Šta je novo?

Izbori 2024

Велика срамота Војислава Коштунице је што није ни у једном тренутку није био вокалан поводом гажења свог ужасног Устава нити злоупотребе истог против родољуба
 

@Defke jako dobar upis. Slozices se, uzasno je sto novcanik ne odlucuje pri glasanju. Koliko retardiranih i zaludnih u ovoj zemlji "ma jeste tesko nema se para al dobar je Vucic".
Video sam taj tvit i bas mislim suprotno, da novcanik zapravo najvise odlucuje.
Zato je inflacija nagrizla podrsku SNSu vise nego ijedna od milion afera.
Kao sto kljuc njihovog uspeha pre toga i nije toliko bila stroga kontrola medija vec realan rast standarda 2015.-2022.
 
Diskutabilan je taj rast u vreme niskih kamatnih stopa i neodrživog kursa dinara.
 
Da li postoji neka zemlja na svetu koja 2008. nije prosla kroz krizu i koja od 2015 do 2022 nije imala rast? Ako si ti imao rast onda kad su svi imali rast, onda se ne moze reci da je rast bio zahvaljujuci tebi
 
Diskutabilan je taj rast u vreme niskih kamatnih stopa i neodrživog kursa dinara.
Kako je neodrziv a isti je skoro 10 godina?

Retko kada je rast/pad iskljucuvo dostignuce politicara, pogotovo u malim zemljama, oni uglavnom samo surfuju na globalnim uslovima.

Uostalom, nije zbog njega ni inflacija, kao sto nije bila ni SEKA zbog demokrata pa su opet trpeli posledice.

Iz ugla prosecnog glasaca, njemu je standard rastao i ima vise opcija za posao veci deo Vuciceve vlasti. Treba to shvatiti kao neku osnovu za razumevanja stanja u kome smo a ne refleksno ulaziti u negiranje ‘zapravo to je diskutabilan rast’.
 
Iz ugla prosecnog glasaca, njemu je standard rastao i ima vise opcija za posao veci deo Vuciceve vlasti.
Iz ugla prosečnog glasača, mi uspešno odolevamo jednom od najtežih perioda poslednjih godina. Kurs stabilan, nezaposlenost niska, BDP raste, povećavaju se plate i penzije. Ogroman procenat populacije je prošao kroz period doslovnog sloma valute, ekonomskog kraha koji pamte kao najcrnja vremena. Za njih je ovo blagostanje.
 
Vučić je dao prosečnom Srbinu ono što on najviše ceni, vidi i oseća - kakvu takvu ekonomsku stabilnost (rekoh kakvu takvu, ne savršenu) , da svako može da nađe neki posao da životari pa makar čuvao bilbord, i dao mu je bolju infrastrukturu na nivou cele Srbije.

Zato je skresao i ukinuo sve ostalo. Prosveta nula. Kultura nula. Vladavina prava nula. Sloboda medija i govora nula. Zdravlje i ekologija nula. Urbanizam nula. Kadrovska politika nula.

Neki ljudi (mislim i van foruma) bi rekli "pa da, ali da bi sredio bilo šta drugo, najpre ti treba ekonomija, ona je temelj svega". Da, to je tačno. Ali kada se zarad ekonomije svi drugi aspekti i stubovi društva OVOLIKO srozaju, tu se onda pređe tačka bez povratka. Stvorio je, odnosno proširio masu primitivnih i nekulturnih debila koji sve i da sutra budemo puni ko UAE, ne bismo mogli da dovedemo u red. Kao što ni oni(UAE) nisu doveli mnogo toga u red, jer pare ne mogu da kupe bolji i izbace plemenski mentalitet ni za 50 godina, nego se to gradi vekovima. I zato što su se u Srbiji mnogi toliko navikli na svakodnevnu međuljudsku anarhiju i apatiju (saobraćaj, divlja gradnja, korupcija, smeće, blejanje, skretanje glave, drogiranje Mitrovićevim sadržajima... jednomrečju - opšta k....bolja) da nema te sile i te armije državnih službenika, doktora, nastavnika, sudija, policajaca, inspektora... koji će to moći da dovedu u red sve i kad bismo imali brdo para. A nemamo ni to.
 
Vratio se barba Bender.. jaci nego ikada! 💪
Jesi procitao onaj clanak koji sam linkovao s X-a? Kazem ti, ovaj narod nije normalan. Ne mogu da verujem da delim vazduh s ovakvima.
Izgleda da ga narod stvarno voli kao Slobodana Milosevica. Znamo kako je to zavrsilo na kraju. Trebace jos puno inekcija i lekova da narod ozdravi.
 
Iz ugla prosečnog glasača, mi uspešno odolevamo jednom od najtežih perioda poslednjih godina. Kurs stabilan, nezaposlenost niska, BDP raste, povećavaju se plate i penzije. Ogroman procenat populacije je prošao kroz period doslovnog sloma valute, ekonomskog kraha koji pamte kao najcrnja vremena. Za njih je ovo blagostanje.

Kupovna moc stanovnistva... jesi zaboravio na ovu stavku?
Koliki je kostalo kilo mesa 2020/2021 i pre SVO u Ukr? Litar mleka? Casica jogurta? Vekna hleba? Znas li?
Sto ne vrate cene kakve su bile. Pa nece da moze. Mora narod da se oguli i da se onih 100-200e besplatno deljenih iz helikoptera povrati ali da to bude bar 500e po osobi kroz razne namete, akcize i poskupljenja. Kad vide da vise ne mogu, vracace cene polako. Ali plate dizati nece!

Nismo sisali vesla mi sto gledamo u novcanik a nismo IT programatori nit SNS feudokabadahije.

Zbog ovoga gorivo sipam u Hr, Bosni i CG. Lihvarima ni dinara. Planiram u Madjarsku i Rumuniju u nabavku namirnica. Hvala finansijskom genijalcu dr Malom Sinisi. Podseca me na zlatna Sps vremena devedesetih.
 
Vučić je dao prosečnom Srbinu ono što on najviše ceni, vidi i oseća - kakvu takvu ekonomsku stabilnost (rekoh kakvu takvu, ne savršenu) , da svako može da nađe neki posao da životari pa makar čuvao bilbord, i dao mu je bolju infrastrukturu na nivou cele Srbije.

Zato je skresao i ukinuo sve ostalo. Prosveta nula. Kultura nula. Vladavina prava nula. Sloboda medija i govora nula. Zdravlje i ekologija nula. Urbanizam nula. Kadrovska politika nula.

Neki ljudi (mislim i van foruma) bi rekli "pa da, ali da bi sredio bilo šta drugo, najpre ti treba ekonomija, ona je temelj svega". Da, to je tačno. Ali kada se zarad ekonomije svi drugi aspekti i stubovi društva OVOLIKO srozaju, tu se onda pređe tačka bez povratka. Stvorio je, odnosno proširio masu primitivnih i nekulturnih debila koji sve i da sutra budemo puni ko UAE, ne bismo mogli da dovedemo u red. Kao što ni oni(UAE) nisu doveli mnogo toga u red, jer pare ne mogu da kupe bolji i izbace plemenski mentalitet ni za 50 godina, nego se to gradi vekovima. I zato što su se u Srbiji mnogi toliko navikli na svakodnevnu međuljudsku anarhiju i apatiju (saobraćaj, divlja gradnja, korupcija, smeće, blejanje, skretanje glave, drogiranje Mitrovićevim sadržajima... jednomrečju - opšta k....bolja) da nema te sile i te armije državnih službenika, doktora, nastavnika, sudija, policajaca, inspektora... koji će to moći da dovedu u red sve i kad bismo imali brdo para. A nemamo ni to.

Najgori aspekat Vuciceve vladavine jeste sloboda medija i kultura politickog dijaloga. Tu se moze reci da je ne nula, nego minus.

Ostalo je vec preterivanje i dramljenje. Nije idealno al nije ni nula. I to ne zbog nekog posebnog truda sa Vuciceve strane, vec jednostavno sazrevanja drustva.
 
Of kors, sve je preterivanje i dramljenje. Zato ne prođe jedan, ali bukvalno jedan dan da ne osvane neka vest tipa:

1) učenici/roditelji maltretirali nastavnika
2) neki narokani ili bahati smrad sa vezama pregazio nedužnog čoveka
3) čovek u bolnici umro nakon rutinske bolesti zbog debilarijuma i/ili ku...bolje lekara
4) srpski đaci ostvarili zavidne rezultate na PISA testu, bolji smo čak od Bosanaca i Šiptara
5) investitori prevarili stanare, država nemoćna (boli je k...c), čekaju se izvršitelji da ih isteraju
6) Filharmonija u tihom štrajku, obećanja nikad veća, sredstva nikad manja
7) Kvalitet uvezene hrane u Srbiju najniže kategorije, ali bez brige, makar je i najskuplja u regionu
8) Pola Srbije i dalje na septičkim jamama, ali nema veze, bar su im srca puna čiste ljubavi prema Vučiću
9) u Srbiji pola miliona ilegalnih objekata, inspektori nemoćni čak ni pred onima koji se grade prekoputa njihovih kancelarija
10) zbog vožnje pod dejstvom narkotika, prošle noći (a ima ih 365 godišnje) isključeno 10 vozača
11) opet voz iskočio iz šina ili se prosulo nešto ali ne brinite, nema opasnosti niti štete. Samo nemojte da dišete par dana
12) Srbija uvozi čistačice i šofere iz svetskih vujekobina jer je država svoje oterala ku...boljom i nametima
13) Srbija među najzagađenijima u Evropi
14) Kenjaski batinaši maltretirali novinare / Kenjazi (opet) minirali brdo iznad Bora bez ikakvog obaveštavanja gradskih vlasti i građana
15) Jel video neko Zagorku Dolovac?

I tako dalje... Bukvalno ne prođe jedan dan dan da se nešto od ovoga ne desi.

Jašta, vidi se da je sve preterivanje i dramljenje. Prosveta, kultura, zdravstvo, urbanizam, vladavina prava... prosto ne zna se ko je u boljem stanju. 👌
 
Poslednja izmena:
Vratio se barba Bender.. jaci nego ikada! 💪
Jesi procitao onaj clanak koji sam linkovao s X-a? Kazem ti, ovaj narod nije normalan. Ne mogu da verujem da delim vazduh s ovakvima.
Izgleda da ga narod stvarno voli kao Slobodana Milosevica. Znamo kako je to zavrsilo na kraju. Trebace jos puno inekcija i lekova da narod ozdravi.
Jači nego ikad, ko Mile Kitić! 💪😎 Šalim se, daleko bilo. 😂

Ma samo sam navratio, nemam nameru da se zadržavam. Sve je već sto puta rečeno i objašnjeno, nema poente zadržavati se. Ovde najviše bleje dokoni cepači dlaka, monarhisti i turbosrbi, četnici i partizani, lažne patriote i pokoji bot. Tek povremeno diskusija dobije neki smisao, ili dobro dođe da se okači neka vest ili skandal. Inače već odavno nema svrhu. Ne samo zbog pomenutih smarača, nego što je ovaj narod većinski syeban u glavu i to je prešlo tačku nakon koje se više ne može promeniti.

@Defke jako dobar upis. Slozices se, uzasno je sto novcanik ne odlucuje pri glasanju. Koliko retardiranih i zaludnih u ovoj zemlji "ma jeste tesko nema se para al dobar je Vucic".
Sad videh, sve je tačno. Sve ovo je velika pljačka običnog čoveka. Što na nivou Srbije, što na nivou sveta.

A što se Filharmonije tiče, ma biće ulaganja, samo malo da se strpimo. Sad će, za dve godine. Samo da završe metro i EXPO i odmah se posle bacaju na Filharmoniju i kulturu. :) Vučić obećao. :) On je lično ostao noćas do 2 4 ujutru da prebroji sve pare za Filharmoniju i kulturu.
 
Vučić je dao prosečnom Srbinu ono što on najviše ceni, vidi i oseća - kakvu takvu ekonomsku stabilnost (rekoh kakvu takvu, ne savršenu) , da svako može da nađe neki posao da životari pa makar čuvao bilbord, i dao mu je bolju infrastrukturu na nivou cele Srbije.

Zato je skresao i ukinuo sve ostalo. Prosveta nula. Kultura nula. Vladavina prava nula. Sloboda medija i govora nula. Zdravlje i ekologija nula. Urbanizam nula. Kadrovska politika nula.

Neki ljudi (mislim i van foruma) bi rekli "pa da, ali da bi sredio bilo šta drugo, najpre ti treba ekonomija, ona je temelj svega". Da, to je tačno. Ali kada se zarad ekonomije svi drugi aspekti i stubovi društva OVOLIKO srozaju, tu se onda pređe tačka bez povratka. Stvorio je, odnosno proširio masu primitivnih i nekulturnih debila koji sve i da sutra budemo puni ko UAE, ne bismo mogli da dovedemo u red. Kao što ni oni(UAE) nisu doveli mnogo toga u red, jer pare ne mogu da kupe bolji i izbace plemenski mentalitet ni za 50 godina, nego se to gradi vekovima. I zato što su se u Srbiji mnogi toliko navikli na svakodnevnu međuljudsku anarhiju i apatiju (saobraćaj, divlja gradnja, korupcija, smeće, blejanje, skretanje glave, drogiranje Mitrovićevim sadržajima... jednomrečju - opšta k....bolja) da nema te sile i te armije državnih službenika, doktora, nastavnika, sudija, policajaca, inspektora... koji će to moći da dovedu u red sve i kad bismo imali brdo para. A nemamo ni to.
Sve si u pravu. Ali prosecan glasac bi stao posle prvog pasusa i rekao, "meni je ovo sasvim dovoljno, drugi nisu ni toliko uradili" i prestao da cita tvoj post. Tesko ce to da se promeni.
 
Naravno, sve to stoji.

Ne samo u Srbiji, to je sad globalni problem.
Mnoge ljude zanimaju samo svoj novčanik i svoja četiri zida. Sve ostalo im je nebitno. Pa makar oko njihova četiri zida bili raspad i anarhija.

E nego batali sve ovo, sad se setih, moram da trčim do Maksija da predam kupone, da si uzmem čeonu lampu sa National Geographic logom na sebi! 😳 Pošto mi još samo to nedostaje.

(sprdam se)
 
Of kors, sve je preterivanje i dramljenje. Zato ne prođe jedan, ali bukvalno jedan dan da ne osvane neka vest tipa:

1) učenici/roditelji maltretirali nastavnika
2) neki narokani ili bahati smrad sa vezama pregazio nedužnog čoveka
3) čovek u bolnici umro nakon rutinske bolesti zbog debilarijuma i/ili ku...bolje lekara
4) srpski đaci ostvarili zavidne rezultate na PISA testu, bolji smo čak od Bosanaca i Šiptara
5) investitori prevarili stanare, država nemoćna (boli je k...c), čekaju se izvršitelji da ih isteraju
6) Filharmonija u tihom štrajku, obećanja nikad veća, sredstva nikad manja
7) Kvalitet uvezene hrane u Srbiju najniže kategorije, ali bez brige, makar je i najskuplja u regionu
8) Pola Srbije i dalje na septičkim jamama, ali nema veze, bar su im srca puna čiste ljubavi prema Vučiću
9) u Srbiji pola miliona ilegalnih objekata, inspektori nemoćni čak ni pred onima koji se grade prekoputa njihovih kancelarija
10) zbog vožnje pod dejstvom narkotika, prošle noći (a ima ih 365 godišnje) isključeno 10 vozača
11) opet voz iskočio iz šina ili se prosulo nešto ali ne brinite, nema opasnosti niti štete. Samo nemojte da dišete par dana
12) Srbija uvozi čistačice i šofere iz svetskih vujekobina jer je država svoje oterala ku...boljom i nametima
13) Srbija među najzagađenijima u Evropi
14) Kenjaski batinaši maltretirali novinare / Kenjazi (opet) minirali brdo iznad Bora bez ikakvog obaveštavanja gradskih vlasti i građana
15) Jel video neko Zagorku Dolovac?

I tako dalje... Bukvalno ne prođe jedan dan dan da se nešto od ovoga ne desi.

Jašta, vidi se da je sve preterivanje i dramljenje. Prosveta, kultura, zdravstvo, urbanizam, vladavina prava... prosto ne zna se ko je u boljem stanju. 👌
Samo u Diznilendu nema losih vesti.
I u Svajcarskoj mozes cherry pickovati i predstaviti kao da se zemlja raspada.

Niko ne kaze da je Srbija raj na zemlji i da nema problema. Niko ne kaze ni da SNS obavlja fantastican posao u bilo kojoj sferi upravljanja drzavom. Samo je to svodjenje svega na nulu ili jedinicu ono, najprizemniji vid diskusije o ozbiljnim stvarima.
 
@Sweet Dee
Zivljenje na konto starih zasluga? Tesko da ce to ici. Kao kad nadjes dobru zensku, ima dobar posao, dobro zaradjuje... kuva, pegla, pere.. u krevetu sve fantazije radi pa i oral. Vremenom se to prepolovi i smanji pa postanes nezadovoljan. Glasas iz navike. I onda se zamislis, bitna je sadasnjost... a ne proslost :) kako s zenama, tako i s politicarima. I u svim aspektima zivota. Ljubav nije Bogom dana. Vecna privrzenost politicaru nije Bogom dana. Sve je borba i zasluga. Kao volis nekog i zgadi ti se. Mnogim Snsovcima se Vucic zgadio zbog Rio Tinta. Sam je hteo i rizikovao to.. i obice mu se o glavu. Jer on nije covek koji voli da mu se protivreci.
 
@Sweet Dee
Zivljenje na konto starih zasluga? Tesko da ce to ici. Kao kad nadjes dobru zensku, ima dobar posao, dobro zaradjuje... kuva, pegla, pere.. u krevetu sve fantazije radi pa i oral. Vremenom se to prepolovi i smanji pa postanes nezadovoljan. Glasas iz navike. I onda se zamislis, bitna je sadasnjost... a ne proslost :) kako s zenama, tako i s politicarima. I u svim aspektima zivota. Ljubav nije Bogom dana. Vecna privrzenost politicaru nije Bogom dana. Sve je borba i zasluga. Kao volis nekog i zgadi ti se. Mnogim Snsovcima se Vucic zgadio zbog Rio Tinta. Sam je hteo i rizikovao to.. i obice mu se o glavu. Jer on nije covek koji voli da mu se protivreci.
Daj Boze da im se zgadio :) ali jeste sve dosadi to je tacno
 
Samo je to svodjenje svega na nulu ili jedinicu ono, najprizemniji vid diskusije o ozbiljnim stvarima.
Tako je, mi smo svi ovde zaslepljeni graničari a ti si među retkim objektivnim i prosvećenim. I samim tim svaka diskusija između nas i tebe je uzaludna, jer mi prosto nismo spsobni da vidimo ono što ti vidiš.

Kao onomad kad si na temi Cene nekretnina napisao da je javni prevoz u dobrom stanju, a količina divlje ili nepropisne gradnje na nivou statističke greške. A da, beše reko si i da je saobraćaj u Beogradu na vodi dobro rešen.

Imajući sve to u vidu (odnosno nemajući), jasno je da mi ostali nikad nećemo moći da vidimo realnost koju ti vidiš i stoga su sve dalje diskusije bespredmetne. Evo smatraj da si ti u pravu za sve.
 
Tako je, mi smo svi ovde zaslepljeni graničari a ti si među retkim objektivnim i prosvećenim. I samim tim svaka diskusija između nas i tebe je uzaludna, jer mi prosto nismo spsobni da vidimo ono što ti vidiš.

Kao onomad kad si na temi Cene nekretnina napisao da je javni prevoz u dobrom stanju, a količina divlje ili nepropisne gradnje na nivou statističke greške. A da, beše reko si i da je saobraćaj u Beogradu na vodi dobro rešen.

Imajući sve to u vidu (odnosno nemajući), jasno je da mi ostali nikad nećemo moći da vidimo realnost koju ti vidiš i stoga su sve dalje diskusije bespredmetne. Evo smatraj da si ti u pravu za sve.
Pa nisu svi ali ti izgleda jesi, cim si to uspeo da zakljucis iz mojih postova.

I ono, rugao se gavran vrani, kad ovo napise neko kome je svaki drugi post kako su eto svi pohlepni i egocentricni a on jedini gleda siru sliku, sta covek da radi sem da se nasmeje.
 
Vrh