Šta je novo?

Izbori 2024

Ne kažem ja da je to dobra lova, verovatno će i imati problem da nađu nekog ko će da radi za te pare. Ali to upravo ne ide u prilog vašoj nepoverljivosti u visinu prosečne plate.
Наравно да хоће јер је за Београд 65.000 ништа док је у многим градовима и општинама то медијална зарада.
Београд и остатак Србије, две потпуно различите ствари.
Што се другог огласа за возача тиче, плате су такве јер послодавци возаче данас траже свећама зато што су их пре тога разјурили у иностранство.
Зарада као ни сам посао возача камиона није репер за било шта јер нити раде по 8 сати нити је то посао од 7 до 3.
 
Наравно да хоће јер је за Београд 65.000 ништа док је у многим градовима и општинама то медијална зарада.
Београд и остатак Србије, две потпуно различите ствари.

Igrom slučaja moja majka od skora radi kao higijeničarka za sličnu svotu novca u Beogradu, odnosno preselila se kod mene. Uslovi rada su dobri.
Al da je dovoljno nije, jer se u kućnu kasu dodaje moj novac i svota iz inostranstva od porodice.

U Zaječaru i Negotinu nije mogla da nađe posao, bavila se prodajom polpvnih stvari preko limunda / kupinda i živeli smo od alimentacije i još nekih prinosa.
Samo je u Holandiji radila u struci (poljoprivredni tehničar) i kratko u jednom već sada propalom poljoprivednom kombinatu u Negotinu.

I za ovo, "nepismena čistatica" (neko je pomenuo gore), moja majka nije nepismena, čak štaviše bila je jedan od najboljih učenika u Poljoprivrendoj školi i na Filozofskom faksu (Sociologija) koji je napustila zbog loše ekononske situacije početkom 90tih.
Jednostavno nije imala sreće u životu, i to je priča mnogih ljudi koji rade takve poslove. Druga kategorija ljudi koja konkuriše na ovim pozicijama su penzioneri koji žestoko obaraju plate i nadnicu, ali to je već sada neka druga tema.
 
I za ovo, "nepismena čistatica" (neko je pomenuo gore), moja majka nije nepismena, čak štaviše bila je jedan od najboljih učenika u Poljoprivrendoj školi i na Filozofskom faksu (Sociologija) koji je napustila zbog loše ekononske situacije početkom 90tih.
Jednostavno nije imala sreće u životu, i to je priča mnogih ljudi koji rade takve poslove.
Ovo mogu iz prve ruke da potvrdim. Moja kućna pomoćnica je fakultetski obrazovana. Nažalost životne prilike (izbeglica, razvod, dete) su je osudile na poslove van struke, a posle poslednjeg otkaza više nije mogla da nađe posao (suviše mlada za penziju, a suviše stara za standardne poslodavce). Ja sam do nje došao preko preporuke, i prvo sam je zaposlio u mojoj firmi sa neto platom od 1000 eur, full time angažman, mada realno ona tu nema više od 2-3 sata posla tokom dana, kad su ljudi na odmorima i manje.

Pre 2 godine sam joj ponudio da i meni privatno čisti gajbu, uz dodatnu naknadu od 15 eur/h neto, van radnog vremena i eto već 2 godine radi 2 posla kod mene i mislim da joj je super. Mesečno izađe na lepu cifru (moja riba je često i časti preko toga, plus daje joj njenu garderobu koju više ne nosi jer su slične visine, a to je sve firmirana garderoba, znači i to ima neku vrednost, plus pokloni za decu...) i vidim da lepo živi, ne žali se, sinu kupila auto poklon za 18 rođendan, svake godine ide na more, čak i 2-3 put godišnje uradi i produženi vikend u nekoj evropskoj metropoli. Mislim da je to ipak jedan korektno kvalitetan život za nekog ko radi poslao čistačice.
 
Veoma dobar film.

BEZ PRAVILA / BREAKING SOCIAL
(Možemo li da priuštimo bogate?)

Režija: Fredrik Gerten
Žanr: dokumentarni


 
Igrom slučaja moja majka od skora radi kao higijeničarka za sličnu svotu novca u Beogradu, odnosno preselila se kod mene. Uslovi rada su dobri.
Al da je dovoljno nije, jer se u kućnu kasu dodaje moj novac i svota iz inostranstva od porodice.

U Zaječaru i Negotinu nije mogla da nađe posao, bavila se prodajom polpvnih stvari preko limunda / kupinda i živeli smo od alimentacije i još nekih prinosa.
Samo je u Holandiji radila u struci (poljoprivredni tehničar) i kratko u jednom već sada propalom poljoprivednom kombinatu u Negotinu.

I za ovo, "nepismena čistatica" (neko je pomenuo gore), moja majka nije nepismena, čak štaviše bila je jedan od najboljih učenika u Poljoprivrendoj školi i na Filozofskom faksu (Sociologija) koji je napustila zbog loše ekononske situacije početkom 90tih.
Jednostavno nije imala sreće u životu, i to je priča mnogih ljudi koji rade takve poslove. Druga kategorija ljudi koja konkuriše na ovim pozicijama su penzioneri koji žestoko obaraju plate i nadnicu, ali to je već sada neka druga tema.
О томе и пишем.
Не мислим да је радити било који посао срамота.
Прихватила је тај посао јер није могла да се запосли у месту где живи а све и да се запослила не би имала много већу плату.
Имала је срећу да са неким може да подели трошкове живота у БГ који су огромни за људе који немају своју некретнину или за некога ко нема са ким да подели трошкове.
 


I za ovo, "nepismena čistatica" (neko je pomenuo gore), moja majka nije nepismena
Ništa zlonamerno Jelancha, ali tu uglavnom zapošljavaju Ciganke koje ne znaju ni da se potpišu. Al i te žene zaslužuju poštovanje, ipak su se uhvatile u koštac sa životom na pravi način, za razliku od velikog broja sunarodnika, i možda odškoluju sledeću generaciju koja će raditi neke bolje poslove i živeti u boljim uslovima.
 
Očekujemo fer izbore u državi, a oni hoće da zarate zbog izbora u studentskom parlamentu.
 
Kako lepo živiš Dejane, kao na filmu... kao baron neki, ali savremeni

Zameraju ti ovde da imaš bujnu maštu... Neka je i bujna... Makar me uvek lepo nasmeješ.

Bilo mi isto smešno za vojsku pre neki dan kao eto, parafraziram, vidi se po meni da je uspešan projekat. 😄 Kao da namerno napenališ ostalima da te zadirkuju. Vidi se po meni 😄 Pa istina ili ne, barem je smešno kako se svi lože da ti negiraju, da te hvataju u navodnim ili pravim lažima... Kao da je s ovog mesta punu istinu moguće utvrditi... Šou si... a nisi pun mučnine/gorčine/zlobe kao neki, lagao ili ne, vešto bojio ili pričao kako jeste, smešno jeste...
 
Video sam i ja te videe, ali nije jasno u čemu je stvar? Zbog čega borba, batinaši, pretnje i ostalo? Ja kada sam studirao ne sećam se da smo se baš gurali za studentski parlanent. Tačnije ne znam nikog ko je bio naložen da uleti tu
U suštini studenatska NVO hoće pravo da ide na izbore za studentski parlament, a svako ko hoće da potpiše mora da uzme formular od komisije.
Ta organizacija nije uopšte popularna zbog podrške Dinka Gruhonjići i zbog autošovinističkih stavova.
Studentski parlament je inače najmanje bitna tema na filozofskom fakultetu.
 
U suštini studenatska NVO hoće pravo da ide na izbore za studentski parlament, a svako ko hoće da potpiše mora da uzme formular od komisije.
Ta organizacija nije uopšte popularna zbog podrške Dinka Gruhonjići i zbog autošovinističkih stavova.
Studentski parlament je inače najmanje bitna tema na filozofskom fakultetu.
Imaju srece da je Vucic mekan, da je neko ozbiljan na vlasti ta NVO bi komplet bila u zatvoru samo zbog podrske Dinku. Kao i Dinko uostalom.
Ozbiljne drzave (USA na primer) imaju izuzetno restriktivne zakone o NVO. Nedavno se u tu grupu ukljucila i Gruzija.
 
Динко није човек ван закона - ако те занима: НИЈЕ величао свог имеењака Шакића, реч је о манипулацији незнањем, тј. непрепознавањем тона ироније код неуких људи (да ли ти то исто не распознајеш?) - а твој став је, најједноставније речено, фашизам.

Гадите ми се више. Сваком нормалном се гадите.
 
a nisi pun mučnine/gorčine/zlobe kao neki
Hvala Noki na lepim recima ;) Trudim se da kroz zivot idem sa pozitivnim stavom i kada tako poslozis stvari u zivotu, onda nema mesta mucnini/gorcini/zlobi kao kod ljudi koji nisu poslozili stvari u svom zivotu na pravi nacin.
 
Динко, НДНВ и екипа око аутономија.инфо постоји много дуже и од свог оснивања су класична фондашка прича накачена на НЕД и Фонд за отворено друштво.
Мировни профитери што би се рекло.
80% људи чак ни у Новом Саду не би ни знало да постоје да пре неколико месеци на твитеру неко није пустио онај снимак, гле чуда, пред локалне изборе.
И они и породица Чанак наместили су се као поручени.
 
Poslednja izmena:
Динко није човек ван закона - ако те занима: НИЈЕ величао свог имеењака Шакића, реч је о манипулацији незнањем, тј. непрепознавањем тона ироније код неуких људи (да ли ти то исто не распознајеш?) - а твој став је, најједноставније речено, фашизам.

Гадите ми се више. Сваком нормалном се гадите.
To je očigledno namešten snimak za Šakića.
Dovoljno je pročitati njegove stavove u tekstovima i shvatiti da univerzitetski profesor širi mržnju na nacionalnoj osnovi.
 
Ништа ту није "намештено", него је то што је човек рекао злонамерно погрешно протумачено - јер се тумачило за претежно функционално неписмене сомове који нису смели добити задовољавајући успех најмање из српског језика и књижевности (ту се учи о иронији), а богме ни из логике, ко је учио и то. Нажалост, то је солидан део Срба, што доказују и размере и успеси оваквих монструозних кампања и велика политичка и државничка каријера онога ко стоји иза њих (Велики Респиратор), па се, ето, може закључити да и ја овом приликом износим рђаве и неповољне чињенице о предметном народу, а то, господо десни екстремисти-поштоваоци бизарних и ауторитарних режима-наци хипстери, није ничим забрањено.
 
Из снимка који се тада појавио већина људи се упецала на тај један сегмент који заиста јесте била иронија међутим исто тако може да се погледа и читав снимак са те трибине као и да се прочитају његови текстови.
Нека свако то уради па нека сам одлучи шта да мисли о Динку Грухоњићу.
 
Можеш ти да мислиш шта хоћеш о некоме, и то уопште није тема.

Али ако пишеш да је "Вучић мекан што тога толерише" - а крунски аргумент је, чим се тај помене, да је хвалио Динка Шакића, а није га хвалио, јбг, мајстори, није - е онда си...

Допунити по жељи.

А могу да вам кажем, кад смо код тог уссраног десног хипстераја, наци-шов грађанске строготе и сличних фекалних појава духа, да ми је познаник који је учествовао у кампањи "Динко Шакић" после тога једном приликом хвалио - Макса Лубурића због неких изјава. Јер, и он би са Хрватима (и са Шшшшшиптарима, па да), као што је Макс са Србима; интернационала зла.

Сачувај Боже шта све у главама људским спава.
 
Poslednja izmena:
Ништа ту није "намештено", него је то што је човек рекао злонамерно погрешно протумачено - јер се тумачило за претежно функционално неписмене сомове који нису смели добити задовољавајући успех најмање из српског језика и књижевности (ту се учи о иронији), а богме ни из логике, ко је учио и то. Нажалост, то је солидан део Срба, што доказују и размере и успеси оваквих монструозних кампања и велика политичка и државничка каријера онога ко стоји иза њих (Велики Респиратор), па се, ето, може закључити да и ја овом приликом износим рђаве и неповољне чињенице о предметном народу, а то, господо десни екстремисти-поштоваоци бизарних и ауторитарних режима-наци хипстери, није ничим забрањено.
Naciste podržavaju liberalne demokratske države.
 
Vrh