Šta je novo?

Izbori 2024

Screenshot_20241002_140301_com.twitter.android.jpg
Screenshot_20241002_140325.jpg
 
Bolonja jeste upropastila obrazovanje, sada dobijate znanje u prašku. Faks ti bukvalno ništa ne znači osim ako ćeš biti lekar, veterinar, advokat, projektant, arhitekta, vrhunski programer ili neka usko stručna zanimanja. Ostalo rade ljudi različih struka koji znaju strane jezike i poznaju rad na računaru. To su svetski trendovi, nismo to mi izmislili. Glupi fudbaler danas ima milione, a nekada je bio srećan da dobije stan i kola.

Bar ja znam gomilu ljudi sa pravim diplomama koji rade poslove koji nisu deo njihove struke. Jednostavno ne zadovoljavaju potrebe tržišta. Čak rade i poslove koje obavljaju ljudi sa srednjom školom. Život teče, nema se vremena za čekanje Godoa.
Ali nije Bolonja uzrok svemu tome, nego slepačka polovična primena Bolonje + pregršt drugih problema koji se u ovoj državi guraju pod tepih već decenijama.

Naši faksevi su bili zastareli i prepuni bolida još i pre Bolonje. I imali predmete koji se slušaju po godinu dana, neki i dve. A to danas nikome ne treba, nema potrebe za takvim stvarima na osnovnim studijama. Osnovne studije danas, u Srbiji, su osposobljavanje za posao. I u skladu sa time ih treba i organizovati i tretirati. A Bolonja je skladnija i adekvatnija tome nego stari, prethodni sistem, postavljen još pre 70 godina a pun rupa i problema još od pre 50.

Koren mnogih problema sa faksevima potiče još iz doba SFRJ. Nego je najviše njih isplivalo na površinu i potopilo nas kao naciju posle uvođenja Bolonje, pa su onda mnogi izvukli zaključak kako je to sve zbog Bolonje. Ne, samo je kulminiralo posle Bolonje. A pritom sam bio svedok da se na nekim faksevima kuka na Bolonju a na tim faksevima - tada - još nije bila ni implementirana i sve je bilo zagljavljeno u 1980im. Dakle ne, nije do Bolonje.
 
Poslednja izmena:
Ako se vracamo unazad , mozemo tako u nedogled. Oni sto su bili 90ih sad su ponovo na vlasti. Nije pitanje kako je bilo , vec da li ove trenutno treba da menjamo. Posto,kao sto rekoh , oko pitanja kako je bilo, granice nema. Pogotovo sto smo vratili one iz 90ih.
Doduse motor za privredu i ekonomiju su zapravo ovi sto su dosli posle 2000ih, Mali , Mihajlovicka, Vesic i td. Oni bi radili isto sto i sad i da su pod Djilasom. Nije da napadam Djilasa, to je jednostavno tako. Vucic je zapravo jedna obicna iskompleksirana bitanga u odnosu na Djilasa. Ti neki hvalospevi da je majstor za spoljnu politiku , su glupost, ispunjava sve sto se trazi od njega, dok nama ovde prosipa budalastine i vredja inteligenciju, i drzi ostatak naroda pod medijskom hipnozom . Zato meni nije jasno zasto ovi “apstinenti” i kao objektivni posmatraci , latentni SNS fanovi, ne glasaju za Djilasa. Vučić je nula za njega, i ovo govorim kao neko ko ne bi voleo da glasa za koaliciju u kojoj je SSP osim ako ne budem primoran takvim izborom.
Слажем се, само ће неко из изложеног помислити да је Ђилас био некад на власти у Србији што заправо није тачно.
 
Ne bi to mogao da uradim, jednostavno ne bi mogao da glasam za Djilasa, a s'druge strane mogao bi da glasam za Vucica. Napominjem apolitican sam i ne izlazim na izbore, ali ako bi morao da glasam i birao opozicija vs Vucic, glasao bi za Vucica.
vrlo si apolitican.

Slazem se da je to rak rana naseg drustva. I na jakim i nezavisnim institucijama treba raditi sistemski. Rekao bih da su te institucije malo pozda jace nego ranije, ali i dalje nedovoljno da se maksimizuje nas rast.

ko ce da osnazi institucije? jel si ti svestan gde zivis?
cela poenta ovog grozomornog upravljanja srbijom je urusavanje institucija. ne postoji institucija koja ovde radi i kad imas neki problem ili stagod, kazes, jbt, pa ovde postoji sistem.
NE POSTOJI, sve je uruseno.
tuzilastvo kao najvaznija grana pravosudja, skolstvo, zdravstvo, mup, vojska, bukvalno sve je razoreno.
da ne pricam(o) o institucijama koje su povezane za f-onisanje grada ili bilo koje lokalne samouprave.
 
Опозиција неспособна да обједини бунт који постоји у свим аспектима друштва, ево на прву - просветари, пољопривредници, БГ апотекари, еко протести. Све само ситни скупови без ефекта. Власт је задовољна.
Klinci mi danas nisu isli u skolu. U petak su bili obavesteni da ce biti strajka.
Ne znam jel dozvoljeno koristiti decu u politicke svrhe, al zamisli kad bi deca setala i sa prosvetarima... to bi tek zakrcen bio grad i poslata lepa slika u svet kako se dobro zivi?
 
Na kraju ce im Milic pokazati kako se vodi kampanja na republickom nivou, kao sto im je Bastac pokazao kako se vodi na lokalnom. Nebitno je dal je ovo sto nabraja ostvarivo i dal ce on to ostvariti. Nadam se samo da nece zavrsiti kao Bastac. Doduse za Bastaca sam od pocetka kampanje znao ko je i sta je. Za ovoga jos ne znam sta da mislim. Zelim da verujem da su neki cudni “narativi” samo deo jako dobro smisljene kampanje.
Ali na kraju, nema pomirenja, ako ovi sad ne zavrse na sudu pa i u zatvoru , nista nismo uradili , jer bi to znacilo da sudstvo i dalje nije nezavisno
 
Vrh