Šta je novo?

Izbori 2024

Lidl, carevi marketinga
20230403_165214.jpg
 
Na današnji dan pre godinu dana su bili izbori. Kako gledate na njih sa ove distance od godinu dana?
 
А, распад ЕПС-а је ипак инострана завера.

Јесте. Само трипут годишње су неки странци говорили: "Средите ЕПС..." а ми им се опирали.
Проблем са ЕПС-ом је што је то један од основних примера дубоко подмуклог система који живи од непоштења; грађани знају да га воде корумпиране штеточине које поткрадају друге али им те штеточине омогућавају нереално нису цену струје (за домаћи обим производње) јер се то покрива новцем узетим преко пореза осталима па ћуте. Тиме је направљен систем где су сви имплицитно криви за непоштење и гледају да "ућаре" на туђу штету а сваки покушај излечења тог система наилази на отпор

Тренутно, држава од свог власништва над ЕПСом има 3 главне предности:

- Извршну контролу над домаћом електродистрибуцијом
- Евентуални профит (или губитак) од рада предузећа
- Запошљавање армије људи (скоро 30.000)

Држава би могла да прода чак 75% ЕПС-а уз уговорни договор да новац од продаје реинвестира у производни капацитет ЕПСа као нове деонице чиме би опет постала/остала већински власник (око 55%-60%) предузећа. Тиме би задржала извршну контролу а имала би вероватно исти профит као и до сада. Притом, услед повећања производних капацитета од чак 75% би могла да исте раднике прерасподели на нове позиције без потребе за икаквим отпуштањима или резањима плата чиме би и трећа ставка била испуњена

Будући да је капитал ЕПС-а скоро 10 милијарди тиме би добили око 7 милијарди евра инвестиција у енергетику за кратак период, очували раст БДП-а и стабилизовали домаћи енергетски сектор. Без губитка већинског власништва над ЕПСом, без отпуштања и без нових задуживања.

Но тако нешто никада не би прошло код нас и прво би синдикати/комунисти блокирали да би нас онда убеђивали како је проблем са "нама" и нашим "национализмом", како генетски не ваљамо итд.
 
али им те штеточине омогућавају нереално нису цену струје
Pa nema više te nerealno niske cene struje, u maju će biti duplo skuplja nego pre svega godinu dana. Da sam plaćaš svoje račune i svoju potrošačku korpu, znao bi to.
Kao što bi znao da za fijasko u EPSu nije kriv narod, već ona stranka i grupacija s konopa i koca koju ti povremeno prozoveš da bi odglumio da si ''deo običnog naroda'', ali kad god dođu izbori ili protesti, uvek bezrezervno podržiš i braniš.
 
Poslednja izmena:
Meni je na prošlim izborima postalo jasno da za Srbiju nema nade. Kada sam video kakvi ljudi žive u ovoj zemlji, shvatio sam zašto je Vučić popularan. Na biračkom mestu odrpan, pijan i propao narod. Većina starci i srednjovečni ljudi koji izgledaju kao da imaju 80 godina. Nose jakne svoje dece, njihove stare patike, trenerke... Jad i beda. Ispred mene se mlad momak hvalio kako je "zabo" odličan posao preko stranke. Druga žena ga podržava i žali se da njen sin to ne razume. Njeno čedo neće u stranku, neće da se ponižava. Žena ne vidi ništa loše u tome da se proda Vučiću.

Oni vole ovakav tip ličnosti poput Vučića. Meni je to neshvatljivo, ali dobro, neka uživaju.
 
Meni je na prošlim izborima postalo jasno da za Srbiju nema nade. Kada sam video kakvi ljudi žive u ovoj zemlji, shvatio sam zašto je Vučić popularan. Na biračkom mestu odrpan, pijan i propao narod. Većina starci i srednjovečni ljudi koji izgledaju kao da imaju 80 godina. Nose jakne svoje dece, njihove stare patike, trenerke... Jad i beda. Ispred mene se mlad momak hvalio kako je "zabo" odličan posao preko stranke. Druga žena ga podržava i žali se da njen sin to ne razume. Njeno čedo neće u stranku, neće da se ponižava. Žena ne vidi ništa loše u tome da se proda Vučiću.

Oni vole ovakav tip ličnosti poput Vučića. Meni je to neshvatljivo, ali dobro, neka uživaju.

Cujem jutros coveka, seljaka iz Pozarevca kako kaze:
"Milunu nasli da ima rak. neka, neka..." i smeje se, radostan.

Takav mentalitet je u korenu ljubavi prema SNS i Hulji i prauzrok nasih problema.

"Активисти Српске напредне странке током овог викенда у Београду делили су бонжиту у паковању у бојама странке и са именом свог председника"
 
Ja da sam neki Vucicev propagandni savetnik ja bih samo postove vas dvojice vrteo na TV-u 24h. Garantovanih 70% podrske.

Jeste, svi su jadni i bedni i prodani i raduju se kad neko dobije rak, samo ste vi prosveceni i iznad situacije sa svojom beskrajnom patetikom i čemerom.
 
Ja da sam neki Vucicev propagandni savetnik ja bih samo postove vas dvojice vrteo na TV-u 24h. Garantovanih 70% podrske.

Jeste, svi su jadni i bedni i prodani i raduju se kad neko dobije rak, samo ste vi prosveceni i iznad situacije sa svojom beskrajnom patetikom i čemerom.
Ne raduju se svi tudjem zlu, ali ima ih statisticki mnogo koji se raduiju.
SNS je nikao na tom mentalitetu.

Zar ne primecujes da sve brze padamo, iz dana u dan?
 
Meni je na prošlim izborima postalo jasno da za Srbiju nema nade. Kada sam video kakvi ljudi žive u ovoj zemlji, shvatio sam zašto je Vučić popularan. Na biračkom mestu odrpan, pijan i propao narod. Većina starci i srednjovečni ljudi koji izgledaju kao da imaju 80 godina. Nose jakne svoje dece, njihove stare patike, trenerke... Jad i beda. Ispred mene se mlad momak hvalio kako je "zabo" odličan posao preko stranke. Druga žena ga podržava i žali se da njen sin to ne razume. Njeno čedo neće u stranku, neće da se ponižava. Žena ne vidi ništa loše u tome da se proda Vučiću.

Oni vole ovakav tip ličnosti poput Vučića. Meni je to neshvatljivo, ali dobro, neka uživaju.
Mora da se razmislja i na drugi nacin, zamisli da si odrpan, siromasan i ocajan, sta bi uradio da to promenis? Bilo sta da obezbedis egzistenciju i dobijes posao. Nije odrpan narod kriv, placenici iz elite su najgori, jer lazu i varaju taj nesrecni narod da je vlast dobra. Neobrazovani im samo veruju, jer im je poslusnost jedina opcija da ne ostanu gladni. Lako je da se bude hrabar kada ti zivot nije ugrozen.
 
Meni je na prošlim izborima postalo jasno da za Srbiju nema nade. Kada sam video kakvi ljudi žive u ovoj zemlji, shvatio sam zašto je Vučić popularan. Na biračkom mestu odrpan, pijan i propao narod. Većina starci i srednjovečni ljudi koji izgledaju kao da imaju 80 godina. Nose jakne svoje dece, njihove stare patike, trenerke... Jad i beda. Ispred mene se mlad momak hvalio kako je "zabo" odličan posao preko stranke. Druga žena ga podržava i žali se da njen sin to ne razume. Njeno čedo neće u stranku, neće da se ponižava. Žena ne vidi ništa loše u tome da se proda Vučiću.

Oni vole ovakav tip ličnosti poput Vučića. Meni je to neshvatljivo, ali dobro, neka uživaju.
Шта да ти кажем кад ми је тетка преко странке добила упут за специјалисту у краћем року, а овако обичан смртник може да се начека док му не дође ред.

Буквално су направили од државе као у лоу кост авио компанијама оне путнике са приоритетом и онда све остале.
 
Шта да ти кажем кад ми је тетка преко странке добила упут за специјалисту у краћем року, а овако обичан смртник може да се начека док му не дође ред.

Буквално су направили од државе као у лоу кост авио компанијама оне путнике са приоритетом и онда све остале.

Da. Odredjeni za operaciju koji imaju rak,takodje moraju da traze milost Stranke da bi ih operisali dok ne bude kasno ili da daju cca 4000 E za operaciju kod istog lekara, ali u privatnoj ordinaciji.
Iz ovog primera vidimo kako obrazovana elita (lekar) profitira u radikalskom sistemu.
Zato vecina lekara podrzava radikale (SNS).

Isto tako,a ko ste profesor i prodajete ispite, za koga d abudete drugo?
 
Где то "већина лекара подржава радикале (СНС)", у ком паралелном универзуму? То је нпр. била гласачка машина Б. Тадића, што је и очекивано. Националисти међу њима изабраће по правилу нешто "дешње", попут АФД у Немачкој ("докторска странка").

(Помешао си их са медицинским сестрама, код њих је СНС јак.)
 
Na današnji dan pre godinu dana su bili izbori. Kako gledate na njih sa ove distance od godinu dana?
Пред изборе међу нама опозиционо настројенима било превише оптимизма. Очекивао сам да ће бити протеста због крађе итд. али нисам могао ни да сањам да ће доћи до "смиривања тензија" и било ми је невероватно што нико није тражио јавно пребројавање гласова. Углавном, разочаран, али у Скупштини је сада пар СНС омладинаца мање (нема Луке Кебаре) и има опозиционих посланика, укључујући и оне који добро знају да боду у центар (Алексић, Миливојевић, Ћута, Лазовић). Боли што је градска власт и даље у рукама СНС и што све опозиционе партије нису сарађивале по питању формирања прелазне градске власти, али бар се делимично видело ко ради за Вучића.
 
Велики неуспех је што није промењена власт у Београду, него се изгубило од једног тупог медиокритета Гангуле, па је то, бар код мене, пробудило и извесно разочарање, у смислу "није то више тај Београд". Остало ме није изненадило.
 
Na izborima su SNS + SPAS imali 400k+ glasova manje nego 2020. To je znacajan pad, i ocigledno im je najvise glasova preotela desnica, i donekle SPS koji je skocio za 100k glasova. Otud i onaj bes prema njima u izbornoj noci.

Sam Vucic je imao vise glasova nego SPS + SNS a i Ponoš, Boško, Zavetnica i Jovanovic od svojih stranaka. Da li su to samo glasovi manjina i radikala ili nesto vise ne znam.

Pokazalo se da zelena prica ima dovoljno glasaca i da je moguce da ce postati deo stalne postave u gradskoj i drzavnoj skupstini.
 
Ti mora da si zabavan na zurkama :)

Na drugu stranu tesko da ce mu vise glasova otici. Ostaje samo da se ubijemo onda. To mi deluje kao jedino resenje i poenta tvojih i MC-evih postova.

Jer i kad skinemo njega doci ce neko takav, jer smo pogan narod. A i da ne dodje, pojesce nas novi svetski poredak. A i da ne pojede, Sunce ce se svakako jednom ugasiti i nece nas biti, sta se trudimo uopste.
 
Vrh