Šta je novo?

Izbori 2024

Načelnik generalštaba sigurno je levo od centra, to je baš ovako jedan poziv poznat po negovanju hipi kulture. Đilas se prvi bunio protiv gej parade itd. Ali totalitarnom desničarskom umu niko nije dovoljno desno.

Čestitam upravo si definisao pravu desnicu! Čuj, desničar kritikuje kapitalizam :poop:
A pardon, ti kritikuješ njihov sistem kapitalizma, a neki DSS sistem kapitalizma je super. Gde je i šta radi Predrag Bubalo?

"pređašnjim" - obožavam ove diskurs markere <3 Sada tvoj post zvuči 200% ozbiljnije, još dva nivoa i malo se namrštiš i spreman si da otvoriš novi desničarski podkast na Jutjubu.


Dobronamerno zvučiš ko Toma Nikolić kad je Đinđića savetovao. Listanje Krivičnog zakonika vraća Kosovo 100%, samo treba dovoljno puta da prelistaš i po tri preambule pred svaki obrok.



Ово изнад линковано су моје пређашње речи. На друго линкованом, последња реченица гласи:
Зато сам написао јуче или прекјуче, ову власт може да победи само права десница са примесама социјалног аспекта бриге о сиромашнима и радничким правима. Никакви неолиберали неће сменити ову власт.

Наравно да постоји разлика између врста капилизма. Уосталом ви левичари се нон стоп дерете ”то није прави комунизам” када год вам се укаже на било коју примену истог. Све земље западне Европе а поготово северне Америке, су данас ту где су јер су биле капиталистичке а не социјалистичке. То што данас имају јаке социјалне програме је искључиво захваљујући капитализму и слободном тржишту и не, нису све биле колонијалисти. На крају дана, оба светска рата су вођена на тлу Европе, па се после оба, земље које су има капиталистички систем се уздигла и обновила док смо видели исход комунизма у СССР и земљама варшавског пакта.

Добронамерно сам ти скренуо пажњу јер са овима на власти се никада не зна а ти како год желиш.

п.с.
Преамбула је у нашем Уставу а не у кривичном законику али то и није чудно што си побркао, када си заменио Шешеља са Николићем. Шешељ је поручио покојном Зорану Ђинђићу за проблеме са ногом и Тита. Исто је поновио после и свом ”куму” Николићу када се вратио из Хага.
 
hahha, ok.

„To verovatno neće biti popularno ovima sa Zapada, ali ja posebno večeras osećam da je važno stati u odbranu Srbije i da se zahvalim ruskim službama bezbednosti koje su imale te informacije i koje su ih podelili sa nama“, izjavila je Brnabić.


da ne bude samo n1


ne znam da li je tuznije i strasnije da ruske sluzbe rovare po srbiji bez znanja onoga koji "ni u svoj posao a kamolu u stvari zemlje domacina u koje i ne bi smeo da se mesa" ili da je to sve uz njegovu podrsku i koordinaciju. znam da im je posao da rovare i vrsljaju, to radi svaka sluzba bilo koje iole ozbiljne sile. ali obicno se te informacije zadrzavaju za sopstvene potrebe i kreiranje politike te zemlje prema nama.

da se kladim, kladio bih se na ovo drugo.

a inace mislim da protesti blage veze sa zapadom nemaju, sto upravo i oslikava tvoje misljenje, inace vrlo zastupljeno sa pravom, da je vucic hillova produzena ruka.+

spodoba je jutro posle protesta u nedelju otisao na raport kod ruskog ambasadora.
 
hahha, ok.

„To verovatno neće biti popularno ovima sa Zapada, ali ja posebno večeras osećam da je važno stati u odbranu Srbije i da se zahvalim ruskim službama bezbednosti koje su imale te informacije i koje su ih podelili sa nama“, izjavila je Brnabić.


da ne bude samo n1


ne znam da li je tuznije i strasnije da ruske sluzbe rovare po srbiji bez znanja onoga koji "ni u svoj posao a kamolu u stvari zemlje domacina u koje i ne bi smeo da se mesa" ili da je to sve uz njegovu podrsku i koordinaciju. znam da im je posao da rovare i vrsljaju, to radi svaka sluzba bilo koje iole ozbiljne sile. ali obicno se te informacije zadrzavaju za sopstvene potrebe i kreiranje politike te zemlje prema nama.

da se kladim, kladio bih se na ovo drugo.

a inace mislim da protesti blage veze sa zapadom nemaju, sto upravo i oslikava tvoje misljenje, inace vrlo zastupljeno sa pravom, da je vucic hillova produzena ruka.+

spodoba je jutro posle protesta u nedelju otisao na raport kod ruskog ambasadora.
Mislim na osnovu onoga što neki ozbilniji ljudi pričaju da je stvar u tome samo što je vučić izigrao opoziciju za bg. Dogovorili su da on ima koliko ima i opozicija isto tako. A onda je on progurao mi na 5% sa ulogom da ne idu ni sa kim i opozicija ostaje bez bg a on kupio vreme. Ameri kažu šta možemo ispoštovao je sve kako ste vi dozvolili da vam izlete neki novi i uzmu 5%. Šta sad slabo ko zna. A što se tiče ruskih službi njima je baš specijalnost da upozoravaju tzv prijateljske zemlje na zapadne smisalice. Drž udar u turdkoj, belorusija, kazahstan, ukrajina...
 
hahha, ok.

„To verovatno neće biti popularno ovima sa Zapada, ali ja posebno večeras osećam da je važno stati u odbranu Srbije i da se zahvalim ruskim službama bezbednosti koje su imale te informacije i koje su ih podelili sa nama“, izjavila je Brnabić.


da ne bude samo n1


ne znam da li je tuznije i strasnije da ruske sluzbe rovare po srbiji bez znanja onoga koji "ni u svoj posao a kamolu u stvari zemlje domacina u koje i ne bi smeo da se mesa" ili da je to sve uz njegovu podrsku i koordinaciju. znam da im je posao da rovare i vrsljaju, to radi svaka sluzba bilo koje iole ozbiljne sile. ali obicno se te informacije zadrzavaju za sopstvene potrebe i kreiranje politike te zemlje prema nama.

da se kladim, kladio bih se na ovo drugo.

a inace mislim da protesti blage veze sa zapadom nemaju, sto upravo i oslikava tvoje misljenje, inace vrlo zastupljeno sa pravom, da je vucic hillova produzena ruka.+

spodoba je jutro posle protesta u nedelju otisao na raport kod ruskog ambasadora.

Вероватно су тражили из снс'а услугу Харченку или коме већ. Хеј јел можете да лансирате причу како имате информације да иза протеста стоји зли запад. Јер народ воли да гута те приче.
 
Вероватно су тражили из снс'а услугу Харченку или коме већ. Хеј јел можете да лансирате причу како имате информације да иза протеста стоји зли запад. Јер народ воли да гута те приче.
Postoji mogućnost da proteste gura jedan delić zapada tj nemačka bez dozvole amerike tj praveći se da to ne rade. Isto to već rade na Kosovu gurajući Kurtija ba maksimalne ciljeve iznad onih što amerika dopušta. Iako nemačka jeste podguzna muva amerike koja radi šta joj se kaže ona ipak pokušava da progura interese svoje. A za rauliku od amerike čiji su cilj krize ovde zbog kojih ona drži vojsku tu u interesu tj želji nemačke je oduvek bilo izbacivanje amerike iz evrope. I ta igra zadnjih 30 godina ide preko naših leđa.
 
Koji ruski sistem lol? Pokusavam da se setim sta to dobro funkcionise kod njih i u korist obicnog coveka al ne ide mi
1) Ако у Београду газиш у керећу каку минимум једном годишње, у Русији људи скупљају каку, за опасне псе су дозволе сличне дозволама за оружје (прошао обуку, неосуђиван), све у свему поредак.
2) Изузетна зимска служба. Неки пут када су мећаве, буде проблема док не престану. Следеће јутро после мећаве, улице проходне, стајалишта чиста, тротоари и бициклистичке стазе чисте.
3) Ред вожње возова је закон који се поштује, а по удобствима у возовима друге класе су превазишли дебело просек Европе. Метро најтачнији у условима преоптерећења, без продора влаге, са чиме скоро сви метро системи имају проблема.
4) Подршка рађању кроз станове за троје и више деце, разне олакшице, па и ослобађање при мобилизацији. Ефекат је да је стопа рађања отишла на око 1,8-1,9, што је и даље недовољно, али јесте неки резултат.
5) Санкције 2014. су их затекли са распалим аграром. Од тада су јако много уложили у домаћу пољопривреду, и од увозника су постали извозници за многе производе. Ту се још каска са неким гранама, али видећемо. Рецимо, сваке године моја фирма воти саднице из Србије и Италије, а увоз јабука се све више смањује.
6) Са рециклажом су већ претекли већину бивших социјалистичких држава у ЕУ.
7) Технолошки развој је највише везан за државне универзитете, а не институте при капиталистичким компанијама. Последично, производи са наглашеним неким од техничих квалитета имају не тако високу прођу на тржишту, али са друге стране постоји концепт отворене науке. Много тога што се дозвољава би на Западу назвали индустријском шпијунажом.
8) За разлику од примитивног неписменог Балкана, половина популације има факултет или вишу школу. Универзитети имају строго контролисан приступ, али то је везано и за опасност од терористичких напада. Методика наставе је оријентисана ефикасно учење, развијене лабораторије и симулације, а не Београдски универзитет импровизације, имаш једино преписане лоше преведене књиге страних аутора, факултете инжењерске филозофије без лабороторија, праксе, и предавача са озбиљним привредним искуством.
9) Уместо БГ натрпане градње, имаш урбанистичке планове, који се стварно јавно критикују, усвајају и поштују. Тако није проблем наћи место за паркирање, како је један учесник рекао, није проблем проћи са колицима, бициклом. Имаш вртиће, школе, дечја игралишта код новоградње, а не гомила инвеститорских квадрата.
10) Јавни сектор је професионализован, а не људи са купљеним дипломама, или неким безвезе невезаним за тај сектор. Једном је 2014. извршена велика инспекција високошколских установа, и у једном дану је затворено 300 приватних универзитета и 4 државна. Да појасним, оно што је Универзитет у Београду, то би у Русији било 6-7 универзитета (медицински, технички, економски итд).
11) Бављење спортом је доступно и развијено, а не чланарине, које у Србији моји родитељи инжењери нису могли да приуште својој деци. Неколико пута више спортских хала и базена у односу на просек Србије.
12) Чак и у Украјини, која никада није изашла из 1990-тих, најбедније село има велик, уређен и практично пројектован дечији вртић.
13) За разлику од Запада где мултинационалне компаније обарају стандарде за квалитет хране и присуство недозвољених материја, у руско-белоруској зони се тиме баве од произвођача независне научне институције. Мало мало па се неки производ забрани, укључујући и познате производе западних брендова. Источноевропски прехрамбени технолози су јако тражени на Западу и високо плаћени,, чак и из ове пропале Србије, зато што су наши професори метузалеми ипак деца ЈУС-а.

Велика држава, велики проблеми. Мала држава, мали проблеми. И Холандија је једна мања и утегнутија Немачка, као што је Белорусија мања и утегнутија Русија. То и даље не значи да ми имамо здраву основу да уђемо у тај клуб, у смислу геополитичке реалности Балканске зоне. Али то да верујемо више Дизниленду, Холивуду и Ројтерсу него људима који су бар део живита живели тамо, стварно...
 
Nije mi jasan ovaj odgovor Vučku, znači kada levičar uđe u političku organizaciju onda više nije pravi levičar. Pa da bavljanje politikom je samo za SNS kadar šta ostali da se cimaju i maltretiraju, pu pu kakano.
Левичар када уђе у политичку организацију која ради све супртоно од онога што лева идеологија заступа онда више није прави левичар.

Дакле:
Радник.рс. Права левичарска прича
Зелено-леви фронт, ндмбгд или шта већ, под контролом немачких зелених нациста и у служби очувања система као есенције западног империјализма - Права орвеловска прича

Узмимо и да је ово горе подложно тумачењима. Свакако је постао део изборног процеса (и то у оквиру једне елитистичке странке) који је почетак краја овог дезинтеграционог процеса и суштински се заснива на неједнакости, неједнакости наших грађана са Косова у односу на нас.

Да бисте се ви овде играли демократије обесправљено је 350к наших суграђана, посредно и сви ми пошто ми немамо уставни суд нити основне елементе државности од бриселског споразума.
 
Poslednja izmena:
Левичар када уђе у политичку организацију која ради све супртоно од онога што лева идеологија заступа онда више није прави левичар.

Дакле:
Радник.рс. Права левичарска прича
Зелено-леви фронт, ндмбгд или шта већ, под контролом немачких зелених нациста и у служби очувања система као есенције западног империјализма - Права орвеловска прича
Ma da. Danasnje takozvane levicarske organizacije su nebuloze koje pruzaju mladima privid aktivizma a ne bave se nijednom bitnom temom a pogotovo ne radnicima ni preraspodelom kapitala. Ali zato se bave onim sto woke ideologija natura kao temu a to je zloupotreba klimatskih promena prava lgbtqabcdefgh.. transgenderima i slicnim nebulozima.
 
Левичар када уђе у политичку организацију која ради све супртоно од онога што лева идеологија заступа онда више није прави левичар.

Дакле:
Радник.рс. Права левичарска прича
Зелено-леви фронт, ндмбгд или шта већ, под контролом немачких зелених нациста и у служби очувања система као есенције западног империјализма - Права орвеловска прича

Узмимо и да је ово горе подложно тумачењима. Свакако је постао део изборног процеса (и то у оквиру једне елитистичке странке) који је почетак краја овог дезинтеграционог процеса и суштински се заснива на неједнакости, неједнакости наших грађана са Косова у односу на нас.

Да бисте се ви овде играли демократије обесправљено је 350к наших суграђана, посредно и сви ми пошто ми немамо уставни суд нити основне елементе државности од бриселског споразума.
Све тачно збориш али хејтери ће рећи да шириш дефкетизам.
 
Mislim da smo ipak nesto naucili.
Strane drzave, narocito imperije zanimaju SAMO njihovi interesi, kada vode politiku u nekoj drzavi.
Iz ponasanja dva draga ambasadora to lepo vidimo.
Dobro jutro Kolumbo

Inace, tema dostize vrhunac. Drvljenje one stvari(gomile tbo profila) o geopolitickim temama, a u stvarnosti smo bitni kao semafor u gta. Sve to dok nam ispred nosa promice zivot, ili bar neka njegova imitacija, u ovoj zadimljenoj dzungletini od grada

Kao ispred draKstora

Da zivim u Bukurestu ili Bratislavi, a da ne kazem Zagrebu ili Pristini, citao bih ovaj forum i valjao se po podu od smeha

Monti Pajton sedi i zapisuje
 
@Karlo del Ponte
U kom gradu si živeo? Super što si nam preneo neka iskustva iz Rusije i Belorusije.
Pre nego sto on odgovori ako je u pitanju Moskva ili Sankt Petersburg, ne racuna se to je svet za sebe. Ostatak Rusije je raspad sistema bukvalno. Verujem Romanu, rus NFKRZ sa youtub-a. "Izuzetna zimska sluzba" lol ima on video o tome kolko je izuzetna u njegovom Celjabinsku. Neka vam sve bude jasno kad tolika drzava sa 140 miliona ljudi ne ume da napravi jedan pristojan auto. JEDAN. Jedino u cemu su nenadmasni je pravljenje raketa i raketnih sistema. Karlo Del Ponte mi zvuci dosta pristrasno
 
Poslednja izmena:
Да смо то научили малко раније доста боље бисмо прошли.
Tako je.

Medjutim dok je jedna strana verovala da ce "Putin da nam vrati Kosovo" (spremnost Rusa da ginu z anas dok mi sedimo i gelamo TV), druga eklipa je verovala da ce ucenjem engleskog i francuskog, uz poznavanje marki sampanjca i bonton da postanu kao braca kolonijalnim elitama.
 
Ma da. Danasnje takozvane levicarske organizacije su nebuloze koje pruzaju mladima privid aktivizma a ne bave se nijednom bitnom temom a pogotovo ne radnicima ni preraspodelom kapitala. Ali zato se bave onim sto woke ideologija natura kao temu a to je zloupotreba klimatskih promena prava lgbtqabcdefgh.. transgenderima i slicnim nebulozima.
Da. Citava woke strategija se svodi na okretanje ljudi sklonom aktivizmu manje bitnim socijalnim problemima (problemi LGBT manjina, musko zenski odnosi, identiteti itd itd)
Sve samo da se sakrie sustina klasnog i kolonijalnog izrabljivanja.
 
Pustite ih sve!!!

IMG_20231226_193400295.jpg
 
@Zion Williamson
Ako nekad odlučim da se preselim u Rusiju (pod uslovom da je kod nas neka katastrofa) onda bi to bila Moskva ili SP tako da još bolje ako je tu živeo. Pretpostavio sam da je ostatak raspad, slično kao kod nas. Savršena država/grad ne postoji, treba čuti sve prednosti i mane i na osnovu ličnih prioriteta odlučiti gde ići.
 
Да бисте се ви овде играли демократије обесправљено је 350к наших суграђана, посредно и сви ми пошто ми немамо уставни суд нити основне елементе државности од бриселског споразума.
Urbani levicar ne moize da se identifikuje sa tamo nekim sa Kosova koga je isprebijala kosovska policija ako policajci deluju urbano, a zrtva neurbano.
(Slicno prici moje baba-tetke kojoj sam veoma zahvalan, ali koja je isto tako bila urbana i kulturna i pricala mi kako su "Nemci bili velika gospoda", iako su joj ubili oca prvog dana rata, koji je bio jako visoki oficir zandarmerije).
Ovo je jako veliki problem. Moderni, urbani, sebi okrenuti covek zapravo ne moze da shvati nijedan kolektivni problem jer nije u stanju da izadje iz okvira sopstvenog ja. Pricao je o tome i jedan psiholog na postu koji je postavio @Beki (MIlan Damjanac)

Medjutim, pod Huljinom pendrecima ce i taj urbani levicar to veoma brzo da nauci.
Zato je ovaj razvoj dogadjaja u stvari dobar za Srbiju. Uvek sam mislio da ce se Huljina represija sruciti na desnicare, ali pogresio sam.
Hulja mora da pribegne otvorenoj represiji.
Mora da hapsi i batina.
Zao mi je tih ljudi iz SPN . Provesce mesece i mesece u pritvoru, a nevini su.
Ali na taj nacin priroda diktature postace ocigledna.
 
Poslednja izmena:
@Zion Williamson
Ako nekad odlučim da se preselim u Rusiju (pod uslovom da je kod nas neka katastrofa) onda bi to bila Moskva ili SP tako da još bolje ako je tu živeo. Pretpostavio sam da je ostatak raspad, slično kao kod nas. Savršena država/grad ne postoji, treba čuti sve prednosti i mane i na osnovu ličnih prioriteta odlučiti gde ići.
ja bih pre isao u neki manji grad. Nahvalili su mi Niznji Novograd.
 
Da. Citava woke strategija se svodi na okretanje ljudi sklonom aktivizmu manje bitnim socijalnim problemima (problemi LGBT manjina, musko zenski odnosi, identiteti itd itd)
Sve samo da se sakrie sustina klasnog i kolonijalnog izrabljivanja.
Nije samo zamajavanje ljudi sklonih aktivizmu već ga okreće protiv čovečanstva tako što zastupaju gubljenje svakog kolektivnog identiteta, veličanje polnih sloboda i pravljenje opšte kontrole (kroz kanselovanje, cenzuru medija, zloupotrebu klimatskih promena 15 minutnim gradovima i ograničavanjem slobode kretanja...)

Sve su to stvari koje dovode do vrlog novog sveta koji je opisan, da ne kažem projektovan.
A ironija je u tome što su ti levičarski aktivisti koji žele da se bore za dobrobit čovečanstva zloupotrebljeni da rade u stvari na njegovom porobljavanju.
Genijalno zao plan 👍
 
Vrh