Šta je novo?

Izbori 2024

Da bi nesto imalo epitet genocida, mora imati i broj, zar ne? Stvarno 3500, nadodano sa strane jos par hiljada, zaokruzeno na 7000-8000 da dobije jaci prizvuk.
Vise stotina hiljada kao u Ruandi ima smisla.
 
Ta definicija iz Konvencije je u našem KZ-u..
Koji ti je deo sporan u vezi sa Srebrenicom?
Screenshot_2023-04-07-21-51-19-345_com.android.chrome~2.jpg
 
@centarfor Ja ne znam gde da počnem centarfore zaustavi se... 😊

Prvo koji pristrasan sud u den Haagu spominješ?

(Namerno koristim kroatizam pošto si me opomenuo 😊)
 
A pa malo je ljudi pobijeno verovatno je moralo još još još pošto se vodilo logikom 100 muslimana za jednog Srbina.

 
Kao drugo vezano za broj, nisu svi genocidi isti što reče Milanović, kao što i sva ubistva nisu ista, imaš pojedinačna, sa raznim pod varijantama, masovna i serijska...

Masovno ubistvo je i ono Brejvikovo sa ostrva Utoja i troje ljudi da ubijeno u kafani je masovno ubistvo i tu nema spora u kriminološkoj teoriji bez obzira na broj ubistava... Jedno delo je daleko teže od drugog ali su to sve masovna ubistva...

Kod genocida je najvažnije dokazati genocidnu nameru i to ne mozemo ni ti, ni ja, ni bilo ko da učinimo na forumu...

O tome je odlučio Međunarodni sud pravde, volim da ga nazovem i najviša sudska instanca znanog univerzuma, i ja u njihovu nepristrasnost zaista ne mogu da sumnjam...
 
Verovatno jeste ali i da nije opet ne umanjuje težinu toga što se desilo. Mi smo ratove izgubili i to bi trebalo imati u vidu a pobednici pišu istoriju i sude.
 
O tome je odlučio Međunarodni sud pravde, volim da ga nazovem i najviša sudska instanca znanog univerzuma, i ja u njihovu nepristrasnost zaista ne mogu da sumnjam...
Prvo su osudili za Oluju onog njihovog Gotovinu, pa su onda oborili presudu. Toliko o pristrasnosti.
Neka im, Srbi su dezurni krivci, a oni, nikad ne bi ni mrava zgazili...
 
Verovatno jeste ali i da nije opet ne umanjuje težinu toga što se desilo. Mi smo ratove izgubili i to bi trebalo imati u vidu a pobednici pišu istoriju i sude.
Koncizno gledano, Hrvatska je dobila rat.
Najvise su izgubili muslimani, tj. smatraju se porazenom stranom, drzava podeljena na dva dela, a fakticki na tri. Izgubili najvise stanovnistva.
Srbi su izgubili rat, ali ne previse. Dobili su gotovo sve u Rep. Srpskoj, osim onog izlaza na more kod Dubrovnika, 10-tak kilometara obale.
To nije ispregovarano u Dejtonu, napile se ko svinje na casici rakije.
 
Koji ti je deo sporan u vezi sa Srebrenicom?
Pogledajte prilog 158568
Ponavljam, genocid podrazumeva nameru za fizičkim uništenjem jedne grupe.. jesu li uništene srebreničke žene i deca? Nisu, proterani su.. To je zločin protiv civilnog stanovništva uz ratni zločin protiv ratnih zarobljenika, jer su poubijali nenaoružane muškarce.
 
@centarfor Taj sud je drugi sud. Mešaš sudove.

Nesumnjivo je da su vršeni zločini tokom te akcije i govorio sam više puta da mi je žao što Gotovina nije osuđen i što akcija nije kvalifikovana kao udruženi zločinački poduhvat.
 
Ponavljam, genocid podrazumeva nameru za fizičkim uništenjem jedne grupe.. jesu li uništene srebreničke žene i deca? Nisu, proterani su.. To je zločin protiv civilnog stanovništva uz ratni zločin protiv ratnih zarobljenika, jer su poubijali nenaoružane muškarce.

Ako je postojala namera da se deo grupe (odrasli muškarci) fizički uništi sa određene teritorije, dovoljno je za takvu kvalifikaciju...

Tamo sedi 15 sudija iz celog sveta u veću... Stvarno ne mogu da verujem da je teško prihvatiti res iudicata u takvom jednom postupku...
 
Nije bilo genocida u Srebrenici. Masovnog zlocina jeste.
Da bi nesto imalo epitet genocida, moralo bi se ubijati i musko i zensko, i staro i mlado.
Ubijani su uglavnom vojnici, naravno bilo je i civila i zalutalih. Sve pretezno muskarci.


Нема части ни трунке јунаштва у убијању ненаоружаних људи, тако су нас обрукали да ће та брукати живети довека попут хрватима јасеновац. Нема никаквог оправдања. Што нису заробљене пребацили у Србију на привремени притвор ако су се бојали да ће опет да узму оружије чим их пусте.
 
Ne razumeju ljudi šta je pravni proces i da se presude ne donose tek tako bez dokaza. Veći je problem što nisu svi osuđeni nego što ovi jesu.
 
Ponavljam, genocid podrazumeva nameru za fizičkim uništenjem jedne grupe.. jesu li uništene srebreničke žene i deca? Nisu, proterani su.. To je zločin protiv civilnog stanovništva uz ratni zločin protiv ratnih zarobljenika, jer su poubijali nenaoružane muškarce.
To ne kaže definicija. Prosto to što si napisao ne stoji.
IMG_20230407_221359.jpg
 
Нема части ни трунке јунаштва у убијању ненаоружаних људи, тако су нас обрукали да ће та брукати живети довека попут хрватима јасеновац. Нема никаквог оправдања. Што нису заробљене пребацили у Србију на привремени притвор ако су се бојали да ће опет да узму оружије чим их пусте.
Upravo tako a da paradoks bude veći počinioci se slave i nazivaju herojima umesto zločincima od kojih bi trebalo da se ogradimo a ne slavimo baš zbog bruke i pomenute istorije na koju se često ponosno pozivamo.
 
Ponavljam, genocid podrazumeva nameru za fizičkim uništenjem jedne grupe.. jesu li uništene srebreničke žene i deca? Nisu, proterani su.. To je zločin protiv civilnog stanovništva uz ratni zločin protiv ratnih zarobljenika, jer su poubijali nenaoružane muškarce.
Piše tamo i uništenje 'dela grupe'... Nigde se polovi niti uzrast ne pominju.

Ta definicija je možda i preširoka, ali je takva - doneta je neposredno posle Drugog svetskog rata, pa je verovatno to razlog.

Trebalo je bolje da čitaju... i da ne slede Vučića i slične.
 
Čak i da imaš neke ograde Vox, prosto je presuđena stvar, ne možemo i ne treba negirati to...

Toliko genocida se dogodilo tokom istorije, MSP nije oduvek postojao, za neke imaš presude, za neke ne, Jasenovac je nesumnjivo genocid, većih i težih razmera, ali za onog ko je izgubio jednog ili dva sina, njemu je svejedno u kom je to zločinu bilo.

Takođe je presuđeno da Srbija nije izvršila taj zločin nego pripadnici vojske Republike Srpske, pod komandom Ratka Mladića...
 
Vrh