Šta je novo?

Izbori 2024

Kriminal je počeo da cveta u Srbiji i Beogradu devedesetih, nisu ga donele rode iz Crne Gore..Da krenemo prvo od Zemunskog i Surčinskog klana, daleko su Kavčani i Škaljarci...
Mogu da se kladim da je polovina imalo crnogorske korene.

Kao sto je alfa-poglavica Arkan imao.


Rdjav je to narod. Treba ih terati sto dalje odavde. Necu nista da imam sa takvima. Da se ja pitam, posle otcijepljenja imali bismo iste odnose kao sa Hrvatskom ili pak Albanijom. Druga zemlja, drugi narod, cak i drugi jezik... ok, onda i drugi tretman. Zauzvrat, bili bi stranci u mojoj zemlji i kraj price. A umesto toga im se ovde daje i ustupa sve i svasta na ustrb nasih ljudi, a oni zauzvrat nam salju kriminal, propalitete, bombe pod automobilima, ratne zlocince, mesetare, zelenase...

Idi begaj. Ne treba mi takav narod. Daleko im lepa kuca.

P.S.
Evo Defke isto rece da je polovina majmuna iz Vidimo se u citulji Cernogorje. I ne cudi me nimalo. Ne tvrdim nista - morao bih da proverim - ali verujem da jeste tako. Iz iskustva. Sve najbolje od ljudi i obicaja je uvek dolazilo odande. Nacija cojstva i junastva. I pistolja sakrivenog u ruci pod pregovarackim stolom...
 
aDY64Kd_460swp.webp
Šta je ovo sunce ti je***? Što bi rekao pokojni Manda.
Ovo je veći krindž od labudova, lavova i ostalog...
Dosta Rusa sa kojima sa pričao su šokirani koliko neki Srbi vole ovog agenta KGBa i fantazijma koje imaju pre Rusiji. A tek da ne pričam o spomenku i ulici Nikolaju drugom.
 
Dušan Spasojević Šiptar i Mile Luković Kum, vođe Zemunaca-rodom iz Medveđe u Srbiji.. Bagzi, Šijan.. rođeni Beograđani, Giška rodom iz Peći.. Velja Nevolja, Lalić, Miljković Beograđani.. Čisti Srbi...
 
Kako su drugi narod?
Novak Milosev Vujadinovic? Marko Miljanov Popovic?
Jel se krste s tri prsta ili lopatom? Sta su bili do 1945. kad se pojavio Milovan Djilas s svojom naredbom?
Prosto si mi neverovatan, Bendere...

Ako ja pisem "sjutra i nijesam" jel to cini drugi jezik? Ne bas, mozda samo drugaciji dijalekt.

Jesu Srbi iz RSK isto drugi narod, ili mozda pravoslavni Hrvati, bas me zanima...? :)

Ja ne znam da recimo Hrvati iz Zagreba kazu: "Dajte Dalmatincima republiku, oni drugacije pricaju, lenstine su, malo rade, ni po cemu nisu slicni nama... ne kazu štakor nego pantagana" :D
 
Pa obicno ako kriminal nije Cernogorje onda je neko Kosovo. Naravno, ima i poneki Beogradjanin. Cernogorje ima 600.000 ljudi, Beograd je jos 1990 imao 1.2 miliona. Naravno da ce da iznikne i neki domaci. Ali vecina semena je zapravo iz Cernogorja.

Ni manje zemlje ni vece produkcije kriminaliteta. A posle kriminaliteta, najveca produkcija direktora. Hoce to kada naviknes i obmanes celu federaciju da te izdrzava i tetosi dok ti ne radis nista...

Ja jedino zameram nasim precima iz perioda SFRJ sto ih na vreme nisu najurili. A i ostalim frakcijama iz SFRJ sto su mi slali tolike pare i pomoci.
 
За криминал нема границе. ЦГ мафија оперише озбиљно по Србији и вуче многе конце. Мило има ту доста удела, многе мутне послове, а и поседује лепе некретнине и плацеве по Београду.
 
Ja mislim da su Srbi i Crnogorci potpuno isti narod, tako je i bilo do 1945..

E sad, naravno, nemam ništa protiv ljudi koji se drugačije izjašnjavaju, imaju osećaj da su pripadnici zasebnog naroda itd... to im nikada ne bih negirao, niti bi bilo nekog nepoštovanja sa moje strane.
 
Све у свему ЦГ мафија са Милом као патроном има бројне послове по Бг.
 
Jel znas ko je ubio Duska Jovanovica, novinara?
Ko je narucio ubistvo Aleksandra Sase Pejanovica u Podgorici?
Jel znas kako je na kvarno Momira Bulatovica zaj*ebao, da ne bude predsednik?
Svog rodjenog strica uradio za pare, nije mu isplatio godinama i jos se napravio lud...
Ovo ti pisem ovako iz glave... na prvu. A ima toga dosta.

Dobro, onda sam delimicno pogresio.
Ali bio sam vise puta u CG, on nije bio sveprisutni bog na TV-u.
Imali su neke debate.
Voditelji ga nisu kovali u zvezde.

Jednostavno, ovakva atmosfera truljenja, pokvarenosti, laganja, to nije bilo u CG.
Na kraju Milo je izgubio izbore i cestitao svom protivniku.
Prihvatio je poraz.

Nas narod ne zeli predsednika koji moze da prihavti poraz. Nas narod i elita zele Hulju koji nikada ne gresi, zele bitangu kojiih laze da nije bitanga i oni to gutaju sa uzivanjem.

Milo je bio klasicni sicilijanski Don. kriminalac i ubica, ali sa nekim moralnim ogranicenjima.
Predstava koju je mIlo izveo zajedno sa Huljom i ljudima Ambasade je bio lazni drzavni udar 2016.


Samo, mi, od toga kakav je bio Milo nemamo nista.
 
Poslednja izmena:
Jel se krste s tri prsta ili lopatom? Sta su bili do 1945. kad se pojavio Milovan Djilas s svojom naredbom?
Prosto si mi neverovatan, Bendere...
Nikada oni za mene nisu bili isti narod. Možda se nismo sretali ranije na temama pa ne znaš sve moje stavove, ali ja Černogorje u globalu (čast izuzecima) ne podnosim. I nikad se nisam ustručavao da to kažem. I nažalost, to je jedan od onih stavova za koje su male šanse da ću ih promeniti. Jer sam imao i posla sa njima i znam koliko je bitangi tu.
Kako su drugi narod?
Pa sami za sebe kažu da su drugi narod.
Ja mislim da su Srbi i Crnogorci potpuno isti narod, tako je i bilo do 1945..

E sad, naravno, nemam ništa protiv ljudi koji se drugačije izjašnjavaju, imaju osećaj da su pripadnici zasebnog naroda itd... to im nikada ne bih negirao, niti bi bilo nekog nepoštovanja sa moje strane.
Nikad nismo bili isti narod, jer nam ni kulture i običaji nisu bili isti. I fala bogu što nisu, tačno bih se ubio da pored svega lošeg u Srbiji još imamo i krvne osvete i busanja u čojstva i junaštva dok jedni drugima zabadamo noževe u leđa. Mislim ima i toga ponegde u Srbiji, ali ne toliko kao tamo.

A što se tiče toga da se drugačije izjašnjavaju, može. Ali ako se izjašnjavaju kao drugi narod, onda nema ni:
- slobodnog kretanja samo sa ličnom kartom
- školarine
- stipendije
- olakšice
- rodbinskog zapošljavanja
- kredita i pozajmica
- i sve ostalo što im se odavde daje i povlađuje, što zvanično što nezvaničn odnosno nedokumentovano

Ni manjeg naroda ni većeg isisavanja krvi iz Srbije. Lakše je izneti i podneti nekoliko stotina hiljada pripadnika jedne ovdašnje manjine, nego njih koliko ih ima u Srbiji. Jer su nezasiti. I rđavi ljudi. I neopisivo bezobrazni.
 
Inače se ne slažem sa Benderovim diskvalifikacijama jednog naroda, zvuči kao kad pojedini Hrvati - simpatizeri ustaša govore o Srbima... Tipična generalizacija...
Ja samo kažem ono što još dosta ljudi u Srbiji misle, samo se ustručavaju da kažu ili ublažavaju kada napokon kažu.
I uvek sam mislio loše o njima (čast izuzecima) i uvek ću misliti. Ogadili su mi se za ceo život.
Da se ja pitam, s njima bismo imali iste odnose kao sa Albanijom do pre Otvorenog Balkana.

Dosta je bilo parazitiranja. Imaju svoju zemlju sad, neka se tamo kaubojišu i rasipaju.
 
Da nije bilo veličanstvenih litija gde su ljudi po ciči zimi i po snegu hodali kilometrima (čisto onako iz srca, ne zbog para), i da Đedo Amfilohije nije poturio svoja nejaka leđa, ovaj Milo ne bi pao, to ti životom garantujem.
A većina litijaša su Srbi, ne Crnogorci. Polovina tih Crnogoraca ni ne znaju šta je Slava, ni kako da se prekrste, faktički nemaju slavu, ostaci komunizma.

Stalno pokušavam da shvatim šta to Srbiji treba, kakvo nadahnuće, pa da ljudi izadju na ulice, a da nisu plaćeni spolja, niti da imaju interes? Šta to treba da ih raspali da konačno krenu? Možda to što je Beograd izmešan, Srbi, Hrvati, Cincari, Romi, Slovenci sve sa agnosticima, ateistima, s mnogo izgovora i opravdanja, niko da stisne muda kad treba.
 
Ja vala izlazio. I na izbore, i na proteste, čak i na referendume. I izlaziću još, svakako.

Ali na litije nisam. Bilo tamo bilo ovde. Umoran sam od tog turbo-pravoslavisanja kao što sam postao umoran od ideja da će čovek od krvi i mesa, koji ako sam nije korumpiran, onda radi u jednoj korumpiranoj organizaciji, da mi govori šta je Božja volja i šta ti ja znam... Ima par normalnih poštenih crkvenih i sveštenih lica koje ću ispoštovati, kao i neke običaje i pravila, ali to sad kao da se ja ložim i informišem o strujama i taborima unutar SPC, CPC, pa od nedavno i RPC, UPC... ma briga me. Takve poglavice su delimično i krive što su Slovenski narodi, mislim konkretno na Pravoslavce, toliko podeljeni i mizerni.

A i nisam uopšte pratio ta dešavanja tamo (sa litijama) jer je moj stav o Černogorju već preko 15 godina to da su oni druga država, iz koje često dolazi mnogo toga rđavog a malo šta korisnog, i da zato u najmanju ruku ću da praktikujem svoje pravo da me apsolutno ne zanima šta se tamo dešava i da ne dajem publicitet onima koji tamo učestvuju u nečemu ili traže (opet) pomoć od Srbije za nešto.
@Bender Rodriguez Vidi koliko je trobojki na ulicama Podgorice bilo samo noćas... Nemoj da si srca kamenoga...
Pa ja njih ne diram. Samo ne želim da prenose svoje papazjanije u Srbiju. I da prestanu da žive od srpske grbače. To je sve što tražim. Čak im želim što uspešniju državu, jer će onda možda eksportovati manje šljama i problema u Srbiju. Ali možda. Niko ne može da garantuje, pošto oni sve i da budu kao Dubai (što usput uopšte nije pohvalno XD jer je Dubai jedna patologija od države u svakom smislu), ne bi oni izdržali da ne dođu u Srbiju i ne isk''če se trkanjem ili turiranjem posred Terazija ili da se ne nasade nasred Dedinja jer im odatle, iz samo njima shvatljivog razloga, slađi pogled nego da sa balkona vile gledaju na Jadran.
 
Ne zelim da generalizujem Crnogorce, niti da raspravljam o razlicitostima. Svakako smo toliko isprepleteni da je tesko i razluciti gde pocinju jedni a zavrsavaju se drugi.

Ovo sto su postigli veceras svakako treba da bude inspiracija, ali ta inspiracija malo gubi na efektnosti ako se od njih pravi nekakva nerealna slika bastiona demokratije, zakona i borbe protiv kriminala.

Bas zbog toga sto nisu nista od toga a uspeli su konacno da se oslobode svog God Emperora su inspiracija. A predstavljanje Srba kao manje politicki i zakonski osvescenog naroda nikako ne inspirise. Kao i vecina autosovinizma i patetisanja na ovoj temi.
 
Stalno pokušavam da shvatim šta to Srbiji treba, kakvo nadahnuće, pa da ljudi izadju na ulice, a da nisu plaćeni spolja, niti da imaju interes? Šta to treba da ih raspali da konačno krenu? Možda to što je Beograd izmešan, Srbi, Hrvati, Cincari, Romi, Slovenci sve sa agnosticima, ateistima, s mnogo izgovora i opravdanja, niko da stisne muda kad treba.
Srbija je nekoliko puta u dvadesetom veku imala svoja nadahnuca.
Zapravo srpska elita iskoristila je srpski narod, narocito seljake 1912. 1914. 1941. (puc koji su Engleiz organizovali) i ponovo u doba MIlosevica.
Vecinu teritorija smo izgubili jer nasa elita nije bila sposobna da upravlja njima.

Jos 1928. Arcibald Rajs je napisao: "Srpski narod vise nikada nece moci da se zrtvuje", misleci na klanicu u koju su narod odveli Apis i lopov Pasic.

Stanovnistvo je dozivelo velike traume i sada vise nije sposobno za nadahnuce. Cekaju 5000 din od Hulje,
To se desava.
Mozda za 100 ili 200 godina ce se pojaviti neki novi ljudi.

Voleo bih da gresim, da debelo gresim.
Ali ja sam ovo beznadje vec video devedesetih, iste ove likove, Dr Seselja i Vucica .
Tad su se radovali nasoj bedi, kao i sada.
I peti oktobar i nada. I nista.
Nismo mogli da ih zauvek smenimo jer smo isti kao i oni.
Pitanje je da li je Kostunica uopste pobedio na tim izborima.


Nego danas jos jedna lepa stvar. Ona finska narkomanka, sledbenica K. Svaba i party girl je takodje pukla na izborima.
 
Vrh