoji cak i organizacije koje posecuju supermarkete i snimaju koliko proizvoda je moguce naci sa isteklim rokom trajanja.
 
Poslednja izmena:
N1: Lider pokreta Ljubav, vera, nada Nemanja Šarović predložio je opoziciji na društvenoj mreži X da organizuje doček Nove godine u Beogradu "umesto da narod prepusti zaglupljivanju na Pinku i RTS-u".

ovo je odlican predlog. Ali ono sto Hulja, Hill i SPN funkcioneri zaista zele je skori kraj protesta. I vecina gradjana zeli kraj da bi oni mogli lako u trzne centre.
Vecinu ne vredja ovo kako se zivi u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Baš me zanima da li bi veći interes mladih ljudi da napuste ztemlju, masovno apliciranje u ambasadama malo prodrmao vlast i naterao da se malo uljudi i urazumi. Ako stvarno vole ovi državu onda bi trebalo malo da se zamisle o svom ponašanju.
 
Nije bas sve tako. Citajuci ovaj post neko bi pomislio da u Rusiji tece med i mleko i da se radi o veoma uredjenoj drzavi. Da ne bude da sam stvorio sliku gledajuci zapadne medije napisacu da sam ziveo u Sankt Peterburgu i obisao sam dosta gradova u Rusiji.

1. isto tako je moguce je moguce ugaziti u kuceci izmet i u Sankt Peterburgu. Daleko od toga da svi skupljaju za svojim ljubimcem.
U pogledu pseceg izmeta. Da li si nekada bio u Amsterdamu?
 
Baš me zanima da li bi veći interes mladih ljudi da napuste ztemlju, masovno apliciranje u ambasadama malo prodrmao vlast i naterao da se malo uljudi i urazumi. Ako stvarno vole ovi državu onda bi trebalo malo da se zamisle o svom ponašanju.
naravno da ne.
Oni ne vole nikoga.
Vecina mladih nisu studenti koji se zrtvuju.
Koncept zrtve je skoro ne razumljiv u doba Instagrama.

Информер: Ђиласова опозиција пред Нову годину спрема хаос, хоће да нас увуку у крваве грађанске сукобе

 
Iskreno, udario bih ih tamo gde ih najviše boli...blokirao njihove institucije, povezana preduzeća, Milenijum tim, BNV gradilišta, Galeriju i Kulu, Metro, Belvil, Dedinje, Pink, Gradske odbore, predsedništvo...

Dalje bi pravio performanse koji sugerišu sve njihove brljotine...na primer ono što smo radili GOJE, Diša, Igor i ja za 4 bulevara.

Ima toliko još stvari koje mogu da se rade a da podignu svest o njihovim "rezultatima" da ti mogu ovako do sutra...i veruj mi da pevanje pod terasom, blokada Milenijum tima ili slaganje preostalih kocki na šetalištu ispod Brankovog mosta mogu da imaju veći i bolji reach nego blokiranje KM i igranje školice u špicu.

Ti reci da nisam u pravu.
20210621_194436.jpg
 
Oni svesno i teraju mlade kako bi samo ostali njihovi botovi koji rade po javnim preduzećima i u državnoj upravi. Poslednjih dana su angažovali stotine botova da napadaju studente kako su oni finansirani od strane Soroša i amerike da napadaju vlast. Greše ako misle da će im to proći u 2023. godini kada svako ima kameru na telefonu i pristup internetu. Zato će i izgubiti.
 
Kako bi blokorao Belville? Kakve Belvil ima veze sa ovom vlašću? Da li bi blokorao posle Belvila i A blok i West 65?

Izvini, ali ne vidim uopšte logiku iza ovoga
Ima jedan mali stan, 35,5kvm....kupljen na kredit sa visokim Euriborom...gde neko voli da jede punjene lignje.

Uostalom reći će ti osobe koje žive tu zbog čega.
 
Oni svesno i teraju mlade kako bi samo ostali njihovi botovi koji rade po javnim preduzećima i u državnoj upravi. Poslednjih dana su angažovali stotine botova da napadaju studente kako su oni finansirani od strane Soroša i amerike da napadaju vlast. Greše ako misle da će im to proći u 2023. godini kada svako ima kameru na telefonu i pristup internetu. Zato će i izgubiti.
iz tvojih usta u bozije usi
 
Vrh