Šta je novo?

Izbori 2024

Kao što si mogao videti, ima ih i u Rusiji.

Može biti da nema zemlje u kojoj ih nema?
Има само једно отворено питање Уткина.
Јединице Вагнера нису величаоци фашизма. Не може ни колективно украјински народ да се окарактерише као нацисти због довољног броја симпатизера те идеологије па се власт и политика назвају нацистичком потпуно оправдано.
Да ли је њега неко видео да поздравља некога са нацистичким поздравом? Овде су у питању читаве јединице, а и много више од тога.
 
Poslednja izmena:
Ево колико су битни избори са студентски парламент.
Screenshot_20240925-062415~4.png

Са 021рс
 
Србија треба да се обрачуна са својим криминалцима под хитно, али овај се нешто није осврнуо на "своје" ратне злочинце

Upravo to. Kao što se ni mi ne osvrćemo na svoje, tako ni oni...

Aljbin Kurti govori istinu o nama a Vučić o njima i obojica prećutkuju kriminalce u svojim redovima
 
Vučić je najbolju saradnju imao sa Haradinajom, čovekom koji je direktno učestvovao u zločinima.
Kad je on zglajznuo sa vlasti a Kurti uzjahao ponašao se u najmanju ruku kao da je SNS izgubio vlast u Beogradu.
Pre će biti da su poslovni interesi u pitanju, tj. ko je više kooperativan u biznisu (kriminalu).
 
Курти и АВ раде један другоме на руку. Иста је то екипа са истим циљевима.
Donekle se slažem, u smislu da koriste jedan drugom i da im se neki interesi poklapaju. Ali mislim da Kurtoglavi ide i dalje od toga i inače ima neki pik i prezir prema Srbiji. Vidi se razlika u njegovim potezima, nastupima i izjavama prema Srbiji i Srbima u odnosu na one koje su poticale od npr Tačija. Mislim da je lik prosto žešće butthurt i kivan na Srbiju. I mislim da je i inače ovako kao čovek žešća p..da, deluje kao neki dvolični pokvareni smradić koji stalno nešto kuva i smišlja.
 
Licemerje Amera - ukidaju se vize Kataru, koji je poznati sponzor terorizma i inače jedno zlo od države, a ostavljaju ih drugim, mnogo bezbednijim i korektnijim zemljama.


Usput, srećne i vize za EU, pardon - ETIAS svima koji slave, i koji misle da će on rešiti ili sprečiti bilo šta.



Posle se čude neki što je toliko porastao skepticizam prema EU i zapadu, čak i među onim ljudima koji nisu za istok i bili su nekad proevropski orijentisani...
 
Donekle se slažem, u smislu da koriste jedan drugom i da im se neki interesi poklapaju. Ali mislim da Kurtoglavi ide i dalje od toga i inače ima neki pik i prezir prema Srbiji. Vidi se razlika u njegovim potezima, nastupima i izjavama prema Srbiji i Srbima u odnosu na one koje su poticale od npr Tačija. Mislim da je lik prosto žešće butthurt i kivan na Srbiju. I mislim da je i inače ovako kao čovek žešća p..da, deluje kao neki dvolični pokvareni smradić koji stalno nešto kuva i smišlja.
Истина, Курти неће да попусти. А АВ попушта све. Тачи је био кооперативнији, за Опен Балкан, за тзв. поделу (Север КиМ за Прешево и Бујановац).
Симбиоза Курти-Вучић је у прављењу тензија према дневно-политичким потребама једног и другог.
 
Студентске парламенте треба укинути као бескорисне организације. Студенти треба да се баве учењем и што бржим и успешнијим полагањем испита.
У потпису, бивши члан једног студентског парламента.
 
Ali mislim da Kurtoglavi ide i dalje od toga i inače ima neki pik i prezir prema Srbiji.
Pa bio je u tvorza u Srbiji. Mislim da je tek 2000 i neke pusten, neko pomilovanje ili tako nesto. Kurtoglavi je bio vodja nekih studentskih protesta dole, 90ih, tada je postao ortak sa Cedom Jovanovicem. Mislim da odatle potice ta mrznja prema Srbiji. Mislim da on cak nije ni imao priliku da ratuje protiv nas, mislim da je dugo bio u tvorza.

за тзв. поделу (Север КиМ за Прешево и Бујановац).
Ja se nadam da opcija gubljenja Preseva i Bujanovca nije vise u igri. Jasno mi je da su siptari tamo vecina, ali dosta je investirano dole, mislim pre svega na koridor 10 i mislim da bi bilo bas nezgodno na putu do Grcke prelaziti administrativni prelaz u tom slucaju kod Bujanovca i posle granicu sa MKD. I jos bi ispalo da su besplatno dobili i autoput od nas.
 
Kurti radi za svoju stvar, a Vučić protiv svoje. U tome se razlikuju
Donekle se slažem, u smislu da koriste jedan drugom i da im se neki interesi poklapaju. Ali mislim da Kurtoglavi ide i dalje od toga i inače ima neki pik i prezir prema Srbiji. Vidi se razlika u njegovim potezima, nastupima i izjavama prema Srbiji i Srbima u odnosu na one koje su poticale od npr Tačija. Mislim da je lik prosto žešće butthurt i kivan na Srbiju. I mislim da je i inače ovako kao čovek žešća p..da, deluje kao neki dvolični pokvareni smradić koji stalno nešto kuva i smišlja.
 
То и јесте реалан поглед на СНС. Прво је УРС унео ту свој утицај што преко кадрова на функцијама што руководиоца по институцијама.
Онда је Шапић унео ту цео свој СПАС са контролом НБГ.
По бројним локалима СНС већином чине бивши одбори Г17+, Нове Србије, ДСС, и у неким местима, углавном по Војводини и од ЛДП, ЛСВ и ДС (Зрењанин).
 
Kurti radi za svoju stvar

Suština je zapravo u tome da je Kurti ideolog, nacionalista ali onaj pravi, koji veruje u to i koji je spreman da grize za to. Sa njim regionalni mafijaši kao Vučić teško mogu da prave dilove. To je ono što i EU i USA smeta, jer oni na balkanu ne vole ideologe već klijenteliste koje je moguće kupiti i sa kojima je moguće praviti kombinacije. Vučića, Dodika, Čovića, Mila, Ramu obožavaju zato što su oni spremni da prodaju i majku rođenu, a principe odavno nemaju.

U tom smislu njegov tvrd stav je u određenoj meri i za poštovanje, jer je spreman da se posvađa sa svojim sponzorima zato što traže od njega nešto što nije u liniji sa tom tvrdom ideologijom Velike Albanije za koju se on zalaže. Ta ideologija je i uzrok konflikta sa Ramom, jer Kurti pretenduje da se pozicionira kao vođa svih Albanaca, uključujući i one u Makedoniji i Preševskoj dolini. To je sve dugoročno pozicioniranje za buduće ujedinjenje koje oni sigurno projektuju nakon što se za to stvore geopolitički uslovi.

Nama je geopolitički najpametnije da se držimo po strani i da ga pustimo da se svađa sa USA i EU koliko god je to moguće. Ta njihova tvrdolinijaška struja na Kosovu je počela pomalo da zaboravlja kako Amerikanci lako mogu da okrenu ploču i da je kod njih tanka linija između teroriste i borca za slobodu.
 
Vrh