Šta je novo?

Izbori 2024

Više se ni ne sećam koja je to godina kada sam jedini put bio kao kontrolor, ali ima sigurno 15 godina i mislim da su bile bar dve kutije, ako ne i više. Nema tu neke visoke matematike, prebroje se potpisi (to sam lično hteo da proverim) i mora da se poklopi savršeno sa listićima. Sve je bilo gotovo i potpisano sat posle zatvaranja birališta!

Ja ne mogu da poverujem da je neki mračni mag prosto dešifrovao psihu glasačkog tela u Srbiji, pa se igra kao na tabli i poturi jednog džokera ovde, jednog tamo i rezultat ispadne baš kao što je projektovao.
Ono što mogu da shvatim je da tih nekih 35% birača glasa slobodno, a sve ostalo je na neki način dirigovano.

Iznenadio bi se. Istražiš šta neka grupacija želi, prema kome ima/nema simpatije, za koje grupacije inače glasa, šta ga gađa. Ubaciš neki legitiman cilj (otete bebe, lečenje dece...), daš im logistiku (sredstva, potpise...) i pratiš koliko skida, a znaš koji su tvoji rezultati i koliko je tvoje od tih ispod crte. Sa AI, androidima i ostalima, gotovo da me zastašuju mogućnosti...

 
Poslednja izmena:
LИ опет, опозиција се није трудила да се додвори гласачима већ им је "отварала очи".
Ovo je ključna stvar, o tome sam i ja više puta pisao ovde. Sve ovo što se u prethodnih desetina stranica vodi rasprava je samo sekundarna stvar, jer je primarna stvar to što se opozicija nije trudila da se dodvori glasačima.

Naprotiv gledali su svoje tvrdo ali malo glasačko telo i spram tog tela otvarali su ostatku potencijalnih glasača oči.

Da su se umesto na svoje tvrdo glasačko telo skoncetrisali na apstinente i razočarane SNS glasače to bi iskamčilo još 20-25% veću izlaznost i sada bi se druga pesma pevala.

Ne znam samo kada će opozicija shvatiti da privremeno treba da pomeri fokus sa svojih tvrdih birača i da se dodvori onima koji to nisu da bi umesto prostog odmeravanja snaga sa SNS-om konačno izašli i kao pobednici
 
Ista zamerka stoji i ovima koje nazivaju salonska desnica, mada sam glasao za Jovanovića na republici (i to zato što sam znao da sigurno prolaze, da ne bi propao glas),
Потпуно исто и код мене, теби морам да захвалим што ми глас није остао испод цензуса.
Требали су да позову људе на протест пре него што су заспали.

Да би коалиција Двери-Заветници ушла у парламент, потребно је да се гласање понови на неких 60-ак бирачких места и да их целокупна опозиција (укључујући и оно крило које непрестано пљују) озбиљно погура. Ако тако нешто покушају, а не успе (као на београдским изборима прошле године), само ће се повећати број и проценат опозиционих гласова испод цензуса и опозиција ће бамбадава изгубити неки мандат.
Да ли мислите да постоји шанса да се понови сценарио из 2016. за Двери-ДСС? Ипак је тада поменута листа по прелиминарим резултатима била за 0,01% испод цензуса.
Ништа не би СНС-у одузело толико мандата као улазак нове листе у скупштину.
 
Iznenadio bi se. Istražiš šta neka grupacija želi, prema kome ima/nema simpatije, za koje grupacije inače glasa, šta ga gađa. Ubaciš neki legitiman cilj (otete bebe, lečenje dece...), daš im logistiku (sredstva, potpise...) i pratiš koliko skida, a znaš koji su tvoji rezultati i koliko je tvoje od tih ispod crte. Sa AI, androidima i ostalima, gotovo da me zastašuju mogućnosti...
Ne verujem da se bilo gde koriste toliko sofisticirani modeli. Svestan sam da su mogućnosti neograničene, ali takvi alati su daleko od realnosti na globalnom nivou.
Pominješ nestale bebe, lečenje dece, to ne mogu da budu ciljevi u nekom algoritmu koji još uvek ne postoji, možda mogu da se koriste kao apstraktni faktori.
Ovde jednostavno 70% biračkog tela nema bilo kakve moralne skrupule.
 
То то, десница је крива за фијаско ненасилних ненаседача. Наивно помислих да ће беобилђански балон да пукне после овог отрежњења али не, бићете још фанатичнији и изолованији.
Desnica je kriva sto je youtube teoreticar zavere uzeo glasova ko svi oni zajedno (ne racunajuci dss).

Sto su vise srali o Djilasu nego o Vucicu.

Sto nisu jasno rekli da nece praviti dilove sa SNS posle izbora.

Sto nisu nogli jednu kolonu da naprave iako su svi znali da se bore za cenzus.

Ja ne znam ko ovde zivi u balonu. Ako se eto levica ne obraca Srbiji van Beograda a opet ostvari bolji rezultat nego prosle godine, kome se to desnica obracala?
 
Kraljevo je Vučić svesno žrtvovao kao svojevremeno Šabac. Vraća on to brže

Miloš Jovanović je ok čovek, ali narodu ne prija. Svaki pristojan čovek je propao na političkoj sceni.
apsolutno ne prija.
Zato je unjkavo insistiranje levice i stare desnice (mpr V Jankovic). na pristoknosti, normalnom zivotu itd besmisleno. Vidje SPN, sa svojom gradjanskom agendom su u ovakvoj zemlji samo tuzni putujuci cirkus. Pa Obradovic ili Dobrica su toloko dosadni da ne bo prosli ni na Islandu.

Dzaba je Milosu Jovanovicu i obrazovanje i ratna proslost. Djilasov Veliki brat i Zeksova zadruga ucinili su svoje.
Ovo je nacija hulja, oni traze opsenare, prevarante, sibicare.
To mora da se shvati i iz te tacke mora da se krene.
Svaka prostota na telebviziji, svaka Huljina prevara, svaki nekaznjen zlocin. Sve to ima svoju cenu, sve se to akumulira u podsvesti zajednice i razara je.

Nik, ali niko od tihnpoliticara nije nonpokusao da se direktno obrati ljudima i ukaze im na stanje u drustvu.

Zapravo dobro je sto je ovako ispalo. Blizi smo realnosti.
Mozda smo naucili da u svetu sibicara i opsenara pobedjuju oni najveci opsenari. Paljenjem jedne baklje ne postaje se navijac.
 
Skoro cela desnica vam ostala ispod cenzusa i glasove vam uzeo id*** koji prica o vanzemaljcima i sprda se sa koronom, ali SPN je kriva sto je Vucic i dalje na vlasti.
Takodje, SPN se nije obracao ljudima van Beograda...sa jedne strane imam Hitlera a ovamo ovi pricaju o korupciji, inflaciji, cenama, nasilju, orocili tehnicku vladu na godinu dana pa opet izbori svako sa svojim programom ali nekako mi to ne zvuci konkretno eto ne znam, daj da glasam za Hitlera. On mi se obratio, onako bas domacinski. Pusite k***** i vi neobraceni a pogotovo apstinenti (od napusavanja su izuzeti ljudi iz malih i siromasnih sredina, oni nemaju izbora ali i ne odlucuju o promeni vlasti)
 
Razmislimo kakav je bio timeline.
Vec krajem Maja, dok je vecinan ovde klicala "gotov je*. Hulja se konsolidovao. Niko nije otisao iz stranke. Postalo je jasno da vecinsku srbiju ne zanimaju mrtva deca.

Kraj leta. Protesti posustaju. Hulja raspisuje izbore. Ambasador nesto obecava levici. Nesto i isplacuje. Nove prostorije tzv Zeleno leve koalicije nisu besplatne.
Ni Hill, kao ni Tanja Fajon pre par godina nece uciniti nista da oslobodi medije jer su zatvoreni mediji u interesu Zapada.

SPN i Dveri krecu na izbore sa entuzijazmom mladih pionira. Unapred se zna da ce izbori biti pokradeni, da se uvoze glasovi.

Ali oni idu. Svrha izbora i nije pobeda. Svrha je da gosp. Hill bude zadovoljan.
A kad se bude glasalo za FN plan, opozicija ce se oduziti dobrom ambasadoru.

Sada ce Hulja i SNS da nas uniste do kraja. Kopsce se litijum, lozice se lignit, davace se teritorija, mladi ce se vaspitavati da budu pokvareni i zli kakva je vec vecina gradjana. Ljudi ce lakse odlaziti u inostranstvo. Sta ce ih vezivati za ovu propalu zemlju?

Radna mesta, ljubavnice, skupa kola, interesi gospidina Hila, litijum, pljacka... Sve je obezbedjeno... Nadajte se. Bas ste lepi mladi i urbani.
 
Poslednja izmena:
Eliminacija protivnika FN sporazuma i kopanja litijuma je glavni cilj ovih izbora. Ambasador i Hulja su ukrupnili levicu da bi eliminisali desnicu.

N1 je izvestavao na taj nacin. N1 je isto sto i Pink ali urbana vecina kojoj sa N1 obraca nije u mentalnoj mogucnosti da to shvati.

Igracke ste gospodo Hulje i Hila. Cini vam stecda imate slobodnu volju, ali to je odavno samo iluzija u svetu.masovnih medija.
Postali samo svet. Ideali urbanog Beograda su ostvareni.

Da ne zivim ovde, smejao bi se celoj situaciji. Ovako mogu da placem.

Pomirisite jutros vazduh. To je miris letovanja u Grckoj za stanovnike Borce i MML a. Koja vlast sme da im to uzme. Predgradja su jutros srecna, a mi smo tuzni. Takva je sustina dijalektickog procesa, nista se ne moze. Na silu smo ih mi urbani i obrazovani gurali u tranziciju i pakao EU i sada nam vise nece dati da dignemo glavu. Mi ne razumemo njihov way of life i oni ne razumeju nas. Oni vise vole da sluze naseg gazdu koji ih razume, a ne nekog Ambasadora. Ne razumeju se tako dobro u brendove. Ne vole dosadne ljude. Od nas urbanih, mislim sa bi im se dopao onaj doktor sto je ucio sina da puca.

Uskoro stizu racuni za struju.
 
Poslednja izmena:
Razmislimo kakav je bio timeline.
Vec krajem Maja, dok je vecinan ovde klicala "gotov je*. Hulja se konsolidovao. Niko nije otisao iz stranke. Postalo je jasno da vecinsku srbiju ne zanimaju mrtva deca.

Kraj leta. Protesti posustaju. Hulja raspisuje izbore. Ambasador nesto obecava levici. Nesto i isplacuje. Nove prostorije tzv Zeleno leve koalicije nisu besplatne.
Ni Hill, kao ni Tanja Fajon pre par godina nece uciniti nista da oslobodi medije jer su zatvoreni mediji u interesu Zapada.

SPN i Dveri krecu na izbore sa entuzijazmom mladih pionira. Unapred se zna da ce izbori biti pokradeni, da se uvoze glasovi.

Ali oni idu. Svrha izbora i nije pobeda. Svrha je da gosp. Hill bude zadovoljan.
A kad se bude glasalo za FN plan, opozicija ce se oduziti dobrom ambasadoru.

Sada ce Hulja i SNS da nas uniste do kraja. Kopsce se litijum, lozice se lignit, davace se teritorija, mladi ce se vaspitavati da budu pokvareni i zli kakva je vec vecina gradjana. Ljudi ce lakse odlaziti u inostranstvo. Sta ce ih vezivati za ovu propalu zemlju?

Radna mesta, ljubavnice, skupa kola, interesi gospidina Hila, litijum, pljacka... Sve je obezbedjeno... Nadajte se. Bas ste lepi mladi i urbani.
Hajde da vidimo tajmlajn:

- Izgleda da trtljanje o FN sporazumu i Ambasadi bez konkretnog i realnog resenja nece privuci nove glasace

- Wow ne samo da nije privuklo nove vec je rasteralo i stare

- Kraj
 
Ево прегледа укупних маса у бирачком телу. Као што сам и прогнозирао, великих померања нема. Илузорно је било очекивати да се за годину дана десе тектонске промене. Грађанска опција је успела да мотивише свој корпус, а то што он није бројнији, просто је тако. Нема у Србији више од милион људи који су тако оријентисани, и то је тако! Десница (са све новом опцијом "Ми") је прилично подбацила, и њихов укупан пад је можда и највеће изненађење. А очигледан је и лагани (али упоран) пад црвено-црног блока. Више среће следећи пут.

1702885810192.png
 
Тачно је да је СПН ставио акценат на БГ, али мислим да су и ту подбацили. Прво, у приградским општинама СНС је убедљиво победио. У Сурчину, Гроцкој, Обреновцу, Младеновцу, Барајеву више него дупло више гласова од СПН. Лазаревац такође убедљив, али не баш као ове претходне. У овим општинама ситуација је гора него у великом броју општина у унутрашњости. Што се тиче "полуградских" општина (Палилула, Раковица, Чукарица) опед побеза СНС углавном око 5% разлика, Земун чак 10% :( . Мало градскије општине типа Вождовца победа СПН али свега 2% разлике. @vucko-ва Звездара доста боља, победа СПН 10%. Чисто градски НБГ 10% разлике за СПН, ја сам очекивао већу разлику. Савски Венац мало бољи. Једино Стари Град и Врачар, убедљива победа СПН, дупло.

Свакако не треба падати у депресију, ја ћу из ове моје изаћи надам се за пар дана. Треба признати да су се борили против седмоглавог чудовишта, које је у својој борби користило сва могуће средства и државне институције. Користили су БИА, МУП за ископавање прљавштина, читали СМС-ове и слично. Аферу "Арена" да и не помињем. Но не треба се заваравати да им је та Арена донела неки велики проценат гласова (1-2 % можда). Свакако довољно за затвор у нормалној држави, али не и да драстично промени резултате. Могуће да су и сами (СНС) очекивали неизвесније резултате, па су рачунали да ће тих 1-2 посто преломити.

Очекујемо како ће се развијати ситуација са БГ, али рекао бих и још неколико општина у Србији. Да ли ће опозиција успети да наметне тему афере Арена како у домаћим тако и у страним медијима. То све може олабавити успех СНС на овим изборима. Морам признати да ме је изненадила и позиција коалиције НАДА који су јасно ставили до знања да припадају опозицином делу без обзира на разлике у темема које стављају на прво место.
 
Poslednja izmena:
Jao jadna desnica, levicarcici vas ostavili ispod cenzusa QQ. Mozda se niste dovoljno obracali ljudima izvan Beograda, niste posecivali sela, ko zna sta je u pitanju. Mozda nikada necemo znati...
Hil nije mogao da plati i desnici, kad su oni protiv FN sporazuma. On je dobar covek, ali srce je i njemu na levoj strani.

Dobicemo mi uskoro novu, dobru desnicu koja ce vise voleti Ambasadu. Pare cine cuda.
 
Opozicija ne postoji i nije postojala, ovo sto je sklepano za dva meseca je izrezirano da izbori dobiju legitimnost. Par hiljada hipsterskih setaca spadaju u istu dekoraciju. 20-30 posto ljudi koje misle svojom glavom nista ne menja. Vecinu ljudi vise nista ne interesuje sem cinjenice da “mi imamo para” i 20000 koje ce povremeno dobijati.
 
Тачно је да је СПН ставио акценат на БГ, али мислим да су и ту подбацили. Прво, у приградским општинама СНС је убедљиво победио. У Сурчину, Гроцкој, Обреновцу, Младеновцу, Барајеву више него дупло више гласова од СПН. Лазаревац такође убедљив, али не баш као ове претходне. У овим општинама ситуација је гора него у великом броју општина у унутрашњости. Што се тиче "полуградских" општина (Палилула, Раковица, Чукарица) опед побеза СНС углавном око 5% разлика, Земун чак 10% :( . Мало градскије општине типа Вождовца победа СПН али свега 2% разлике. @vucko-ва Звездара доста боља, победа СПН 10%. Чисто градски НБГ 10% разлике за СПН, ја сам очекивао већу разлику. Савски Венац мало бољи. Једино Стари Град и Врачар, убедљива победа СПН, дупло.

Свакако не треба падати у депресију, ја ћу из ове моје изаћи надам се за пар дана. Треба признати да су се борили против седмоглавог чудовишта, које је у својој борби користило сва могуће средства и државне институције. Користили су БИА, МУП за ископавање прљавштина, читали СМС-ове и слично. Аферу "Арена" да и не помињем. Но не треба се заваравати да им је та Арена донела неки велики проценат гласова (1-2 % можда). Свакако довољно за затвор у нормалној држави, али не и да драстично промени резултате. Могуће да су и сами (СНС) очекивали неизвесније резултате, па су рачунали да ће тих 1-2 посто преломити.

Очекујемо како ће се развијати ситуација са БГ, али рекао бих и још неколико општина у Србији. Да ли ће опозиција успети да наметне тему афере Арена како у домаћим тако и у страним медијима. То све може олабавити успех СНС на овим изборима. Морам признати да ме је изненадила и позиција коалиције НАДА који су јасно ставили до знања да припадају опозицином делу без обзира на разлике у темема које стављају на прво место.
Tako je. Stcarivtreba pismatrati kao da nemaju feze sa nasim zivotima.Treba nam vise optimizma.

Jos samo 20 ili 30 godina i stvari ce se popraviti.

Vazno je da glasamo.
 
Opozicija ne postoji i nije postojala, ovo sto je sklepano za dva meseca je izrezirano da izbori dobiju legitimnost. Par hiljada hipsterskih setaca spadaju u istu dekoraciju. 20-30 posto ljudi koje misle svojom glavom nista ne menja. Vecinu ljudi vise nista ne interesuje sem cinjenice da “mi imamo para” i 20000 koje ce povremeno dobijati.
bravo bravo bravo


samo nek dele one hipsterske fotografije. tonje nama dovoljno
 
Vrh