Šta je novo?

Izbori 2024

Ne znam kako bi sistematsko uništavanje obrazovanja bilo posledica uticaja nekog okupatora. Ilegalan ulazak migranata takođe.
Ja bih samo jednom da se ponovim, jer neko to očigledno ne shvata. Našu državu uništava i razara jedino i isključivo Vučić. Kao što je večeras priznao kosovske tablice, tako i svim svojim potezima do sada, političkim i nepolitičkim. I on je jednostavno kriminalac, ne znam šta tu uopšte nije jasno. On je taj koji je kriminalizovao Srbijom, a ne neki imaginarni okupator.
Obrazovanje je jedan od stubova društva, ako se to uništi onda taj narod nema neku svetlu budućnost. Godinama nastavnici imaju sve manja a deca sve veća prava (what could go wrong), da se ovo dešava isključivo u Srbiji onda ima smisla da je samo do Vučića a u realnosti se dešava na celom Balkanu. Kakva je situacija u ostatku sveta ja ne znam ali ne može biti nikako slučajno. Makar će Evropa uvek imati jeftinu radnu snagu, ne moraju da brinu.
Što se tiče migranata već sam pisao o tome. Nije samo do nas već i do cele EU koja ne sme ništa da uradi da zaštiti granice (oni su isto okupirani od USA), čak i u USA dolaze ilegalno migranti, sve po planu i nikako slučajno. Da li je cilj civilni rat protiv belaca ili nešto drugo to još uvek ne znamo, pominju se neke teorije The Great Replacement i Kalergi Plan. Videćemo šta nas čeka ali sigurno nije dobro. Za sada migrantima je Srbija samo tranzitna država.
Tačno je da Vučić sve to radi ali da li si se zapitao šta bi bilo da odbije da bude poslušan? Ovo isto važi i za sve EU političare.
 
Ako nekoga zanima zašto Hilu ne smeta Vučić, zašto ga brani, evo vam jedne lepe vesti.

Naravno, Petko laže kao pas. Kada te Hil čuva, sve je lako.


Тражење реакције ЕУ и САД на ове Вучићеве бесмислене изборе од стране СПН делује заиста трагикомично,
они никада не могу да буду тако поуздан, кооперативан, послушан и пре свега ефикасан партнер у темељном разарању српских националних интереса у вези питања Косова и Метохије и било чему другом што Запад очекује од Србије,

неће никад доћи на власт док је Вучић жив.
 
Тражење реакције ЕУ и САД на ове Вучићеве бесмислене изборе од стране СПН делује заиста трагикомично,
они никада не могу да буду тако поуздан, кооперативан, послушан и пре свега ефикасан партнер у темељном разарању српских националних интереса у вези питања Косова и Метохије и било чему другом што Запад очекује од Србије,

неће никад доћи на власт док је Вучић жив.

Видећемо шта ће бити одговор Приштине наредних дана. Најмање што би морало бити је да се режим стикера укине и са њихове стране. Све преко тога (укидање забране увоза српских производа, помак ка формирању ЗСО или изборима на северу) би ме изненадило.

Постоји и још један проблем, због кога се створио вакум, а о којем се не прича (као и о већини реалних проблема функционисања живота Срба на КиМ, ван свакаквих статусних и осталих преговора). Институције Републике Србије на КиМ (здравствене установе, школе, универзитет, факултети) имају сопствена возила. Она се као возила правних лица са седиштем на КиМ морају регистровати у месту седишта, што значи да се не могу пререгистровати на (нпр.) Рашку. Са КМ таблицама више не могу возити на територији коју контролишу институције РКС (цело КиМ), што значи да би север Косова остао у потпуности без хитне медицинске помоћи и свих других услуга здравствених установа које захтевају теренски рад. На овај начин се отвара пут да институције Републике Србије на КиМ региструју своја возила на РКС таблице, како би могла да саобраћају на територији КиМ.
 
Треба увести уредбу као што си предлагао да се са наше стране те таблице сматрају као наше.
 
Znao sam da je opozicija nesposobna čim pitaju studente šta da rade i prepuštaju im sve (čitaj: koriste ih), ali sad znam da su i ti studenti još nesposobniji čim biraju opciju terorisanja ovog naroda koji jedva preživljava u ovoj napaćenoj zemlji. Ne znam da li da okupimo kritičnu masu iz obdaništa...možda tu ima nekog smisla i svetla na kraju ovog tunela Srbija.
 
ali sad znam da su i ti studenti još nesposobniji čim biraju opciju terorisanja ovog naroda koji jedva preživljava u ovoj napaćenoj zemlji.
Dodao bih na sve to još "studenti bez dana radnog staža i sa životnim iskustvom od dana punoletstva do danas".

A ako hoće nešto stvarno korisno da rade (van nastavnih aktivnosti i prakse) najbolje bi bilo da osnuju Stranku Ujedinjenih Studenata Srbije , po modelu Partije Ujedinjenih Penzionera Srbije, pa kad imamo opciju da penzioneri dođu na vlast, taman i studenti da dobiju istu opciju, kad smo već spali na to da nam se studenti pitaju za sve.

A što da ne i Partiju Srednjoškolaca (za one koji još nisu studenti), pa i Stranku Beogradskih Blejača, jer u principu sve 3 stranke bi ciljale istu ciljnu grupu.
 
Poslednja izmena:
Obrazovanje je jedan od stubova društva, ako se to uništi onda taj narod nema neku svetlu budućnost. Godinama nastavnici imaju sve manja a deca sve veća prava (what could go wrong), da se ovo dešava isključivo u Srbiji onda ima smisla da je samo do Vučića a u realnosti se dešava na celom Balkanu. Kakva je situacija u ostatku sveta ja ne znam ali ne može biti nikako slučajno. Makar će Evropa uvek imati jeftinu radnu snagu, ne moraju da brinu.
Što se tiče migranata već sam pisao o tome. Nije samo do nas već i do cele EU koja ne sme ništa da uradi da zaštiti granice (oni su isto okupirani od USA), čak i u USA dolaze ilegalno migranti, sve po planu i nikako slučajno. Da li je cilj civilni rat protiv belaca ili nešto drugo to još uvek ne znamo, pominju se neke teorije The Great Replacement i Kalergi Plan. Videćemo šta nas čeka ali sigurno nije dobro. Za sada migrantima je Srbija samo tranzitna država.
Tačno je da Vučić sve to radi ali da li si se zapitao šta bi bilo da odbije da bude poslušan? Ovo isto važi i za sve EU političare.
Ako imaš školsko dete, onda i sam znaš da je ta situacija u promeni autoriteta sa nastavnika na roditelje posledica mikroupravljanja od strane roditelja. Oni su prvi tu da odbrane svoje dete (od nečega, šta god umislili), pa na kraju roditelj ima završnu reč, a ne nastavnik - roditelj popravlja ocenu, opravdava izostanke i pita se za sve. Ne znam koji je to okupator došao i dopreo do većine roditelja da se tako ponašaju.
 
Znao sam da je opozicija nesposobna čim pitaju studente šta da rade i prepuštaju im sve (čitaj: koriste ih), ali sad znam da su i ti studenti još nesposobniji čim biraju opciju terorisanja ovog naroda koji jedva preživljava u ovoj napaćenoj zemlji. Ne znam da li da okupimo kritičnu masu iz obdaništa...možda tu ima nekog smisla i svetla na kraju ovog tunela Srbija.
Šta bi ti uradio konkretno, a da to ne iziskuje blokiranje ulica niti je potez koji bi izprovocirao nasilje od strane vladajućeg režima, a da istovremeno podigneš i svest građana da prestanu da trpe to što jedva preživljavaju?​
 
Nemojte da blokorate gazelu, druge mostove, glavne saobraćajnice, jer ćete time terororisati običan narod, nas koji nemamo ništa sa ovom situacijom i izborima.

Eto, sve je ok, samo bez blokada, zamolio bih u ime svih novobeograđana.
Zamolio bih sve vas obične apolitične apscinentske građane da prestanu da se intenzivno bavite politikom.
 
Ako imaš školsko dete, onda i sam znaš da je ta situacija u promeni autoriteta sa nastavnika na roditelje posledica mikroupravljanja od strane roditelja. Oni su prvi tu da odbrane svoje dete (od nečega, šta god umislili), pa na kraju roditelj ima završnu reč, a ne nastavnik - roditelj popravlja ocenu, opravdava izostanke i pita se za sve. Ne znam koji je to okupator došao i dopreo do većine roditelja da se tako ponašaju.
roditelji pumpaju svoj ego preko dece
 
Pa to nisu vrednosti, to su akcije. Ne znam ni šta će ispred američke ambasade, kada nisi oni organizovali krađu, nego vlast. Ne Ameri, ne Nemci, a ne ni Rusi. To što oni svi imaju komentare na izbore najviše govori o tome da izbori očigledno nisu regularni, jer se ne bi oni preko naših leđa prepirali tek onako.

Nema okupatora. Ne znam šta je sa vama ljudi. Našom državom upravlja kriminalac, ljudi pokušavaju da skinu kriminalce (i njegove kriminalce).
Kriminal je odlično sredstvo za uništavanje kulture jednog naroda, svesti o identitetu, robove bez svesti je prilično lakše kontrolisati nego robove koji žele da povrate ono što su nekada imali. Želja za slobodom je vrednost, a ispunjava se akcijama. Kako nema okupatora? Celu jednu pokrajinu su okupirali i vojska im je tamo stacionirana. Izbori nisu ni bitni, jer upravnik kolonije može bilo kome da naredi šta poželi.
 
Треба увести уредбу као што си предлагао да се са наше стране те таблице сматрају као наше.

Нисам то предлагао, мада је ово што је донето доста слично томе, очигледно договорено.
 
Zamolio bih sve vas obične apolitične apscinentske građane da prestanu da se intenzivno bavite politikom.
Nisi razumeo, oni samo traže da bogati budu još bogatiji. Sasvim korektno.

Elem juče u autobusu jedna bakica "Ovi mladi ruše zemlju, i treba svi da idu u inostranstvo, ako ostanu uništiće zemlju. Vade kamenje iz asfalta i razbijaju skupštinu. Strašno". Mislim da je bio neki mladji/mladja letela bi kroz prozor autobusa, ovako su joj samo rekli da svoje mišljenje ostavi za kod kuće.
 
Ne pratim nešto mnogo aktuelne događaje, vidim samo da se najavljuju protesti i blokade, i obzirom da ne gledam mnogo tv i nisam aktivan na društvenim mrežama, u ime nas novobeograđana samo bih zamolio organizatore protesta jedno:

Nemojte da blokorate gazelu, druge mostove, glavne saobraćajnice, jer ćete time terororisati običan narod, nas koji nemamo ništa sa ovom situacijom i izborima.

Eto, sve je ok, samo bez blokada, zamolio bih u ime svih novobeograđana.

Hvala!
Peace!
Ljubav za sve ;)
a da li si primetio prethodne dve veceri pojacano zagadjenje?
 
Najfrapantnije, kad traju protesti jeste potpuna, totalna nezainteresovanost ostalih gradjana. Neke mozemo razumeti, idu npr kod doktora. Ali vecina nece da zna za proteste, nista im ne smeta. Zive svoje male samodovoljne gradjanske zivite. Kao gradjani Rajha 1938.
I to sam stanje primetio i sad i u maju.
Vise bih cak razumeo politicke protivnike, ali ovde se vidi tupa, zivotinjska sebicnost vez emocija. Reklo bi se da je ta, tupa vecina, kod nas, ne samo ispod nivoa ljudske empatije, nego ispod nivoa socijalnih sposobnosti slozenih zivotinja. Dakle, na nivou sundjera ili pljosnatih crva.
 
da li je zaista Borko kriv za to?
Ne, Borko je započeo ceo proces da se jasno utvrde tablice kojima će građani sa Kosova ulaziti u Srbiju. Onda su dogovorili da to budu statusno neutralne tablice sa KS oznakama. To su vam one bele zablice XXX-KS-XXX, ako se ne varam. Plan je bio da to traje mislim 5 godina, a da se onda dogovori šta dalje. Potom Vučić dovršava posao 2016. i 2021.godine. Dakle, Vučićev režim je prvi put doveo do mogućnosti da RSK tablice budu korišćene u Srbiji.
 
Vlast posle izborne krađe priznaje Kosovo:
-Leva i desna opozicija prave neke glupe poteze.
-"Prava" desnica sedi kući, gleda TV i uživa. Kao i proteklih 100 godina.
-Obični apolitični građani kukaju da im se ne blokira Gazela jer njih to ne zanima.


Edit: Izvinjavam se. Leva opozicija pravi glupe poteze, desna ne pravi nikakve poteze.
 
Vrh