Šta je novo?

Izbori 2024

Приче о некаквим хордама из Републике Српске које ће да гласају по Србији су више него смешне, већина тзв опозиције је већ била на власти показавши се исти или и гори него ови сатрапи, међу новима, ако таквих уопште има, нема никога за велика дела,

једина добра ствар коју је Вучић урадио је та што је до краја оголио, понизио и обесмислио септичку јаму од српске политичке сцене, данас су и Чанак и Чеда и Србљановић и Чомић и Веран Матић и Драшковић и пола ДС верни кербери Вучића и СНС, па чак и болесни нарцис Тадић му даје ветар у леђа.
 
Džaba, opozicije praktično nema... ovo što rade, po pravilu, je pucanje u sopstvena kolena.
Rezultat izbora je već određen, jedino eventualno je gužva u Beogradu, ostalo je manje više jasno.
Biće veliki izborni poraz opozicije, a nakon toga pokušaj destabilizacije zemlje kroz proteste sa premisom da se kralo na izborima.
A svi mi dobro znamo da Vučko ne može toliko da nakrade, koliko ovi genijalci mogu da izgube svojim iracionalnim ponašanjem.
 
Zar, ako se ne dokaze kradja,a krasce, to je zagarantovano, izbori ne gube elgitimitet, cak i ako bi s eutvrdilo da SNS ima i najvise"legalnih" glasova..
 
Danas se raspisuju parlamentarni i beogradski izbori dok će sačekati sa predsedničkim. Navodno SNS već skuplja potpise.
Ukoliko ste simpatizer NDMBGD/Moramo pogedajte ovaj post.

 
Pre neki dan sam telefonirao sa babom i dedom. Kaže deda da su "malo pre bili neka deca, idu tu kroz ulicu, delili olovke i upaljače, proveravali koliko nas ima u kući". Navodno kao imali spisak stanovnika ili glasača, pa pitali ko je tu (ne sećam se da li za koga će glasati). Naravno, niko drugi nego naprednjaci.
E sad, je li taj spisak negde javno dostupan? Kako oni mogu da koriste taj spisak?
 
Naprednjaci mogu sve. Oni su elita.
Oslobodjeni su zakonskih i moralnih ogranicenja, a po prirodi svoije licnosti oslobodjeni su i empatije.
 
Ono što je vrlo čudan potez ali mislim da bi bio jako učinkovit, je da opoziciona javnost skuplja kapilarne glasove. Znači ne opozicija, nego građani. Kao sns što skuplja. Na nivou srbije, bilo bi sigurno 10 soma ljudi koji bi se iscimali da skupe lupam po 50 ljudi kao kapilarne glasove. Jedini način da glasača sns-a privoliš na svoju stranu jeste da pređeš na lični nivo. "Molim te brate, zbog mene". Ključno bi bilo da se ne skupljaju kapilarni glasovi opozicionih glasača da se popuni cifra, nego da se vuku za rukav oni koji bi inače glasali za sns. Tako bi imao 500 000 glasova, a praktično duplo, jer si oduzeo jedan snsu, dodao sebi jedan.

Ako bi se ovako neka ideja plasirala od javnih ličnosti koje narod gotivi, skupili bi se prebrzo. Deset, dvadeset javnih ličnosti da pokrene ovakvu ideju, krenuo bi zamajac lagano. Pa jedan mim kad krene šizenje ima 10 soma varijacija na temu za jedno veče. Pritom, ljudi se ne bi lično eksponirali, ne bi pisali na fejsu pa drhtali, nego jedna viber grupa skroz dovoljno. Prosečnoj babi i dedi nema šanse da priđe misao u glavu da glasa kontra vlasti, ali ako im dođe unuk i kaže "e baba, obećali mi posao, ali moram da skupim potpise za đilasa", baba bi skupila sama još 50 glasova. Pritom ljudi se uče na neku akciju, ali neće biti izloženi batinama i pretnjama, jer se sve radi gerilski. Nekog cimaš kao uslugu, nekom kažeš obećali mi posao, nekom da imaš 10e za svaki glas, šta god pali. Dosta ljudi hoće da uradi nešto ali je u strahu, ovako će biti sigurni da rade kul stvar, i da niko ni nema pojma o tome.

Takođe, ti isti što su skupljači glasova, nisu u direktnom kontaktu sa samim strankama, pa ne bi bilo "sad meni upravni odbor jer sam ti onda rešio 50 glasova", a isto tako ti što su skupljali da Dobrica dođe na vlast prvi put kad Dobrica nešto sje*******e, gledaće da ga sruše jer ih je prodao "ja mu skupljao glasove a gle sad šta radi".

Iako je preludo na prvi pogled, živimo u vremenu gde se pola sveta polivalo ledenom vodom jer je neko počeo to da radi, i onda svima to bila fora.
Са овим се не слажем. Мислим да опозиција треба да промовише став да је скупљање капиларних гласова, на којима је СНС могу слободно рећи докторирао, једно велико зло и да законски треба ограничити ту пракси. Поготово када су у питању државана предузећа где се путем уцена спроводи ово зло.
 
Ne slažem se ni ja s tim da je to dobro, ili da je to praksa koju treba zadržati.

Samo u ovom trenutku je pitanje sprečavanja totalnog razvaljivanja demokratije, i zemlje, u odnosu na šta su decentralizovani kapilarni glasovi tričava stvar. Pritom to ne bi radile stranke, nego pojedinci, kao što ti možeš svoju babu da ubediš, i eto ona ispade kapilarni glas. A to što ćeš reći nekome da ćeš dobiti posao a nećeš, ili ti ne treba, nije da si ubio čoveka.

Neko puca na tebe kalašnjikovim, i ti kao, je**** ako ga gađam kamenom možda ga nezgodno pogodim, a to nije lepo. Slažem se, al je nužda.

Pritom situacija je takva da 60% glasača ni ne zna nijednog drugog političara sem vučića. Oni ne znaju ni zoku ministarku, a da će znati da se Škoro kandidovao i ko je on i šta je on. Ti glasači su pod ključem, i ne postoji opcija slobodnog biranja, nego de facto jednopartijski sistem za njih. Ja ne vidim način da opozicija dođe do njih, ili sami da se prosvetle. Jedini način koji vidim je ovaj, "idemo na lično".

Pre neki dan sam telefonirao sa babom i dedom. Kaže deda da su "malo pre bili neka deca, idu tu kroz ulicu, delili olovke i upaljače, proveravali koliko nas ima u kući". Navodno kao imali spisak stanovnika ili glasača, pa pitali ko je tu (ne sećam se da li za koga će glasati). Naravno, niko drugi nego naprednjaci.
E sad, je li taj spisak negde javno dostupan? Kako oni mogu da koriste taj spisak?
Nije dostupan i ne sme da se koristi. Sns ima kompletan birački spisak, i paralelne biračke spiskove na samim biračkim mestima. Do dana izbora skupljaju kapilarne glasove, gde ne znam ucenjuju nekog da će izgubiti posao ako ne obezbedi sigurnih 20 glasova. Taj neko mora da da podatke tih 20 ljudi, između ostalog i telefone. I oni ga smaraju svakih par dana "da ga čuju", a u stvari da ga osiguraju da će glasati za njih. U principu kad skupe koliko su zamislili glasova, onda kaže vučić ajde na vanredne izbore sad. Dobije izbore jer zna poimence dobar procenat glasača za njega, tj. ima ih na spisku, pa onda raspiše izbore. Tako je bilo do sada, sada su raspisani izbori jer predsednički i beogradski moraju, a parlamentarni jer smara EU što nema opozicije u skupštini.

Na sam dan glasanja, kontrolori i svi oni koji sede u špaliru da te prskaju sprejem ili obeleže da si glasao, vode paralelni birački spisak. Zašto? Zato da bi znao ko od njegovih je izašao na izbore, ko nije. I lokalnoj centrali, koja je obično neki lokal 100m od biračkog mesta, dostavlja spisak ko nije još izašao da ga zovu, ili idu po njega kolima. Zamisli prosečnog čoveka kad mu zvoni telefon prvi put i pita "jeste glasali, jeste izašli", pa drugi put "znamo da niste glasali, a zašto", pa treći put "ako treba poslaćemo nekog po vas, da glasate", i šta će da uradi? "Ma bolje da glasam nego da posle imam problem".
 
Pre neki dan sam telefonirao sa babom i dedom. Kaže deda da su "malo pre bili neka deca, idu tu kroz ulicu, delili olovke i upaljače, proveravali koliko nas ima u kući". Navodno kao imali spisak stanovnika ili glasača, pa pitali ko je tu (ne sećam se da li za koga će glasati). Naravno, niko drugi nego naprednjaci.
E sad, je li taj spisak negde javno dostupan? Kako oni mogu da koriste taj spisak?
Da, to je tacno. Tako je vec godinama unazad. Ja licno nisam naletao na njih ali clanovi porodice jesu.

A mogu da koriste spisak i takve tehnike zato sto im se moze, zato sto u Srbistanu Partija = Drzava.
 
Tako sam i mislio. Moje bar ne postoji način da ucene, tako da im je svejedno šta će da rade. Ali to što rade nije legalno i opet mi nije jasno, kako među toliko tih ljudi koje obiđu, ne naiđu na nekog pravnika, advokata, novinara, bilo koga, ko bi to mogao da prijavi.
 
I prijavi, i šta ćemo onda? Ništa, da stoji u fioci.

Živimo u državi gde republička javna tužiteljka, BEŽI, trči da pobegne, od opozicione liderke, koja je došla da joj donese dokaze o kriminalu. Koja fasciklom prekriva lice da je ne snime da ide kod vučića na brifing. Koja se za deset godina pojavila jednom u javnosti, kad joj je produžen mandat. Bez ijedne izjave, ičega.
 
Tako sam i mislio. Moje bar ne postoji način da ucene, tako da im je svejedno šta će da rade. Ali to što rade nije legalno i opet mi nije jasno, kako među toliko tih ljudi koje obiđu, ne naiđu na nekog pravnika, advokata, novinara, bilo koga, ko bi to mogao da prijavi.
Jel si gledao Dark Knight? Ima jedna naizgled trivijalna ali jako poučna scena, kada Gordon ćutke gleda svog partnera korumpiranog pandura, kako uzima reket. Partner mu kaže:
''Znaš, to što ti ne uzimaš kolač, čini nas ostale (u muriji) nervoznim''
A Gordon mu odgovara ''Ja nisam drukara. Uostalom, u gradu ovako trulom, kome bih pa drukao...?''

E to ti je Vučićeva Srbija.

Kome da ih prijave? Zaštitniku građana koga su kao instituciju i poslednji tračak demokratije u Srbiji SNS uništili i doveli svog čoveka? Zagorki Dolovac, masnom mutavom ćutologu i njenom Tužilaštvu u službi SNS? Muriji, kojoj lopovi 100 metara ispred, prekoputa PU Savski Venac pokradu i iseku stare lokomotive i eksponate, a nekoliko godina ranije u Hercegovačkoj preko noći poruše i izbatinaju, i ovi iz murije kao pojma blagog nemaju? Istoj toj muriji koja leta 2020. šalje svoje batinaše i provokatore među nepolitičke demonstrante da diskredituje cilj i smisao protesta? Istoj muriji koja ima svoje osmatrače na svakom protestu, a kad se u Šapcu pojavi čopor batinaša i počnu da mlate jednog čoveka, odjednom ih kao nigde nema, ''nemaju saznanja'' o svemu tome...? Sudovima, koji u Srbiji po tradiciji uvek staju na stranu države i sude na štetu građana?

Nema kome brate, sve je njihovo. Jedini način kad se išta menja, za trunčicu, je kad u nečemu baš preteraju, ili kad se skupi dovoljno veliki broj ljudi, pa se malo zatalasa, pa ajde onda kao, evo da vam učinimo, a i da ne bude pred Evropom da smo baš prava Severna Koreja. Inače, van toga... ma kakvi. Nema ovde ništa od institucija i poretka. Samo Partija, partokratija i oni koji nisu deo te priče nego su ostavljeni da se sami snalaze i brane.
 
Poslednja izmena:
Vezano za pandursku stanicu Savski venac i mesto gde su pokradene i uništene lokomotive...
Korumpirana murija.jpg

I prijavi, i šta ćemo onda? Ništa, da stoji u fioci.

Živimo u državi gde republička javna tužiteljka, BEŽI, trči da pobegne, od opozicione liderke, koja je došla da joj donese dokaze o kriminalu. Koja fasciklom prekriva lice da je ne snime da ide kod vučića na brifing. Koja se za deset godina pojavila jednom u javnosti, kad joj je produžen mandat. Bez ijedne izjave, ičega.
1-344658-725x408.jpeg

 
Poslednja izmena:
Naravno, sve to stoji. Iako je to veliki problem, mislim da je još veći problem to što ljudi uopšte ne znaju da to što rade je ilegalno, da je to bukvalno krađa ličnih podataka i korišćenje u ilegalne svrhe. Kada bi narod barem znao da to ne sme da se radi, onda bi ih svi redom terali i znalo bi se šta SNS radi. Baba i deda uopšte nisu bili svesni toga, znam da bi ih sigurno oterali u tri lepe. I da, naravno da sam im onda rekao šta to znači.
 
Ispred Palate Srbija, gde se održava dodela odlikovanja povodom Dana državnosti, počeo je protest više ekoloških organizacija koje traže da se zakonom trajno zabrani iskopavanje bora i litijuma. Aktivisti su oko podneva, iz više pravaca, u manjim grupama, blokirali Bulevar Nikole Tesle i Bulevar Mihajla Pupina na Novom Beogradu. Kordon policije, međutim, pokušava da ih spreči da priđu Palati Srbija, dok učesnici protesta pokušavaju da ih trčanjem zaobiđu, zbog čega trenutno izgleda kao da se jedni i drugi "jure" po parku uz Bulevar Nikole Tesle.
 
Pre neki dan sam telefonirao sa babom i dedom. Kaže deda da su "malo pre bili neka deca, idu tu kroz ulicu, delili olovke i upaljače, proveravali koliko nas ima u kući". Navodno kao imali spisak stanovnika ili glasača, pa pitali ko je tu (ne sećam se da li za koga će glasati). Naravno, niko drugi nego naprednjaci.
E sad, je li taj spisak negde javno dostupan? Kako oni mogu da koriste taj spisak?
Nek pripaze oni da možda ne proveravaju koliko ih ima tu zbog drugih stvari. Brzo oni pogledaju šta tu sve ima i ko.
 
Приче о некаквим хордама из Републике Српске које ће да гласају по Србији су више него смешне, већина тзв опозиције је већ била на власти показавши се исти или и гори него ови сатрапи, међу новима, ако таквих уопште има, нема никога за велика дела,

једина добра ствар коју је Вучић урадио је та што је до краја оголио, понизио и обесмислио септичку јаму од српске политичке сцене, данас су и Чанак и Чеда и Србљановић и Чомић и Веран Матић и Драшковић и пола ДС верни кербери Вучића и СНС, па чак и болесни нарцис Тадић му даје ветар у леђа.
Жути су исто зло као и напредни, уништили су, осакатили и опљачкали државу. Не заборавимо да су они убили премијера и уз помоћ запада додатно ојачали ионако прљавом игром наметнути капитализам.

Ево данас (бивши) жути чине добрих 70% СНСа.
 
^
Tacno tu sam prosao juce oko pola dva i bilo je dosta sitnog stakla tu gde se desilo

Sto se tice izbora, za pocetak trebalo bi zabraniti mobilne telefone da se unose jer su SNS glasaci duzni da slikaju glasacki listic kao sto znamo.
Citave porodice su naterane da glasaju za njih jer su im zaposlili nekog
 
Bio sam član biračkog odbora, na biralište može štošta da se unese a ne samo mobilni telefon. Potrebno je raditi na edukaciji glasača da ukoliko su kapilarni glas da zaokruže listu, fotografišu i onda posle prekriže/zaokruže sve brojeve i time ponište listić.
 
^
Tacno tu sam prosao juce oko pola dva i bilo je dosta sitnog stakla tu gde se desilo

Sto se tice izbora, za pocetak trebalo bi zabraniti mobilne telefone da se unose jer su SNS glasaci duzni da slikaju glasacki listic kao sto znamo.
Citave porodice su naterane da glasaju za njih jer su im zaposlili nekog
Ajde, molim te, pa prvi ne bih dozvolio da mi neko uzima telefon ili me pretresa.

Najgore je kad jedna strana krsi zakon, a onda se smisljaju ovakva resenja kojim se kaznjavaju svi umesto da se samo sankcionisu krivci.

Izvini, ali pises gluposti 🤣
 
Vrh