Šta je novo?

Izbori 2024

Uglavnom sam saglasan sa ovim sto si napisao. Ali treba da ipak dodamo nekoliko cinjenica, prvo je da gledamo stvari iz perspektive drustva koje je naprednije 150 godina, to je bio sasvim drugaciji svet. Drugo tada su se desavale neverovatne promene za jako kratko vreme, svega 50 godina pre toga smo imali danak u krvi i secu knezova a narod je ziveo u zemunicama na selu, uporedi to sa gradnjom Narodnog pozorista u Mihajlovom Beogradu. Moglo je da se ocekuje da ce da bude mnogo problema dok se ne stvori funkcionalna drzava i drustvo. Da ne spominjemo sto bi svako od nas verovatno stavljao oznaku tajna na vazne dokumente znajuci koliko su bili pismeni tadasnji drzavni sluzbenici:)

Znamo da je srednjem veku svuda bilo tako isto. Vladar je bio spreman da ubije oca, brata ili majku za vlast.
Mihailo je odrastao kao sin Milosa O. koji je takodje bio u starhu z avlast, sto od Karadjordjevica, sto o Turaka i vec je jednom bio izgubio vlast 1839.
Zato je sigurno i bio paranoidan i svuda video zavere.

Osnovno pitanje je.
Zato je tim ljudima vlast bila toliko vazna i zasto je u Srbiji to tako i danas.

Kako to da u drugim balkanskim zemljama je smena vlasti moguca i normalna, a kod nas je to tragedija.
 
Janković, Šešelj, Dinkić, Koštunica.... Zaista ne znam jel za ovakve izjave povod neznanje ili samo zelja da se poentira po svaku cenu argumentom koji ne postoji.
Meni je poznat samo Kostunica da je dao ostavku. Vecina je ipak ne daje.
Seselj je valjda dao ostavku kad je otisao u hag.
 
Дао је оставку и пар месеци после прошлогодишњих избора.
 
Meni je poznat samo Kostunica da je dao ostavku. Vecina je ipak ne daje.
Seselj je valjda dao ostavku kad je otisao u hag.
Onda ne bi trebalo tako samouvereno dajes takve izjave.

Seselj se povukao nakon pada na izborima 2022.
Iz Haga je jos uvek upravljao strankom, jedan od razloga sto su NIkolic i Vucic napravili SNS.

Dinkic se isto povukao nakon propasti na izborima:

Koštunica isto tad:

Jankovic ruku na srce nije odma posle izbora nego nesto kasnije:

Ima ih jos na koje sam zaboravio, mada je ovaj Movsesijan potpuno nebitan a Radulovic pitanje da li se uopste povukao.

A to su sve povlacenja u poslednjih manje od 10 godina.
Sve u svemu, itekako smo vidjali da se srpski politicari povuku posle neuspeha, Milova ostavka posle 30+ godina vedrenja i oblacenja nije nikakav svetao primer kakav je nezamisliv ovde.

Na stranu sto se i ranije povlacio ali kobajagi:

 
Poslednja izmena:
@Defke Pustite filozofiranja i relativizacije oko tiranina i Štokholmaca, postajete malo dosadni s time. Nego, jel si video što opet poskupljuje struja? Ili se ti takvim stvarima ne baviš?
 
Pa biraj, ili jos brze zaduzivanje, ili poskupljenje. Ne znam sta tu ima nesto mnogo da se filozofira.
 
Struja mora da poskupi da bi se kupcu koji preko aranzmana sa MMF-om kupuje nas energetski sistem debelo isplatilo.
To je bilo najavljno pre vise od godinu dana na jednom od sastanaka "vlade Srbije" i MMF-a.
To je bio uslov za kredite koji ce Hulji da produze vlast.

Suverena drzava koja ima neki energent moze da odluci po kojoj ga ceni prodaje svom stanovnistvu.
Nesuverena drzava ne odlucuje o toje ceni vec je namece Okupator ili Kreditori.
 
Pa ni jedno ni drugo, nego lepo Partija i oni koji su odgovorni za uništenje EPSa da plate svojim parama ili da idu u radni logor pa tako dok ne otplate ceo dug.

A ja te nisam pitao šta mi nudiš od alternativa, ja sam te pitao da li si video i čuo šta se dešava. Pošto komentarišeš sve, ali bukvalno sve odreda, osim negativnih poteza i odluka ovog režima. Pa reko možda nisi obavešten, ili šta li je već... Ili te prosto ne zanima, kapiram. Par hiljada troškova dole ili gore, tebi je sve to pussy smoke...
 
Kao sto su politicari platili iz svog dzepa i otisli u radni logor u celoj Evropi, posto je svuda cena struje skocila?

Ima vise nego dovoljno ljudi koji pastuju tviter hot topice, mene ne zanima mnogo da se uklapam u taj sablon da bi ispunio tvoje ili bilo cije kriterijume. Ni ovakvi tvoji komentari se ne uklapaju u moje kriterijume ozbiljne i argumentovane rasprave pa si slobodan da ih ostavljas.
 
Znamo da je srednjem veku svuda bilo tako isto. Vladar je bio spreman da ubije oca, brata ili majku za vlast.
Mihailo je odrastao kao sin Milosa O. koji je takodje bio u starhu z avlast, sto od Karadjordjevica, sto o Turaka i vec je jednom bio izgubio vlast 1839.
Zato je sigurno i bio paranoidan i svuda video zavere.

Osnovno pitanje je.
Zato je tim ljudima vlast bila toliko vazna i zasto je u Srbiji to tako i danas.

Kako to da u drugim balkanskim zemljama je smena vlasti moguca i normalna, a kod nas je to tragedija.
E to je nešto jako pogano u srpskom narodu. Kao i ono glasnje za onog na vlasti.
Tu onda imaš razne muljaže i strah da novi neće da nastave sa tim...
Pošto si pomenuo pre neki dan Sanu Marin i Finsku, evo to je zemlja gde je promena vlasti najnormalnija stvar bez neke velike pompe. Nekda bude levi, nekad desni, nekad centristi...
 
Drugim rečima - jeбе se tebi za druge, tvoja guzica je obezbeđena, Partija se pobrinula za nju, a druge ko šljivi.

Ok, to me samo zanimalo. Nastavi sad po dužnosti. :)
VIckasto. Ne znam sta je gluplje, da mislis da je to i dalje neka efikasna prozivka, ili da mislis da me stvarno angazuje partija. Zivo me zanima, kako mislis da bi to funkcionisalo.
 
Defke, jesi li produktivan na poslu? Svuda te ima, na svakoj temi, neumoran ko radilica :) prosto nisam siguran da tvoj glavni posao trpi... mozda radis dva sata efektivno, a sest sati si na forumu. Mozda Bender stopuje vreme :)
 
Ma gde, ja se njime ni ne bavim već duže vreme, ostavio sam mu, odnosno IM temu Cene Nekretnina da tamo budu neformalni moderatori. Ko zna, možda jednog dana postanu i vlasnici foruma, gazde. Drago mi je što tada neću biti ovde. Elem, ne bih se ni ovde bavio njegovim postovima da nije počelo da mi zapada za oko kako se komentariše sve odreda, i svačiji post se citira i secira, samo se uvek nekako preskoče one vesti o svinjarijama i podmuklostima ovog režima.
Koliko je reaktivan na svaki kritički post o Srbiji ili režimu, toliko je zen i ravnodušan na svaku brljotinu ili podlost režima.

Znam za jednu Ljiljanu koja isto tako radi. Pa reko da pitam da nije možda ona u pitanju. Sad vidim da jeste. To je ta ekipa. U moru hvlaospeva i propagande bace neki blagi providan pljuc na vlast jednom godišnje i misle da su time zavarali sve ljude kao što zavaraju svoje krezube mongoloidne drugove iz partije.
 
Druze, hvala na info ali meni su neke stvari nepojmljive. Ti ako se ne varam imas platu ne vecu od 60 hiljada. Ne znam gde radis, skolovan si i pametan. Mozda si u nekom javnom preduzecu gde su mogucnosti napredovanja nikakve, pozicije zacementirane, pa ima mogucnost da visis na forumu i javljas se na svakoj temi.
Da si negde kod privatnika ti bi grizao da imas platu od 100 hiljada, samo da postoje takve mogucnosti i ne bi ovoliko visio na forumu.

Zato ne razumem Defketa, dobra plata, IT sektor, maksimalan fokus na forum i bavljenje politikom a ne na sopstveni posao. Nesto mi to ne stima.
 
Na forumu u zadnje vreme visim više zato što mogu da mu pristupam i sa telefona, bilo gde i bilo kad, i zato što mimo posla imam smanjen interes za druge solo aktivnosti, pošto dođem ili fizički ili psihički iscrpljen, ili oba. Tako da se bavim samo obavezama ili onome što uključuje i druge oko mene, što sam im obećao. Mimo toga nemam volje za bilo šta u solo varijanti. Jer sam trenutno razapet i rastrzan na sto strana (ono, ekonomsko tigrovanje, uživanje u blagodetima života u Beogradu, življenje nikad boljeg života i tako to, kako male SNS Perice zamišljaju Beogradske plate, ekonomiju i poslove u 2023.)

Ali i to će se promeniti jer nema leba od svega ovoga, sve je ovo postala besmislena priča i beskonačni ''loop'' svađa i patologija. Nego čekam da prođe ovaj period tranzicije i življenja od plate do plate, i da se i po brigama i po vremenu rasteretim, pa ću posle da se bavim drugim, mnogo produktivnijim zanimacijama i projektima koje sam morao da odložim. Naravno, nemam sumnje da ako i tada ostvarim neko povećanje prihoda, da će ista ova ekipa koju podržavaju razni Defkosi, Pantosi, Kailani, Spejšni... sve to da mi poništi i vrati me na isti status, istu potrošačku korpu i isti životni standard kao što je sada sa ovim 1,3 minimalcem.

A ako to i ne urade baš ovi, domaći, onda će se strani postarati da se to desi. Pošto se ceo svet zavija u crno a srednje klase ukidaju. Tako da ono što ti ne otmu Vučić i SNS, oteće ti hohštapleri od ekonomista, Vol Stritova, MMFova i ostalih šljamova. Obrni okreni, običan radni čovek budućnosti više nema. Jedino što mu još ostaje da odluči jeste da li želi potomstvo u ovakvom svetu u ovom momentu, ili ne. Inače bilo kakve nade o nekoj budućnosti i boljim životima, mogu da se zafrljače u kantu.
 
Defke, jesi li produktivan na poslu? Svuda te ima, na svakoj temi, neumoran ko radilica :) prosto nisam siguran da tvoj glavni posao trpi... mozda radis dva sata efektivno, a sest sati si na forumu. Mozda Bender stopuje vreme :)
Pa i nije bas da me na svakoj temi ima, veci deo mog forumskog bitisanja je na jednoj temi, i evo u poslednje vreme na ovoj.

Ne znam kako ti zamisljas da programiranje i pratece aktivnosti izgledaju, ali to nije zabadanje u neprestani flow od 10 sati.
Ako izvuces 3-4 produktivna sata dnevno to je puna kapa, pogotovo ako nisi obican junior code monkey vec radis malo ozbiljnije stvari. Nije to cepanje drva pa da si placen po kubiku.

Blejanje na netu je sastavni deo posla i verovao ili ne, beobuild mi cak nije ni krupan deo tog blejanja. Ako mislis da je za nivo aktivnosti kao moj potrebno 6 sati dnevno, ne znam sta da ti kazem.
 
Jel izručio nekoga tribunalu? Šta je to? Jedino ako se to ne računa.

Ne znam da li je Sloba izručio nekog haškom sudu, sud je osnovan '93 ako se dobro sećam, tad sam a i godinama kasnije još bio dete, koliko znam nije niko izručen, ali ispravi me ako grešim. Zato sam te pristojno pitao ne da bi mi odgovarao upitnim rečenicama nego napisao to i to su "sporazumi koje je prihvatio", glede tog suda 😊
 
E moj Nokiša, "Glede" je kroasanska reč, ja tu rec na ovom forumu ne priznajem :)

Citao sam na ranijim stranama kako su Srbi isporucili Slobu. Nisu ga isporucili iz srca. Nego je obecano da cemo dobiti milijardu evra bespovratno (na poklon) kao gest dobre volje.
Na kraju, mi smo dobili neke mrve, a sve ostalo krupno, bile su nepovoljne pozajmice.
Kakav za*je*b, realno.
Umesto preki sud da ga uhapsi i strelja, jer je zemlju ekonomski upropastio, izdao RSK i pola Sarajeva. Da mu se sudi u drzavi, da svako sledeci ko dodje na vlast, da zna da ga ocekuje ista ili slicna sudbina ako bude lose vodio drzavu.

Srbi su zaboravan narod, zaboravili su ovo, kao i onih cca 950 eura koje Mladjan Dinkic svakome duguje ponaosob.
 
После 2000. године у нашим Судовима и даље су углавном судили Милошевићеви људи. За то можемо да се захвалимо Коштуници и његовим "легалистима".
 
Ne znam da li je Sloba izručio nekog haškom sudu, sud je osnovan '93 ako se dobro sećam, tad sam a i godinama kasnije još bio dete, koliko znam nije niko izručen, ali ispravi me ako grešim. Zato sam te pristojno pitao ne da bi mi odgovarao upitnim rečenicama nego napisao to i to su "sporazumi koje je prihvatio", glede tog suda 😊
Изручивао је, па чак и за време коалиције са радикалима:
Screenshot_20230406_193616_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20230406_193621_com.android.chrome.jpg
 
Vrh