Šta je novo?

Izbori 2024

У развијеним демократијама чему, надам се, и ми тежимо се не гласа "за" и "против" него се гласа за ону странку или колону која је идеолошки најближа или која у програму има оно што је неком битно.
Никаква тајна, идеолошки најближи био ми је стари ДСС, у нови ДСС немам превише поверења тако да ћу гласати за Народну странку.
На изборе треба изаћи свакако, без обзира шта кажу истраживања.
Изашао си на изборе, заокружио си оно шта ти је најближе, неко је добио 3 или 5% или није ни прешао цензус, шта је ту је, учинио си шта је до тебе.
 
pa oni su na 2.9% nadam se da ce preci nekako 3%.
Ja nagovaram svoju familiju da glasaju za njih.

Lepo bi ibilo da svi clanovi foruma to ucine.
Da se razumemo, ni ja nisam Jeremicev fan, ali oni barem u programu imaju stavke koje su mi bitne.
Moje poznanike nema šanse da ubedim da glasaju za NS. Oni će glasati za SPN.
 
Moje poznanike nema šanse da ubedim da glasaju za NS. Oni će glasati za SPN.
na zalost, vecina sledi medijske spinove
SPN je perfidni medijski konstrukt bez programa i cilja. Ljudi za njih glasaju u nadi da je to izbor Amerike koju mentalno dozivljavaju kao Apsolutni Autoritet.
SPN nije uspela da ostvari nijedan cillj protesta i niko od njih nije dao ostavku u svojoj stranci.
U odnosu na njih NS barem ima program.
SPN smatra da im program nije potreban, znajuci da njihova ciljna grupa ne glasa zbog programa nego vodjena medijskom manipulacijom da SPN moze da uzme vlast.
 
Nije stvar Kosova samo kao teritorije. Ljudi ne shvataju da Nemci planiraju da otmu srpske manastire na Kosovu, tj. da pomognu stvaranju tzv. kosovske pravoslavne crkve. Ako krugu dvojke ne smeta da se srpsko kulturno nasleđe naziva kosovskim, onda ne znam šta koji moj se bore za ovu zemlju i narod. Onda oni nemaju dodirne tačke sa ovom zemljom i neka biraju drugu. Mene da ne interesuje država, narod i interesi zemlji, ne bih ni ulazio u politiku. To je moja poruka "urbanim" tipovima.

SNP nema program, ćute po mnogim pitanjima. Ponoš i Marinika imaju dijametralno suprotne stavove po mnogim nacionalnim pitanjima. Čini mi se da je SNP ideja potekla od nemačke i britanske ambasade. Oni služe da obesmisle opoziciju i da umanje mogućnost da Vučić padne na nivou Srbije. BG njih ne interesuje, čak im i jeste cilj da BG-om vladaju prozapadni urbani tipovi, a Srbijom amortizer Vučić.

Lukavo šalju Ćutu da napada vlast jer je on ipak tip iz naroda. On nema oreol izdajnika i predstavlja običnog čoveka u Srbiji. Onda skapiraš da je on u društvu Grbovića, zelenih i sličinih EU-nema alternativu tipova. Pametno vode kampanju, ubediće dobar deo ljudi da glasa za njih. Vidi da ih stranci savetuju.
Oni i jesu projekat Amerike i Britanije. Sve za šta se zalažu, naziv stranke, politička orijentacija i predvodnici pokreta imaju sve karakteristike zapadnog projekta.
 
Oni i jesu projekat Amerike i Britanije. Sve za šta se zalažu, naziv stranke, politička orijentacija i predvodnici pokreta imaju sve karakteristike zapadnog projekta.
Oni su nastavak politike koalicije Tadica i G17 plus. Ne moze se reci da su strani projekat, vec domaci predstavnici dela naroda. Oni se zalazu da Srbija bude u EU, ne u NATO i protiv su priznanja Kosova. Vucic je bio izbor zapada zbog vece kooperativnosti u vezi Kosova. SPN ne moze sam da osvoji vlast pre nego sto se SNS nakon poraza raspadne i nestane.
 
na zalost, vecina sledi medijske spinove
SPN je perfidni medijski konstrukt bez programa i cilja. Ljudi za njih glasaju u nadi da je to izbor Amerike koju mentalno dozivljavaju kao Apsolutni Autoritet.
SPN nije uspela da ostvari nijedan cillj protesta i niko od njih nije dao ostavku u svojoj stranci.
U odnosu na njih NS barem ima program.
SPN smatra da im program nije potreban, znajuci da njihova ciljna grupa ne glasa zbog programa nego vodjena medijskom manipulacijom da SPN moze da uzme vlast.
Upravo tako. To su ljudi koji mrze Vučića i glasali bi za crnog đavola samo da vide Vučiću leđa. Njima program ne treba. Treba im samo neko žestok ko će napadati vlast.
 
Oni su nastavak politike koalicije Tadica i G17 plus. Ne moze se reci da su strani projekat, vec domaci predstavnici dela naroda. Oni se zalazu da Srbija bude u EU, ne u NATO i protiv su priznanja Kosova. Vucic je bio izbor zapada zbog vece kooperativnosti u vezi Kosova. SPN ne moze sam da osvoji vlast pre nego sto se SNS nakon poraza raspadne i nestane.
Svi su oni protiv priznanja Kosova i NATO-a dok su u opoziciji ili tokom kampanje. SPN ni ne treba da osvoji vlast, SNS će se raspasti ako prihvate da budu totalni izdajnici.
 
Oni i jesu projekat Amerike i Britanije. Sve za šta se zalažu, naziv stranke, politička orijentacija i predvodnici pokreta imaju sve karakteristike zapadnog projekta.
Meni više liče na projekat Nemačke i Britanije nego na projekat SAD-a. SAD zdušno podržavaju SNS.
 
Upravo tako. To su ljudi koji mrze Vučića i glasali bi za crnog đavola samo da vide Vučiću leđa. Njima program ne treba. Treba im samo neko žestok ko će napadati vlast.
meni je to razumljivo, ali kako mogu da budu sigurni u te ljude, ako nema programa.
Nekako je to neozbiljno sa SPN.
 
Svi su oni protiv priznanja Kosova i NATO-a dok su u opoziciji ili tokom kampanje. SPN ni ne treba da osvoji vlast, SNS će se raspasti ako prihvate da budu totalni izdajnici.
Bili su protiv priznanja Kosova i dok su bili na vlasti, a SNS je po potezima u vezi suvereniteta nad Kosovom, najblizi izdaji i priznanju od bilo koga do sada. Raspad SNS ce biti povezan sa silaskom Vucica sa vlasti.
 
Meni više liče na projekat Nemačke i Britanije nego na projekat SAD-a. SAD zdušno podržavaju SNS.
Nemačka je sada samo uvoznik novih vrednosti koje odgovaraju Americi, na evropski način. Amerika se bavi ucenama i podvalama na najokrutniji način, ne bi ništa čudno bilo da su nešto od ta dva načina ubeđivanja primenili sa naprednjacima.
 
Bili su protiv priznanja Kosova i dok su bili na vlasti, a SNS je po potezima u vezi suvereniteta nad Kosovom, najblizi izdaji i priznanju od bilo koga do sada. Raspad SNS ce biti povezan sa silaskom Vucica sa vlasti.
Tako je, oni nemaju ideologiju kao stranka, sve se temelji na Vučićevim potezima. On je samo jedan od nastavljača izdaje. Kada bi nekim čudom SPN dobili izbore, što nije moguće, bili bi bliži izdaji od ovih, ispunjavanje naređenja i ucena nacista je u kontinuitetu.
 
Poslednja izmena:
Narod istinski voli ovu vlast, oni im direktno daju pare iz budzeta. Ne popust ili oprostaj duga, nego direktno "novac u rukama".
To skoro nigde nema.
Nikada u Srbiji nije bilo narodnije vlasti od ove.
Zato vlast koja zeli dobro Srbiji i narodu mora da bude nenarodna i autoritarna.
Narodu treba uterati strah u kosti jer politika SNS je izraz dubokih narodnih zelja (podela novca, rasprodaja zemlje, fascinacija starletama, fudbal, stadioni, paketi hrane....)
Nas narod ne voli teska pitanja, mi ni nemamo ozbiljnih ljudi. Imali smo Kostunicu kojiq nije bio poplaran jer je bio preozbiljan.


Po mom misljenju za Srbiju bi bilo najbolje 5 goidna suverensiticke diktature bez podilazenja narodu.
 
Nasi forumski eksperti izvaljuju ko je britanski, a ko americki projekat, kolorizovano:

IMG_6783.jpeg
 
Ja rekoh, vec, glasacu za NS. Samo osecam veliku zebnju jer ne verujem u autenticnost opozicije.
Sta ako naprtave dogovor sa SNS om? "U ime nacionalnih interesa" ili "U ime evropskog puta" I to sada kada je jasno da od poslednjeg nema nista, a da je pretposlednje vec izdano.
A i da neko uđe u dogovor sa njima, zar bi radije bojkotovao nego izašao na izbore i barem nešto učinio? Ne razumem niti kapiram ko je i zbog čega bacio tu buvu da će opozicija da se dogovori sa SNS. Ljudi koji svesno i odlučno izađu na izbore i glasaju samostalno za bilo koju od opozicionih stranaka ili koalicija, ti isti ljudi će se, u slučaju tog nekog dogovora sa SNS, osećati izdano i prevareno. SPN je trenutno najjača opoziciona opcija, sa licima koja su bila konstantna na protestima u proteklih 6 meseci, i ako oni naprave bilo kakav dogovor, koji nama ne donosi nikakvu promenu na bolje, ljudi će izaći na ulice. Bilo kakav dogovor opozicije sa naprednjacima je jednako političkom samoubistvu.

Samo vi izađite na izbore i glasajte samouvereno i samostalno. To je najvažnije od svega. A da, podjednako važno - AKTIVIRAJTE prijatelje, porodicu i komšije da izađu na izbore.
 
Vrh