Šta je novo?

Izbori 2024

Iz 2 razloga:
- porucuju da ih ne zanima ko ce voditi drzavu, u trenutku dok drzava propada
- porucuju da su oni iznad ostalog dela drustva, jer eto oni su tako pametni i mudri da ih niko ne moze zaebati

I uvek imaju isti izgovor "svisuoniisti".
Kada sam tačno ja napisao da sam iznad ostalih ljudi? Niko na ovom forumu to nije napisao...
 
Slobodan Milošević, Tito, Aca Ujedinitelj, Knez Pavle, Vučić, Pašić, Leka Ranković, Karadjordje, Miloš Obrenović... To sve ubaciš u blender i znaš šta nas očekuje u budućnosti. Jedan narod, jedna zemlja, jedna stranka i jedan vodja.

Како људи у земљи где се марксизам као обавезан предмет немају ни благу претпоставку о његовој теорији суперструктуре по којој је историја израз материјалних промена и односа, што је једна од најопштије прихваћених теорија марксизма

Особе попут Карађорђа и Милоша Обреновића и њихов "стил власти" су одраз материјалних односа тог времена који су још били османски/феудалистички, са постепеним развојем индустрије и прото-капиталистичке економије долази до јачања либералних идеја па чак и код Краља (Петра). Међуратно клизање у социјализам и генерално јачање планске социјалне економије је и створило услове и валидирало јаке државнике што је кулминирало у виду Тита и комунизма који нам је родио и Милошевића. Ђинђић је плод пост-титовске либерализације економије па је имао подршку млађих а Милошевић старијих. Вучић какав је не би имао шансе какве је имао да нису Тадић и компанија опет кренули да клизе унатраг са својим масивним државним субвенцијама, пумпањима плата и пензија, оживљвањем деспотизма и кршења председничких ограничења итд.

Свака демократична земља данас је имала аутократичну прошлост и демократизовала се кроз слом феудалне економије а масивним богаћењем обичних људи. Што су обични људи више власници капитала и моћ стога децентрализованија то је политика демократичнија.
 
Biračke spiskove za lokalne izbore bi trebalo da vode filijale Poreske uprave. Svaki poreski obveznik stambenih nekretnina bi godišnje trebalo da dostavlja spisak stanara na svojoj imovini. Takođe, oni koji imaju zaostale dugove za porez ne bi imali pravo glasa na lokalnim izborima, sušta logika. Lokalna PU bi imala pravo da uvek traži dodatne informacije u vezi biračkog spiska, da vidi dal se neko doselio i odselio. Naravno, bili bi povezani sa matičnim službama da se zna ko je preminuo ili je postao punoletan. Potencijalno, moglo bi se uvesti penal koeficijent pri obračunu poreza an imovinu onima koji nisu glasali na lokalnim izborima, niti priložili valjano opravdanje za izostanak.

Kratko i jasno, ne može da glasa neko ko se nije tu prijavio ili živi na divlje. Naravno, trebalo bi prvo završiti legalizaciju i uvesti sve stanove i kuće u poreski sistem.
 
IMG_20231113_104250_307.jpg

Šta mislite, da li ovi iz LSV-a namerno ovako drže zastavu Srbije, ili uopšte ne obraćaju pažnju da na zastavu?
 
Kada sam tačno ja napisao da sam iznad ostalih ljudi? Niko na ovom forumu to nije napisao...
Naravno da nisi napisao, ali izborom da ne izlazis na izbore upravo to porucujes, bukvalno:
Svi su govna isti nivo, nema nikoga od nekoliko desetina stranaka ko je za nijansu bolji.
I onda moje velicanstvo nece da glasa, zabole me za druge i za drzavu, meni je dobro.
Dok ne dodje Mesija licno da se kandiduje moje nobles ruke nece uzimati glasacki listic.
Eto upravo to porucujete, od reci do reci, samo ne izgovarate.
 
Lapsus. Hvala na ispravci


Sto se tice prvog razloga: ja kao apstinent ne smatram da propada drzava, a pri tome i ne zanima me previse ko ce voditi drzavu jer smatram da ce svaka politicka opcija gledati prvo zadovoljenje svojih interesa (sopstvenog dupeta), pa tek onda interese drzave i gradjana.

Sto se tice drugog razloga, apsolutno ne smatram da sam iznad ostalog dela drustva, nego me jednostavno boli uvo ko ce voditi drzavu, sto sam elaborirao u opisu prvog razloga.

I zasto sam vam "ja" onda kriv?
Ovo je u fazonu, daj ostavite tog kriminalca, i drugi su kriminalci samo nisu imali prilike da kradu.
Svaki covek je u sustini lopov, samo mu treba prava prilika, zato pravda za lopurde.
 
Naravno da nisi napisao, ali izborom da ne izlazis na izbore upravo to porucujes, bukvalno:
Svi su govna isti nivo, nema nikoga od nekoliko desetina stranaka ko je za nijansu bolji.
I onda moje velicanstvo nece da glasa, zabole me za druge i za drzavu, meni je dobro.
Dok ne dodje Mesija licno da se kandiduje moje nobles ruke nece uzimati glasacki listic.
Eto upravo to porucujete, od reci do reci, samo ne izgovarate.
Ne mislim da sam vredniji od drugih. Ne želim drugima zlo i stalo mi je do države.
 
Poslednja izmena:
Uzasno je sa kakvim se prezirom opozicija (ukljucujuci i NS za koju cu da glasam) odnosi prema provinciji.
Oseca se jasna urbano-patoloska mrznja i prezir.

Niko da zadje u sela, niko da porazgovara s tim ljudima, a ocekuje glasove.
Niko da im kaze da ne loze mokar , otrovan lignit, da nije sve prokleto letovanje u Grckoj.
Da je zrtvovan zivot za status, onako kako Beograd zivi, u stvari sr.anje.

 
Poslednja izmena:
Zato će SNS ubedljivo i zasluženo pobediti na nivou republike. Još uvek nema Lazovića u Kušiljevu, Đilasa u Crnoj Travi, Marinike u Bujanovcu, Ponoša u Srpskoj Crnji, Lutovca u Koceljevi. Kako radili tako im se i vratilo.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Par politickih "licnih zapazanja" sto bi rekao Major Kursula u Mars na Drini:

  1. U uredjenim drustvima, prosecna izlaznost je velika, i primetio sam da (bez konkretnog podatka, ali anecdotally) u zapadnim zemljama mahom "inteligencija" diskutuje o politici, izlazi da glasa, interesuje se za demokratski proces, dok ruralniji deo drustva vise zastupa stav "ma svi su isti, bas me briga". U Srbiji je suportono. Takodje, u normalnim drustvima gde zelimo da zivimo i gde mahom odlazimo, nije normalno da ista stranka jase gradjane i drzavu 12+ godina. Samo se u Srbiji promena vladajuce stranke dozivljava kao krah sveta i vanredno stanje. Politicka nepismenost
  2. U Srbiji su apstinenti mnogo veci problem od glasaca SNS, zato sto je svaki apstinent glasac SNS i SPS'a hteo on/ona to ili ne. Nije mudrost sedeti kuci i kmecati posle izbora kako je Srbija drustvo koje propada - kad propada zbog vas. Ja ne radim za drzavnu upravu niti javno preduzece, ne zavisim od Srbije u materijalnom smislu, ali mi je pun k**** kukavicluka i apatije koji ljudi u mojoj poziciji bastine. Ja nmg da udaram na ljude u Vlasotincu i Vladicinom Hanu zbog toga sto glasaju za Vucica, njihov motiv (opravdano ili ne) mi je jasan. Ali zato nemam ni trunke razumevanja za visoko obrazovane ljude koji smatraju politikom "prljavom" a njihove cenjene ruke ne zele da prljaju time sto ce listic uzeti i zaokruziti bilo koga...Sto bi rekli englezi, "they should know better".
  3. Od lose vlasti nema losije opozicije. Pravilo broj jedan politike, menjajte "poziciju" cesto. Nisu Svedjani ili Luksenburzani ista "svesniji" narod od nas, i tamo bi svaki bio kao Vucic ili Milosevic da mu to drustvo dozvoljava. Izadjite, glasajte za SPN, glasajte za DSS, za NS nebitno, posto je glas protiv vlasti jedina razumna stvar za bilo koga ko misli da Srbija ima prostora za boljitak. Ako SPN recimo krene istim ili slicnim stopama, glasajte za SNS sledeci put ili DSS pa ces videti koliko se preko noci stvari menjaju na bolje kad vide politicari da nisu sultani nasih sudbina.
  4. Ne mozete da vas "ne zanima stanje u drzavi". Ne zivite mimo drzave i drustva, i kad tad ce vas zgaziti i ojaditi. Najbolji primer toga su IT'evci koji su tripovali da su izuzev svih propisa i zakona Srbije, da zive u paralelnom sistemu, pa ste videli koliko su se brzo udruzili kad je drzava pocela "free-lancerima" da se zamera. Izmedju ostalog, svakog dana udisete zagadjen vazduh zbog vase politicke apatije, pa nam djaba svima i 4 soma mesecno kad nam deca zive u ovakvom okruzenju.
 
Takodje, u normalnim drustvima gde zelimo da zivimo i gde mahom odlazimo, nije normalno da ista stranka jase gradjane i drzavu 12+ godina. Samo se u Srbiji promena vladajuce stranke dozivljava kao krah sveta i vanredno stanje. Politicka nepismenost
Нормално је понегде - у Јапану (скоро непрекидно) и у Баварској (непрекидно владају исти од Другог светског рата). А и баба Анђа је владала целом Немкачком 16 лета. Финском, Ирском исти лидери владали су деценијама (и у Португалу, Шпанији, и то не са лошим резултатима, али то нису биле демократије ни формално). Заправо не бих имао проблем са нечијом 20-годишњом владавином у Србији, само да је просвећена, јер нама највише можда баш недостаје континуитет - али с овим нам се није посрећило, а ни с претходним, па ни с оним пре њега... тако да је ред одавно да пробамо нове.
 
Zato će SNS ubedljivo i zasluženo pobediti na nivou republike. Još uvek nema Lazovića u Kušiljevu, Đilasa u Crnoj Travi, Marinike u Bujanovcu, Ponoša u Srpskoj Crnji, Lutovca u Koceljevi. Kako radili tako im se i vratilo.


Lazovic je sprdnja i velika sramota sto su takve figure uopste dobile na medijskom značaju.

Lutovac je ok i kulturna osoba ali suvise blag i tih.

Đilas previse sam po sebi nekada i nezasluzeno kompromitovan.

Ponoša ne bih komentarisao, nemam neko lepo misljenje o njemu.

I neko prica ovde kako se neki ljudi usudjuju uopste da bojkotuju izbore.

Nikada u svom zivotu na sisi drzave nisam bio i zasto bih sada u ovom slucaju pomogao recimo kulturnom radniku Lazovicu da prima odbornicku platu. Covek taman smrsao i sada treba opet da se ugoji u skupstinskom restoranu, greota.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Lazovic je sprdnja i velika sramota sto su takve figure uopste dobile na medijskom značaju.

Lutovac je ok i kulturna osoba ali suvise blag i tih.

Đilas previse sam po sebi nekada i nezasluzeno kompromitovan.

Ponoša ne bih komentarisao, nemam neko lepo misljenje o njemu.

I neko prica ovde kako se neki ljudi usudjuju uopste da bojkotuju izbore.

Nikada u svom zivotu na sisi drzave nisam bio i zasto bih sada u ovom slucaju pomogao recimo kulturnom radniku Lazovicu da prima odbornicku platu. Covek taman smrsao i sada treba opet da se ugoji u skupstinskom restoranu, greota.
Ponoša znam lično, tj. moj otac ga poznaje. Pošten, pravedan i normalan čovek. Retko sresti u politici takvog čoveka. Ono što je najvažnije, nije umišljen. Dakle, loše si procenio.
 
Par politickih "licnih zapazanja" sto bi rekao Major Kursula u Mars na Drini:

  1. U uredjenim drustvima, prosecna izlaznost je velika, i primetio sam da (bez konkretnog podatka, ali anecdotally) u zapadnim zemljama mahom "inteligencija" diskutuje o politici, izlazi da glasa, interesuje se za demokratski proces, dok ruralniji deo drustva vise zastupa stav "ma svi su isti, bas me briga". U Srbiji je suportono. Takodje, u normalnim drustvima gde zelimo da zivimo i gde mahom odlazimo, nije normalno da ista stranka jase gradjane i drzavu 12+ godina. Samo se u Srbiji promena vladajuce stranke dozivljava kao krah sveta i vanredno stanje. Politicka nepismenost
  2. U Srbiji su apstinenti mnogo veci problem od glasaca SNS, zato sto je svaki apstinent glasac SNS i SPS'a hteo on/ona to ili ne. Nije mudrost sedeti kuci i kmecati posle izbora kako je Srbija drustvo koje propada - kad propada zbog vas. Ja ne radim za drzavnu upravu niti javno preduzece, ne zavisim od Srbije u materijalnom smislu, ali mi je pun k**** kukavicluka i apatije koji ljudi u mojoj poziciji bastine. Ja nmg da udaram na ljude u Vlasotincu i Vladicinom Hanu zbog toga sto glasaju za Vucica, njihov motiv (opravdano ili ne) mi je jasan. Ali zato nemam ni trunke razumevanja za visoko obrazovane ljude koji smatraju politikom "prljavom" a njihove cenjene ruke ne zele da prljaju time sto ce listic uzeti i zaokruziti bilo koga...Sto bi rekli englezi, "they should know better".
  3. Od lose vlasti nema losije opozicije. Pravilo broj jedan politike, menjajte "poziciju" cesto. Nisu Svedjani ili Luksenburzani ista "svesniji" narod od nas, i tamo bi svaki bio kao Vucic ili Milosevic da mu to drustvo dozvoljava. Izadjite, glasajte za SPN, glasajte za DSS, za NS nebitno, posto je glas protiv vlasti jedina razumna stvar za bilo koga ko misli da Srbija ima prostora za boljitak. Ako SPN recimo krene istim ili slicnim stopama, glasajte za SNS sledeci put ili DSS pa ces videti koliko se preko noci stvari menjaju na bolje kad vide politicari da nisu sultani nasih sudbina.
  4. Ne mozete da vas "ne zanima stanje u drzavi". Ne zivite mimo drzave i drustva, i kad tad ce vas zgaziti i ojaditi. Najbolji primer toga su IT'evci koji su tripovali da su izuzev svih propisa i zakona Srbije, da zive u paralelnom sistemu, pa ste videli koliko su se brzo udruzili kad je drzava pocela "free-lancerima" da se zamera. Izmedju ostalog, svakog dana udisete zagadjen vazduh zbog vase politicke apatije, pa nam djaba svima i 4 soma mesecno kad nam deca zive u ovakvom okruzenju.
Džaba pričati, ljudi su ovde mentoli. Ne mogu da izdvoje 5 minuta i da glasaju. Neće u vojsku, neće da glasaju, neće da se žene, neće da rade, neće da trpe, neće... Ma mi smo k...on od društva, iskreno. Ovolika neodgovornost ne postoji nigde. Nemojte posle da se žalite što živite u septičkoj jami.
 
Zato će SNS ubedljivo i zasluženo pobediti na nivou republike. Još uvek nema Lazovića u Kušiljevu, Đilasa u Crnoj Travi, Marinike u Bujanovcu, Ponoša u Srpskoj Crnji, Lutovca u Koceljevi. Kako radili tako im se i vratilo.
Нема ни Ане, Томе Моне, Малог Синише и сл. по селима, изузев председничког каравана за отварања путева. Али има месних одбора.
 
Има Ане у Јаркову - па опет тамо гласало за Ану.

ДОС-у и делу пост-доса је успевало неко време да побере џуџованске гласове уз помоћ Веље Илића, али је пропало чим су васкрсли рад`кали. Не треба се уздати да ће одређени слојеви становништва гласати за... софистицираније кандидате.
 
Зато што имају месни одбор СНС у Јаркову, а опозиција једва има два одбора за цео Сурчин.
Слажем се да фале и сирови кандидати. Свим екс-ДОС властима је одговарао и Јутка док је био њихов.
 
Ево, ја ћу 90% бити апстинент из два једноставна разлога:

1. Не желим да гласам за листе које подржавају ФРА-НЕМ план.
2. Не желим да гласам за квазипатриотске листе које су под контролом службе.

А то, да су апстиненти одговорни за тренутно стање, можда би и имало смисла да ово није Србија.
 
Ево, ја ћу 90% бити апстинент из два једноставна разлога:

1. Не желим да гласам за листе које подржавају ФРА-НЕМ план.
2. Не желим да гласам за квазипатриотске листе које су под контролом службе.

А то, да су апстиненти одговорни за тренутно стање, можда би и имало смисла да ово није Србија.
FRA - NEM plan najvise podrzava Vucic, kao sto je on i najvise ustupaka ucinio u pregovorima sa Pristinom, mnogo vise nego sto bi Tadic ikada napravio.
 
Ево, ја ћу 90% бити апстинент из два једноставна разлога:

1. Не желим да гласам за листе које подржавају ФРА-НЕМ план.
2. Не желим да гласам за квазипатриотске листе које су под контролом службе.

А то, да су апстиненти одговорни за тренутно стање, можда би и имало смисла да ово није Србија.

Joe Peeps (vidim da si fan Sopranos, postujem!), hteo bi da ukazem na sledece cinjenice:

  1. Ok, DSS i Narodna Stranka ne podrzavaju FRA-NEM plan. Ako ti je to kljucna tema u ovoj zemlji, imas za koga da glasas.
  2. Glasaj cak i za njih, ako smatras da su pod kontrolom drzave ili sluzbe. Cisto da se podsetimo, i Demokratska Stranka zajedno sa sluzbom je pomogla u stvaranju SNS'a kao "pogodne opozicije"...pa smo svi svedoci kako se brzo projekat moze oteti kontroli ;) Nemoj da mislis da sluzbeni trojanski konj ce ostati lojalan vlascu ako oni (ili njihova koalicija) dobije 30% glasova recimo. Komunjarsko-kriminalna sluzba i JSO su okrenuli ledja Milosevicu i SPS'u 2000'te kad su procenili da gubi poluge vlasti. Zivot nije crno beo, posebno ne politika.
 
Ево, ја ћу 90% бити апстинент из два једноставна разлога:

1. Не желим да гласам за листе које подржавају ФРА-НЕМ план.
2. Не желим да гласам за квазипатриотске листе које су под контролом службе.

А то, да су апстиненти одговорни за тренутно стање, можда би и имало смисла да ово није Србија.
I to je legitimno. Samo nemoj slučajno posle da se žališ na nešto...
 
Vrh