Šta je novo?

Izbori 2024

Šta da kažem na kraju ovog cirkusa.

Rezultati sa mog BM još nisu stigli, mogu da kažem da je na Biračkom mestu pored mog SPN pobedio, da li je ovo neka opstrukcija ne znam, takođe SPN je osvojio u samom Zaječaru još nekoliko BM-a.

Ima još nekoliko stvari koje sam primetio u okolini.
U Negotinskom selu Turija, izašlo je 81 glasača, 80 njih je glasalo za SNS, dok imamo 1 poništeni listić, to je jako sumnjivo.
Na biračkom mestu ŽS Negotin po 1 glas su dobile liste Albanaca i Mađara, i to će se javljati na još nekoliko mesta, skoro pa sam siguran da je ovo neko štelovanje za njih.
U vlaškom selu Mokranje Sulejman Ugljanin je dobio 2 glasa, da li uopšte neko u tom selu zna tog čoveka uopšte?

Sve je ovo jako sumnjivo, kako god ja u 18h izlazim pa makar da pokušamo nešto sa BG-om.
 
Добро, није све готово, вечерас у 18:00 протест испред Градске скупштине против изборне крађе.
Tako je. Pozvace nas Zelenovic da blokiramo Gazelu... pa ce da ode na spavanje.

Za borbu je potrebna osecajnost. A ljudi u ovom gradu, ljudi obrazovani i kulturni tvrde da je vazduh "sasvim ok".

Kako ce takvi da se zrtvuju?
 
Ne verujem da se bilo gde koriste toliko sofisticirani modeli. Svestan sam da su mogućnosti neograničene, ali takvi alati su daleko od realnosti na globalnom nivou.
Pominješ nestale bebe, lečenje dece, to ne mogu da budu ciljevi u nekom algoritmu koji još uvek ne postoji, možda mogu da se koriste kao apstraktni faktori.
Ovde jednostavno 70% biračkog tela nema bilo kakve moralne skrupule.

Ma kakvi, to sam naveo čisto onako kao apstraktni primer koji je moj mozak u stanju kaše tada smislio. Svakako su mogućnosti manipulacije sa svom tehnologijom i zloupotrebom iste zastrašujuće u budućnosti.

Evo ti konkretan, Zavetnici, njihovi glasači su apsolutno protiv dramosera. Prošli izbori svi ti desno su prešli crtu. Prvo imaš plašenje zapada (jel vidite ko će vam doći ako ne podržite mene?), a drugo imaš džokera koga si upravo aktivirao kad su svi oni hteli da se ujedine (potpisano je već bilo da nema saradnje sa AV na bilo kom nivou). Dakle iskoristio si ga i time si ih oborio ispod crte, što je opet odlično, jer si sebi dao pola njihovih glasova koji inače nikada ne bi glasali za tebe, a dobio si ono što ti u ovom trenutku treba, a to je širi konsenzus sutra u skupštini da konačno završi ono što mora. A onda si indirektno kaznio i Dveri koje su napravili strašnu grešku misleći da će na izborima dobiti sabrane glasove. Win-win-win.

Verovanje da ne postoji analitika koja fino meri raspoloženje iz nedelje u nedelju je u najmanju ruku naivna, vrlo je on svestan ko i kada pada/raste i mogućnosti manipulacije su ogromne, a on je za to mag i to ga njaviše zanima, manipulacije medijima, marketingom itd. Ništa to nije komplikovano.

A pazi sada, sutra kada/ako se razmaše kvazigrađanska opcija onda se aktiviraju novi džokeri, lažni ekolozi, liberali itd, koji otkidaju meso ovima iz SPN npr. DulO Kadinjača npr, pa tu je Mihajlovićka/Šormaz ekipa neaktivirana uopšte, Čeda, koji da je ranije krenuo i dobio ozbiljnija sredstva (marginalne grupe, frilenseri), otkinuo bi više, ali sada nije potrebno, jer mu je SPN potreban na republici kao prirodan saveznik, a na gradu ih dobija prekodrinskim prijavama, koliko god treba (negde pročitah na Tviteru da je to još Tadić omogućio, ne znam da li je tačno). Siguran sam i da je uračunao da će SPN dobiti dodatan % kao najozbiljnija, ukrupnjena opozicija u ovom trenutku.

Apsolutan poraz, ovo nije 1996. nego oni izbori pre njih...
 
Sta je desnica uradila tim povodom? Glasala za desnicare u sns i uz nestora?
Isto stoni kevica, oitrcali da gladaju na neregularnim izborima bez slobdnih medija.
Ali levica je imala vise para i oidrsku Ambasade.

Ne kazem ja da je desnica nesto bolja od levih teletabisa. Svi su oni politicki imbecili, ali ih pokrece snazan nagon da jedu u skupstinskom restoranu.
Ides da igras utakmicu, a znas da protivnik krlja i da je sudija njihov. To moze samo politicki imbecil.
 
Ma kakvi, to sam naveo čisto onako kao apstraktni primer koji je moj mozak u stanju kaše tada smislio. Svakako su mogućnosti manipulacije sa svom tehnologijom i zloupotrebom iste zastrašujuće u budućnosti.

Evo ti konkretan, Zavetnici, njihovi glasači su apsolutno protiv dramosera. Prošli izbori svi ti desno su prešli crtu. Prvo imaš plašenje zapada (jel vidite ko će vam doći ako ne podržite mene?), a drugo imaš džokera koga si upravo aktivirao kad su svi oni hteli da se ujedine (potpisano je već bilo da nema saradnje sa AV na bilo kom nivou). Dakle iskoristio si ga i time si ih oborio ispod crte, što je opet odlično, jer si sebi dao pola njihovih glasova koji inače nikada ne bi glasali za tebe, a dobio si ono što ti u ovom trenutku treba, a to je širi konsenzus sutra u skupštini da konačno završi ono što mora. A onda si indirektno kaznio i Dveri koje su napravili strašnu grešku misleći da će na izborima dobiti sabrane glasove. Win-win-win.

Verovanje da ne postoji analitika koja fino meri raspoloženje iz nedelje u nedelju je u najmanju ruku naivna, vrlo je on svestan ko i kada pada/raste i mogućnosti manipulacije su ogromne, a on je za to mag i to ga njaviše zanima, manipulacije medijima, marketingom itd. Ništa to nije komplikovano.

A pazi sada, sutra kada/ako se razmaše kvazigrađanska opcija onda se aktiviraju novi džokeri, lažni ekolozi, liberali itd, koji otkidaju meso ovima iz SPN npr. DulO Kadinjača npr, pa tu je Mihajlovićka/Šormaz ekipa neaktivirana uopšte, Čeda, koji da je ranije krenuo i dobio ozbiljnija sredstva (marginalne grupe, frilenseri), otkinuo bi više, ali sada nije potrebno, jer mu je SPN potreban na republici kao prirodan saveznik, a na gradu ih dobija prekodrinskim prijavama, koliko god treba (negde pročitah na Tviteru da je to još Tadić omogućio, ne znam da li je tačno). Siguran sam i da je uračunao da će SPN dobiti dodatan % kao najozbiljnija, ukrupnjena opozicija u ovom trenutku.

Apsolutan poraz, ovo nije 1996. nego oni izbori pre njih...
svaka cast.
Odlicno si analzirao.
 
@paradox polje Nije 10% bolji SPN od SNS na Zvezdari za parlament već malo više. Podaci iz LIK-a.

SPN 36.000
SNS 28.000
6.200 DSS
5940 Nestor

Ja i kolege iz SPN-a sa Zvezdare smo dali sve od sebe, i mislim da su rezultati pokazali, pogotovu u Mirijevu. Svaka opština će biti pojedinačno analizirana i videćemo gde smo bušni, ali pre toga vidimo se u 18h danas.
 
Tako je. Pozvace nas Zelenovic da blokiramo Gazelu... pa ce da ode na spavanje.

Za borbu je potrebna osecajnost. A ljudi u ovom gradu, ljudi obrazovani i kulturni tvrde da je vazduh "sasvim ok".

Kako ce takvi da se zrtvuju?
Gde je ‘jedina ozbiljna stranka’ kojom si nas udavio da bar neko saopstenje da?
 
Све ће бити јасно у 18ч; да ли ма наде за ову земљу или селидба.
Само треба пазити и све снимати. Биће убачених елемената, могуће из чете Новака Недића. Медијски су се тирани већ спремили за ту ситуацију некаквим измишљеним сазнањима БИА да СПН спрема насилне акције. Важно је провокаторе што пре уочити и спремити се за реакцију, изолацију, сликање идентификацију и предају насилника полицији.
 
@paradox polje Nije 10% bolji SPN od SNS na Zvezdari za parlament već malo više. Podaci iz LIK-a.

SPN 36.000
SNS 28.000
6.200 DSS
5940 Nestor

Ja i kolege iz SPN-a sa Zvezdare smo dali sve od sebe, i mislim da su rezultati pokazali, pogotovu u Mirijevu. Svaka opština će biti pojedinačno analizirana i videćemo gde smo bušni, ali pre toga vidimo se u 18h danas.
Вучко, то су ти резултати само кад сам рекао 10% нисам мислио у релативном поређењу већ у апсолутном, то јест у односу на укупан број изашлих гласача. Дакле:
СПН 36.761 = 40,13%, СНС: 28.979 - 31.64%, дакле негде око 9% разлике у проценту добијених гласова од укупног броја листића.
 
Opozicija nakon svakih izbora samo padne još niže. Kakvoj podršci se nada ,,građanska'' opozicija kada ih reklamira Đilas koji je uz Pajtića sinonim za žuti režim. Marinka na listi, žena koja je karijeru izgradila kod potvrđenih autošovinista. Od protesta koji za cilj imaju obezbeđivanje vlasti nema ništa.
 
Razumem da su uvek krali, manipulisali, ali ovakvo otvoreno, bezočno dovođenje ljudi iz krajeva koji ne znaju uopšte gde je BM na koje ih vode je zaista vrh.
Ej, snimljen kombi iz mog grada i prikazani oni mučenici dovedeni na glasanje. Da li sanjam ili se je ovo stvarno. Opozicija ne sme nipošto da prihvati rezultate izbora u Beogradu, što realno i očekujem.
 
Skoro cela desnica vam ostala ispod cenzusa i glasove vam uzeo id*** koji prica o vanzemaljcima i sprda se sa koronom, ali SPN je kriva sto je Vucic i dalje na vlasti.
Takodje, SPN se nije obracao ljudima van Beograda...sa jedne strane imam Hitlera a ovamo ovi pricaju o korupciji, inflaciji, cenama, nasilju, orocili tehnicku vladu na godinu dana pa opet izbori svako sa svojim programom ali nekako mi to ne zvuci konkretno eto ne znam, daj da glasam za Hitlera. On mi se obratio, onako bas domacinski. Pusite k***** i vi neobraceni a pogotovo apstinenti (od napusavanja su izuzeti ljudi iz malih i siromasnih sredina, oni nemaju izbora ali i ne odlucuju o promeni vlasti)
Jeste, kriva je SPN.

Sto, zamisli, ne iskljucuje i krivicu desnice. Koja je i veca.

Kriv sam i ja. Nisam se dovoljno cimao. Kakva je situacija i sta se radi i koliko se krade i manipiluse, treba se mnogo vise angazovati u stvarnom zivotu i biti aktivniji.

Krivo je i 99,9 posto nas.

Kriv si i ti ocigledno. A ni dalje po svemu sudeci nisi naucio, tako da imamo nove izbore za mesec dana, opet bi radio isto.

Kazes desnica VAM ostala ispod cenzusa, Nestorovic VAM uzeo glasove. A sa druge strane kazes da je Hitler.

Zasto delis ljude, a onda ocekujes zajednicku borbu?

Mislis da su sve te stranke u desnici lude i sisale vesla, kao i njihovi glasaci?

Desnica je podbacila, a na primer samo Zavetnici su ovde i svuda konstantno napadani, konstantno su Vuciceva podmetacina, konstantno sve najgore o njima.

Dodjem i napisem ovde da se to ne radi, da moramo svi biti nasi jer nam nema druge, vas ne zanima.

U stvarnom zivotu isto. I jedna i druga strana zaratila, ljudi zbunjeni, hteli da glasaju za SPN i onda slusaju od njihovih buducih koalicionih partnera da su marionete zapada, da su Kurta i Murta, slusaju pricu gde SPN ispada i gori od Vucica... onda se okrenu i budu za desnicu, a onda od SPN-a i njihovih sledbenika slusaju pricu o fasistima, Vucicevoj podmetacini, DB igracima... Prosto sam sokiran jer su mnogi na kraju otisli kod Nestora ili apstinirali.

SPN o Dverima i Zavetnicima: Vi ste zveri, fasisti, samo mi smo prava opozicija, vi ni niste opozicija, vi ste lazna DB opozicija...

Dveri i Zavetnici odgovore na to: SPN su Kurta i Murta, pljunu Djilasa...

SPN:

Screen_Shot_2018-10-25_at_11.02.15_AM.jpg


I obrnuto.
 
U toj metafori, Hitler je Vucic. A VAM je iskorisceno kao obracanje glasacima druge opcije. Meni je prihvatljiva bila opcija tehnicke vlade i sa zavetnicima samo da se presece ova agonija. Ali da ce "oni" ikada biti "moji" to se nece desiti. Kao ni sto ne ocekujem da "moji" budu "njihovi"
 
Све ће бити јасно у 18ч; да ли ма наде за ову земљу или селидба.
Zasto sad u 18h?
Pa rekli su da samo treba da glasamo, izadadjemo i zokruzimo. Da mogu tako da se pobede fasisti, Samo zaokruzimo neka imena na nekim papirima i fasisti odu ako nas ima dovoljno. Sigurno odu. ODreknu se svojih vila, plata bez imalo rada, svojih putovanja....

Sad ispada da treba da se tucemo i ginemo.
Moze i to, ali Dobrica da bude prvi. Ili Djilas. Ili Bosko O.

Zezam se, ali mi zivimo u fasizmu, uz blagoslov kolektivnog zapada i istoka.
A vi hocete da budete evropska srednja klasa. Vi ne mozete da verujete da ono sto je od malih nogu vas bog, vas raj, da su oni ovde instalirali fasizam. E pa jesu. To su ozbiljni ljudi, znaju kako da ostvare svoje interese, za razliku od nas.

Parlamentarni sistem ima neka svoja pravila. Dok se pravila postuju, on kako tako funkcionise.
Hulja je dobio mig od Ambasade da moze da radi sta hoce ovde.
To neij prvi put. U Indoneziji je sezdesetih ubijeno oko milion ljudi u okviru "borbe za demokratiju i protiv komunizma".
Pa u CIleu, i na milion drugih mesta.

Boolje pogledajte kakve nam poklone daje nasa draga Borca i druga predgradja u ovo smrdljivo jutro

1702890066545.png
 
Poslednja izmena:
Dodjem i napisem ovde da se to ne radi, da moramo svi biti nasi jer nam nema druge, vas ne zanima.
Ne znam na kom to forumu, na ovom si mesec dana pisao traktate o Obradovicu i kako je Djilas sve usrao.

Meni su recimo Zavetnici bas onako ocigledna Vuciceva podmetacina pa to nisam nijednom napisao ovde javno do sad. Nisam uopste zeleo da otvaram i taj medjuopozicioni front.

Pisao sam da bi bilo bolje da su napravili ujedinjenu desnu kolonu (sto je i tad bilo ocigledno a sad je jos ociglednije) ali nisam pricao danie sve propalo zbog toga (iako realno jeste).
 
Meni je neverovatno da Obradović nije odlučio da oduva Zavetnike i ode u koaliciju sa DSS-om. Sad bi imao i poslanička mesta, i desnici bi potvrdio da je legitiman.

Ovako em nije prešao cenzus, em ljudi misle da su Dveri SNS satelit zbog Zavetnika.

Koliko se čovek loše kladio na sebe na ovim izborima, neverovatno.
 
To su njihovi dometi. Svoje glasace mogu da animiraju samo na naci-lozenje. Kad su zavetnicu pitali da ucestvuje u tehnickoj vladi koja bi se godinu dana bavila temama korupcije, ekonomije i medija, njen odgovor ( a i boskov sa njom) je bio Kosovo, Rusija, mi necemo sa vama. A vucic samo trlja ruke od ovakvih patriota...
 
To su njihovi dometi. Svoje glasace mogu da animiraju samo na naci-lozenje. Kad su zavetnicu pitali da ucestvuje u tehnickoj vladi koja bi se godinu dana bavila temama korupcije, ekonomije i medija, njen odgovor ( a i boskov sa njom) je bio Kosovo, Rusija, mi necemo sa vama. A vucic samo trlja ruke od ovakvih patriota...

Naša desnica je tragikomična i više od građanske opozicije.
 

Ричард Гренел: Победи СНС допринело Вучићево управљање кризом коју је изазвао Курти


ahhaha


Primetimo da su N1 i SPN teeltabisi forsirali izlaznost. Izlaznost izalznost izlaznost.
Izlaznost je vazna kad je ajko bitna legitimnost izbora.
A kome je ona vazna?
Pa onima koji cekaju nas potpis.

ALi prvo da krenemo po svetu, da umolimo Spaniju, Rumunuiju, Rusiju i Kinu, da im dokazemo da je odricanje od dela teritorije ono sto smo oduvek zeleli, samo nismo smeli da pitamo.
 
Vrh