Šta je novo?

Izbori 2024

Sa sve retorikom crkva - kosti & mosti - srbske zemlje - cirilicarenje - Ratko, Radovan i Seselj - tradicionalni domacini - zapad ovo, zapad ono - Rusija+Kina+Iran+Pakistan ...

Možda ti Šešeljevci, Vacićevci i Zavetnici, ali veeeelika većina nije takva niti želi izolaciju od zapada i slično (većina nas radi sa njima, ja prvi), što ne znači da treba odbiti saradnju sa Rusijom, Kinom, pa i Iranom ako se ukaže prilika koja bude lukrativnija. Takođe ne znači da ne možemo da spomenemo robovlasničku, rasističku istoriju ili licemerje kojim se vekovima služe. Čist interes.

....a tebi ako u Srbiji smeta crkva, ćirilica, tradicija, pa drago mi je da je tako. Navikavaj se! Mislim niko tebe neće terati puškom da ideš u crkvu, niti da pišeš ćirilicom (u stvari moraćeš na zvaničnim dokumentima), ali moraćeš da poštuješ, puna demokratija, sve suprotno upravo tvojim Sovjetima, Severnim Korejama i ostalim boljševicima...

Mislim možeš i da ne poštuješ, tvoja stvar, ali nećeš moći da vređaš tuđa osećanja, jer ćeš onda dobiti po labrnji upravo od drugog ekstrema, tih gorenavedenih šatro-desničara kojima je to zanimanje, u stvari udbaških struktura ovih koji vladaju ovde 80 godina, a i mi ostali rodoljubi koji bi u normalnim okolnostima zaštitili svakog Albanca, Hrvata, muslimana i sl od takvih, u ovom slučaju bi samo okrenuli glavu!

U stvari, meni je tek sad apsolutno jasno zašto AV vlada Srbijom. Dosta mi je trebalo, ali konačno mi je jasno...
 
Možda ti Šešeljevci, Vacićevci i Zavetnici, ali veeeelika većina nije takva niti želi izolaciju od zapada i slično (većina nas radi sa njima, ja prvi), što ne znači da treba odbiti saradnju sa Rusijom, Kinom, pa i Iranom ako se ukaže prilika koja bude lukrativnija. Takođe ne znači da ne možemo da spomenemo robovlasničku, rasističku istoriju ili licemerje kojim se vekovima služe. Čist interes.
Sedenje na dve stolice, do kraja vecnosti. 🤮
....a tebi ako u Srbiji smeta crkva, ćirilica, tradicija, pa drago mi je da je tako. Navikavaj se!
To i kazem, od 1987. se ovde u kontinuitetu pravi pravoslavna dzamahirija. Za koju generaciju, ovo ce biti Iran u malom.
Mislim možeš i da ne poštuješ, tvoja stvar, ali nećeš moći da vređaš tuđa osećanja,
To je slika i prilika desnicarske bagre - ''ubij zakolji, da __________ ne postoji''.
 
Bežiš od odgovora, ne govorimo o koroni, nego eto neka bolest nova, i neka vakcina nova, koja je tata mata za tu bolest novu, znači ne možeš ni da se zaraziš ni da širiš virus, a ako ne primiš tu novu vakcinu, jednom udahneš i pam mrtav. Šta onda?

Poređenje sa hitlerom je debilno, znaš i sam, da se ne dotičemo toga.

Iako i sam znaš da vakcinacija i moramo nemaju veze nikakve, oni nisu kandidovali politiku obavezne vakcinacije nego zelenu priču. Kao lik što je u va predstavnik moramo, onaj što je skoro osvojio slagalicu, Minić, i baba moja kad je videla prilog neki, jedino što je zapamtila da je bradat i čupav. Jeste, čupav je, al nije kandidovao politiku da ženama crtamo brkove.
Padni mrtav ako ti se pada mrtav. Samo se jos u 20 zemalja sveta pokusaj samoubistva kaznjava.

Dakle, u tvom slucaju, nova bolest, udahnes i padnes mrtav, imas jednako pravo na to kao sto imas pravo da veceras slistis deset litara rakije u svom domu i umres.
Nemas pravo da slistis deset litara rakije i sednes za kola, tuces zenu... tj.ugrozavas bilo koga ili cinis krivicno delo.

Posto nevakcinisanjem ugrozavas samo sebe, a vakcina ne sprecava da siris virus, situacija je ista kao sa deset litara rakije.

Ne ulazim u to koliko je pametno, no ne mozes nikako osim ozbiljnim fasizmom spreciti ljude da popiju deset litara rakije u svom domu.

No, to je jedna strana price, druga je, da manemo virus i sve, sto se dobro zna da to ne prolazi medju narodom, a siguran sam ni vecinski u samom pokretu, nesto sumnjam da je Cuta za to npr.

Sto navodi da neko upravlja njima da govore takve stvari sa ciljem da slucajno ne bi pobedili i ugrozili vladavinu Aleksandra Vucica i SNS-a za koje je zapad odredio da jos vladaju Srbijom, a ova sadasnja opozicija sluzi da tome pomogne.

Na takva pitanja se mogu davati odgovori kao - videcemo kakva ce biti situacija u datom momentu i pitacemo struku. Ili referendum.

To se zove ,,slucaj Sasa Jankovic". Stavis nekog dovoljno mutnog, ko cak ima i ubistvo iza sebe, kao protivkandidata Vucicu, da se slucajno ne bi desilo da Vucic izgubi.

Pa se onda javljaju za RS, pa ovo, pa ono...

Evo, Biljana Stojkovic na Beobuild izborima ima 7 posto podrske. Sta onda ocekivati na stvarnim?

Rezultati delovanja raznih Biljana sve govore.
 
Sedenje na dve stolice, do kraja vecnosti. 🤮

To i kazem, od 1987. se ovde u kontinuitetu pravi pravoslavna dzamahirija. Za koju generaciju, ovo ce biti Iran u malom.

To je slika i prilika desnicarske bagre - ''ubij zakolji, da __________ ne postoji''.

Nije to sedenje na dve stolice, nego čisti interes! Eto ja ću glasati za verovatno bilo koju opciju u drugom krugu protiv AV, ako do toga dođe, a opet smatram da je mudro da sebi ostaviš alternativu i ne zameraš se, pogotovo kad si mali. Možeš biti generalno protiv nekoga, a sa nekim stvarima se složiti sa istim. Limun je žut, makar to rekao i AV.

Opet izvrćeš stvari. Tebe niko ne tera da budeš član "džamahirije", šta više imaš sve slobode da ispovedaš šta želiš (ili ne ispovedaš uopšte), dakle sve suprotno tim boljševičkim ideologijama koje ja izjednačavam sa fašizmom, ali ako ti u zemlji prema popisu iz 2011. imaš 85% deklarisanih pripadnika pravoslavne veroispovesti, onda ćeš morati to da poštuješ, a ne da vređaš i provociraš da ne bi upravo došao na penal toj manjini kojoj je to i glavno zanimanje (i o kojoj nemam pozitivno mišljenje) i da cmizdriš i zoveš ljude poput mene da ti spašavaju dupe!
 
Znaci jadna uvredjena vecina i ta zla manjina koja treba da cuti ili da bude fina da ne bi dobila po tintari. Ovo je ta cista seseljevstina koja nas je zatrovala dok smo zivi.
Srbija od Milosevica je dijagnoza. Gaji se taj kult zrtve, a tuce po onima koji su ti prvi na dohvat ruke.
Hajde da malo pripadamo normalnom svetu, a ne da budemo pametniji od cele Evrope, pa i sire.
 
To i ja kažem, hajde da budemo normalni, a ne da mene ako želim da idem u crkvu neko naziva pravoslavnim talibanom! Ja njemu ne branim da ide bilo gde.
 
Nije to nikakva srpska muzika, već uvezeni otpad, najgori od najgoreg.
Aca Mukas, Sara Joj, Ce-ce Mafijašica, Jelena Škarteuša, da ne spominjem sve one plikove iz Tužnog Vetra i 90-ih uopšte...

Све је то српска музика, и шире. Специфична, жива мешавина традиционалног балканског мелоса и уметничких тема са савременим трендовима у глобалној музици. Експлозија креативности по којој је Србија позната и поштована широм света. Данас је српска музика утицајнија него аустријска или швајцарска а све захваљујући либерализацији коју презирете. Отпад су били музички државни пројекти од пре 50-60 година који су потурали препеване италијанске песме и амерички рок као неку аутентичну музику па зато нико никад није ни чуо за њих ван Југославије.

Глави разлог што је југословенска архитектура била толико лепа и глобално поштована 80их година јесте зато што су:

1. Држали корак са светским архитектонским трендовима
2. Учили од њих и унапређивали се
3. Мешали то са аутентичном домаћом архитектуром које се нису стидели

Тако је настало нпр. насеље Церак Виногради, који су у корак са светским трендовима, инспирисани српским планинским кућама направили нешто креативно и вредно.

Насупрот томе, музика је била затирана јер су се стидели балканског мелоса и покушавали да га прекрију већ поменутим туђим песмама и музичким стилом. Тек је позно кренуло са експериментисањем из кога се родио турбофолк и онда цео савремени покрет у домаћој музици који:

1. Држи корак са светским архитектонским трендовима
2. Учи од њих и унапређује се
3. Меша то са аутентичном домаћом музиком које се не стиди


Inače, baš mi je drago što je Konstrakta izula Saru Joj i Acu Mukasa. (y)

Тај сукоб постоји само у твојој глави, Сара Јо и Констракта су у више наврата изјавили како се међусобно поштују и подржавају музику оне друге као уметнице. Генерално је малтене цела домаћа музичка сцена подржала Констракту јер је креативна и представљаће нешто на Евровизији што нисмо до сада слали. Ја обожавам и Сениду и Сару Јо и Цобија (итд.) и јако ми је драго што њу шаљемо, да покажемо колико смо музички богати упркос свим настојањима људи попут тебе да нас осиромаше и културно затру.
У главама људи попут тебе је сваки облик уметности који се не поклапа са традиционалном немачком (и евентуалном француском) инфериоран. Зато је источњачка ("оријентална") уметност срамотна, афричка примитивна, балканска сељанија, азијатска чудна итд. То је оличење протофашистичких идеја које су доминирале централном Европом у 19. веку, највише од стране немачке која је свој мелос и културу свима натурала као једини исправан. Зато је и даље многим земљама централне Европе испран мозак тиме (Мађарска, Хрватска, Словенија итд.) али се то полако урушава јер су Немци трагични када је у питању креативна индустрија.
 
Ajmo, ko nije glasao da glasa, biralista ce biti otvorena do ponoci ipak.

Predsednicki


Parlamentarni


Beogradski

 
Шта ако вам кажем да је Зеленовић из врло про-четничког, антипартизанског и десно-капиталистичког миљеа.
 
Aca Lukas i Jelena Klepetusa nisu srpska muzika. Oni samo prepevavaju tudje pesme. Lukas grcke, a Klepetusa indijske.

Oni su reprezenti srpske muzike i srpske kulture taman koliko je i SNS reprezent srpskog naroda - dakle u najboljem slucaju delimicno. Jer kao sto nisu svi poput SNS glasaca, nego deo ljudi, tako ni Lukas i Klepetusa ne predstavljaju u potpunosti srpski narod i muziku i kulturu nego samo delimicno.

A nisam znao da sva muzika koja je popularna u zapadnjackom svetu je u stvari Nemacka. Znaci i Jazz, Blues, RnB, Pop, Rock i Hip Hop su sve Nemacko muzicko nasledje.

Ok.

LOL
 
Шта ако вам кажем да је Зеленовић из врло про-четничког, антипартизанског и десно-капиталистичког миљеа.
Trebao si tu poruku preko ove slike da stavis 🤣

Y_what_if_i_told_you.jpg
 
P.S.

Uvek sam zalio ljude koji su imali tu (u njihovim glavicama) nesrecu da se rode u Evropi a da mastaju da su azijati. Takozvani weebs.

Ali dobro, kriza identiteta nije nista cudno i retko. U Evropi i SAD imamo belce koji bi da budu crnci (takozvani Wiggas), u Aziji imamo Azijate koji se izbeljuju da bi bili beli (ne znam im ime ali siguran sam da imaju nesto fensi). Jos samo da cujemo za crnce koji se zute da bi bilo kao Azijati i mozemo da kazemo da smo zatvorili ciklus.

Ja ipak ostajem ovde gde jesam i to sto jesam, hvala lepo.
U potpisu, vas fasista socijalista 😊
 
Све је то српска музика, и шире.
Nije.
U pitanju su prepevi turskih, arapskih, jermenskih, grckih, izraelskih pesama izmesani sa najgorim MTV i holivudskim tresom/sundom.
Eксплозија креативности по којој је Србија позната и поштована широм света.
Sirom balkanskih banana i razvalina. Bugarska, Makedonija, BiH, eventualno CG.
U Rumuniji vec to ne moze da prodje tako lako, kao ni u Hrvatskoj.
Глави разлог што је југословенска архитектура
Lekorbizjeovski talog pomesan sa nekim lokalnim kerefekama.
Po modelu ''nasa, ali bolje da nije''.
осиромаше и културно затру.
Ako je taj uzas ''kulturno bogatstvo'', onda... 🤮
У главама људи попут тебе је сваки облик уметности који се не поклапа са традиционалном немачком (и евентуалном француском) инфериоран.
Ajde...
Jel se mozda Carevac, starogradska muzika, pa cak i Miroslav Ilic ''poklapaju sa nemackom i francuskom umetnoscu''?
Зато је источњачка ("оријентална") уметност срамотна, афричка примитивна, балканска сељанија, азијатска чудна итд. То је оличење протофашистичких идеја које су доминирале централном Европом у 19. веку, највише од стране немачке која је свој мелос и културу свима натурала као једини исправан. Зато је и даље многим земљама централне Европе испран мозак тиме (Мађарска, Хрватска, Словенија итд.) али се то полако урушава јер су Немци трагични када је у питању креативна индустрија.
Srbija je ipak evropska zemlja, ma koliko god to mnogima smetalo i koliko god hteli da je premeste negde izmedju Turske i Rusije.
Prema tome, tu nema sta da traze prepevi arapskih i turskih pesama, narocito ako se ima u vidu da je svojevremeno cak i nepismeni knez Milos strogo zabranjivao to.
 
Шта ако вам кажем да је Зеленовић из врло про-четничког, антипартизанског и десно-капиталистичког миљеа.
To mu nije lose. (y)
Inace, nisam ja levicar in sensu stricto - na politickom spektru, u ekonomskom smislu sam relativno desno, a u vrednosnom levi centar.
 
Ma niko nikom nikad nije branio da ide u ckrvu. Samo gledajte da je ne uvalicte previse u svoju ideologiju identiteta i sve ce biti ok.

Kako nije? 50 godina jednoumlja od '45-e, a i danas u svetu upravo od strane tih kao liberalnih levičara koji su sve popularniji na zapadu. Ja ne znam odakle im uopšte pravo da svojataju taj pridev liberalni? Pa mom ocu su upadali na veselje na gajbi na NG po julijanskom kalendaru i maltretirali ga dok nije izvadio LK da pokaše da mu je tada i rođendan.

...i zašto je problem ne poistovetiti se, tačnije vratiti se našem duhovnom biću i jedinstvu vekovima unazad? Retrogradno je jel? Dok smo mi imali Sretenjski Ustav, ti isti sa zapada koji nam spočitavaju to su šetali tamnopute ljude kao mečke u cirkusu.

Ne podržavam drugi ekstrem da se razumemo, prezirem ih sa tim lažnim srpstvom i praznim glavama!
 
Kako nije? 50 godina jednoumlja od '45-e, a i danas u svetu upravo od strane tih kao liberalnih levičara koji su sve popularniji na zapadu. Ja ne znam odakle im uopšte pravo da svojataju taj pridev liberalni? Pa mom ocu su upadali na veselje na gajbi na NG po julijanskom kalendaru i maltretirali ga dok nije izvadio LK da pokaše da mu je tada i rođendan.

...i zašto je problem ne poistovetiti se, tačnije vratiti se našem duhovnom biću i jedinstvu vekovima unazad? Retrogradno je jel? Dok smo mi imali Sretenjski Ustav, ti isti sa zapada koji nam spočitavaju to su šetali tamnopute ljude kao mečke u cirkusu.

Ne podržavam drugi ekstrem da se razumemo, prezirem ih sa tim lažnim srpstvom i praznim glavama!
Sretenjski ustav je donet upravo po zapadnim modelima i uzorima, a ne po osmanlijskim, vizantijskim ili sibirsko-samodrzackim.
 
Meni je gazda amer, prvi ne bih voleo da mi Kinez/Rus budu gazde.
Ne mora Kinez, svi Azijati su grozne gazde.
Na skali, vagi individualizam vs kolektivizam, oni uvek aktivno rade da ubiju sav individualizam a kolektivizam isteraju do krajnosti, do bolesti.


Al ko zna, mozda samo mi glupi Evropljani to ne shvatamo pa nam se lose cini...
 
Verujem ali ne znam za njih pa necu nista da tvrdim.
Mada znam da umeju da budu jako primitivni. No dobro. Druga tema.


Inace, podrzavam Ljubinu politiku da ne zatvaramo nijedna vrata. Ali definitivno treba da se drzimo Evrope. Blize, vise blize, manje... to se da podesiti. Ali Evropa da nam bude uzor, a ne neka tamo plemena i religijski fanatici.

Jos kad bi neki sjahali sa svojim neoimperijalistickim i kolonijalnim tendencijama koje grade zadnjih 10ak godina, bilo bi super. I ne, ne mislim na zapad. Nego one sto bi da ozivljavaju carstva od pre 500 godina i sede na tri kontinenta. A na dobrom su putu bili jedno vreme, ali onda proradili religijsko-plemenski geni u vodji i... propade sve.
 
@Ljuba82 Ne bih da se vracam na to sta je bilo za vreme komunizma, nije da nije bitno, ali ni pola od onog kako se predstavlja.
Meni je bitno sta se sada desava i sta se desavalo od kako sam politicki svestan, a to je od - pocetka 90ih do danas.
Od kako smo poceli da se dicimo nacionalnim i verskim identitetima, nikakve koristi od toga nismo imali, a izgubili smo drzavu.

Toliko je problematicno to sto kazes "vratiti se duhovnom bicu vekovima unazad", "lazno (ili pravo) srpstvo", da ne bih ni pocinjao o tim konstrukcijama.
Stvar je u tome da mozes da radis sta god hoces, pa i da se duhovno vracas vekovima unazad, niko zivi ti nece i ne moze oduzeti tu slobodu, samo sto te vrednosti ne zelimo mesati sa politikom, jer nam je potrebna drzava koja je, pre svega, sekularna.
 
Vrh