Šta je novo?

Izbori 2024

Било би катастрофално по Србију, морално и економски деградирајуће, понижавајуће по њен статус и у поређењу са околним земљама, и по стандарде живљења на које смо навикли. Немам разумевања за људе који мисле да не би било.

Дакле, то треба избећи - али ми не знамо да ли је потпис на овај документ једино што можемо да учинимо да то избегнемо, и да ли уопште постоји таква опасност - да ли треба да се сагласе Грци, Мађари? - итд.
Naravno da je uvodjenje viza od strane EU nemoguce.
Madjarska to nikad nece dozvoliti zbog svoje manjine, Grcka zbog prihoda.

Samo onaj ko nije siguran u sebe plasi se za svoj status u ocima drugih.
 
Мислим начелно јесте у праву и у теорији би оваква одлука морала да буде донета на референдуму након јавне расправе; то да врховни вођа самостално одлучује о судбини земље је само наставак александар-тито-слоба-александар спирале

Но, прво, народ не жели да се овакве одлуке доносе на референдуму јер не жели да буде одговоран за последице, шта год да Вођа изабере имаће изговор како је то наметнуто и како су жртве. А друго референдуму донетом сада би претходило 80 година лажи и манипулација због којих историјски и геополитички необразовани грађани везе немају са стварном ситуацијом нити последицама било које одлуке. Како можемо уопште да причамо о неком народном референдуму и поштеном избору између две опције када се деценијама само једна узима као једина могућа а друга као "издаја" нечега што је давно издато?

Овако ће као у Јапану након Хирошиме да се са пониженог и капитулираног политичког врха пресече хистерија и суицидално лудило залуђеног и изманипулисаног народа како би се земља повукла са литице а тек ће унуци садашње генерације имати довољно знања и перспективе да буду захвални на томе
Референдуми су код нас црна тачка, готово увек манипулативног карактера. Што се тиче промене устава, мислим да ту нема дилеме, али питање на референдуму мора бити јасно и прецизно типа "да ли сте за то да се чланови ти и ти измене да изгледају тако и тако.

Један од најчувенијих референдума код нас је онај из априла 1998, након што је активирана међународна контакт група са циљем да посредујуе у сукобу на КиМ након што је дошло до ескалације.

Питање је гласило: "Да ли прихватате учешће страних представника у решавању проблема на Косову и Метохији". Наизглед јасно и прецизно, али када размотрите суштину потпуно бесмислено. Сврха питања је свакако била зашто да суверена земља своја унутрашња питања решава уз помоћ страних фактора. У теорији логично, али у реалности лишено сваке логике. Избијањем сукоба проблем је већ интернационализован, и да ли ико ко има имало познавање међународне ситуације може да замисли да се све то реши без мешања страних сила. Јасно је да је Милошевић свестан лошег положаја наше тадашње државе у дипломатским односима и да је на тим преговорима морало да се жртвује нешто крупно одлучио да иде на још гору опцију али да одговорност свали на народ, а он да се опере. И то све након ратова (пораза) у Хрватској и БиХ, као да ништа нисмо научили.

Референдум је и поред бојкота опозиционих странака имао велики одзив, по званичним подацима чак 73%, а 95% изашлих се изјаснило против страног мешања. "Зли језици" кажу да је било масовног штеловања, али сигурно је да је та опција имала убедљиву већину. Занимљиво да је да је бивши министар полиције Душан Михајловић, јако превртљива личност, тада изнео разуман став да се страна интервенција не може избећи и да ће гласати "за", и чини ми се да је он једини од јавних личности изнео такав став. Последица овог референдума је био наравно још лошији положај у преговорима, па Рамбује и на крају бомбардовање (НАТО агресија).
 
Ne bi nikakve sankcije trpela Srbija. Zaboravljate da Srbi žive i u BIH i CG. Ne valja ako se Srbi u potpunosti okrenu protiv EU. Ovo je NATO prostor pa im neke turbulencije nisu potrebne. Tu bi jedino Rusija profitirala.
Pre mislim da je Vučić ucenjen nečim veoma ozbiljnim. Bolje da njega sklone pa neka i neko drugi potpiše, nego da nam ovaj bude još najmanje 10 godina na čelu Srbije. SNS i on su najveći problem Srbije, a još 10 godina vlasti ova jadna država ne bi preživela.
 
Sve si bio u pravu MC, ali sve, a i ja sam to intimno osećao. Kao što vidimo, ovi matori ne mogu opet da prolaze kroz to (zamisli 2, 3 x godišnje će morati na viziranje, uz to i ja želim na produženi praški vikend, ne u smislu vrhovne vrednosti, nego u smislu ulepšavanja života, tim pre što mi tu rođena sestra živi, dakle imam više da izgubim), a ovi mlađi gledaju njih.

Ne kapiraju da je ovo prilika. I tim matorijim i ovim mlađim želim srećno ustoličenje druga Tita!

U pravu si.
Ovo je dobra prilika.
Svaka kriza je prilika.
 
Ne bi nikakve sankcije trpela Srbija. Zaboravljate da Srbi žive i u BIH i CG. Ne valja ako se Srbi u potpunosti okrenu protiv EU. Ovo je NATO prostor pa im neke turbulencije nisu potrebne. Tu bi jedino Rusija profitirala.
Pre mislim da je Vučić ucenjen nečim veoma ozbiljnim. Bolje da njega sklone pa neka i neko drugi potpiše, nego da nam ovaj bude još najmanje 10 godina na čelu Srbije. SNS i on su najveći problem Srbije, a još 10 godina vlasti ova jadna država ne bi preživela.
On je ucenjen. Mi nismo.
 
Питање је гласило: "Да ли прихватате учешће страних представника у решавању проблема на Косову и Метохији".
Буквално дан после референдума - током којег су неке бабе певале "Волимо те, земљо Обилииића, не дамо те без крвопролииића", не видех давно тај снимак - Београд је добио цењеног страног госта, а Цвијетин Миливојевић у "Демократији" дао наслов: "Холбруковање уместо страног посредовања".

А у овом случају, рекоше кроз уста ваљда Ане Брнабић, да ће "одлучити заједно са народом". То може да значи две ствари:

1) Референдум, другим речима, одбијање предлога и
2) Превремене изборе, односно, прихватање предлога преко победе СНС-а.
 
Nije džaba spominjao 5.000 specijalaca koji će imati platu 2-3 hiljade evra. Oni će čuvati njega u slučaju pobuna u narednom periodu. Sve će to aminovati EU i SAD. To bi bio pravi pakao.
 
Naravno da je uvodjenje viza od strane EU nemoguce.
Madjarska to nikad nece dozvoliti zbog svoje manjine, Grcka zbog prihoda.

Samo onaj ko nije siguran u sebe plasi se za svoj status u ocima drugih.

90% je tako, ja računam na najcrnju varijantu da se ipak uvedu!
 
Šta ima da ga čuvaju kad ga vi sami čuvate uz imaginarnu pretnju? :)
Severna Koreja i autocenzura.

On može imati problem samo sa nekim antraks pošiljkama sa istoka.
 
Mislim da se razumemo, podjednako poguban bi bio ruski uticaj, ne daj Bože kineski...

Ipak je ovde sve jasno...

 
Буквално дан после референдума - током којег су неке бабе певале "Волимо те, земљо Обилииића, не дамо те без крвопролииића", не видех давно тај снимак - Београд је добио цењеног страног госта, а Цвијетин Миливојевић у "Демократији" дао наслов: "Холбруковање уместо страног посредовања".
To beše lažni referendum što bi se reklo nije se ni desio.
 
Ти си прави пример тзв грађанске опције,
у свим важним државним питањима се ти и теби слични апсолутно слажете са Вучићем и он је испуњење ваших политичких влажних снова по том питању,
међутим то вас не занима много и помињете само успут, чисто реда ради,

ваш крајњи домет су комунални проблеми, ко је како поплочао који трг, какав је споменик на Савском тргу, колико траје реконструкција неке улице, вратите нам тролу, не дамо стари мост немачку шклопоцију и слично,

али на пример вас не интересује колико траје реконструкција улице у Батајници или ред вожње линије 601 за Сурчин, већ улице и троле у вашем личном окружењу, дакле само своје дупе

данас су приоритет само лична задовољства, а пре свега путовања,
путовања типа продужени викенд у Барселони или Прагу су највећа светиња и зато онај мутави премијер патетично кмечи о томе на Пинку “замислите да су вам потребне визе за летовање, за зимовање замислите…” зна шта данашњег Србина највише боли, какво Косово какви бакрачи,

за крај цитираћу једну мисао:

“А најјачи ми ликови који ми кажу: "Брате, у ком веку ти живиш.." На жалост у вашем..пакао и суноврат свега људског.. #зверињак”
Znaš kako, u 21. veku ljudi u normalnim zemljama i treba da se bave tim pitanjima-uređenjem gradova, svog okruženja, poboljšanjem javnog saobraćaja, unapređenjem obrazovanja, zdravstva, uslova rada itd.. a onda i putovanjima, uživanjem u kulturnoj ponudi itd.... Ne bave se teritorijalnim problemima, ratovanjem, planiranjem osvete nad drugim narodima i ostalim glupostima sa kojima je većina normalnog sveta završila do 1950. godine.

Mi možemo i dalje da se bavimo time i da tavorimo na marginama Evrope, a možemo i da podvučevo crtu, prihvatimo da smo u svetskim okvirima slabi, da smo nešto izgubili zbog loše politike koju smo vodili, i da gledamo šta možemo da uradimo da nam budućnost bude bolja.

Meni je u svemu ovome glavni problem što će Vučić, ako ovo potpiše, ostati na vlasti još dugo vremena, podržan od Zapada i bez ugroženog rejtinga ovde.

Znaće oni kako da se ovo sve uvije i da narod to aminuje.
 
Али биће му рејтинг ипак угрожен. И смањује се простор за манипулацију - ко ће да га слуша више кад дрви о усташама? Шта ће Вулин са собом, да оснује поново ЈУЛ?
 
Буквално дан после референдума - током којег су неке бабе певале "Волимо те, земљо Обилииића, не дамо те без крвопролииића", не видех давно тај снимак - Београд је добио цењеног страног госта, а Цвијетин Миливојевић у "Демократији" дао наслов: "Холбруковање уместо страног посредовања".

А у овом случају, рекоше кроз уста ваљда Ане Брнабић, да ће "одлучити заједно са народом". То може да значи две ствари:

1) Референдум, другим речима, одбијање предлога и
2) Превремене изборе, односно, прихватање предлога преко победе СНС-а.

Mislim da je dovoljno da Hulja izjavi da su u Skupstini predstavnici naroda.
Skupstina usvaja plan. (Vecina opozicije takodje)
Referendum je moguc, ali ne i neophodan.
 
Али биће му рејтинг ипак угрожен. И смањује се простор за манипулацију - ко ће да га слуша више кад дрви о усташама? Шта ће Вулин са собом, да оснује поново ЈУЛ?
Slusace ga,
Ustase su krive za ovo, sad kad ej Djilas postao dobar.
 
Било би катастрофално по Србију, морално и економски деградирајуће, понижавајуће по њен статус и у поређењу са околним земљама, и по стандарде живљења на које смо навикли. Немам разумевања за људе који мисле да не би било.

Дакле, то треба избећи - али ми не знамо да ли је потпис на овај документ једино што можемо да учинимо да то избегнемо, и да ли уопште постоји таква опасност - да ли треба да се сагласе Грци, Мађари... Шпанија, Кипар? - итд.
Dosta ljudi kod nas misli da mi biramo "Kosovo ili EU" , pa onda "ne damo Kosovo zarad EU" a suštini je "ni Kosovo,ni EU" ako odbijemo ovaj plan.Oni valjda misle da ako mi odbijemo plan ovi sa Zapada će onda da nam vrate Kosovo ,pošto smi mi izabrali Kosovo...van svake pameti.
 
Znaš kako, u 21. veku ljudi u normalnim zemljama i treba da se bave tim pitanjima-uređenjem gradova, svog okruženja, poboljšanjem javnog saobraćaja, unapređenjem obrazovanja, zdravstva, uslova rada itd.. a onda i putovanjima, uživanjem u kulturnoj ponudi itd.... Ne bave se teritorijalnim problemima, ratovanjem, planiranjem osvete nad drugim narodima i ostalim glupostima sa kojima je većina normalnog sveta završila do 1950. godine.

Mi možemo i dalje da se bavimo time i da tavorimo na marginama Evrope, a možemo i da podvučevo crtu, prihvatimo da smo u svetskim okvirima slabi, da smo nešto izgubili zbog loše politike koju smo vodili, i da gledamo šta možemo da uradimo da nam budućnost bude bolja.

Meni je u svemu ovome glavni problem što će Vučić, ako ovo potpiše, ostati na vlasti još dugo vremena, podržan od Zapada i bez ugroženog rejtinga ovde.

Znaće oni kako da se ovo sve uvije i da narod to aminuje.

Vec 20 godina se NGO i kvazipoliticke partije, a la "MOramo" ili "Zuta patka" bave urbanim pitanjima.
To je 20 godina Vesicevog divljanja.
 
Dosta ljudi kod nas misli da mi biramo "Kosovo ili EU" , pa onda "ne damo Kosovo zarad EU" a suštini je "ni Kosovo,ni EU" ako odbijemo ovaj plan.Oni valjda misle da ako mi odbijemo plan ovi sa Zapada će onda da nam vrate Kosovo ,pošto smi mi izabrali Kosovo...van svake pameti.

Ako prihvatimo plan isto je "Ni Kosovo ni EU"

EU ne zeli ovakvu drzavu. Sve sto im od nas treba imaju i ovako.
 
Било би катастрофално по Србију, морално и економски деградирајуће, понижавајуће по њен статус и у поређењу са околним земљама, и по стандарде живљења на које смо навикли. Немам разумевања за људе који мисле да не би било.
Msilim da propadnici urbane elite dozivljavaju ovu stvar katastrofalno.
Misle da ih uvodjenje elita degadira u odnosu na gradjanske klase EU.
NAsa urbana elita veruje da zavredjuje ljubav malogradjana iz EU.
 
Ubrzaće se depopulacija, mada realno je i sad to veoma liberalizovano, ko zna da radi bilo šta korisno, lako ode preko...
 
Депупулација је постојала и за време санкција 90-их, дакле када су визе биле тешко освојива премија, и чак би била јако изражена да није било неславног прилива становиштва из Хрватске и БиХ.
 
Министар спољних послова Србије Ивица Дачић оценио је да су ово дани од суштинског значаја за виталне националне и државне интересе Србије, када је потребно политичко и државно јединство по питању Косова и Метохије те истакао како је штетно да председник Вучић размишља о оставци.

Dacic je realna pretnja Hulji.
Ucenjen je i zgodan za zapad.
 
Znaš kako, u 21. veku ljudi u normalnim zemljama i treba da se bave tim pitanjima-uređenjem gradova, svog okruženja, poboljšanjem javnog saobraćaja, unapređenjem obrazovanja, zdravstva, uslova rada itd.. a onda i putovanjima, uživanjem u kulturnoj ponudi itd.... Ne bave se teritorijalnim problemima, ratovanjem, planiranjem osvete nad drugim narodima i ostalim glupostima sa kojima je većina normalnog sveta završila do 1950. godine.

Mi možemo i dalje da se bavimo time i da tavorimo na marginama Evrope, a možemo i da podvučevo crtu, prihvatimo da smo u svetskim okvirima slabi, da smo nešto izgubili zbog loše politike koju smo vodili, i da gledamo šta možemo da uradimo da nam budućnost bude bolja.

Meni je u svemu ovome glavni problem što će Vučić, ako ovo potpiše, ostati na vlasti još dugo vremena, podržan od Zapada i bez ugroženog rejtinga ovde.

Znaće oni kako da se ovo sve uvije i da narod to aminuje.


“Ne bave se teritorijalnim problemima, ratovanjem, planiranjem osvete nad drugim narodima i ostalim glupostima sa kojima je većina normalnog sveta završila do 1950. godine.”

Не можеш бити даљи од реалности.
 
Vrh