Šta je novo?

Izbori 2024

A ti bi kao odbio na njegovom mestu i gledao bi kako sam ili uz pomoc bankarskih kredita to finansirao?

Biznis je biznis, politika je politika. To sto covek nije za SNS ne znaci da nece poslovno saradjivati sa nekom drzavnom kompanijom, jer te drzavne kompanije ostaju i posle SNS-a. Nije drzava isto i vlast.

To sto je rodjenog brata postavio za direktora je njegova stvar i to nekog ko je konzument proizvoda njegovog filmskog studija (filmova i serija) ne treba uopste da zanima jer smo izasli iz komunizma i iz "nase je" postavke razmisljanja. Ponovo ukoliko je dobio subvencije od drzave, svaka cast - biznis je biznis kao sto rekoh. Ko ti brani da otvoris firmu i konkurises za neku od drzavnih subvencija. To je svakako pametna biznis odluka sa njegove strane.

Ponovo to sto je sin jedva puniletan ne znaci da ne treba da bude stalni clan JDP-a. Da si u mogucnosti da uradis isto sta ti kao ne bi?

Ne znam kakve veze ima trenutna garnitura na vlasti sa N1. Ne mislis valjda da ju je SNS ubacio na N1. U svakom slucaju da li je "ubacena" ili je "preporucena" ne menja pricu da bi verovatno i ti i bilo ko od nas drugih isto to uradio da ima priliku.

A sta ti mislis da dodju ovi drugi na vlast da nece biti nepotizma i nasilja? Znas kako ce to biti - trazili smo promene dobili zamene. Dokle god ljudi ne skapiraju to svaka garnitura na vlasti i svaki ucesnik vlasti prvo i pre svega misli na svoje interese, pa tek kasnije na gradjanstvo, dotle ce ljudi ziveti lose i nervirace se oko stvari na koje ne mogu da uticu.

Ja sam davno prihvatio da je takav sistem i da se nece to promeniti, a da je moje ili da naucim da plivan u takvom sistemu i da budem zadovoljan zivotom ovde ili da pakujem kofere i da odem na Island ili tako neku daleku zemlju sa potpuno suprotnim vrednostima. I ni u jednom momentu se nisam pokajao sto je moja odluka bila da ostanem ovde i gradim karijeru u Srbiji i da me pri tome boli uvo za politiku i politicare jer se sustinski postavka, nacin razmisljanja i vrednosti nece promeniti nikada i ko god da je na vlasti imace svoje ekipe, svoje firme i svoje talove.

Није бизнис ако добијеш лову од државе. То ваљда и дете разуме. То је дотација, илити даривање. А аргумент, "ко теби брани да урадиш исто" или "зар и ти не би" је један од узрока убогаљености овог друштва. А ваш лични животни и каријерни развој је крајње небитан.
 
Kako onda drugačije da se finansiraju projekti? Nerazumljivo mi je to "dobio pare od vlasti, a priča protiv njih". Onda svi redom treba da se odreknemo svega i svačega što subvencioniše država, pa da plaćamo pune cene, čisto da ne bude "kako možeš da pričaš tako o njima, a sarađuješ sa istima?". Za ove druge stvari ne znam, ali je to nevezano sa finansiranjem projekata od strane države. Šta sad, treba i roditelji u Beogradu da se odreknu besplatnih udžbenika ili vrtića, samo zato što to finansira Grad, odnosno vlast SNS/SPS?

Апсолутно мешање баба и жаба.

Процес овде је једноставан. Имамо државу која је једна од насиромашнијих у Европи. Институције су на рубу пропасти. Са друге стране, Д,Бјелорлић добија милионе да развија своје филмске пројекте. Такав новац не пумпају много богатије државе од Србије. Да ли сте видели скоро неки иоле приближан филмски пројекат у Хрватској, која је солидно богатија држава? Значи, човек учествује у тој општој политци "хлаба и игара" коју је партија развила. Продукт те политике су и огромно пумпање новца у фудбалске и кошаркашке клубове. Је ли чудно да је рекао, нећу у тој фарси да учествујем, није нормално да се разбацујемо парама, од којих се узгред фино угради неколико руку?
 
Iz 2 razloga:
- porucuju da ih ne zanima ko ce voditi drzavu, u trenutku dok drzava propada
- porucuju da su oni iznad ostalog dela drustva, jer eto oni su tako pametni i mudri da ih niko ne moze zaebati

I uvek imaju isti izgovor "svisuoniisti".
Za moga sećanja bio je jedan koji je bio različit, ali je bio ista štetočina kao i ovi koji su isti, tako da iako različit, u konačnici je isti.
 
Pristalica SPN, sudija Majić reče da ljudi sa završenom osnovnom školom ne treba da idu na more. Poznato je da sudije uvek daju ublažene izjave u odnosu na ono šta zaista misle. E ako je ovaj ovo rekao, verovatno misli da samo intelektualci iz kruga dvojke imaju pravo da idu na more.

Čestitke na iskrenosti gosn sudija, od mene glas nećete dobiti.

Jel to jedino što si od njega čuo? Ne znam ni gde si čuo i verujem da je istrgnuto iz konteksta, al baš nam treba da esenciju pameti, kuraži i čoveka koji je spreman da javno istupi, iako zna da time inicira orkestriranu hajku i blaćenje... dakle ono malo što je od države ostalo, one junačine kad su društvene nauke u pitanju i ti sad blatiš poput bezimenih sns kobaca i papagaja iz skupštine...

Sudija Majić, onaj kako mu beše ime... Majić, onaj što je oslobodio šiptarske teroriste, e taj majić sad se drznuo da ne da ljudima sa osnovnom školom da idu na more. A koja škola sudija majiću treba da se završi da se oslobode ubice? Eto to je ta Đjilasova i Šolakova škola itd itd...

Samo nastavite...
 
Evo ja cu mozda i to mozda glasati za Ne davimo Beograd kada budem video onog njihovog Dobricu da sa ostatkom ekipe obilazi sela i vuko...bine, da se druzi sa mestanima (kako ih NDB ekipa zove krezubi) i pomaze im u radovima (makar zarad fotke) i kada budem video da se u onom njegovom zutom kaputu uhvatio pluga, grabulja ili tako nesto. ;)

E sad zasto sam rekao da cu i u tom slucaju mozda glasati za njih to je zato sto ukoliko ne budem video na njegovom licu da je on iskreno zadovoljan i srecan sto ima prilike da se upozna i druzi sa tim delom birackog tela (sa tzv. krezubima) onda necu glasati. Ali ako budem video da je on izistinski srecan, povlacim rec da cu ostati apstinent, dobice moj glas.

Sta mislite, ima li sanse to da se desi?
 
Sto se tice prvog razloga: ja kao apstinent ne smatram da propada drzava, a pri tome i ne zanima me previse ko ce voditi drzavu jer smatram da ce svaka politicka opcija gledati prvo zadovoljenje svojih interesa (sopstvenog dupeta), pa tek onda interese drzave i gradjana.

Sto se tice drugog razloga, apsolutno ne smatram da sam iznad ostalog dela drustva, nego me jednostavno boli uvo ko ce voditi drzavu, sto sam elaborirao u opisu prvog razloga.

I zasto sam vam "ja" onda kriv?

Ne mora te interesovati politika. Ali ona će naći način da ti interesuješ nju. Tvoje razmišljanje nikako nije za ponos.

Ostaviću citat Bertolt Brecht:

Najgora od svih vrsta nepismenosti jeste politička nepismenost.
Politički nepismena osoba ne čuje, ne govori, ne učestvuje u političkim dešavanjima.

Ona ne zna da troškovi života, cena pasulja, ribe, brašna, stanarine, cipela, lijekova, zavise od političkih odluka.
Politički nepismena osoba je toliko glupa da je ponosna i busa se u grudi govoreći kako mrzi politiku.
Taj imbecil ne zna da se iz njegovog političkog neznanja rađa prostitucija, napuštena djeca, i najgori od svih lopova: loši političari, korumpirani i potkupljeni od strane lokalnih i multinacionalnih kompanija.
 
Lapsus. Hvala na ispravci


Sto se tice prvog razloga: ja kao apstinent ne smatram da propada drzava, a pri tome i ne zanima me previse ko ce voditi drzavu jer smatram da ce svaka politicka opcija gledati prvo zadovoljenje svojih interesa (sopstvenog dupeta), pa tek onda interese drzave i gradjana.

Sto se tice drugog razloga, apsolutno ne smatram da sam iznad ostalog dela drustva, nego me jednostavno boli uvo ko ce voditi drzavu, sto sam elaborirao u opisu prvog razloga.

I zasto sam vam "ja" onda kriv?
99% ljudi ce gledati prvo zadovoljenje svojih interesa pa onda interese ostalih. Ne samo politicari.

Da li se vodis istom logikom i kad biras poslovnog partnera/poslodavca/zaposlenog/lekara/majstora/prodavca/ itd itd itd. ‘Svakako ce gledati svoj interes pa me boli uvo’?

Mislim da nam je u interesu da te osobe koje vode drzavu ipak budu sto sposobnije, kao i da budu kaznjene kada previse ‘gledaju svoj interes’ (makar gubljenjem pozicije ako ne ozbiljnijom kaznom). Tako se gradi sistem.
 
Poslednja izmena:
99% ljudi ce gledati prvo zadovoljenje svojih interesa pa onda interese ostalih. Ne samo politicari.

Da li se vodis istom logikom i kad biras poslovnog partnera/poslodavca/zaposlenog/lekara/majstora/prodavca/ itd itd itd. ‘Svakako ce gledati svoj interes pa me boli uvo’?

Mislim da nam je u interesu da te osobe koje vode drzavu ipak budu sto sposobnije, kao i da budu kaznjene kada previse ‘gledaju svoj interes’ (makar gubljenjem pozicije ako ne ozbiljnijom kaznom). Tako se gradi sistem.
Tipicne liberalske, prazne floskule.
Vodjenje drzave i privatni biznis, javni i privatni interes su nebeo i zemlja.
 
Evo ja cu mozda i to mozda glasati za Ne davimo Beograd kada budem video onog njihovog Dobricu da sa ostatkom ekipe obilazi sela i vuko...bine, da se druzi sa mestanima (kako ih NDB ekipa zove krezubi) i pomaze im u radovima (makar zarad fotke) i kada budem video da se u onom njegovom zutom kaputu uhvatio pluga, grabulja ili tako nesto. ;)

E sad zasto sam rekao da cu i u tom slucaju mozda glasati za njih to je zato sto ukoliko ne budem video na njegovom licu da je on iskreno zadovoljan i srecan sto ima prilike da se upozna i druzi sa tim delom birackog tela (sa tzv. krezubima) onda necu glasati. Ali ako budem video da je on izistinski srecan, povlacim rec da cu ostati apstinent, dobice moj glas.

Sta mislite, ima li sanse to da se desi?
Да ли су Шапић, Тома Мона, Мали Синиша, Весић и екипа можда радили исто? Или је довољно да дође Саша Ђуричић у Падинску скелу и прозива маторог Владету набрајајући села преко Дунава која немају и даље канализацију?
 
Mi smo učesnici u jednom demokratskom procesu. Naša demokratija je u povoju. Krenuo je neki razvoj 90-tih, zatim je uspostavljen posle petog oktobra i trajao je oko dvanaest godina, dok ponovo nije zacarila teška autokratija ili na zapadu elegantno nazvana stabilokratija.
Dakle pitanje je da li želimo da aktivno učestvujemo u tom, prekinutom putu razvoja demokratije i jedne normalne države ili ćemo trpeti jedan sistem koji favorizuje samo jednog čoveka za koga mnogi misle da je božanstvo. Na nama je. Apstinenti pomažu opstanku sadašnjeg režima i jednostavno nema izgovora.
 
Ljudi trpe kao st***.
Na salterima, u autobusima.
Orijentalni fatalizam naucio je generacije za generacijom da podnose jaram, da im nepravda bude normalna.
Najvise u svom zivotu je religiozno obozavanje Vodje. Prakticno to znaci da racunaju na neke mrvice i oproste od strane vlasti.
Smesno je kada se poredimo s regionom. Svi su daleko ispred nas. Cak i nepriznato Kosovo ili CG.

Koliko je samo novca baceno Igoru Brnmabicu za el. upravu i na kom je to nivou.
Svinjac je ovo.
 
Mi smo učesnici u jednom demokratskom procesu. Naša demokratija je u povoju. Krenuo je neki razvoj 90-tih, zatim je uspostavljen posle petog oktobra i trajao je oko dvanaest godina, dok ponovo nije zacarila teška autokratija ili na zapadu elegantno nazvana stabilokratija.
Dakle pitanje je da li želimo da aktivno učestvujemo u tom, prekinutom putu razvoja demokratije i jedne normalne države ili ćemo trpeti jedan sistem koji favorizuje samo jednog čoveka za koga mnogi misle da je božanstvo. Na nama je. Apstinenti pomažu opstanku sadašnjeg režima i jednostavno nema izgovora.
Ko se nije borio, nikad nista nije postigao, a svakome se mogu naci mane, to bar nije problem.
 
Mi smo učesnici u jednom demokratskom procesu. Naša demokratija je u povoju. Krenuo je neki razvoj 90-tih, zatim je uspostavljen posle petog oktobra i trajao je oko dvanaest godina, dok ponovo nije zacarila teška autokratija ili na zapadu elegantno nazvana stabilokratija.
Dakle pitanje je da li želimo da aktivno učestvujemo u tom, prekinutom putu razvoja demokratije i jedne normalne države ili ćemo trpeti jedan sistem koji favorizuje samo jednog čoveka za koga mnogi misle da je božanstvo. Na nama je. Apstinenti pomažu opstanku sadašnjeg režima i jednostavno nema izgovora.

Do skora sam smatrao da necu izaci na izbore, prosto zato sto nijedna partija nije taksativno izjavila da je protiv kopanja litijuma, da je protiv Ssirenja NS projekata i da je za revaniszam odnosno osvetu radikalskoj gamadi.
NS ima to na listi, pa cu da glasam za njih, inace ne bi glasao.
Zaboravicu sta mislim u njihovom vodji, dok imaju konkretne stvari u programu, a ne prazne floskule i izgovore, kao ostali.
Sanse NS su veoma male, ali sreca prati hrabre i pravedne.

By, the way. Gospodin Obradovic se jos nije pojavio da nam odgovori na konkretna pitanja. Valjda je mnogo zauzet... sunce nase menadzersko i profesorsko.
Ni mali Dobrica se ne javlja.
 
Kako, prema tvojim Visokim, predrasudnim lombrozovskim merilima, treba da izgleda poželjan kandidat?

Sramota je i čitati ovolike bedastoće. Ne brukaj se. Niko te ne tera da glasaš za bilo koga.
Pisano je sve.

Ovaj lik vredja jer je omogucio jos 4 godine Sapica, inace me zabole za njega.

Nije to MCevsko mracenje, to je realnost.

Cestitke svima.
 
Svi ste vi sad pametni, idu postovi, idu lajkovi jedni drugima, a onda 17.12. muk.

Tviter, reddit i forum ne veruju sta se desilo, kako bre ovo kad smo svi ovde protiv Vucica i za Obradovica.

Ali dobro, uzivajte.

Da smo pametni, isutirali bi ovu ekipicu dok su bili protesti, bilo bi ih sramota na ulicu da izadju, a kamoli da se penju na binu, a kamoli da se kandiduju.

Ovako ce ljudi kao ja biti negativci, a Vucic vladati narednih sto godina.

Gubitnici smo svi jednaki.

Necu se vise petljati, uzivajte.
 
Glasao bih i ja za NS, ali sam ubeđen da neće preći cenzus.

Naše društvo i jeste gore nego bilo gde u regionu. Ovoliko glupe mase nema niko. Pogledajte samo ove pristalice SNS-a. Ne želim da me iko meša sa njima u bilo kom kontekstu. Da, glupi su, ružni, bedni, jadni, najgori šljam društva. To je istina.

Jedino gde očekujem pobedu je Beograd. Biću izuzetno razočaran ako opozicija ne pobedi u glavnom gradu. Ako se to ne desi, definitvno dižem ruke od ove države i naroda.

Nakon izbora sledi i defakto priznanje Kosova. To je rešena stvar. Vučić ne želi da i dejure prizna. Zapravo, Srbija nema podršku za tako nešto. Nikome ne smeta da Srbija u potpuno prizna nezavisnot Kosova. Ruse baš briga, a zapad podržava. Bilo Tramp, bilo Bajden, politika je ista. Eto vama ZSO, ako nećete, onda ćete zaista biti izolovani.
 
Poslednja izmena:
Kao i svi ovde, nemam nista pametno da kazem, ali to me nece spreciti da otkucam nekoliko recenica. Ako ne znamo sta radimo, treba da gledamo sta rade uspesniji od nas. Ko vlada u Eu i Americi? Gerijatrijska oligarhija, karijerni politicari koji se smenjuju decenijama, ako se pojavi neko nov lako ga svedu na meru ili eliminisu iz politike, pogledajte gde je Cipras iz Grcke ili Kurc na primer....Ali opet su daleko od nas, jer ne dozvoljavaju da isti covek zadrzi jednu poziciju dugo vremena, rotiraju se, i odlaze u politicku penziju. Ako nista to je jedini razlog da se izadje na izbore i glasa, da dodje neko nov. Ovaj je vladao predugo sve i da je najbolji predsednik u istoriji.

A price o savrsenim kandidatima, neukaljanim, cestitim ljudima...jel mi pricamo o politici ili predsedniku kluba mladih izvidjaca, pa ko pristaje da se bavi politikom uopste, slab je tu izbor da bi se neko smatrao za dobrog coveka a ne nesto vise od toga. Prosetajte nije tesko i zaokruzite nekog, niti ste vi posebni i vazni, to nije istina svi smo isti samo nas lazu reklame :)
 
Vrh