Šta je novo?

Izbori 2024

@Sweet Dee
Разумем шта желиш да кажеш и има смисла, али ја се више не зезам нити прибегавам сарказму, само констатујем да смо досад очевидно показали да не умемо да организујемо то чудо звано Држава, нема код нас способности за Res publicu, и то је то. Лепо барем да је сахранимо како доликује.
 
@Sweet Dee
Разумем шта желиш да кажеш и има смисла, али ја се више не зезам нити прибегавам сарказму, само констатујем да смо досад очевидно показали да не умемо да организујемо то чудо звано Држава, нема код нас способности за Res publicu, и то је то. Лепо барем да је сахранимо како доликује.
Slabo nam ide sa tim slazem se. Bice zanimljivo kako ce pokusati da predstavi ovo narodu, mozda nisu nacitani ali nisu toliko glupi ni njegovi glasaci. Samo da ne pocne da prica da je uspeo da sacuva Nis da ostane srpski.
 

Opa bato! 👀
Nema tu nikakve drame i uzbudjenja.
Narod ce da prihvati to bez problema, kao i sve drugo.
Hulja je za ogromnu vecinu gradjanja bog, otac, staratelj, zastitnik... sve.
Vole ga bezgranicno, veruju mu.

Posle slede neki drugi delovi Srbije, olaksice za multinacionalne kompanije koje kopaju litijum i sve druge lepe stvari koje karakterisu liberalni kapitalizam u kolonijama.
Coca Cola je ionako kupila mnoge izvore ovde.
 
Прихватање компромиса и схватање своје објективне снаге на међународној сцени није знак државног посртања већ напротив сазревање националне државности. Ако смо икада имали слаби државни апарат то је било 90их када је дипломатија целе земље била у служби средњовековних фантазија вечитих тинејџера што је и резултовало потпуним колапсом нације

Већ 20+ година смо таоци државне политике која се своди на детињасто терање ината, политике користољубивих манипулатора који чак ни не желе оно за шта се залажу - да се милион и по Албанаца размиле по земљи и имају политичку моћ као у Северној Македонији

Највећа опасност од нормализације односа са Приштином ће неиронично доћи од веће благонаклоности ЕУ која ће само хранити лењост и инфантилну пасивност популације да "она решава проблеме" које имамо - као што је то случај са Бугарском, Хрватском итд.
 
Прихватање компромиса и схватање своје објективне снаге на међународној сцени није знак државног посртања
Ali je zato neprihvatanje da 2/3 nacije piše latinicom znak bog zna kakve zrelosti i mudrosti. :D
Ако смо икада имали слаби државни апарат то је било 90их када је дипломатија целе земље била у служби средњовековних фантазија вечитих тинејџера
Већ 20+ година смо таоци државне политике која се своди на детињасто терање ината
Svaka sličnost sa tinejdžerima opsednutim ćirilicom i lažnom patriotizmom je slučajna...
 
Прихватање компромиса и схватање своје објективне снаге на међународној сцени није знак државног посртања већ напротив сазревање националне државности. Ако смо икада имали слаби државни апарат то је било 90их када је дипломатија целе земље била у служби средњовековних фантазија вечитих тинејџера што је и резултовало потпуним колапсом нације

Већ 20+ година смо таоци државне политике која се своди на детињасто терање ината, политике користољубивих манипулатора који чак ни не желе оно за шта се залажу - да се милион и по Албанаца размиле по земљи и имају политичку моћ као у Северној Македонији

Највећа опасност од нормализације односа са Приштином ће неиронично доћи од веће благонаклоности ЕУ која ће само хранити лењост и инфантилну пасивност популације да "она решава проблеме" које имамо - као што је то случај са Бугарском, Хрватском итд.
Znamo da ces uvek naci lepu rec za Njega.
Tvoja reakcija nam je predvidljiva.
Biti na strani Hulje po bilo kom pitanju znak je moralnog posrnuca.
 
Pa Vučić će da kaže-narode, ako ne prihvatimo, uvešće nam sankcije, crnje i gore nego devedesetih, Rusija je zaglibila i ne može nam pomoći, izolovaće nas potpuno, nema plata, penzija, razvoja.. moramo ovo da prihvatimo, eto ja sam se izborio teškom mukom za ZSO.. i to je to..
 
Znamo da ces uvek naci lepu rec za Njega.
Tvoja reakcija nam je predvidljiva.
Biti na strani Hulje po bilo kom pitanju znak je moralnog posrnuca.
To je tačno, vrhunac njegove kritike Nelečenog i ovog režima svodi se na to da za Nelečenog ponekad baci neki mim ili smešan komentar, a za ostatak režima nađe samo najgluplje, izričito glupe i štetne primerke, pa onda napiše kako je loše što takvi jašu Srbiju. Ostatak naprdnog šljama kulira. Iako pokušava stalno da se pokaže kao neki strogi kritičar i preispitivač svake vlasti, ali je realno daleko, daleko od toga. Kao što i u sferi međunarodnih odnosa se šatro protivi svim tiraninima i nepravdama, a u realnosti kulira 2/3 njih i kritikuje samo one koje je u datom momentu u trendu da se kritikuju. A ostale kulira. Na stranu balavljenje na Ameriku, nego što je bilo i hvalospeva o Turcima i kako treba više da se vezujemo za njih, jer ipak smo živeli zajedno skoro 500 godina (čitaj - porobljavali su nas, ubijali, konvertovali i držali u primitivimu skoro 500 godina).
 
Немам проблем са тим да се Албанцима омогући право на самоопредељење, али проблем ако се ту стави тачка. И имам право да исту ствар захтевам за себе и остале грађане Републике Србије.
Зашто Војвођани да немају право на самоопредељење, или зашто ми остали да немамо право да одлучимо да ли ће наше општине бити део неких порајина које би на концу имале право на самоопредељење?!
Зато, након признавања независности Републике Косово, да се омогући Војвођанима да се изјасне о по питању независности своје покрајине на референдуму, а онда свима нама осталима којима је прво ускраћено право да имамо аутономну порајину, да се омогући да се одмах на нивоу општина определимо да ли смо за напуштање Републике Србије.
Зашто би Бошњак у Санџаку, Бугарин у Димитровграду или ја у Кошутњаку био ускраћен за право да се изјасним да ли желим да моја територијална јединица остане у саставу Републике Србије?!
Свима лепо да нам се омогуће иста права.
 
И имам право да исту ствар захтевам за себе и остале грађане Републике Србије.
Зашто Војвођани да немају право на самоопредељење, или зашто ми остали да немамо право да одлучимо да ли ће наше општине бити део неких порајина које би на концу имале право на самоопредељење?!
Samo napred brate, evo ja bih vas prvi podržao.

Raspišite više taj referendum o kome maštate već nekoliko decenija, pa da vidimo šta bi bila volja naroda.

Samo nemojte posle da bude kao sa Brexitom, čas smo in, čas smo out, čas delimo pare, čas je svako za sebe, trt mrt...
 
656317_tan2023-01-2018061466-1_f.jpg

Dva Aleksandra..
 
@Bender Rodriguez
Не желим ја то право само за себе, већ и за тебе и све остале грађане ове Републике.
Засад ће бити да то право могу да искористе само Албанци, и то не сви, већ само они на Косову - а зашто не би могли и Бошњаци у Санџаку, Бугари у својим општинама, Војвођани и генерално сви ми да се одлучимо куда даље?!
 
Ma slobodno, kažem ti, samo napred.

Samo onda sa svakom opštinom koja se otcepi da se potpiše sporazum u kome se obavezuje da neće slati svoje ljude u mrski Beograd, te da će Beograd imati pravo da deportuje sve viškove imigranata i izbeglica nazad u novo otcepljene opštine-republike iz kojih su došli.

Pošto i ovako imamo previše svega i svačega, ne treba nam još. A i realno, s obzirom na to da je svakome ko se otcepio od Beograda svanulo nakon toga, ne bi imalo ni smisla da neko posle oslobođenja od stega Beograda, brže bolje trči da mu se vrati u naručje, zar ne...

P.S.
U tom slučaju, svako da povede sa sobom i svoje Čankove, Iliće, Rističeviće i ostale. Nije u redu da takve istaknute lokal patriote i istinski Srbi (ili kako god već se svako od njih identifikuje) sede u jednoj takvoj mrskoj tvorevini kao što je Beograd. Zato lepo sa svakom opštinom sporazum o zabrani emigracija i sporazum o vraćanju državnih funkcionera koji su potekli izvan Beograda i zastupali stranke i grupacije izvan Okruga Beograd. Molim lepo. Taman i Hercegovancima da vratimo čopore Šešelj i Drašković... ☺️
 
To je tačno, vrhunac njegove kritike Nelečenog i ovog režima svodi se na to da za Nelečenog ponekad baci neki mim ili smešan komentar, a za ostatak režima nađe samo najgluplje, izričito glupe i štetne primerke, pa onda napiše kako je loše što takvi jašu Srbiju.
On nije neobrazovan i prost bot. On je high end profesionaac u tom poslu.
 
Ovakvima se u nekim ozbiljnim državama oduzimaju građanska prava. Kome se ne sviđa u Srbiji, pravac Nemačka. Ionako su svi separatistički pokreti u Srbiji povezani sa Nemačkom. Prodaj tu priču sa Vojvodinom nekome drugom.

Mislim da ce posle Kosova Nemacka podstaknuti ciotav niz separatistickih pokreta.
U jednom davnom tekstu citao sam neku nemacku analizu u kojoj pise da "je opasno da Srbija kontrolise obe obale Dunava na tako velikom rastojanju".
Medjutim, nema drame. Vecina stanovnika je zestoko za Hulju.
Sve drzavne institucije, univerziteti, instituti, SANU. sve to podrzava hulju.
Patrijarh je takodje dao bezrezervnu podrsku Hulji.
Dovoljno je jos da bude najavljeno nekoliko transi pomoci do 30- 50 E.
 
Veceras u dnevniku RTS-a posle price oko Kosova, ide reklama za projekat braće Arapa (Vucic) Drač na vodi.
Ne bih rekao da je to slučajnost.
 
Немам проблем са тим да се Албанцима омогући право на самоопредељење, али проблем ако се ту стави тачка. И имам право да исту ствар захтевам за себе и остале грађане Републике Србије.
Зашто Војвођани да немају право на самоопредељење, или зашто ми остали да немамо право да одлучимо да ли ће наше општине бити део неких порајина које би на концу имале право на самоопредељење?!
Па прво и основно људи из Војводине не желе да се отцепљују а аутономаши имају у просеку 57 година и представљају стару гарду југословенских штеточина

Највећи протест за независну Војводину је скупио мање људи од протеста станара из околних зграда против планираног уређења парка Војводе Вука у Београду

11wk9kpTURBXy9jNDQ2OGQxZWJiMDhmOTc4NWVhMzA3MTU3ZDRiMDYwNi5qcGeRkwLNAxYA3gABoTAF


Друго, косовска независност никада није ни смела да се деси и не би се десила да је деспотија на власти 90их пристала на тадашњи компромис цепања Југославије по државним границама. Да је Србија 1991. ушла у Нато имала би одрешене руке не само да сачува Косово већ и да полако укида његову аутономију. Право на самоопредељење ни не постоји као препозната константа, то је само оруђе у рукама моћних држава према онима који им се замере. То су нормалније земље попут Бугарске одавно схватиле и придружиле се јачем табору како би сачувале свој територијални интегритет па чак и протерали сепаратисте.
Зато, након признавања независности Републике Косово, да се омогући Војвођанима да се изјасне о по питању независности своје покрајине на референдуму, а онда свима нама осталима којима је прво ускраћено право да имамо аутономну порајину, да се омогући да се одмах на нивоу општина определимо да ли смо за напуштање Републике Србије.
Зашто би Бошњак у Санџаку, Бугарин у Димитровграду или ја у Кошутњаку био ускраћен за право да се изјасним да ли желим да моја територијална јединица остане у саставу Републике Србије?!
Свима лепо да нам се омогуће иста права.
Отцепљивање није право и није ни фер по било каквим објективним мерилима, за Косово је само последица српске глупости и незреле политике. Зато и треба да се ради на приближавању остатку континента и постепено гушење сепаратизма док још није прекасно јер је за Космет воз одавно прошао
 
Veceras u dnevniku RTS-a posle price oko Kosova, ide reklama za projekat braće Arapa (Vucic) Drač na vodi.
Ne bih rekao da je to slučajnost.
To je veliki projekat.
Aleksandar Soros je jedan od investitora.
Projekat se potpuno uklapa u planove NATO.
Hulja snazno podrzava jacanje Albanije koja ce postati glavna drzava tzv Otvorenog Balkana.

Vlada Albanije pre izvesnog vremena javnosti je predstavila projekat izgradnje nove teretne luke u mestu Porto Romano nadomak Drača, čija će gradnja početi 2023. godine. Prema rečima premijera Albanije Edija Rame nova luka postaće najvažnije i strateško čvorište za trgovinu Zapadnog Balkana.​


Projekat vredan 390 miliona evra, koji će otvoriti 1.500 novih radnih mesta, sa 46 odsto finasiraće država, dok će 54 osto uložiti kompanija koja bi trebalo da bude izabrana na međunarodnom tenderu.

U eksluzivnom razgovoru za Kosovo onlajn direktor Luke Drač Piro Vengu kaže da će tender biti raspisan u januaru 2023. godine, da su završene sve studije izvodljivosti, ali i da će nova luka imati tri puta veći kapacitet.
 
Не живим у Војводини већ у Кошутњаку и не залажем се искључиво за право Војвођана на самоопредељење - напротив, сматрам да оно што важи за једну групу грађана, треба да важи за све грађане генерално.
Дакле, ако Албанци са Косова имају право на опредељење, зашто остали грађани Републике Србије немају исто право?
 
Smesni su nasi desnicari koji se toliko uzbudjuju oko pitanja koje je zatvoreno jos 2013. tzv Briselskim sporazumom.
Nista novo nece da se desi, nista sto Hulja i stranka za koju je narod od onda glasao masovni toliko puta, nisu vec odavno prihvatili.
 
Дакле, ако Албанци са Косова имају право на опредељење, зашто остали грађани Републике Србије немају исто право?
Maltene si sam sebi odgovorio. Zato što su šiptari na Kosovu većina.

A postali su većina tako što je masa Srba prodavala imanja tamo i premeštala se u druge delove Srbije (ne ulazim u etiku iza toga, samo kažem šta je bilo) a šiptari su kupovali to i množili se sve dok nisu postali većina u toj pokrajini.
 
Не живим у Војводини већ у Кошутњаку и не залажем се искључиво за право Војвођана на самоопредељење - напротив, сматрам да оно што важи за једну групу грађана, треба да важи за све грађане генерално.
Дакле, ако Албанци са Косова имају право на опредељење, зашто остали грађани Републике Србије немају исто право?

Po kom osnovu bi se drugi gradjani otcepljivali?
Na osnovu nacije ili zato sto su rezidenti nekog kraja ili opstine?
 
Pa Vučić će da kaže-narode, ako ne prihvatimo, uvešće nam sankcije, crnje i gore nego devedesetih, Rusija je zaglibila i ne može nam pomoći, izolovaće nas potpuno, nema plata, penzija, razvoja.. moramo ovo da prihvatimo, eto ja sam se izborio teškom mukom za ZSO.. i to je to..
Niti bi nam uveli sankcije niti s eon izborio.
Sve je potpisao jos 2013, I ZSo je planirana jos tada.
Kurti ceka pogodan momenat d apristane na ZSO a hulja zatim da proglasi pobedu.
 
Па прво и основно људи из Војводине не желе да се отцепљују а аутономаши имају у просеку 57 година и представљају стару гарду југословенских штеточина

Највећи протест за независну Војводину је скупио мање људи од протеста станара из околних зграда против планираног уређења парка Војводе Вука у Београду

11wk9kpTURBXy9jNDQ2OGQxZWJiMDhmOTc4NWVhMzA3MTU3ZDRiMDYwNi5qcGeRkwLNAxYA3gABoTAF


Друго, косовска независност никада није ни смела да се деси и не би се десила да је деспотија на власти 90их пристала на тадашњи компромис цепања Југославије по државним границама. Да је Србија 1991. ушла у Нато имала би одрешене руке не само да сачува Косово већ и да полако укида његову аутономију. Право на самоопредељење ни не постоји као препозната константа, то је само оруђе у рукама моћних држава према онима који им се замере. То су нормалније земље попут Бугарске одавно схватиле и придружиле се јачем табору како би сачувале свој територијални интегритет па чак и протерали сепаратисте.

Отцепљивање није право и није ни фер по било каквим објективним мерилима, за Косово је само последица српске глупости и незреле политике. Зато и треба да се ради на приближавању остатку континента и постепено гушење сепаратизма док још није прекасно јер је за Космет воз одавно прошао
Немамо ми шта овде да нагађамо да ли Војвођани желе незаисност или не - ако дајемо Косову независност, ред је и остали барем да се питају. А зна се где се пита - на референдуму.
Друго, не иде то с правима баш тако - из моје перспективе Албанци су се изборили за право на смоопредељење и независност од Републике Србије и сад ти мени кажеш да ја и остали грађани не можемо да добијем исто право зато што то право не би било фер?
Дакле, није фер да и ми остваримо право које су други остварили?
 
Vrh