Šta je novo?

Izbori 2024

Ima jedan mali stan, 35,5kvm....kupljen na kredit sa visokim Euriborom...gde neko voli da jede punjene lignje.

Uostalom reći će ti osobe koje žive tu zbog čega.

Mansarda, mali stan, u sobi mrak
na zidu stari sat kuca tike tak
kroz prozor mjesec sja sto trazi taj
mansarda, mali stan, nas mali raj

Ja i ti smo djeca velegrada
na mansardi stvorili smo raj
al' je brzo izgubljena nada
jednog dana dosao je kraj
 
naravno da ne.
Oni ne vole nikoga.
Vecina mladih nisu studenti koji se zrtvuju.
Koncept zrtve je skoro ne razumljiv u doba Instagrama.

Pa neko mora da održava državu i sistem, lekari, inženjeri, pravnici, ekonomisti, takvi ljude ne mogu da se nadju napolju kao vozači, konobari ili građevinske radnike.
 
Pa neko mora da održava državu i sistem, lekari, inženjeri, pravnici, ekonomisti, takvi ljude ne mogu da se nadju napolju kao vozači, konobari ili građevinske radnike.
Njihova deca vec studiraju u inostranstvu. Imaju gomile stanova u Grckoj, Spaniji.... Znam ih iz prve ruke.
Oni su ovde u poziciji kolonijalnih namesnika, njih ovo ne znima, osim da iskoriste.
 
Njihova deca vec studiraju u inostranstvu. Imaju gomile stanova u Grckoj, Spaniji.... Znam ih iz prve ruke.
Oni su ovde u poziciji kolonijalnih namesnika, njih ovo ne znima, osim da iskoriste.
Gomila naprednjaka ima stanove po Solunu. To je dosta popularna destinacija. Znam ih dvojicu koja mi se hvale da njihova deca neće da žive u Srbiji i hoće da studiraju u Grčkoj. Za Španiju nisam čuo, ali ima i toga, verovatno.

Studenti nisu nešto jer nam ni većina fakulteta nije ni za k...c. Obrazovanje je počelo da propada devedestih kada je zemlju napustilo 200-300 hiljada ljudi sa velikim potencijalom. Danas imate gomilu naših ljudi koji su profesori na inostranim fakultetima, vrlo cenjeni u svom poslu. Svi su pobegli od Zlobe i ratova.
 
Где ћемо бољи пример од министра Малог Синише лажног доктора, са десетинама станова у Бугарској.
Једна школска другарица је ботовала за СНС по фејзбуку због сапослења у једној државној установи. Када се удала, отишла је са мужем у САД. Један познаник је био јаче зашао у СПС организацију и на основу позиције лепо паразитирао, у исто време родитељи и браћа му отишли у Њемачку. Сада са крахом СПС и он је отишао са својом породицом код њих.
 
Baš me zanima da li bi veći interes mladih ljudi da napuste ztemlju, masovno apliciranje u ambasadama malo prodrmao vlast i naterao da se malo uljudi i urazumi. Ako stvarno vole ovi državu onda bi trebalo malo da se zamisle o svom ponašanju.
Briga njih za Srbiju i budućnost. Njihova deca neće ni živeti ovde. Da pitate mlade da li bi napustili Srbiju, otprilike 90% odgovora bi bilo potvrdno. Neki znaju već i gde će otići i ne vide svoju budućnost ovde. To su većinom vrlo obrazovani mladi ljudi.
 
Briga njih za Srbiju i budućnost. Njihova deca neće ni živeti ovde. Da pitate mlade da li bi napustili Srbiju, otprilike 90% odgovora bi bilo potvrdno. Neki znaju već i gde će otići i ne vide svoju budućnost ovde. To su većinom vrlo obrazovani mladi ljudi.
To što su obrazovani ne znači da su baš pametni što i nisu kad misle da će ih sunce zapadnog neba grijati kao...
Negde sam zaključka da Srbija kako tako još opstaje zato što ovi najliberaši i woke odlaze u velikom broju dok ovi nacionalni ređe dosta a i tad na ograničeno vreme obično.
 
Него шта него је Берислав. Њему је посвећено преко неколико постова на теми реконструкције Цара Душана.
tuzna rekonstrukcija pracena veoma kvalitetnim reportazama i zabavnim komentarima
nekada mislim da bi se obaj forum smanjio za 2/3 u obimu i temama ako bi se mi kao drustvo i drzava uredili
 
20231227_101130.jpg
 
Tреба сад објаснити чему онда све оне барикаде, наапуштање "институција Косова*", погибије, премлаћивања и терор, ако су таблице предате још 2011.
 
To što su obrazovani ne znači da su baš pametni što i nisu kad misle da će ih sunce zapadnog neba grijati kao...
Ceo život slušam s*anja o grejanju sunca tuđeg neba dok pokušavam da sastavim kraj sa krajem i gde mi je rešavanje stambenog pitanja postalo misaona imenica. U svojoj zemlji sam građanin drugog reda al nek greje sunce, ako može da prođe kroz smog.

Najviše o tuđem suncu pričaju davno otišli koji se nikad nisu vratili i u tuđini su stekli sve o čemu su ovde mogli samo da sanjaju. I onda mi isti iz Nemačke glasaju za SNS jer je u Srbiji dobro.

Jedna od životnih grešaka mi je što nisam otišao odmah posle studija kao mnogi moji prijatelji, nego sam verovao u bolju Srbiju. Sad sa porodicom to više nije lako kao kad si mlađi.
 
To što su obrazovani ne znači da su baš pametni što i nisu kad misle da će ih sunce zapadnog neba grijati kao...
Negde sam zaključka da Srbija kako tako još opstaje zato što ovi najliberaši i woke odlaze u velikom broju dok ovi nacionalni ređe dosta a i tad na ograničeno vreme obično.
Opstaje i Burkina Faso pa ne znači da je na dobrom putu. Nijedna se država neće ugasiti sama od sebe u dogledno vreme. Problem je što je Srbija loše mesto za život baš zbog loših ljudi.
 
Meni nije poznato da su nemacki Zeleni zapravo nacisti. Gde si nasao utemeljenje u toj teoriji? Ako moze link ili elaborat.
Утемељење сам нашао у чињеници да су 1999е године гласали за промену устава Немачке како би могли да изврше агресију на нас и врате своју погану чизму на место злочина. Нисам сигуран али мислим да су они чак и дали пресудну већину за ту промену.

Имајући у виду историјску улогу Немачке овде и чињеницу да се од 91е њихови државници понашају као агресори, окупатори, власници Србије (па и она дилеја из зелених Барбок), те да за то време никада нису посетили спомен парк Шумарице (иако су једном приликом чак и позвани а они одбили) мислим да имам пуно право да их зовем онако како смо им звали ђедове кад су радили суштински исту ствар. Ови данас су чак у стопу пратили своје претке па баш немачки гарнизон данас окупира Призрен као што је то био случај и 41е.
 
SNS-u je svakim danom sve manji manevsrski prostor za propagandu. Polako ali sigurno ih sustižu sve njihove laži.
Ne bih se složio, nažalost.

Da zaobiđemo političku korektnost trenutno, njihove ciljne grupe su:

- zatucani / neobrazovani
- nedovoljno inteligentni
- beskrupulozni
- beskičmenjaci
- ucenjeni, ako ih ima van ove prethodne 2 grupacije.

Dakle, ta propaganda će uspešno da prolazi kod prve 2 grupe i dalje, a kod ostalih ionako nije bitno.
 
Утемељење сам нашао у чињеници да су 1999е године гласали за промену устава Немачке како би могли да изврше агресију на нас и врате своју погану чизму на место злочина. Нисам сигуран али мислим да су они чак и дали пресудну већину за ту промену.

Имајући у виду историјску улогу Немачке овде и чињеницу да се од 91е њихови државници понашају као агресори, окупатори, власници Србије (па и она дилеја из зелених Барбок), те да за то време никада нису посетили спомен парк Шумарице (иако су једном приликом чак и позвани а они одбили) мислим да имам пуно право да их зовем онако како смо им звали ђедове кад су радили суштински исту ствар. Ови данас су чак у стопу пратили своје претке па баш немачки гарнизон данас окупира Призрен као што је то био случај и 41е.
Milošević gurnuo prst u oko zapadu, mislio da je novi Staljin i zamerio se velikoj sili. Kosovo je samo posledica. Briga Amere za Srbiju, jedva je na karti ubodu. Neverovatno koliko su se udbaške fore zapatile u narodu. Tipa, svi nas mrze, svi misle o nama, svi nas sanjaju. Realnost je da je Milošević bio degenerik koji je upropastio ovu državu i navukao joj bedu na vrat. Što Kosovo niko nije priznao 1991. godine? Sa takvim razmišljanjem Srbija će zauvek ostati siromašna balkanska žabokrečina.
 
Što Kosovo niko nije priznao 1991. godine?
Били заузети формирањем и признавањем Словеније и лајт НДХ, потом и унитарне БиХ.
Заједнично за све три творевине - Потпуно обесправљење Срба

"Лепота" данашњег косовског питања је у томе што су нас натерали да сада сами себе обесправимо. И то вам очигледно ни мало не смета докле год су то тамо неки други Срби из неке провинције а сада кад је безакоње дошло и на ваша врата - Смак света.

Све заслужено, биће и горе.
 
Da pitate mlade da li bi napustili Srbiju, otprilike 90% odgovora bi bilo potvrdno. Neki znaju već i gde će otići i ne vide svoju budućnost ovde. To su većinom vrlo obrazovani mladi ljudi.
Dobro, možda, ali to nije toliko vidljivo. Ne znam koliko zaista odu a koliko ima samo želju. Makedonci ili Bugari ne znam tačno koji, imali su akciju da ispred parlamenta ostavlaji cipele rođaka koji su emigrirali. Stvorila se poprilična hrpa, ovde bi možda bila i veća. to bi možda prodrmalo vlasti, kada bi videli tu uzročno-posledičnu vezu između masovne emigracije i njihovog upražnajvanja vlasti.
Još Don Korleone je rekao da mafiji treba država koja funkcioniše i koju mogu da "muzu", a ne propalo društvo.
 
SNS-u je svakim danom sve manji manevsrski prostor za propagandu. Polako ali sigurno ih sustižu sve njihove laži.
manevarski prostor za lazi se smanjuje onima koji obracaju paznju na lazi i obamane, i koji niju ucenjeni i interesno vezani - sve od navedenog ne vazi za Srbiju
kada dodamo i ovakvu opoziciju jedino sto prostaje jeste obnova pasasosa (da bude svih 10g) pa da lepo nastavimo negativnu selekciju - sta vredi ide sta ne vredi ili krade ostaje (uz one koji zbog licnih/porodicnih situacija ne mogu da odu odavde)
odavede vise ne odlazi sirotinja trbhom za kruhom, vec mladi, dobrostojeci i obrazovani ljudi kojima je puna kapa (znate original) ovako uredjenog drustva
 
Били заузети формирањем и признавањем Словеније и лајт НДХ, потом и унитарне БиХ.
Заједнично за све три творевине - Потпуно обесправљење Срба

"Лепота" данашњег косовског питања је у томе што су нас натерали да сада сами себе обесправимо. И то вам очигледно ни мало не смета докле год су то тамо неки други Срби из неке провинције а сада кад је безакоње дошло и на ваша врата - Смак света.

Све заслужено, биће и горе.
Srbi su mogli da se izbore za svoja prava i bez rata. Miloševiću se nisu svidele granice pa je krenuo u projekat velike Srbije. Na kraju je sve ratove izgubio i kao šlag na torti, izgubio i Kosovo. Opet kažem, propaganda je ovde toliko jaka da se zapatila i među obrazovanim stanovništvom. Postoje mehanizmi kojima bi Srbi dobili prava u Hrvatskoj koja zaslužuju. SAD tada nije bio neprijatelj Srbije. Srbija je jedinog neprijatelja imala u vidu Nemačke, a i danas je, da se ne lažemo.

Džaba pričati, trovanje je uzelo maha. Još sada imamo i Z heroje, da se produbi laž i paranoja.
 
Утемељење сам нашао у чињеници да су 1999е године гласали за промену устава Немачке како би могли да изврше агресију на нас и врате своју погану чизму на место злочина. Нисам сигуран али мислим да су они чак и дали пресудну већину за ту промену.

Имајући у виду историјску улогу Немачке овде и чињеницу да се од 91е њихови државници понашају као агресори, окупатори, власници Србије (па и она дилеја из зелених Барбок), те да за то време никада нису посетили спомен парк Шумарице (иако су једном приликом чак и позвани а они одбили) мислим да имам пуно право да их зовем онако како смо им звали ђедове кад су радили суштински исту ствар. Ови данас су чак у стопу пратили своје претке па баш немачки гарнизон данас окупира Призрен као што је то био случај и 41е.
Bez obzira što se u principu slažem sa svrsravanjem zelenih u naci varijantu ne bih rekao da ih rasturanje ju čini tim.
Rasturanje ju je bilo nešto što je podržano i od rusije zato što je ju bila jako uporište Amerike u evropi i time su u stvari pokušavali zajednički da to ostvare.
Naravno to nije prošlo. U hrv i slo su ih pustili ameri kao neki ustupak vatikanu da počiste srbe i onda se u bosni upleli i na kosovu zacementirali.
 
Vrh