Šta je novo?

Izbori 2024

Napisao sam da je Putin veći diktator od Vučića, a ne ko je bolji. Putin ruskom narodu ne dozvoljava bilo kakav pluralizam, već ubija I zatvara Ruse neistomisljenike.
Sta bi Tadić potpisao da je ostao na vlasti, ne znamo, ali bi bilo slično.
Jeeeeesteeeee, Putin ubija političke neistomišljenike, eto Navaljnog "truje" već po pedeseti put, koliko života ima taj Aleksej Navaljni, kada toliko puta mora da ga ubija? Vladimir Cvijan i Oliver Ivanović su ubijeni samo jednom, ali zaistinski.

Što se tiče drugih elemenata diktature, SNS je 2016. doneo zakon po kojem svi lokalni mediji moraju da se privatizuju, pa su ih onda skoro sve pokupovali tajkuni bliski toj stranci. Ne znam da je Putin u Rusiji doneo sličan zakon?

Ne verujem da bi Tadić potpisao Briselski Sporazum da je ostao na vlasti do danas, samo iz razloga što bi to izazvalo revoluciju u Srbiji, jer je on u širokim narodnim masama već odavno bio percipiran kao izdajnik. On jeste utro put Vučićevoj veleizdaji kada je pregovore o KiM prebacio iz UN u EU, ali za vreme svoje vlasti nije doveo ROSU teroriste na Jarinje i Brnjak, niti je ukinuo srpske državne institucije gde god su do tada funkcionisale. To kažem ja, koji Tadića apsolutno ne podnosim, a i to se sve lako može proveriti u dva klika na internetu.
 
Jeeeeesteeeee, Putin ubija političke neistomišljenike, eto Navaljnog "truje" već po pedeseti put, koliko života ima taj Aleksej Navaljni, kada toliko puta mora da ga ubija? Vladimir Cvijan i Oliver Ivanović su ubijeni samo jednom, ali zaistinski.

Što se tiče drugih elemenata diktature, SNS je 2016. doneo zakon po kojem svi lokalni mediji moraju da se privatizuju, pa su ih onda skoro sve pokupovali tajkuni bliski toj stranci. Ne znam da je Putin u Rusiji doneo sličan zakon?

Ne verujem da bi Tadić potpisao Briselski Sporazum da je ostao na vlasti do danas, samo iz razloga što bi to izazvalo revoluciju u Srbiji, jer je on u širokim narodnim masama već odavno bio percipiran kao izdajnik. On jeste utro put Vučićevoj veleizdaji kada je pregovore o KiM prebacio iz UN u EU, ali za vreme svoje vlasti nije doveo ROSU teroriste na Jarinje i Brnjak, niti je ukinuo srpske državne institucije gde god su do tada funkcionisale. To kažem ja, koji Tadića apsolutno ne podnosim, a i to se sve lako može proveriti u dva klika na internetu.
Za Ivanovica i Cvijana cemo saznati kada Vucic vise ne bude bio na vlasti. Ako ti mislis da Putin nije diktator i da Rusi nisu obespravljeni zbog njega, da je normalno zatvarati opozicione lidere, ubijati ih i prekrajati izbornu volju, misli i dalje.
Nema sustinske razlike izmedju politike Tadica i Vucica, jer je Vucic nakon izdaje vojvode, preuzeo program DS-a. Glavna razlika je da je u vreme Tadica bilo vise demokratije.
 
Baš zato što nismo dovoljno suvereni, u ovoj zemlji se primenjuje spolja nametnuti neoliberalni makroekonomski model koji uništava široke slojeve stanovništva. A i zbog bezalternativnog četvrtvekovnog puzanja ka EU, pogotovo zbog jednostrane primene SSP-a kojom svake godine gubimo milijarde od carinskih prihoda.

Upravo tako. nasi proizvodjaci bez ikakve ili sa malom subvencijom prinudjeni su da konkurisuparadrzavnim firmama iz EU (recimo Kampina ) ili korporacijama.
Svi znamo sta je Hamilton rekao engleskom ambasadoru oko 1800. godine kad mu je ovaj preporucio da se USA otvore "za strani kapital i konkurenciju".
Mnogi ljudi koji ovde pisu ne znaju istorju.

The British government having just lost the Revolutionary War tried to maintain their near monopoly on cheap and efficient textile manufacturing by prohibiting the export of textile machines, machine models or the emigration of people familiar with these machines. Clothing in the early United States was nearly all hand made by a very time-consuming and expensive process—just like it had been made for centuries before. The new textile manufacturing techniques in Britain were often over thirty times cheaper as well as being easier to use, more efficient and productive. Hamilton believed that a stiff tariff on imports would not only raise income but "protect" and help subsidize early efforts at setting up manufacturing facilities that could compete with British products.
 
Za Ivanovica i Cvijana cemo saznati kada Vucic vise ne bude bio na vlasti. Ako ti mislis da Putin nije diktator i da Rusi nisu obespravljeni zbog njega, da je normalno zatvarati opozicione lidere, ubijati ih i prekrajati izbornu volju, misli i dalje.
Nema sustinske razlike izmedju politike Tadica i Vucica, jer je Vucic nakon izdaje vojvode, preuzeo program DS-a. Glavna razlika je da je u vreme Tadica bilo vise demokratije.
Nebi bilo normalno kada bi se u Rusiji to zaista dešavalo. Koliko vidim, Navaljni hoda i govori, iako je navodno "ubijen" već nekoliko puta.

U Srbiji se dešava sve to, a dešava se i nešto još nenormalnije: mi imamo marionetskog diktatora koji izdaje i prodaje sve nacionalne ineterese, a zauzvrat od svojih zapadnih gazdi dobija blagoslov da vlada diktatorski, pljačka narod i kontroliše sve medije. Hoćeš da kažeš da to isto radi i Putin u Rusiji?

Tačno je da je Vučić preuzeo Tadićevu prozapadnu politiku, ali kao svaki konvertit, on tu politiku sprovodi još ekstremnije od svog uzora. To što on radi nije čak ni program DS-a, nego program LDP-a. I tačno je da je u vreme vlasti DS-a bilo više demokratije, i da se nivo demokratije smanjuje sa pojačanom destrukcijom zemlje. Ne može nijedna vlast svesno sprovoditi izdaju, raditi sve što je usmereno protiv većine naroda, i demokratski vladati tim narodom 10 godina. Takav vlastodržac može biti jedino diktator, ali ne diktator kao što su bili Gadafi ili Kastro, nego diktator poput Mila Đukanovića, Filipa Petena ili Vidkuna Kvislinga, koje su na vlasti držali neprijatelji njihove zemlje, za koje su obavljali najprljavije poslove.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Nebi bilo normalno kada bi se u Rusiji to zaista dešavalo. Koliko vidim, Navaljni hoda i govori, iako je navodno "ubijen" već nekoliko puta.

U Srbiji se dešava sve to, a dešava se i nešto još nenormalnije: mi imamo marionetskog diktatora koji izdaje i prodaje sve nacionalne ineterese, a zauzvrat od svojih zapadnih gazdi dobija blagoslov da vlada diktatorski, pljačka narod i kontroliše sve medije. Hoćeš da kažeš da to isto radi i Putin u Rusiji?

Tačno je da je Vučić preuzeo Tadićevu prozapadnu politiku, ali kao svaki konvertit, on tu politiku sprovodi još ekstremnije od svog uzora. To što on radi nije čak ni program DS-a, nego program LDP-a. I tačno je da je u vreme vlasti DS-a bilo više demokratije, i da se nivo demokratije smanjuje sa pojačanom destrukcijom zemlje. Ne može nijedna vlast svesno sprovoditi izdaju, raditi sve što je usmereno protiv većine naroda, i demokratski vladati tim narodom 10 godina. Takav vlastodržac može biti jedino diktator, ali ne diktator kao što su bili Gadafi ili Kastro, nego diktator poput Mila Đukanovića, Filipa Petena ili Vidkuna Kvislinga, koje su na vlasti držali neprijatelji njihove zemlje, za koje su obavljali najprljavije poslove.
Navalni je osudjen na 9 godina zatvora, Boris Nemcov je ubijen, kradja glasova je u Rusiji ekstremna. Putin nikome ne treba biti uzor, nevezano za to kakav je Vucic.
 
Nebi bilo normalno kada bi se u Rusiji to zaista dešavalo. Koliko vidim, Navaljni hoda i govori, iako je navodno "ubijen" već nekoliko puta.

U Srbiji se dešava sve to, a dešava se i nešto još nenormalnije: mi imamo marionetskog diktatora koji izdaje i prodaje sve nacionalne ineterese, a zauzvrat od svojih zapadnih gazdi dobija blagoslov da vlada diktatorski, pljačka narod i kontroliše sve medije. Hoćeš da kažeš da to isto radi i Putin u Rusiji?

Tačno je da je Vučić preuzeo Tadićevu prozapadnu politiku, ali kao svaki konvertit, on tu politiku sprovodi još ekstremnije od svog uzora. To što on radi nije čak ni program DS-a, nego program LDP-a. I tačno je da je u vreme vlasti DS-a bilo više demokratije, i da se nivo demokratije smanjuje sa pojačanom destrukcijom zemlje. Ne može nijedna vlast svesno sprovoditi izdaju, raditi sve što je usmereno protiv većine naroda, i demokratski vladati tim narodom 10 godina. Takav vlastodržac može biti jedino diktator, ali ne diktator kao što su bili Gadafi ili Kastro, nego diktator poput Mila Đukanovića, Filipa Petena ili Vidkuna Kvislinga, koje su na vlasti držali neprijatelji njihove zemlje, za koje su obavljali najprljavije poslove.
Bravo!
Medjutim vecinu ljudi to ne pogadja.
Izdaja je sasvim normalna, narocito za nase "intelektualce". Culi smo kako urbani levicari "onde druge" zovu krezubim idiotima.
A "krezubi id***" kazu: "Vucic mi je ipak nesto dao".
Zato smo osudjeni na propast.
Nasa elita zivi samo za sebe.

Slobodno trziste je super ako imas visoku tehnologiju, a nije ako si sirotinja.
 
Ali ipak. Mozda je u ovom ponoru sansa.
Fasisti koji nama namecu Rio Tinto, mozda nece uspeti.
Nesto se promeni u coveku, odjednom vise mu nije vazan status, stvari.
I on krene da se bori...

Pogledajte Vucka. On je zasluzen sto imamo trolejbus 28. Svaki put kada se vozim tim trolejbusom padne mi to na pamet.
Covek moze da se bori.
 
Inače upravo sam dobio info da prigovori za bg izbore i dalje traju, prijave stizu i dalje. Al najjaci su ovi likovi sto preko dana podnesu zalbe gik-u a uvece piskaraju na forumima kako je skandalozno sto jos uvek nisu proglaseni konacni rezultati i kako MORAMO da imamo rezultate. ;)
 
ovaj link nije o Srbiji ali jeste o novom totalitarizmu. Glavni lik je nas egore list. (Nina Jankovic, antifa heroina), veoma je smesno, narocito kad ona peva slavopojke

 
Poslednja izmena:
Too Srbendoo...💪
Klasičan turbo opanak i rodoljub na baterije, koji ne bi piše spojeno nebi.
Drago mi je što nemaš nikakvu zamerku na moje argumente, nego samo na moj pravopis. Šteta, mislio sam da ćeš izneti neki dokaz da AV nije izdao Kosovo i Metohiju, niti zabio nož u leđa Rusiji, ali ne može se dokazivati nedokazivo. Da mu je savest čista, izašao bi na direktan TV duel Bošku Obradoviću, na koji ga on poziva već 10 godina, ne bi se samo raspravljao po emisijama sa svojom braćom drugosrbijancima.

A što se pravopisa tiče, vidim da si baš učena osoba za jednog naprednjaka, mogao bi malo da opismenjuješ one vaše poslanike, da ih naučiš sva slova azbuke. Kada bi umeli da pročitaju tekst zakona, ne bi se više brukali sa glasanjem na zvonce.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Drago mi je što nemaš nikakvu zamerku na moje argumente, nego samo na moj pravopis. Šteta, mislio sam da ćeš izneti neki dokaz da AV nije izdao Kosovo i Metohiju, niti zabio nož u leđa Rusiji, ali ne može se dokazivati nedokazivo. Da mu je savest čista, izašao bi na direktan TV duel Bošku Obradoviću, na koji ga on poziva već 10 godina, ne bi se samo raspravljao po emisijama sa svojom braćom drugosrbijancima.

A što se pravopisa tiče, vidim da si baš učena osoba za jednog naprednjaka, mogao bi malo da opismenjuješ one vaše poslanike, da ih naučiš sva slova azbuke. Kada bi umeli da pročitaju tekst zakona, ne bi se više brukali sa glasanjem na zvonce.
Šta jednom s**** koji se frlja srpstvom znači što je 18 država otpriznalo tzv Kosovo. Ništa.
 
popcorn-stephen.gif
 
Па то је Дачићева заслуга, али он ето лети из владе као Путинов елемент :)
 
Putin je Rusiju ponovo uzdigao u rang velike svetske sile, ekonomski ju je obnovio posle Jeljcinove pljačke devedesetih i povratio je kontrolu nad Čečenijom, koja se u vreme pijanog Jeljcina bila otcepila. Vučić je Srbiju doveo do ranga treće najsiromašnije države u Evropi, pretvorio ju je u NATO prostitutku i predao šiptarskim teroristima sever KiM koji je ostao pod kontrolom Srbije čak i posle NATO agresije. Kako takva politika može biti "bolja" od Putinove? Možda i jeste bolja, ali za one koji Srbiji ne žele dobro. Zapravo, Vučić je za Srbiju još veće zlo nego što je Jeljcin bio za Rusiju.

Bio je i Đinđić pod ucenama i pritiscima, pa nije potpisao Briselski Sporazum. Bio je i Koštunica, bio je i Tadić, pa opet nisu to uradili, na stranu sad i njihovi motivi zašto nisu. Koštunica zato što nije hteo, a Tadić zato što nije smeo. Onda su na zapadu rekli "ako vi nećete, ima ko hoće". Bivši nacionalisti, sa 20 godina nacionalističkog folklora, na delu su se pokazali kao neuporedivo veći izdajnici čak i od jednog Tadića, koji nikada nije ni krio da je angloamerički čovek.

Misliš li da Dodika zapad ne pritiska? On je zbog svoje odbrane Dejtonskog Sporazuma pod američkim i britanskim sankcijama, za razliku od Vučića. Kako to da im Dodik ne pravi ustupke, ili barem ne pravi one ustupke koji ugrožavaju sam opstanak Republike Srpske? Da li je on Supermen? Ili samo nije ucenjeni poslušnik slomljene kičme?
Ovde (i ne samo tu) si pogresio.

Srbija je 7./8. najsiromasnija u Evropi a ne treca, s obzirom da su od nje siromasnije: Moldavija, Ukrajina, BiH, Albanija, S. Makedonija i Belorusija, a recimo CG je malcice ispred.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal)_per_capita
 
А ако је веровати проценама, Србија ће претећи и Црну Гору неке 2026. године по БДП по глави становника чиме ће се вратити на место у Европи које је одувек и имала. Једини изузетак је био период Гвоздене завесе када је могла да се мало куропеца према измученим земљама Источног Блока (Бугарска, Румунија) али тај воз је одавно прошао јер су оне транзицију завршиле пре 20 година
 
Prvo od tri ključna pitanja naše politike je kako se pozicionirati u novom hladnom ratu, tj koliko blisko sarađivati sa svakom od tri velike sile, odnosno sa raznim političko-vojnim savezima. Drugo je odnos naroda i političkih aktera Srbije prema demokratiji/autokratiji, a treće je izbor političke ideologije u sferi ekonomije i raspodele. Ovo prvo zavisi od vrlo preciznog razumevanja kakav tačno odnos velike sile imaju prema nama, tj na šta su zaista spremne što se nas tiče, a šta je samo blef ili prazna propaganda. Što se Rusije tiče, u tome je do sada daleko najvažniji Putinov razgovor sa Generalnim seketarom UN Guterešom, gde on detaljno i jasno izlaže svoje poglede na paralelu Kosovo-Krim-Donbas odnosno na zakonitost prava na otcepljenje. Obrisana mi je poruka koja daje link na taj razgovor i detaljno komentariše ono što je rečeno, iako je to ključno da bi svi bolje razumeli kakva je pozicija Rusije u odnosu na nas. Nemam nameru sve to da pišem ponovo. To strogo gledano jeste off-topic u temi izbora, ali ako nema druge teme koja bi se bavila političkom situacijom u Srbiji i time čemu bi mi ustvari trebali da težimo u toj oblasti, onda treba uzeti u obzir da suština izbora upravo i jeste prikaz mišljenja naroda o politici, pa se upravo zato već duže vreme u temi o izborima i ne priča o izborima, nego o političkim stavovima. Međutim slažem se da je bolje ne rasplinjavati se i precizno znati temu, pa zato predlažem otvaranja posebne teme koja bi se prosto zvala Politika, a da onda ova ostane vezana samo za tok izbora, rezultate izbora i analize političkih stavova naroda u trenutku tih izbora (dakle samo statistički prikaz i komentari raspodele tih stavova, bez priče šta bi trebalo, ili šta je "ispravno" raditi).
 
А ако је веровати проценама, Србија ће претећи и Црну Гору неке 2026. године по БДП по глави становника чиме ће се вратити на место у Европи које је одувек и имала. Једини изузетак је био период Гвоздене завесе када је могла да се мало куропеца према измученим земљама Источног Блока (Бугарска, Румунија) али тај воз је одавно прошао јер су оне транзицију завршиле пре 20 година
MIslim da je Srbija zapocela privatizaciju jos 1990. Ima tome 32 godine.
 
Kasirke i kasiri kazu da su najboljio poslodavci Lidl i Aman, a najgori Delhaze/Maxi i Idea i Aroma.


Ali, zaposleni ne bi trebali da bud na milost i nemilost poslodavcu.
Ako nema sindikata, zastitu prava bi trebalo da obavlja neki drzavni organ.
Možeš li mi ukazati na to istraživanje koje ukazuje na Aman kao najboljeg poslodavca? Za Lidl i ja imam informacije od radnika i sindikata ali Aman ne bi stavio u taj rang. Inače, sutra u podne održavamo protestntni marš za 1. maj. Evo zanimljivog teksta

 
Hah, Aman među najboljim poslodavcima. Radnici su super, ali je firma čisto zlo.
A za Lidl važi da je ozbiljna firma i da se ozbiljno radi - što se i normalno plaća. Majka mi je prenela reči njenog bivšeg kolege koji je radio u Lidlu, u fazonu šta je pisac hteo da kaže - ne može da se džabalebari toliko kao u Amanu, ne možeš se dogovarati, uvek radiš to što ti se kaže i konstantno radiš, a pauzu imaš određeno kada. I njemu se to nije dopalo, jer ono, mora se ozbiljno raditi.
 
Pošto ne vidim novu temu posvećenu politici, da postavim ovde budući da će naša poltička opredeljenja izražena na izborima uticati i na ovo.

Praktično svi uzimaju postojanje globalnog Interneta u kome su svi ljudi na svetu povezani u jednu ogromnu mrežu necenzurisanih znanja i informacija kao nešto dato i večno, kao svoje neotuđivo pravo da budu u vezi sa svima i da mogu da saznaju sve što požele. Na nesreću, ustvari nikakva prava ne postoje, postoji samo nešto što su vaši preci svojom krvlju i životima privremeno osvojili za vas. Tako i globalni Internet polako umire. Pa uživajte dok možete.

How Russia Is Getting Cut off the Global Internet

 
Cenzura i restrikcija interneta u Rusiji i Kini je u stvari prikaz i demonstracija sta ceka internet, i uopste - stvaralastvo u ostatku sveta ako social justice i politicka korektnost debili uspeju u svojim namerama.

I jedni i drugi su control freak gamad, samo su ovi crveni (i ex-crveni) siroviji i providniji u svojim metodama.
 
Poslednja izmena:
Možeš li mi ukazati na to istraživanje koje ukazuje na Aman kao najboljeg poslodavca? Za Lidl i ja imam informacije od radnika i sindikata ali Aman ne bi stavio u taj rang. Inače, sutra u podne održavamo protestntni marš za 1. maj. Evo zanimljivog teksta


To nije istrazivanje nego ja razgovaram s njima. Amaterski se bavim time. RAzgovaram sa kasirima, nakupcima, seljacima, takstsitima sistematski.
Ima ljudi koji su radili kod svih njih.
Oko Bajlonove pijace imas nekoliko Amana.
Ne kazu oni da je Aman najbolji nego stavljaju Aman i Lidl u istu ravan.
Idi pa ih pitaj.
(mnogi se ne usudjuju da stave Aman u istu ravan s Lidlom zbog ideoloskih predrasuda i evrofanatizma.)

Jos jedan detalj. U marketima Univereksporta sam ih cuo kako se zale da ih spijuniraju preko kamera. Takodje sam i bio svedok nemilih scena kada vicu na osoblje.


Ja vrlo dobro poznajem Lidl, ne samo u Srbiji.
Lidl, kao i Aldi zaradjuju od sirotinje.
vrlo cesto prodaju robukojoj istice rok i robu s greskom.

Koliko znam od kasirki i kasira, najuzasnija situacija je u Maxi/Delhaze (firma je iz EU), zatim Idea i Aroma.
 
Vrh