Šta je novo?

Izbori 2024

IMG-d020aa590978105aedf3cc767e7e0c0d-V.jpg

IMG-9a90113e776e9f5c539826ccb90d5172-V.jpg
 
Inače odlično je bilo danas. :bubanj:I ipak je bilo mnogo ljudi, isto ili više nego pre.

Meni je najjača stvar bila kada je masa napunila celu Kralja Milana i onda zagrmela Nelečenom pod prozorom.

I posle kad smo obišli krug i opkolili svinju i njegovo predsedništvo sa svih strana. 💪
 
Evo objašnjenja za sve.

Protest je protiv državnog, sistemskog nasilja i protiv propagiranja nasilja od strane države. Protiv nasilja policije i institucija koje su sve redom kriminalizovane.

To da li se neko potukao okačite mačku o rep. Svako ima pravo u životu i da se pobije, ode u policiju kaže da potukao sam se i dobije kaznu. Nije u redu da država ima svoje batinaše koji su zaštićeni pred zakonom.
 
Dobro je bilo. Evo šta je meni opasno kvarilo energiju

1. Narodne patrole sa nekim likovima obučenim u uniforme crvenih beretki. Fuj u svakom smislu.
2. Isusovi pacijenti, followeri onog raspopa.
3. I treća ekipa koju bih nazvao "Vučiću Đilase, ni kurta ni murta" koja je gurala i transparente vezano za Kosovo.

Sve tri ekipe rade na diskreditaciji i gašenju protesta. No mislim da su ljudi već iskusni, samo ignore i masovnost je lek za ove pojave.


P.S. E da i prvi govornik koji otvara protest pričom o Kosovu i kao "braćo beograđani vi ste nam jedini spas". Loše jako.
 
A inače ovaj incident narodnih patrola ipak pokazuje tešku nemoć. Nisu mogli ništa šta su hteli, pa su na kraju kad je kolona otišla našli nekog stranca da se iživljavaju.

Treba dobro pritisnuti policiju da reše problem ovih ekstremista.
 
1. Prelepo je sve ovo i ja sam ispao g***o
2. Studenti :love:
3. Narod :love:
4. Kome se i ne svidja ovaj ili onaj, moze i kasnije da dodje i ucestvuje. Sve traje satima, a govornici pricaju pola sata-sat i posle toga postaju apsolutno nebitni i irelevantni.
 
E da... kod Hiltona videh ženu sa štakom i transparentom zakačenim za njih kako korača uz masu. E to se zove posvećenost! 💪Ovo je za svako poštovanje.
_IMG_000000_000000.jpg

Kad god čujete nekog da (hronično, kontinuirano, više puta) smišlja neopravdane izgovore zašto ne bi da izlazi na proteste, samo mu pokažite ovu sliku. Ovakvi ljudi su za mene diskretni heroji. 💜


I da... zaboravih čuvenog dekicu sa svih prethodnih protesta:
_IMG_000000_000000.jpg

Ovaj dekica - i uz to veliki gospodin - je pretrpeo više razočarenja, frustracija, izdaja i prevara nego svi mi ovde zajedno. Pa ipak ne odustaje i svakog petka/subote dolazi u Beograd da da svoj doprinos.

Kapa dole! 💪
 
Poslednja izmena:
E da... kod Hiltona videh ženu sa štakom i transparentom zakačenim za njih kako korača uz masu. E to se zove posvećenost! 💪Ovo je za svako poštovanje.
Pogledajte prilog 163714
Kad god čujete nekog da (hronično, kontinuirano, više puta) smišlja neopravdane izgovore zašto ne bi da izlazi na proteste, samo mu pokažite ovu sliku. Ovakvi ljudi su za mene diskretni heroji. 💜
Ja sam došao na protest šetajući pored slepog čoveka. On je sa pratnjom nabadajući štapom došao u onu gomilu. Respekt.

I veliki signal.
 
@Bender To je moja prijateljica. Inače je bila ranije u NDMBGD. Pretili su joj skotovi iz Narodnih patrola pre nekoliko godina kada je organizovala proteste zbog pogibje deteta na Karaburmi koje je udario auto. Sada nažalost ima tešku i neizlečivu bolest ali nije klonula duhom :/

347432079_1237484513634818_4076513541093831384_n.jpg
 
Србија (без КиМ)
2 - 12. мај 2023.
истраживање телефонско


Да се сутра одржавају парламентарни избори, за коју странку или листу бисте гласали?са неизјашњенима

(вредности у процентима)
без неизјашњених

(вредности у процентима)
СНС – Александар Вучић27.536.2
опозиција, али не знам тачно за кога11.415.0
СПС/ЈС – Ивица Дачић / Д.М. Палма6.48.4
Нови ДСС – Милош Јовановић3.54.6
Еколошки устанак – А. Јовановић Ћута3.24.3
Двери – Бошко Обрадовић3.04.0
ССП – Драган Ђилас/ Мариника Тепић2.93.8
Заветници – Милица Ђурђевић Стаменковски2.83.6
НС – Вук Јеремић/ Мирослав Алексић2.73.5
СРЦЕ – Здравко Понош2.33.0
ДС - Зоран Лутовац2.02.6
СДС – Борис Тадић1.52.0
Не давимо Београд – Д. Веселиновић/ Р. Лазовић1.41.8
Заједно! - Небојша Зеленовић/ Биљана Стојковић1.21.6
ПОКС – Војислав Михаиловић1.01.3
СРС – Војислав Шешељ0.91.2
неко други/ остали2.43.1
не зна/ нема став/ не би гласао23.9/
Укупно100,0100,0


Србија - пролеће 2023. април 2023.
Да се сутра одржавају парламентарни избори, за коју странку или листу бисте гласали? са неизјашњенимабез неизјашњених
СНС – Александар Вучић29.3%38.0%
опозиција, али не знам тачно за кога10.1%13.2%
СПС/ЈС – Ивица Дачић / Д.М. Палма7.2%9.4%
Нови ДСС – Милош Јовановић3.4%4.4%
ССП – Драган Ђилас/ Мариника Тепић3.2%4.2%
Двери – Бошко Обрадовић3.1%4.0%
Србија Центар – Здравко Понош3.0%3.9%
Еколошки устанак – А. Јовановић Ћута2.9%3.8%
Заветници – Милица Ђурђевић Стаменковски2.6%3.4%
НС – Вук Јеремић/ Мирослав Алексић2.5%3.2%
ДС - Зоран Лутовац2.2%2.8%
СДС – Борис Тадић1.2%1.5%
СРС – Војислав Шешељ1.1%1.4%
Заједно! - Небојша Зеленовић/ Биљана Стојковић1.1%1.4%
ПОКС – Војислав Михаиловић0.8%1.0%
неко други/ остали3.4%4.4%
не зна/ нема став/ не би гласао22.9%/
Укупно100,0%100,0%
Izvor?
 
@Bender To je moja prijateljica. Inače je bila ranije u NDMBGD. Pretili su joj skotovi iz Narodnih patrola pre nekoliko godina kada je organizovala proteste zbog pogibje deteta na Karaburmi koje je udario auto. Sada nažalost ima tešku i neizlečivu bolest ali nije klonula duhom :/

347432079_1237484513634818_4076513541093831384_n.jpg
Da, to je ta devojka i to je taj transparent. 😀

Molim te pozdravi je i prenesi joj da je diskretan heroj! Svaka joj čast! 💪

I ovo što je @goran123 napisao je isto sjajno. Slep čovek koji izlazi da šeta po rupama i kroz mase da da svoj doprinos. Ja se pozitivno naježim kad vidim takve momente.
 
Ja sam opravdano odsutan, a ovo sto sam si malo sprzio mozak internetom je druga, nevezana prica.

I da nisam, ne bih mogao danas, sledeci put svakako.
 
Vrh