Šta je novo?

Izbori 2024

Po kom osnovu bi se drugi gradjani otcepljivali?
Na osnovu nacije ili zato sto su rezidenti nekog kraja ili opstine?
Како се договоримо, не бих то темељио на причи о нацијама, нисам више сигуран ни шта то прдставља за нас на овим просторима.
Ако постоји жеља за отцепљењем то је то и нек нам дају то право барем на нивоу општина, не морају да иду ниже, увек сам за компромис.
 
Немамо ми шта овде да нагађамо да ли Војвођани желе незаисност или не - ако дајемо Косову независност, ред је и остали барем да се питају. А зна се где се пита - на референдуму.

Зашто би био ред? Ако ишта треба да укинемо и ово аутономије што Војводина има али након прикључења Нато пакту како ова шачица маторих сепаратиста не би имали пајташе да их подрже као на Еуромајдану
Друго, не иде то с правима баш тако - из моје перспективе Албанци су се изборили за право на смоопредељење и независност од Републике Србије и сад ти мени кажеш да ја и остали грађани не можемо да добијем исто право зато што то право не би било фер?
Нису се изборили већ им је дато на тацни од стране Америке зато што су Срби били глупи и изабрали су да де факто буду непријатељи Америке и целог Нато пакта
Дакле, није фер да и ми остваримо право које су други остварили?
Не постоји фер у геополитици и не постоји право на опредељење; да Амери не подржавају Албанце који су изабрали да им буду савезници "Косово" би данас постојало у историјским књигама, колико и Крајина
 
Зашто би био ред? Ако ишта треба да укинемо и ово аутономије што Војводина има али након прикључења Нато пакту како ова шачица маторих сепаратиста не би имали пајташе да их подрже као на Еуромајдану

Нису се изборили већ им је дато на тацни од стране Америке зато што су Срби били глупи и изабрали су да де факто буду непријатељи Америке и целог Нато пакта

Не постоји фер у геополитици и не постоји право на опредељење; да Амери не подржавају Албанце који су изабрали да им буду савезници "Косово" би данас постојало у историјским књигама, колико и Крајина

Ти си прво тврдио:
,,Отцепљивање није право и није ни фер по било каквим објективним мерилима, за Косово је само последица српске глупости и незреле политике. Зато и треба да се ради на приближавању остатку континента и постепено гушење сепаратизма док још није прекасно јер је за Космет воз одавно прошао."

А сада тврдиш да фер није геополитичка категорија :/

А друго, ја не говорим о томе да би било фер или да би то било ред у неком међународном оквиру.
Мене само занима следећа ствар - Република Србија даје једном броју грађана могућност да се одвоје од ње, а осталим грађанима не.
Моја тврдња је да ако је то омогућено једном броју грађана, да треба да буде омогућено и осталим грађанима.

Твоја тврдња је, а исправи ме ако грешим, да то право не може да буде дато свим грађанима зато што пре свега није требало да буде дато ни овој једној групи?
Па онда немојте ни да им дате ту могућност или нам је дајте свима.
 
Poslednja izmena:
Ali ove Kailanove deluzije da su za sve loše stvari u Srbiji krive prethodne generacije, a da su pripadnici ovih sadašnjih mlađih svi uzorni građani i geniji... 🤣 A tačno mogu da ga zamislim vidim kako za 60ak godina uhodi doktore po Kliničkom centru tražeći da se o trošku države i društva pregleda po 41. put a za to vreme iz sve snage psuje i proklinje sve mlađe generacije... 🤣

Jeli, Kailane, jel su i oni batinaši na mostu kod Šapca isto bili zadrti matori bejbi bumeri? :LOL: Jel su i Hercegovačkoj rušili zadrti matorci? Jel i Fristajler potonuo zbog zadrtih matoraca? 😁

Koji si ti sebi kralj. 😁
 
Ти си прво тврдио:
,,Отцепљивање није право и није ни фер по било каквим објективним мерилима, за Косово је само последица српске глупости и незреле политике. Зато и треба да се ради на приближавању остатку континента и постепено гушење сепаратизма док још није прекасно јер је за Космет воз одавно прошао."

А сада тврдиш да фер није геополитичка категорија :/
Да, зато што не постоји "фер" у међународној политици. Међународна политика је де факто полицентрична анархија и увек је била; ми само живимо за време великих превирања у односу моћи међу утицајним играчима
А друго, ја не говорим о томе да би било фер или да би то било ред у неком међународном оквиру.
Мене само занима следећа ствар - Република Србија даје једном броју грађана могућност да се одвоје од ње, а осталим грађанима не.
Моја тврдња је да ако је то омогућено једном броју грађана, да треба да буде омогућено и осталим грађанима.
Бесмислена ти је тврдња, Хрватска се одрекла Херцег Босне и Француска Алжира па ни једна ни друга нису никада организовале референдуме за остале делове својих стварних или потенцијалних територија. Када буде постојало самоопредељење као универзални принцип и Срби из региона могу да гласају о придруживању матици онда ће бити основа за дискусију да се било коме у Србији допусти отцепљење, до тада нема разлога да се то спроводи. На крају крајева, ни Срби на Косову немају право да се отцепљују и придружују Србији.

Не би ни косовски Албанци могли да се отцепљују да немају залеђину Америке која их подржава у томе зато што су Срби глупи и одлучили су да буду непријатељи
Америке. Као што су Украјинци глупи и изабрали су да буду непријатељи Русије.

Твоја тврдња је, а исправи ме ако грешим, да то право не може да буде дато свим грађанима зато што пре свега није требало да буде дато ни овој једној групи?
Па онда немојте ни да им дате ту могућност или нам је дајте свима.

Моја тврда је да сепаратизам не постоји као "право" и да једини разлог што Албанци могу своје самоопредељење на Косову да остваре је зато што имају активну војну базу највеће силе на свету која би опет сравнила Србију са земљом да Србија покуша да им то самоопредељење ускрати.
 
P.S.

@Kailan
Evo večeras u toku šetnje sa lepšom polovinom (it's a Millenial/Boomer thing, vi Zoomeri ne biste to razumeli) vidim grupu od 8 malih Zoomera kako pokušavaju da uđu u novo-otvorenu kockarnicu kod Tašmajdana.

Nema šta, generacija za primer. 👌:cool: Ne sumnjam, Kailane, da ćeš ti u kooperaciji sa njima takvima, napraviti od Srbije deset puta bolju zemlju nego što je bila za vreme vladavine i odlučivanja groznih Jugo bejbi bumera.

Ajd' sad, nastavi da se braniš ćutanjem i bežanjem. Kao prava zrela, odrasla i načitana osoba. 😙
 
Poslednja izmena:
Као што су Украјинци глупи и изабрали су да буду непријатељи Русије.
Kralj. 😁 Zrelost, pravičnost, doslednost. Zoomer za primer. :cool:
Међународна политика је де факто полицентрична анархија
Odlično iskorišćena prilika da se ispromoviše još poneka anarhistička propaganda i deluzija. 👌
 
Не живим у Војводини већ у Кошутњаку и не залажем се искључиво за право Војвођана на самоопредељење - напротив, сматрам да оно што важи за једну групу грађана, треба да важи за све грађане генерално.
Дакле, ако Албанци са Косова имају право на опредељење, зашто остали грађани Републике Србије немају исто право?

Pravo naroda na samoopredeljenje. Nije pravo grupe građana, skupštine stanara, nego naroda na samopredeljenje. Tako se naziva to pravo.

Teritorija na kojoj su većinski narod mora da bude znatna, daleko veća od Košutnjaka...

Ostale argumente u pogledu većine i volje za takvim referendumima koje predlažeš da se raspišu i održe su ti naveli drugi...

Nema potrebe da insistiraš iz posta u post. Nađi većinsku naciju na Košutnjaku koja želi van Srbije i raspišite referendum...

Srbija će želeti da vas zadrži u skladu sa principom suvereniteta, teritorijalnog integriteta i političke nezavisnosti, a većinski narod Košutnjaka, Košutnjičani će se pozivati na (međunarodno pravni princip istog ranga u međunarodnom pravu koji se zove) pravo naroda na samoopordeljenje.

I posle se neki čude što će interes velikih sila i to što smo izabrali pogrešnu stranu da odnesu prevagu kod 2 sukobljena načela istog ranga 😊 Naravno to što mi ponavljamo samo jedan princip iz ugla države i državnika, ne znači da drugi princip ne postoji i da nije istog ranga. Tako da nemamo mi čistu situciju međunarodno-pravno, nego ni tamo ni vamo situaciju, gde je neophodno imati saveznike uz sebe ili da sam budeš velesila...

Što se tiče Kailanovih tvrdnji. Jedna stvar mi bode oči a to je ukidanje autonomija, jednom kad budemo na pravoj strani...

Моја тврда је да сепаратизам не постоји као "право" и да једини разлог што Албанци могу своје самоопредељење на Косову да остваре је зато што имају активну војну базу највеће силе на свету која би опет сравнила Србију са земљом да Србија покуша да им то самоопредељење ускрати.

Škotska je sprovela referendum. Brexit je isto tako sproveden.

Pravo jačeg i neograničena volja moćnika, može i tako da se tumači realnost koja nas okružije, da ne odgovara uvek onom "na papiru"... Da li to znači da treba da odustanemo od prava u celosti? Ne možeš na unutrašnjem planu da tražiš brutalno sprovođenje zakona, kad je u pitanju investitorski urbanizam, tj. divlja gradnja, a da na međunarodnom planu samo odmahneš rukom i ne prepoznaješ prava... Sve što pričaš svodi se na - ja tu vidim samo interese i silu i s tim u vezi znamo koke treba da se priklonimo. Nađi vrednosti koje te vežu i opređeljuju. Ja ih i dalje više vidim na zapadu, svakako ne i isključivo. Te je to razlog zašto je Srbija bez Kosova zdrava Srbija i Srbija koja bi da je naš izbor i odluka, svim neprijateljima Srbije momentalno zapušila usta...

Kao što ja svakom Bošnjaku zapušim usta time što još od presude međunarodnog suda pravde prihvatam pravnu kvalifikaciju dela u Srebrenici kao genocid..

I više nema polemike... Prvo su zabezeknuti da ja kao Srbin to jasno i otvoreno izgovaram a onda bi valjda po inerciji da nastave da se svađaju al nemaju sa kim i pokazuju prstom, al nemaju u koga... Za mene je to davno završena tema. Genocid je. I ja sam krenuo dalje... To bi najviše mrzeli kod nas, kad bi naučili i umeli da krenemo dalje, a tako bi najpre sačuvali ono što imamo... Realno, faktički i suštinski, a to nisu granice nego ljudi unutar tih granica i vrednosti koje nas kao društvo opredeljuju. To je jedini način da se sačuvaju granice. Nije garancija al je jedini način za nas...

Ne znam da li me iko prati ovde, al nije ni važno... Pre ćeš u međunarodnoj areni naći saveznike i izlobirati i na kraju progurati šta ti treba (a da nije vraćanje rasnih zakona) nego u Srbiji osuditi lekara za grešku... Ali svi smo mi zabrinuti oko neprava na međunarodnom planu zlih moćnika prema Srbiji iako naša situacija sa Kosovom nije besprekorno čista i u našu korist čak ni po tom pravu... Naravno ne u čitanju i interpretaciji međunarodnih sporazuma po AV na pinku...

On nas je ugurao u sve ovo, on će potpisati i sporazum o priznanju...

Ako međunarodnog prava uopšte nema onda možemo da krenemo da vraćamo rasne zakone. Ako nema baš nikakvih prava i civilizacijskih tekovina nego je sve šta Amerika poželi i otuda potreba našeg priklanjanja jačima... Da bi gasili autonomije, naopako. 😄 Onda se izbor čini jednostavnim nego da moramo da mozgamo na kojoj strani sveta je više onih vrednosti koje bi trebalo da nas opredeljuju pa da zato idemo tamo...

Bliže istini će biti da ima tih nekih prava al se selektivno sprovode uz neskrivena očekivanja velikih sila, da se eufrmistički izrazim, al neke crvene linije postoje kao i izuzeci od pravila... A mi smo taj izuzetak, fabrička greška u tkanju, za koji nas niko ne j... ni 5%... Zamenici savetnika ministara dolaze kao izaslanici a mi mislimo da će ceo pravni poredak da se ruši baš na nama...

Amerika će pobediti u ovom ratu. Ne bih voleo da nam to dođe kao iznenađenje...

Koliko god nas bolelo što je pravo kod nas prekršeno, na kraju će ga svet ispeglati i potvrditi postojanje međunarodnog prava a ne prava jačeg i sile, upravo time što ćemo potpisati sveobuhvatni i pravno obavezujući sporazum po kome ćemo pristati na otcepljenje Kosova. Tako da će primer velikog međunarodnog neprava ostati ruska agresija na Ukrajinu i aneksija njenih teritorija...
 
Косовска независност је апсолутно последица воље Америке и НАТО наметнута силом. А та воља је последица нашег очајног сналажења у међународним водама 90их. Нема ту ништа од тзв. самоопредељења народа. То је само изговор за светске моћнике када им то одговара.
Видећемо сад колико ће Курти бити тврдоглав, ми очигледно пропуштамо због глобалних прилика.
Кад Косово уђе у УН, убрзо улази у НАТО и ту је крај приче.
 
Poenta je u odgovoru StefanuK da ne može svako da zahteva pravo da se samoopredeli + sam si lepo rekao da smo krivi zbog očajnog snalaženja u medunarodnim vodama kako 90tih tako i danas, jer od Srbije neće ostati kamen na kamenu ne shvatimo li da je naš interes da granice Srbije budu bez milion i po Albanaca unutra... koje ne možemo pobiti a ne žele sa nama...

Нема ту ништа од тзв. самоопредељења народа. То је само изговор за светске моћнике када им то одговара.

Da je to samo izgovor u Škotskoj ne bi bio sproveden referendum... Ili su ga možda lažirali, možda ga ne bi sproveli da su znali da će biti nepovoljan rezultat. Ja ipak verujem da to pravo nije urušeno sasvim, a i svakako je bilo u nastajanju i izgradnji... Poput EU... Da ne postoji i da nikog ne vezuje, svaka država mogla da vrati rasne zakone... Unutar međunarodnopravnih pravila naravno da postoji snažan uticaj svetskih sila, ipak takvo pravo koje se najviše ogleda u UN je jedina brana i jedina vidljivost za mnoge male nacije i donelo im je dobro a ne loše, zato Došljak moramo da se borimo da opstane i postoji. Što ne znači da je kosovska nezavisnost suprotna međunarodnom pravu... A tu već imamo i savetodavno mišljenje medj. suda pravde po tom pitanju...
 
Ок а где су ту права на самоопредељење нпр. Срба у БиХ или Руса у Украјини?
Међународно право се тумачи како одговара великим силама.
 
Da je Putin ostao na Krimu, prošlo bi mu... pa i svetsko prvenstvo je održano u Rusiji posle aneksije Krima...

BiH mnogo dekada mora prvo da prođe, suviše je zla tamo učinjeno pri nastanku republike Srpske... ali ne možeš doveka držati ljude protiv njihove volje...

A politike pa naravno da ima zato je i trebalo da idemo put zapada još od 90tih...

Nego je Kailan govorio na drugoj temi o odgovornosti investitora i svih u lancu nelegalne gradnje, a ovde kao da se pomirio sa samovoljom svetskih moćnika... Dok bi sa lokalnim znao kako da se obračuna, svetskim bi se priklonio...

A ja pitam ima li i vrednosti koje nas vode ka tom zapadu ili je samo goli interes jer su jači...

A politike uvek ima al ne tako da zbaciš odgovornost na Ameriku i baš te briga... Tako se nije odigralo i ne odigrava se ni danas u svetskoj politici, to je linija manjeg otpora i zamagljije druge, životne probleme...
 
Takođe sam Došljak napisao bio da je to pravo suprotstavljeno jednom drugom pravu za koje je država po prirodi stvari zaintresovana da ga se drži, da mu da primat a ne da organizuje referendume kao dobar dan... Tako da će uvek biti otpora... U UK su održana 2 u Španiji nijedan...
 
Vidim ovde se baš utrkuju ko će pre da opravda ovu vest! Kao botovi koji kače vukove na profil nelečenog. Maske su konačno pale, smrad konačno završava ono zašto je doveden. Ipak, vest je daleko od glavne i predstavljena je tako da bude dvosmislena (uz rezervu, on nešto ne daje). Samo probni balon da se vidi kako narod reaguje. Lepo su ga savetovali i marketing stručnjaci što se tajminga tiče, ne ide se narodu na ulice kad je kijamet. Videćemo i kako će opozicija reagovati, verovatno kao i udbaške, kvaziopozicione strukture 90-ih.

Da, zbog zadrtih komunjara smo totalno pogrešili stranu posle 1989. Mesto da smo samo dali bazu, osim što bi izašli sa većim teritorijama, zapadne komšije ne bi bile amnestirane za sve što se dešavalo u XX veku. Sad se karte opet dele, ne mora ništa da se priznaje, ali njemu je stalo do svoje g****e. Ništa se tu ne gubi, ne odgovara zapadu dalja izolacija, a ni gubitak jeftine radne snage, oni nisu glupi da seku granu na kojoj sede, čak i uz komplikacije, nađe se proxy sistem za funkcionisanje (kao što uostalom dobijaju sve što im treba iz Rusije trenutno). Dakle to kažem kao neko ko sarađuje sa zapadom i ni u ludilu ne želi da mu Kinez ili Rus budu gazde. Nikakvo priznavanje!

Ipak postoji nešto što se zove Ustav RS, a moraće i referendum da se raspiše!
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Da je Putin ostao na Krimu, prošlo bi mu... pa i svetsko prvenstvo je održano u Rusiji posle aneksije Krima...

BiH mnogo dekada mora prvo da prođe, suviše je zla tamo učinjeno pri nastanku republike Srpske... ali ne možeš doveka držati ljude protiv njihove volje...

A politike pa naravno da ima zato je i trebalo da idemo put zapada još od 90tih...

Nego je Kailan govorio na drugoj temi o odgovornosti investitora i svih u lancu nelegalne gradnje, a ovde kao da se pomirio sa samovoljom svetskih moćnika... Dok bi sa lokalnim znao kako da se obračuna, svetskim bi se priklonio...

A ja pitam ima li i vrednosti koje nas vode ka tom zapadu ili je samo goli interes jer su jači...

A politike uvek ima al ne tako da zbaciš odgovornost na Ameriku i baš te briga... Tako se nije odigralo i ne odigrava se ni danas u svetskoj politici, to je linija manjeg otpora i zamagljije druge, životne probleme...
И Косово је изградило независност на злу па су им аминовали све. Правила одређује најјачи. Ако га слушаш бићеш награђен. У супротном те тлаче.
 
Mislim da nece trebati nikakav referendum.
Sve ce se provuci.
Narod se sada bavi aranzmanima u predsezoni.
 
Moraće, postoji Ustav RS koji će morati da se promeni!

Opet kažem, radi se isklljučivo samo o njegovoj g****i i tome što su mu zavrnuli testise, nama se kao narodu ne žuri (uz amanet da neke sposobnije i bolje generacije reše to pitanje), pogotovo se ne treba sada istrčavati kada se ponovo dele geopolitičke karte! Dakle kažem to kao neko ko sarađuje sa US i uveren sam da se ništa ne bi promenilo i da bi se našla bajpas forma. Ako nekome ništa ne znači ta duhovna komponenta, onda nek gleda bogatstva tamo!
 
Moj najveci problem oko cele ove situacije je sto se nalazimo na nepoznatom terenu. Ovo sto se nama desava nije nikada vidjeno u istoriji. Drzave su gubile delove teritorije neporedno posle rata, ali nikada 10 i vise godina posle rata i nikada doborvoljno, za razne druge ustupke. Pitanje je kakve to pravne i ostale posledice moze da ostavi po buducnost nase drzave, jer mi svesno krsimo svoj ustav i razgradjujemo svoju drzavu. Nije bitno da li je selo u pitanju, ili grad ili 15% teritorije.

To je prvi problem, drugi je to sto su zemlje Zapada otvoreno odbacile sistem postovanja medjunarodnog prava. predsednik Francuske i bivsa nemacka kancelarka su rekli da su sporazumi iz Minska samo privremeno resenje da se umiri Rusija, da nikada nisu imali pravni znacaj. Isto je i sa nasim Briselski sporazumom, medjunarodno obavezujuci sporazumi, sa jasnim garancijama, koji se uopste ne postuju i pregaze. To se nije desilo jos od Hitlera. Ne vidim kako neko moze da kaze da ce psole svega toga da veruje u bilo kakav sporazum kojim budemo priznali Kosovo ili pustili ga u Un, kada Eu moze u bilo kom trenutku da jednostavno ignorise bilo kakav dogovor koji smo postigli sa njima, jer su jasno rekli da se medjunarodno pravo ne odnosi na njih, kada im nije u interesu.

Jel treba da ponovo verujemo u lepa obecanja, kao recimo posle Dejtona...pa dodje bombardovanje, ili rusenja Milosevica..pa dodje Hag na red...pa posle Haga su zaboravljene 30+ milijarde dolara pomoci demokratskoj Srbiji, pa jos i otcepljenje Crne Gore iz nekog razloga od demokratske Srbije, pa nezavisnost Kosova....meni je fascinantno da neko posle toliko prevara i lazi moze da i dalje ima poverenja u bilo sta sto nam neko obeca. Cak i za glup narod, previse je.
 
Да смо се на време посветили уређењу целе државе ово нам се не би ни дешавало.Причајте шта хоћете,о овој власти мислим све најгоре али народ је деценијама трпео системски криминал и корупцију,као и партократију и све остало.Проблем је што су људи не само овде,већ и у целом свету навикли да раде само за себе не схватајући да ће и њима неки суштински проблем доћи главе.Сада пропадамо,губимо КиМ и уопште ми није јасно шта опозиција чека да позове на протесте,јер итекако има повода за исте.
 
Да смо се на време посветили уређењу целе државе ово нам се не би ни дешавало.Причајте шта хоћете,о овој власти мислим све најгоре али народ је деценијама трпео системски криминал и корупцију,као и партократију и све остало.Проблем је што су људи не само овде,већ и у целом свету навикли да раде само за себе не схватајући да ће и њима неки суштински проблем доћи главе.Сада пропадамо,губимо КиМ и уопште ми није јасно шта опозиција чека да позове на протесте,јер итекако има повода за исте.

Opozicija je na istom zadatku kao i Hulja.
Mislim da su sve politicke partije zlocinacke organizacija (mafija) usresredjene na pljacku.
 
To je prvi problem, drugi je to sto su zemlje Zapada otvoreno odbacile sistem postovanja medjunarodnog prava. predsednik Francuske i bivsa nemacka kancelarka su rekli da su sporazumi iz Minska samo privremeno resenje da se umiri Rusija, da nikada nisu imali pravni znacaj.

Dobro si ovo primetio.
Zato je sada rat u Ukrajini. Medjunarodni garantori nisu ispostovali svoje grancije i politika Rusije se sada vrsi "drugim sredstvima", kako je davno istakao Klauzewic.
(Rat je nastavak politike nasilnim sredstvima).
 
^^^^Zli svet nema dogovora sa njima, samo sa Putinom...

^^^^^Tako je! U rat!

Zabriga me i za predsednikovu guzicu i za dva puta ponovljenog tvog američkog poslodavca...

Eto ako ste u većini biće po vašem, šta se dernjaš koji moj, nisu ti ovo tema nekretnine, spusti strasti...

Smorili ste više svakih 5 dana se nešto krucijalno sa Kosovom dešava a ne dešava se ništa što se već nije dogodilo... Nas tamo nema, tj. jedva da nas ima, a niko ne traži da formalno priznamo Kosovo, već se vrti taj predlog kao 2 Nemačke...

Kažeš dele se nove karte... Pričaš kao da je neko otrkovenje, silni uzvičnici... Ništa ne ukazuju da bi u ovom krugu bilo bolje po nas... Nas bije glas blefera... Voleo ti to ili ne, bilo fer ili ne, kmečali na sva zla prema nama ili ne i aplaudirali na sve nevine radnje nas prema drugima ili ne... To je tako. Što reče Kartman u South Parku, "srpsko-jevrejski dupli blef". Tako na nas gledaju, a sve više počinjem i sam da ih razumem... Mnogo smo nemogući, ne umemo realno da sagledamo poziciju gde smo i koliko možemo i dopustilo se mediokritetima da nam sole pamet...

Status kvo je neodrživ, došlo bi do sukoba brzo, a stvari stoje tako da bi time samo ponovo izgubili više... 2 miliona Albanaca ne žele da budu integrisani u naše društvo a ni mi ne bi znali šta sa njima. Razgraničenje je po meni bila najbolja i najrazumnija opcija ali za nju na zapadu nema sluha...

Malo racia sem gomile frustracija, besa, uzvičnika, diskvalifikacija, da se ne znam šta dogodilo, pokazalo, ogolilo... Suviše je kasno sad za tu vašu naknadnu pamet gde su svi drugi izdajnici koji ne razmišljaju poput vas, gde drugi žele Srbiji zlo ako ne vide da je dalje zaoštravanje, neprekidni konflikti i odvlačenje pažnje Kosovom rešenje...

A u realnosti će od silne halabuke i uzvičnika biti kao Kosovo za patike, par dana frke, možda zapalite koji ambasadu ponovo i to je sve... U međuvremenu treba nešto i da se jede i da se nađe neki dobar poslodavac i ovde u Srbiji...

И Косово је изградило независност на злу па су им аминовали све. Правила одређује најјачи. Ако га слушаш бићеш награђен. У супротном те тлаче.

Uz vidljiv nedostatak introspekcije, koje je tvoje rešenje, da čekamo pravdu kao Godoa ili da uradimo šta se može... Status kvo vodi u novi sukob... Treba insistirati na formiranju ZSO pre bilo kakvih daljih ustupaka... Al nezavisno od pregovora i svega, zdrava Srbija je Srbija bez Kosova. Zdrava Srbija su građani a ne teritorija... A nas ima drastično manje i upitnog smo mentalnog stanja... Ljuba82 bi nas kao strejter bolje odbranio i više učinio za srpstvo da umesto ta 2 američka poslodavca i dugog jezika ima 5toro dece, recimo... Životom se brani srpstvo a ne večitim prkosom, jalovim busanjem u gudi i gubitničkim ratovima... Ali avaj...

Eto svi nas mrze tek tako. Deal with it the right way. Ne možeš da ih pobediš, a interesi nam nisu u Rusiji. Uključi racio i igraj sa kartama koje imaš u rukama.
 
Bukvalno tako izgovara par puta u jednoj epizodi. 🙂 verovatno Kajlu pošto je on Jevrejin... ne sećam se tačno u kom kontekstu... ali bilo mi je presmešno... Pokušao sam da zamislim dupli blef...
 
Kao istina je, al niko nam ne veruje...

Pa menjaj nešto je*** mu mater jesmo li toliko glupi da samo kukamo i nabrajamo nepravde... Komunisti... Spomenuo i njih Ljuba kao najodgovornije za Kosovo danas 😄 To je ta americka škola... Zna se ko je bad guy... Mada su njima i Srbi bili podjednako loši momci kao i komunjare... Al sve to nema veze Kosovo je Srbija, a poslodavac je Amerika... Život kao iz snova... nacionalistički narativ sigurica da te mediokriteti tapšu po ramenu + visok prihod od američkog poslodavca... Gde ćeš bolji život... Ko mi kriv što sam nesposoban da budem nacionalosta i sposoban radnik... Živeo bih život kao bubreg u loju... a ovako trpim uvrede da sam izdajnik i petokolonaš bez dinara u džepu... Sam sam kriv...
 
Poslednja izmena:
Vrh