Šta je novo?

Izbori 2024

Račak je nažalost bio ratni zločin i bio je povod (svakako ne i razlog) za bombardovanje... Dokazano je da lica sve i da su pripadnici UÇK nisu stradali u borbi nego neposredno, izbliza upucani... Dokazano je i da tela nisu presvlačena ili premeštana... Zna se kako se postupa i prema civilima i prema ratnim zarobljenicima. Ne streljaju se...

Ranta je mogla da prećuti deo oko pravne kvalifikacije, ali stručni deo svog posla je dobro obavila uprkos pritiscima.
Je l' Vučić ima dosta osobina prosečnog Srbina? Je l' bahat, pokvaren, muljator, mufljuz? Jeste. Je l' dobar deo Srba jeste takav? Pa jeste. Zato ga i vole ovde, zato je "mesija i spasitelj" za dobar deo Srba.


Uh... A kakva nam je advokatska branša? 🙂 Jesu li tu sve moralne gromade ili delimo sudbinu sa ostatkom naroda?

Ja ne bih tako opisao Srbe. Tu se slažem s Benderom + bih dodao da se svesno radi na zatupljivanju nacije, pa je lako reći volimo Vučića, volimo rijalitije... Stavi cetvorogodišnje dete da živi u šumi sa životinjama, ako preživi sa 18 će voleti da ujeda, grokće i da se valja po blatu i neće umeti da govori... Bio Srbin ili Francuz po rođenju.

Naravno da i taj deo koji glasa za Vucića, glasa ne jer je sličan Vučiću (mada ima i takvih) nego jer ne zna za bolje... Ograničenost uma, manjak informacija, nije jednako sličan Vučiću...
 
I da dodam

"Je l' Vučić ima dosta osobina prosečnog Srbina? Je l' bahat, pokvaren, muljator, mufljuz? Jeste."

Pre ih ovako opisao nas pravnike nego sve Srbe. 😄 U ovoj branši sam se nagledao svačega, imam toliko iskustva sa drugim pravnicima da baš po tim nekim osobinama mogu da ih prepoznam.. Činjenica je samo da bolje pakujemo pokvarenštinu i muljatorstvo, od nekog trgovca sa pijace koji bi želeo da te zavrne na kantaru... Puno gramzivih ljudi, što mene nikad nije privlačilo...

Možda si ti na kraju i u pravu, dotakao si se ljudske prirode generalno, te mračnije strane i onda pripisao narodu ili narodima... ali činjenica je da je čovek sklon (i) zlu (prevari, iskrivljenju činjenica, pristrasnosti, tendencioznoj relativizaciji, pokvarenštini, muljatorstvu)... i u tom delu si u pravu, svojstveno je čoveku, al šta da se radi... Ako je za utehu, to je samo polovina priče...
 
Nažalost, među pravnicima ima veoma mnogo bu****, počevši od faxa, gde je gomila njih bubačila napamet, a da pojma o tome šta uči nije imala, pa do advokata- sa kojima se, osim reeeetkih izuzetaka, uopšte ne družim, niti imam želju. Zbog čega, pretpostavljaš i sam. Najbolji sam sa onima sa kojima sam se još na faxu skapirao i držimo se do danas.

Da ima i mnogo izuzetnih, pametnih i poštenih ljudi - i to je istina. Ali, kao i svuda, većina onih loših ih zaklanja.

A što se tiče naroda, da, mislim da je dobar deo teški škart. Jeste, radi se na zaglupljivanju masa, ali do devedesetih je ovde klima bila mnogo kulturnija, obrazovanje mnogo bolje, televizijski programi, iako ih je bilo dva, bolji nego danas, javni govor takođe- pa to nije sprečilo većinu da glasa za bahatog primitivca Miloševića, a ne za npr. kulturnog i finog Ivana Đurića.

Narodu je i tada, a i sada, bilo lakše da se poveže sa bukadžijom, koji zapreti sa malo morgen, i ako ne znamo da radimo bar ćemo znati da se bijemo, nego sa uglađenim profesorom.

To smo nažalost mi, barem je dobar deo takav. I zato smatram da mirne duše mnogi sa strane mogu da nas procenjuju prema onima koje biramo da nas vode..
 
Људи нису "шкарт" и дубоко је болесно тако причати о њима

Све на шта људи мисле када говоре о "квалитету" народа, култури итд. се своди на образовање где ми највише заостајемо за остатком Запада услед тужне историје

Illiteracy-in-1930-Source-Own-calculations-of-illiteracy-in-based-on-Kirks-1946.png


(Неписменост у Европи 1930. године)

Иначе готово је идентична мапа како се Гутенбергова штампарска машина ширила кроз Европу

Зато и јесте толико важно инсистирати на образовању и просветитељству а не ширању лажи и протонацистичке пропаганде
 
To je isto kao da kazes da je sadasnja dominacija Bajerna u Bundesligi vrhunac portugalskog fudbala.
Besmislica svoje vrste.

Inace, kao sto sam rekao, dzaba istoj sva razvijenost kada je bila orijentalna centralizovana despotija - i Katar je sada razvijen do besvesti, pa to ne menja cinjenicu da je anticivilizacijski konglomerat brutalnosti, tiranije i despotizma.
И као таква, била је напреднија од западне и централне. И опет је најевропскија у то доба.
 
Људи нису "шкарт" и дубоко је болесно тако причати о њима

Све на шта људи мисле када говоре о "квалитету" народа, култури итд. се своди на образовање где ми највише заостајемо за остатком Запада услед тужне историје

Illiteracy-in-1930-Source-Own-calculations-of-illiteracy-in-based-on-Kirks-1946.png


(Неписменост у Европи 1930. године)

Иначе готово је идентична мапа како се Гутенбергова штампарска машина ширила кроз Европу

Зато и јесте толико важно инсистирати на образовању и просветитељству а не ширању лажи и протонацистичке пропаганде
Bolje i "protonacista" nego osmanlijski apologeta, ljubitelj turbo-dzihada, promoter "osmanlijskog konjvelta" te pateticni nostalgicar nad turskim stracarama uklonjenim tokom 19. veka sirom Beograda i Srbije.
 
Није све у парама, значајнији је развој филозофије, медицине и хигијене, градитељства. Нису бројне швапске државице биле ништа мање деспотије.
 
Није све у парама, значајнији је развој филозофије, медицине и хигијене, градитељства. Нису бројнe швапске државице биле ништа мање деспотије.
1. Filozofija me ne zanima, ionako predstavlja gubljenje vremena i palamoodjenje
2. I podanike orijentalne despotije je malo-malo pa kosila kuga te ostale bolestine, prema tome ne zavaravaj se
3. Graditeljstvo....vekovima su stancovali mahom jedno isto - crkve u obliku znaka plus sa nekoliko pecurki na vrhu. A javne zgrade nisu imale gotovo nikakve znacajnije ukrase na fasadama.
Dovoljno je samo videti sta su "primitivni Norvezani" izgradili u Nidarosu jos u 11. veku pa da se uveris da nije sve kao sto mislis.
4. svapske drzavice su jos odavno imale slobodne samoupravne gradove i univerzitete te samim tim korene gradjanske i licne svesti, dok je vizantija vekovima bila i ostala centralizovana tvorevina gde je sve pripadalo caru-faraonu i despotu koga niko nije smeo ni u oci da pogleda a kamoli nesto vise.
5. odakle tolika potreba tebe i mnogih drugih da branite tu odvratnu vizantiju i da budete apologete iste?
 
Bože sačuvaj. Kakva odvratna Vizantija, to je Istočno Rimsko Carstvo, zahvaljujući kojem su antička saznanja i kompletna dotadašnja civilizacijska dostignuća uspela da prežive nalet varvarskih hordi, koje su srušile Rim.

Humanizam i renesansa na Zapadu? Pa zašto su se desili? Zato što je carigradska elita, učenjaci i kulturni svet izbegao na taj Zapad nakon pada Carigrada. Oni su pokrenuli sve.

Ne mogu da verujem šta se piše. Dok je Carigrad sijao još hiljadu godina nakon pada Rima, Zapad je tavorio u mraku.. Pa su onda 1204. godine te "civilizovane" zapadne horde srušile Vizantiju, a Carigrad tako opustošili i opljačkali da se nikad više nije oporavio. Gore su ga uništili nego Turci 1453.

A što se tiče diskusije o kvalitetu ovdašnjeg naroda, može da se vređa ko koliko hoće, ali istina je takva, surova i bolna.. Mnogi žale što nas nema 15 miliona, a i od ovih 6 miliona pola nije ni za šta.. jadne ovčice.. Obrazovanje? Pa što pod Titom nisu svi trčali na fakultet, kad je barem studiranje bilo besplatno i mogao si da studiraš 100 godina? Ako su već toliko bili žedni znanja, a pre nije bilo uslova.

Da se ne foliramo, kad se već poteže priča o obrazovanju, ovde dobar deo roditelja uče decu da muvaju i prepisuju od prvog razreda..to je carski, da prevariš, podvališ, zezneš, oni koji su pošteni i trude se su budale.. Ovde se znanje ne vrednuje, sve se hoće preko reda, ne žele da sade, okopavaju, pa beru plod, nego da smuvaju nešto odmah.

Upropašćeno društvo, institucije, Crkva, ma sve.. A zašto? Pa zato što smo loši. Da nismo, ne bismo to dozvolili.

End of story.
 
Bože sačuvaj. Kakva odvratna Vizantija, to je Istočno Rimsko Carstvo, zahvaljujući kojem su antička saznanja i kompletna dotadašnja civilizacijska dostignuća uspela da prežive nalet varvarskih hordi, koje su srušile Rim.

Humanizam i renesansa na Zapadu? Pa zašto su se desili? Zato što je carigradska elita, učenjaci i kulturni svet izbegao na taj Zapad nakon pada Carigrada. Oni su pokrenuli sve.


mogu da verujem šta se piše. Dok je Carigrad sijao još hiljadu godina nakon pada Rima, Zapad je tavorio u mraku.. Pa su onda 1204. godine te "civilizovane" zapadne horde srušile Vizantiju, a Carigrad tako opustošili i opljačkali da se nikad više nije oporavio. Gore su ga uništili nego Turci 1453
1. Jeste nastala na rimskim i grckim temeljima, ali se u kontaktu sa Sirijama, Iranima, Egiptima, Arabijama i slicnim despotijama i sama pretvorila u orijentalnu despotiju i kao takva postala OTPADNIK OD EVROPE.
Svaka slicnost sa rusijom je potpuno slucajna :p
2. Netacno, Evropa je vec oko 800 i neke imala Karolinsku renesansu i vec su pocela da nastaju remek-dela poput katedrala u Ahenu, Speyeru, Nidarosu, Sartru itd.
3. Pa kakva je to onda sjajna civilizacija ako su "varvari iz kamenog doba" u stanju da je razbucaju ko svinja masan dzak? :D
Salu na stranu, steta sto nisu ranije i sto je nisu razbucali do kraja.
 
Pod Titom se išlo značajno više na fakultete nego do tad i nešto što je bilo skoro potpuno nedostupno ženama je postalo normala...

Oko dosta toga se i slažem sa tobom, negde sam se i pronašao.. ja sam škart totalni, kradem bogu dane, ti barem imaš profesiju kojom se baviš, stručan si, malo ti fali životnog iskustva ali i tu si ispred mene u tvojim godinama...

Osećam se depresivnije od Finca, mrzi me i Glovo da poručim, i za dostavljača da navučem šorc i da se pomerim od kauča do ulaznih vrata...

Patološki sam se ulenjio... i definitivno mislim da mora neki rat, neka velika pometnja da resetuje sve ovo... Nije zdravo što reče Kailan, duboko je bolesno...

Teši me to što kažeš da je svojstveno Srbima da su škart, lenjivci i mutivode, pa nisam jedini.. ali da valja, ne valja...
 
Није све у парама, значајнији је развој филозофије, медицине и хигијене, градитељства. Нису бројне швапске државице биле ништа мање деспотије.
Филозофија је наставила да се развија на западу Запада. Православни свет, нажалост, филозофији је дао веома мало.
За разлику од неких форумаша, ја баш мислим да је то један од кључних узрока заостајања:)
 
Развоју филозофије на западу допринела колонијална експанзија, пошто модерна филозофија креће тек у 17. веку. У средњем веку је и на западу главна била хришћанска догма.
 
Bolje i "protonacista" nego osmanlijski apologeta, ljubitelj turbo-dzihada, promoter "osmanlijskog konjvelta" te pateticni nostalgicar nad turskim stracarama uklonjenim tokom 19. veka sirom Beograda i Srbije.

Не знам што се устежеш, реци лепо које идеје заступаш

Германи су генетски супериорни, балкански народи су отпад Европе и окаљани не-германском културом и вредностима, не треба да имају суверенитет јер га неће користити на прави начин већ треба да служе својим германским господарима

Чему ово околишање?

1. Jeste nastala na rimskim i grckim temeljima, ali se u kontaktu sa Sirijama, Iranima, Egiptima, Arabijama i slicnim despotijama i sama pretvorila u orijentalnu despotiju i kao takva postala OTPADNIK OD EVROPE.
Svaka slicnost sa rusijom je potpuno slucajna :p
2. Netacno, Evropa je vec oko 800 i neke imala Karolinsku renesansu i vec su pocela da nastaju remek-dela poput katedrala u Ahenu, Speyeru, Nidarosu, Sartru itd.
3. Pa kakva je to onda sjajna civilizacija ako su "varvari iz kamenog doba" u stanju da je razbucaju ko svinja masan dzak? :D
Salu na stranu, steta sto nisu ranije i sto je nisu razbucali do kraja.

1. Па каква је то сјајна европска цивилизација када обичан контакт са другим цивилизацијама доводи до губитка њених вредности? Иначе, шта је западна Европа у то време била ако не деспотија? Шта је био Карло Велики ако не деспот?

Иначе није Византија "настала на римским темељима" већ је Византија била римско царство у време када су се западни варвари гостили лешем западног римског царства. Буквално не знаш ни и од историје, није ни чудо што верујеш у небулозе у које верујеш

2. По чему су набројане катедрале веће ремек дело од Византијске уметности? Јесу ли набројани градови имају системе канализационе системе? Иначе, зар ти не рече да технолошке и уметничке висине нису важне ако нема демократије, грађанских права и сл. па због тога културна супериорност Византије није битна? Онда свакако ни архитектонска дела Карлове деспотије нису важна?

3. Па и Рим кога величаш је пао пред варварима, западна Европа је изгубила своје империја пред "варварима" у прошлом веку итд. Глобална снага западне Европе траје неких 500 година а урушава се бар 70
 
Scandinavia.jpg


The term Scandinavia (sometimes specified in English as Continental Scandinavia or mainland Scandinavia) is ordinarily used locally for Denmark, Norway and Sweden as a subset of the Nordic countries (known in Norwegian, Danish, and Swedish as Norden; Finnish: Pohjoismaat, Icelandic: Norðurlöndin, Faroese: Norðurlond).[28]

However, in English usage, the term Scandinavia is sometimes used as a synonym or near-synonym for what are known locally as Nordic countries.[29][30][31][32][33][34][35][36][37][38]
 
Finska nije Skandinavija

20:25:50_2022041920255088588_original_abb-l.jpeg
Znam nego nisam znao bolje da napisem a da ne bude konfuzije
Finska i skandinavija. Posto se pricalo o Finskoj ja sam rekao za nju ali i dodao celu skandinaviju. Mada bi se mogla i finska svrstati u skandinaviju bez problema
Sve su to severni vampiri
 
Poslednja izmena:
Sto se tice depresije gore:

1. Znamo koliko smanjen broj suncevih sati utice na mentalno zdravlje

2. Oni imaju popisano i evidentirano sve. Tj. ne sve, ali na daleko vecem nivou kod nas.


Ovde i u Beogradu, a da ne pricam po manjim mestima i selima, ima gomila ludaka koji tumaraju ulicom. Pa svako u svom kraju zna par ljudi koji su prepusteni sami sebi i nisu nigde evidentirani, a ocigledno su za psihijatrijsko lecenje.

Svako u familiji ima nekog lika koji nije bas uperen ili alkosa ili... i 99 posto nije evidentirano i ne vode se kao takvi.

Ajmo malo da stavimo ruku na srce i zamislimo kakvi bi nasa statistika bila da smo iole uredjena drzava.

Da ludi Zeks iz kraja nije predmet sprdnje dece nego da mu se pruza pomoc i da je evidentiran.

Kako bi onda izgledao nas bilans u odnosu na tu Finsku recimo za koju kazemo da su depresivni alkosi?

Kakva bi bila nasa statistika, koliko bi imali registrovanih dusevnih bolesnika, alkoholicara, zavisnika od lekova, droge...?
 
Imali bi manje vise isto kao i ostatak zapadnog sveta.

Kazem zapadnog, posto se na Bliskom istoku malo vodi racuna o tim problemima, a u dalekoj Aziji se tradicionalno takvi problemi (depresija i anksioznost prvenstveno) negiraju, cak i od strane doktora.

Neka opsta racunica je da oko 20% ljudi bilo koje populacije ima ili psihicke ili mentalne probleme. Bila to Srbija, Murika, Finska, Japan...
 
@Beki
То ти је ко прича да "код Рома нема аутизма" ("јер се не вакцинишу"), а онда мојој жени у Тиршову дође ромско дете са најтипичнијим симптомима аутизма, ал` јбг, то нико није дијагностиковао, па нигде није ни забележено.
 
Предраг Марковић, потпредседник главног одбора СПС скоро код Марића са прозападним ставовима и оштријом критиком руса.
 
Предраг Марковић, потпредседник главног одбора СПС скоро код Марића са прозападним ставовима и оштријом критиком руса.
A na istom tom Krepiju pre dva dana bila emisija sa neka tri spadala (dva novinara valjda i neki prof dr mr kr) koji su, sa sve voditeljkom, pričali o Rusiji i njenoj ofanzivi sve najbolje. :ROFLMAO: Bio sam primoran da vidim deo emisije pošto sam bio u gostima, i na TVu - Crappy sa tom emisijom.

Sve konverzacije u emisiji su se svodile na to da prvo jedan kaže kako je Rusija nešto najbolje na svetu, onda posle ovaj drugi kaže kako se slaže sa njim, pa onda i treći, i tako u krug. A inserti u emisji, kao i oni natpisi-rezimei na trakama ispod su u nekoliko navrata bukvalno ispisivali: ''Ukrajinci u Hersonu presrećni što ih je Rusija oslobodila''. I ostali natpisi su isto bili u tom fazonu. ''Evropa propada, kaje se što je uvela sankcije'', ''Rusija beleži neverovatne rekorde'', ''Rusi pomažu Ukrajini'' i slične gluposti. Cela emisija je u stvari bila u tom maniru. I gosti nisu pozvani ni u debatu ni u raspravu, nego u kolektivno horsko iznošenje propagandnih gluposti.


P.S.
Ortak mi jednom reče kako Crappy TV zovu ''Dom za nezbrinute novinare''. :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
@Beki
То ти је ко прича да "код Рома нема аутизма" ("јер се не вакцинишу"), а онда мојој жени у Тиршову дође ромско дете са најтипичнијим симптомима аутизма, ал` јбг, то нико није дијагностиковао, па нигде није ни забележено.
I sve to je posledica posmatranja mentalnih bolesti kao tabu tema, a još gore da se neko odluci da se brine o svom mentalnom zdravlju. Kod nas, ako neko poznaje reč "autizam", on misli da je to ono klasično "ćutljivo dete koje ne smeš da pipneš jer će početi da divlja", a kada ne poznaju onda kažu "vidi ga kako divlja pred roditeljima, eto im ga sad kad su ga razmazili".
I milion drugih mentalnih stanja koje naši ljudi ne poznaju i plaše se da poznaju šta je sa njima.
 
Vrh