Šta je novo?

Izbori 2024

7764338026429a0dde720e353350457_v4_big.png
Da nazdravimo za prvu trecinu
 
Све у свему Црна Гора нам последњих две године одржава часове у демократији, промена парламентарне власти на претходним изборима, па онда прави телевизијски дуел два опозициона лидера, па онда промена власти на овим председничким изборима! Браво српска спарто!
 
Vucicevic sutra otvara prdekanu, pa Milo, pa Vucic...
 
Crna Gora je nesto sasvim drugo.
Njihova skupstina je nivo za nasu, nasa politika je seljacko pod.ebavanje, foliranje, "drzte me da ga ne ubijem".

I pored sve podrske evroatlanrskih struktura (Ambasade, Vucic, Kurti....) Djukanovic je izgubio jer je vecina htela da ode i glasali su cak i za zamenskog kandidata, samo da eliminisu Djukanovica. Crna Gora je desetine godina u buducnosti za nas.

Zanimljivo je da oni posle dva sata imaju rezultate izbora, dok nama treba i po nedelju dana.
I to ne smeta nasim uvazenim akademicima, profesorima, dekanima direktorima bolnica, naucnicima itd itd
Niko zbog toga nikad nije ni protestovano ni dao ostavku, ne daj boze.
Kod nas nema ni TV duela, ni kritike. Ljudi vole kad je sve uniformo kad je Sultan(ov) cvrst, da piej dobra vina, nosi skup sat i cipele.
Tome se nas covek divi, pred tim se idolima klanja.

Vucic je na vlasti jer vecina gradjana voli da bude tako. Demokartska vecina gradjana.
Ako negde pokleknu, kao u Bgd tu je povoljna cena laznih opozicionara.
Da narod zaista zeli promene, bilo bi ih. Ljudi bi na ulici pljuvali clanove Partije, niko ne bi razgovarao sa njima, kao u Madjarskoj 1989.

Jos pre mesec dana sam predvideo da ce Hulji ovo sa Kosovom da prodje glatko, sa vazelinom.
Sada idemo nize i dublje.
Samo jos cca 22 godine.

Ovo nije forsiranje apatije, ovo je realnost.
Ko hoce i ima snage i veruje u ovaj narod neka ide da legne pred savski nasip.


U Srbiji su ljudi drugačiji nego u Crnoj Gori. Mi smo društvo kukavica, konformista i uvlakača. Ovde Vučića jedino mogu zameniti stranci. Crna Gora se oslobodila udbaškog kadra, što je za pohvalu. Trenutno imamo najgoru vlast i političku situaciju u Evropi.]
Pre svega kukavice smo. Ja prvi.
 
Poslednja izmena:
Svakako, lepo je videti mlađeg, kulturnog, obrazovanog čoveka, sa lepom ženom i troje dece kako postaje predsednik susedne države.. kako izbori protiču bez većih nepravilnosti, pa kako i bivši poredsednik na kraju to prihvata i čestita pobedniku... Za nas je to (još uvek) nedostižno...
 
Joj kako se sami sebi ne smucite od tolikog autosovinizma i posipanja pepelom.

Skinuli MIla posle 30 godina i kao 'wow ovo kod nas ne bi moglo nikad'. Pa za pocetak ne bi moglo nikad da nam jedan lik vlada 30 godina tako.
MIslim da je neko na dobrom putu da vlada ovde toliko dugo.
Sem toga, ziveti pod vlascu Hulje u Srbiji daleko je vece ponizenje od onoga sto su dozivljavali i CG.

Milo je pre svega bio lopov, al CG je ozbiljno shvatila ekologiju (osim sto bacaju plastiku u Lim koji ih nosi nama jer znaju da smo nesposobni da to sprecimo).
MIlo nije bio sveprisutan na TV-u i nije resavao sve probleme i mesao se u sve.
Bio sam u CG vise puta i njihov TV denvnik je relaksacije u odnosu na djube koje mi gledamo.
Nema tu svetske zavere i sage o dobrom vodji.

Hulja nas pre svega mrzi i ponizava. A tek onda je kriminalac.
Ali ako ti se to dopada, razumem tvoje rezonovanje.
 
Pre svega kukavice smo. Ja prvi.
Zasto si kukavica? Mozda lako odustajes, ili si samo okruzen pogresnim ljudima, tj. nisi u odgovarajucoj ekipi ili u pokretu gde se osećaš ugodno s onima koji su slični tebi.
Od gomile ljudi koji su nas predvodili, koji su stajali na metar-dva pored mene, na raznim protestima, bilo vlast, bilo opozicija, od Kostunice, Tomislava Nikolica do Djindjica, Djindja mi je najvise prijao svojom energijom, vokabularom i harizmom. Nikad nismo pricali niti se upoznali iako sam stajao na tri metra od njega, a imao je obezbedjenje.
Tomislav Nikolić mi je prosto odbojan, predsednik je postao kao iznudjeno resenje, nametnuto spolja. I kad slozi onu facu kao da mu je neko umro... nije on mogao dugo izdrzati. Brzo ga se Vucic resio.
Rasim Ljajić mi je kao potpredsednik Vlade bio jako prijatan sagovornik, stajao čvrsto na zemlji, nije se dizao u nebesa... još je dobar i ovako prema Srbima.
Dušan Mihajlović, bivši ministar policije, isto... eno ga čovek, umorio se od svega, osamio se i povukao na planinu.
Nisu svi ološi, ima ljudi normalnih.

Jel neko može da mi kaže ko je danas normalan političar na vlasti? Orlić koji drži konferenciju u praznoj sali? Izveštačeno i fejk. Kad poredim ono što smo imali pre 15 godina, i šta imamo sada, ovo je dno, kaljuga i talog. Prosto mi je krivo. To se svi slažemo.
SNS odbornici i njihovi jurišnici, danas su većinom debili, s kupljenim MegaBleja i SinMiDuduk diplomama.
Nada ne sme da se gubi, nikada!
 
MIslim da je neko na dobrom putu da vlada ovde toliko dugo.
Sem toga, ziveti pod vlascu Hulje u Srbiji daleko je vece ponizenje od onoga sto su dozivljavali i CG.

Milo je pre svega bio lopov, al CG je ozbiljno shvatila ekologiju (osim sto bacaju plastiku u Lim koji ih nosi nama jer znaju da smo nesposobni da to sprecimo).
MIlo nije bio sveprisutan na TV-u i nije resavao sve probleme i mesao se u sve.
Bio sam u CG vise puta i njihov TV denvnik je relaksacije u odnosu na djube koje mi gledamo.
Nema tu svetske zavere i sage o dobrom vodji.

Hulja nas pre svega mrzi i ponizava. A tek onda je kriminalac.
Ali ako ti se to dopada, razumem tvoje rezonovanje.
MIlu se kampanja vrtela oko toga da ce bez njega Crnogorci nestati kao narod, ali da, nema svetske zavere i sage o dobrom vodji lol.

Najjaci su mi likovi koji se svakom autokrati u regionu dive samo im Vucic ne valja.
 
Zapanjen sam drugosrbijancima koji su branili Mila. Kako ideja promene vlasti, demokratije i volje naroda padne u vodu kada se nađe na prvom izazovu.
Napominjem da sam neko ko je bio kandidat na prošlim izborima u Srbiji i za narodnog poslanika u skupštini i odbornika u skupštini grada Beograda te imam podosta poznanika iz ovog talona.

Sve više što razmišljam sam mišljenja da je Italija najdemokratskija država, jeste da menjaju vlade više puta godišnje ali niko ne pušta korenje dok kod nas na Balkanu a posebno Srbiji ko zasedne za vlast bez 10-20 godina ne možeš da ga oteraš nikako. Hoće ljudi fašište, evo im fašišta. Hoće neke lažne socijaldemokrate, na. I tako dalje. Dok kod nas ko uzme vlast postaje otelotvorenje monarhije, lažnog komunizma i lažnog socijalizma u jednom, 3 u 1 ko Nescafe.
 
To je 2028. Mandat mu traje do 2027., ako je i 2028. na vlasti to znaci da je osvojio jos citav mandat od 4 godine, znaci do 2031.

Mada :) ti mozda predvidjas novi 5. oktobar. Nije lose. Mozda. Videcemo.
Previse se drzis tih datuma imajuci u vidu tendenciju ka vanrednim izborima i skracivanjima mandata kod nas.
Pa to je skoro 20 godina vlasti.. za takvog Nerona, previše.. Milo je za njega mače..
Ne znam kakvu metriku treba izmisliti da bi po njoj Milo ispao mace, cak i prema Vucicu.
 
Previse se drzis tih datuma imajuci u vidu tendenciju ka vanrednim izborima i skracivanjima mandata kod nas.

Ne znam kakvu metriku treba izmisliti da bi po njoj Milo ispao mace, cak i prema Vucicu.
Milo nije ponizavao ljude.
 
Kod Vucica? Nema sanse da taj skrati sebi mandat. Izbori za Vladu? Moze svake godine. Svoje mesto nece dirati do kraja.
Pa ako izgubi parlamentarne, tek onda mu dzaba taj mandat. A ako oseti da parlamentarni mogu pasti skratice mandat i dodatno mobilizovati svoje glasace na taj nacin.
 
Vrh