Šta je novo?

Izbori 2024

Inače cena gasa u Evropi je trenutno najniža još od početka rata u Ukrajini:
1674509943430.png



A ruski Urals tip nafte košta manje od 38 $ , duplo manje od zapadnog Brenta:

Sad se vidi kakav je genije Vladimir Vladimirovič...
 
Evo ja cu da budem iskren, kao neko ko smatra da Kosovo treba u bilo kojoj formi da ostane deo Srbije, da sam predsednik pojma nemam sta bih radio u ovoj situaciji. Nije lako da dozvolimo tek tako da nam se izbrise 15-20 godina ekonomskog oporavka. Ali ako kapituliramo, to otvara Pandorinu kutiju sto rece Boris Tadic, da nas ceka vlasko pitanje, sandzacko, ko zna koje jos, jer smo vec jednom pristali da nas cepaju pa zasto da ne opet. Ali svakako smo mogli bar da probamo da trgujemo. Ovo sto nam nude je cista ucena i kapitulacija. Ali oni izgleda racunaju da mi ne smemo da trazimo bilo sta. Mislim da svi znamo zbog cega, tj zbog koga.

Situacija nije bezizlazna za njega.
Moze da da ostavku.

Vaznije je da da je cela jedna nacija stala iza takve osobe.
To je zanimljiv fenomen.
Uspeo je da zivoti svih nas zavise od njega.
 
Ne uspevam da nađem uporedni prikaz cene LNG-a i gasa i Rusije.
 
Evo sad čitam dalje šta se pisalo u toku dana pa reagujem korak po korak... Došljak lajkuje MC_ jev post, a onda dijametralno suprotan post paradoxpolja koji je u 99% na mestu isto lajkuje...

Šta se tebi brate u glavi vrti... Koje su tvoje ideje...
Подржавам неке делове писања МЦ_ја и писања парадокса. Шта ту има лоше?
 
Ne kažem da ima loše nego da su bila dva dijametralno suprotna posta...

Al ok, ti si lajkovao paradoxev post zbog dela u kome si se složio... Koji je to deo ostaje nejasno...
 
Sve što srbija treba da uradi jeste da prestane da misli da je neki faktor zaje*******an, i da se ponaša shodno svojoj snazi. Nismo mi kina da možemo da držimo u poluvlasti oblasti koje ne posedujemo, niti nam čuvaju ameri leđa kao izraelu. Možemo da doteramo do standarda jedne češke, i da sasvim pristojan život bude u srbiji, ali ne možemo ako se kurčimo.

Pa evo ova petorica što su došla da zavrću uši, u njihovim zemljama da pitate nekog za njih, niko nema pojma, neki treći ešalon političara, to je naša mera.
 
Ne kažem da ima loše nego da su bila dva dijametralno suprotna posta...

Al ok, ti si lajkovao paradoxev post zbog dela u kome si se složio... Koji je to deo ostaje nejasno...
Мислим да то и није пуно битно, ко сам ја да се сад расправља о томе шта ми се свидело? :D Ваљда су тема политички актери са председником као личности у фокусу.
 
Ne uspevam da nađem uporedni prikaz cene LNG-a i gasa i Rusije.
Ne znam, verovatno može negde da se nađe. Suština je da su Rusi trajno ostali bez celokupnog evropskog tržišta za gas i naftu i sada sve što imaju moraju za bagatelu da prodaju Kini, Indiji i Turskoj jer nemaju kome drugom a ovi su naravno odlični trgovci i ima da izmuzu Ruse u narednim godinama/decenijama samo tako. Rusija je samo od Nemačke godišnje dobijala za naftu, dizel, gas ,ugalj itd. oko 50 milijardi $ , sad dobija 0 $. Botoksovani KGB kepec je preko noći kompletno uništio evropsku zavisnost od ruske energije koja se gradila još od vremena Brežnjeva i Vili Branta...kakav genije/kr****!

Za zainteresovane ,bio je nedavno sjajan tekst na tu temu u Foreign Policy časopisu, evo ga prevod na srpski/hrvatski:
 
@Дошљак Misliš da zamrznuti konflikt može da opstane ili misliš da u realnim okolnostima treba da uradimo najviše da se neki sporazum postigne... Ne može i jare i pare...

Ali u redu ako se ne bi udubljivao, ne moraš...
 
Uspeo je da svi zavisimo smao od njega i da odlucuje o svemu,
Mislite o tome.
Verujem da vecina uziva u tome.
Imati staratelja znaci biti oslobodjen odgovornosti za sopstveni zivot.
 
@Дошљак Misliš da zamrznuti konflikt može da opstane ili misliš da u realnim okolnostima treba da uradimo najviše da se neki sporazum postigne... Ne može i jare i pare...

Ali u redu ako se ne bi udubljivao, ne moraš...
Па опстаће замрзнути конфликт, тензије између народа неће да престану са неким тамо потписима и споразумима политичара. Албанци ће и даље да нас прозивају да смо кривци, кад се осиле на међународном пољу кренуће приче о геноциду, судови, тражења одштете. А терорисање Срба на Косову ће се наставити.
 
Ne zaboravimo pitanje Preseva i Bujanovca,
Srbiju ocekuje niz ovakvh pitanja.
 
Evo ja cu da budem iskren, kao neko ko smatra da Kosovo treba u bilo kojoj formi da ostane deo Srbije, da sam predsednik pojma nemam sta bih radio u ovoj situaciji. Nije lako da dozvolimo tek tako da nam se izbrise 15-20 godina ekonomskog oporavka. Ali ako kapituliramo, to otvara Pandorinu kutiju sto rece Boris Tadic, da nas ceka vlasko pitanje, sandzacko, ko zna koje jos, jer smo vec jednom pristali da nas cepaju pa zasto da ne opet. Ali svakako smo mogli bar da probamo da trgujemo. Ovo sto nam nude je cista ucena i kapitulacija. Ali oni izgleda racunaju da mi ne smemo da trazimo bilo sta. Mislim da svi znamo zbog cega, tj zbog koga.
Те приче како нас чека "распад Србије" ако се де јуре препозна де факто независност Косова је нешто што искључиво српски националисти форсирају и буквално нико други. То су класичне страшне приче за плашљиву децу како ће измишљене територије без било какве административне валидности моћи да се отцепљују и то радити ако Србија стане на страну Нато пакта. То по правилу иде руку под руку са наративом како нас Нато пакт мрзи без разлога или зато што смо православци па ето хоће да нам напакосте.

Просто Нато жели да нас уништи и једино што га спречава је то што нисмо стали на њихову страну, оног тренутка када би ушли у Нато пакт били би кажњени од стране Нато пакта потпуним уништењем и то је то. Нисмо ми ништа криви без разлога нас сви мрзе и једино што нас одржава је инат. Много је лакше гајити тај комплекс жртве и фатализма него прогутати г*вно, прихватити да смо били изабрали лоше савезнике и наставити даље као Немачка, Италија, Бугарска, Мађарска, Јапан, Турска, Аустрија (итд.)
 
Naterah sebe da gledam ovu njušku 1h, naravno k**a kao foka 1h i onda kao vrsni demagog, čak i tad provuče nešto poput sednice za BDP.

Grčevito sam, morao sam da donosim odluku u ovom trenutku, jer su rekli moraš da kažeš...onda pravi dramsku pauzu i kaže da sam bio dovoljno snažan da u lice petorici kažem šta je to što ću preuzeti na sebe, a prema ćemu osećam ozbiljnu rezervisanost. Tako da, plan je da radimo mnogo više, mnogo bolje, sutra imamo sednicu saveta za BDP.

Ne znam gde spava državni tužilac posle ovoga!

Za sve nas je najbolje da da ostavku, ali to naravno neće uraditi, jer je tu V. Voker koji mu stavlja omču oko vrata. Eto to je suština za one koji ne žele da gledaju ceo sat.
 
са наративом како нас Нато пакт мрзи без разлога или зато што смо православци па ето хоће да нам напакосте.
Apropo ovoga sam primetio: kad god toj “patriotskoj” ekipi čovek pomene da je jedna pravoslavna Grčka (plus naravno Rumunija,Bugarska,CG) u tom istom NATO paktu odmah krenu sa: oni su “fanari/izdajnici/unijati/gori od papista” i slično ludilo kako su valjda Srbi (i Rusi) jedini “pravi” pravoslavci…🤪😆
 
Zanimljivo mi je koliko su Tadić i Jeremić ubeđeni da ne bi bilo nikakvih sankcija... te EU mora da postigne konsenzus, te ne bi dao Orban, te bitni smo Grčkoj zbog turista, bla, bla... Halo, je l' bi mogao neko da zabrani Nemačkoj da nam sama lupi sankcije? Pa ne bi.. I zašto ne bi pokupili svoje firme za 10 dana? To je onaj id*** dobro rekao sinoć.. Pa iz Rusije su povukli firme za nedelju dana, a ne bi iz Srbije... Plus su već izmuzli silne subvencije po radnom mestu, bolelo bi ih uvo.. Milion načina imaju da nas pritisnu, to je zanošenje da nam ne bi bilo ništa, kao i 99. što se verovalo da ne bi bombardovali zemlju u Evropi.
 
Gledajte sa pozitivne strane: makar je patriotizam ovih vlasti nesumnjivo dokazan velikim i skupim spomenikom na Savskom trgu.... (smajli koji povraća).

To su bre najobičnije secikese i trgovci ljudskom nesrećom. I sada će da istrguju nešto u svoju korist, samo da još malo ostanu na vlasti.
Ne treba se uopšte pecati na udice koje bacaju narodu. Hteli su vlast a neće odgovornost. E, ne može tako.
Neka se sklone, pa da vidimo šta i kako dalje.
 
Vrh