Šta je novo?

Izbori 2024

Шушка се да ће Ивица поново марицу да воза.
 
Nisam od onih koji se lože i veruju u V92 vesti o propasti Nemačke, ali da se primetiti kako u zadnje vreme je sve više loših vesti i sumornih prognoza odande.


Gotovo polovina Nemaca koji su učestvovali u istraživanju javnog mnjenja smatra da antiruske sankcije više štete Nemačkoj nego Rusiji.


Šolc je rekao da je njegov cilj da Nemačka bude jedna od prvih zemalja koja će imati nultu emisiju ugljen-dioksida (CO2), a da istovremeno nastavi da bude globalno konkurentna i uspešna kao ekonomska sila i industrijska zemlja, prenosi londonski dnevnik Gardijan.


Nemci ovih dana:
vector-cartoon-stick-figure-drawing-conceptual-illustration-of-man-waving-the-flag-of-federal-republic-of-germany-and-cutting-with-saw-the-tree-branch-on-which-he-is-sitting-2AA8ND8.jpg


Doduše, ni Rusi nisu ništa bolji...
 
Ај што то пишу по домаћим медијима већ се све више прича о томе и у иностраству

Мени је много интересантније потпуно игнорисање хаоса од стране западних медија у Холандији и генерално Европи због напада на сељаке и приватну имовину
 
Takvo ponasanje kod njih ima visegodisnju tradiciju, ignorisu se svi narodni pokreti, strajkovi i slicno, takva desavanja su dozvoljena samo u zemljama u razvoju, kada se dogadja kod njih onda na to gledaju kao na anomaliju koja ce da prodje sama od sebe.
 
Мислим да су више схватили колико медији имају улогу распиривања пожара протеста и кад год су протести који им не одговарају раде све у својој моћи да их цензуришу или бар преусмере наратив како њима одговара (ако је догорело до ноката). Влада донесе закон за који сама каже да ће довести до банкрота трећине сељачких домаћинстава у земљи (диспропорционално пуно мањих, породичних), народ се масивно побуни и придруже им се људи из остатка Европе а у вестима се то потпуно игнорише или евентуално пренесе да су сељаци криви за "несигурност хране". Не план да се вештачки униште сељачка домаћинства, криви су људи који се против тога буне.

И то је план донет од стране истих европских елита који разматрају да улажу у развој фосилне индустрије најбрже растуће популације на свету (Нигерије), чији се глобални удео у емисији угљен диоксида повећава док се Холандски смањује и у року од 5 година ће Нигерија престићи Холандију шта год Холандија радила. Али највећи проблем за глобално загађење је што сељаци узгајају храну у Европи и то треба онемогућити.

Свако ко мисли да је ово што се дешава спонтано или случајно је екстремно наиван а наши медији су и сами очигледно много подређенији странцима него што је већина спремна да то призна
 
Kako su se podigli SNS vojnici da pričaju o zabrani Nelečenom da ide u Jasenovac baš na dan kada pada avion pun oružja namenjenog Ukrajini.

Vest gotovo sahranjena sa svih portala skoro i zatrpana namerno sa ovom oko Jasenovca 😂
 
Мислим да су више схватили колико медији имају улогу распиривања пожара
Ne treba da idemo dalje od rts-a ili skaradnih oststaka nekad bastiona medijske slobode b92...

Zapravo mi je potpuno nevazna vest kako je na zapadu dok nama ovde gori...

Od jutros, ponovo u Dnevniku 1 stoji natpis "Donjecka narodna republika", iako im za Kosovo na rts-u nikad nije promaklo da kažu:" takozvano Kosovo", ma šta to značilo...

Zatim ide vest o tome kako su Rusi nastavili ofanzivu svuda i da ima novih zrtava, ali kao balans tome, tj. kao prividno izbalansiran pregled dešavanja sa ratišta u kome se "ne zna ko pije, a ko plaća", rusko ministarstvo
odbrane navodi, parafraziram, da su otkrili nove planove ukrajinaca da miniraju neki most a onda optuže rusku stranu da je to uradila.

Znači plan da u futuru urade nešto i tada u futuru optuže Ruse je kontra vest na nastavak besomučnog razaranja Ukrajine od strane Putina...

Stvarno se ne zna ko je gori.

Pre toga je 15 minuta bila udarna vest dana 17.7.2022. Jasenovac + integralna verzija Selakovića sa "više stotina hiljada srpskih žrtava u Jasenovcu" preko "neoustaštva", nekog režimskog storičarara do Vulina koji uvodi kontramere sve dok hrvatska ne prestane da bude NDH...

Ja samo molim one kojima ne smetaju sve ove tendenciozno puštane dez ili polu-informacije, podsećanje na zločine i nabrajanje nepravdi isključivo druge strane i sve ovo uz jezivu propagandu (koju svi već uzimamo zdravo za gotovo i koji nas pripremaju za novi sukob po istim osnovama) da uzmu pušku u ruke i da sami idu u prve redove da se bore kad novi rat počne...

Na kraju vesti je nova fotografija nekog debila sa konkursa Aleksandra Vučića sa instagrama, moja lepa Srbija, sport i vreme i neki sadržaj je bio tipa kako se lepo spava u čobanskim kućicama i onda pola sata reklama za sve porodične ljude koji idu u velike nedeljne kupovine...

Muka mi je... Ni sat vremena nisam gledao tv i muka mi je... Kalo nas tretiraju, kao crve, na šta ovo liči?

I onda dođem ovde i pričate o nekoj Holandiji i licemerstvu zapadnih medija... (kojeg ima, ne sporim, fakat je, ali gde su bre masovni protesti protiv ovih govana koji unistiše sve?)

Kako MI dođosmo do ovde???

Da ne spominjem eps, lopvluk, inflaciju hrane od 100% (ne kupujem ulje i brašno po kontrolisanim cenama, ne znam da kuvam, žao mi je, ali mi je uz sav proklamovani rast standard drastično opao) i sve ostalo ne spominjem, fokus mi je samo bio na propagandi.
 
Шта има чудно у случају пада транспортног авиона са наоружањем?
 
Pa ono, nista...
Desava se jbg

Da mi ipak nastavimo pricu sa izivljavanjem Hrvata nad nasim predsednikom mamuim :(
 
Ne mogu da tvrdim oko tog aviona šta je kome prenosio, ništa im ne verujem svakako... Slabo pratim društvene mreže, možda ima više informacija tako...

Danas sam se bio posvetio RTSu 🙂 i tačno se vidi, suptilna ali razlika između uredništva Dnevnika 1 i 2... i to im nije prvi put, pratio sam i ranije... Tačno znaju kome se primarno obraćaju danju oko 12, 13h i ko ih tada pomno prati, a radni i zaposleni ljudi većinski isprate tek u pola 8... (pa i nedeljom jer su danju napolju sa decom negde) Razlika u uredništvu postoji.. Dnevnik u pola 8 ispada prihvatljiviji, nema "DNR", nema Vulinove izajave po kojoj je sadašnja Hrvatska NDH, ne koristi se izraz "neoustaštvo", ima više reakcije Zagreba kao druge strane u kreiranoj priči...

Zamazuju oči i dalje, ali nešto suptilnije, kao da im neko naredi između dnevnika 1 i da dignu nivo sa IQ 65 na IQ 85 i nastave dalje... ili su odavno već programirani i sami znaju šta treba da rade...
 
Матор авион и лоше одржава, убојити товар за земљу којој смо већ продали тону џебане.
 
Hmda
Srbija izvozi oruzje u Banglades, to je jasno. I ne krsi nikakve sankcije niti zavlaci trecoj strani. Sve regularno, zar ne?

A onda vidis da je transport organizovan prapotopskom krntijom sa stranom posadom
Da je izvoznik domacinska firma od 10 zaposlenih kojoj je prihod eksplodirao u posl par godina, a ne drzavni SDPR
Da se ta firma na svom sajtu kiti zastavinim oruzjem izmedju ostalog kao "svojim proizvodima".
Odmah pored Bangladesa je Mijanmar, za koji smo vec uhvaceni bez gaca za izvoz oruzja "ispod zita"...
Ovo je vec ko zna koji ukrajinski transport koji pada u posl vreme, neki cinici bi pomenuli ona skladista municije sto su eksplodirala po istocnoj evropi sama od sebe u posl 10ak godina u istom kontekstu vise sile i slucajnosti.

I ovo sa drzavnim muljanjem u prodaji oruzja drzavama pod sankcijama ili protivnicima nasih "prijatelja" su samo jedne od mogucnosti koje su sve manja fantazija od naseg legalnog izvoza oruzja i cistog nam obraza. Al jbg avioni s oruzjem padaju non stop, ajmo dalje, nista za videti ovdi...
 
Матори авиони падају без обзира на товар.
 
Aaaa, tebi se dakle prica o avionu?
Jes vala ruzan

Ali videste li sta hrvati uradise s predsednikom nam? Zasto niko nije snimio film o jasenovcu O_o
 
Игранка између сусједа и председника стандардна.
 
Malo je danas @Dosljak dignuta na viši nivo... a i prečesto se ponavlja... Stigao sam da odgledam i Sarapu danas sa svojim gostima... Ono je stvarno da napustiš zemlju iz ovih stopa i da se više ne osvrneš... Onolika tona, bujica nazionalističke propagande, stvarno ili je u cilju da se nešto prikrije ili žele da nas spreme za novi rat...

Ako možeš premotaj gledaj Sarapu pa početak Zadruge odmah posle ako ti se posle iskreno ne zaplače od stanja u kojem nam se mediji i zemlja nalaze onda ne znam šta bih ti rekao...

Društvene vrednosti su nam nula a bićeš podjednako tužan ako ih prihvatiš jer nemaš kud, nemas snage da pružaš otpor, pući ćeš ili ih se gnušaš i nerviraš... Rezultat je isti...

Posle je išao neki poludokumentarni prilog o Jasenovcu sa stravičnim svedočanstvima preživlih logoraša i onda povežu to na zlokoban način tipa - sada je jasno zašto hrvatske vlasti (koje sve više režimskih analiticara i novinara, pojedinih ministara otvoreno zovu ustaške) ne dozvoljavaju AV da uđe u Hrvatsku...

Kakve veze ima što je neko malo dete monstruozno ubijeno sa tim što danas nisu dozvolili Nelečenom da uđe? Kontinuitet ustaštva? "Još je Tuđman govorio da je savremena Hrvatska poslednji vagon Pavelićevog voza..." itd... Pripremaju nam umove da je ubiti Hrvata normalno i opravdano za sve ono što su oni nama radili... To je jako opasno i tužan sam da nema jače volje da i po tom osnovu reagujemo protiv Nelečenog... Razumem ekonomija, kriminal u vlasti, mafija al i ovaj segment je jako loš i lako sklizne u novi rat...
 
Kakve veze ima što je neko malo dete monstruozno ubijeno sa tim što danas nisu dozvolili Nelečenom da uđe? Kontinuitet ustaštva? "Još je Tuđman govorio da je savremena Hrvatska poslednji vagon Pavelićevog voza..." itd... Pripremaju nam umove da je ubiti Hrvata normalno i opravdano za sve ono što su oni nama radili... To je jako opasno i tužan sam da nema jače volje da i po tom osnovu reagujemo protiv Nelečenog... Razumem ekonomija, kriminal u vlasti, mafija al i ovaj segment je jako loš i lako sklizne u novi rat...
Nema od toga nista dokle god NATO bude postojao (hrvatska je clanica istog) i dokle god zapad (a ciji je hrvatska sastavni deo) bude bio prisutan na Balkanu.
 
Ja se iskreno nadam da si ti @bunanub u pravu.. onda je verovatnija varijanta da se ovim bezazlenim ratnim nahuškavanjem nešto prikriva... kriminalne aktivnosti vlasti... moguće da je to...
 
Vrh