Šta je novo?

Izbori 2024

Tako i treba. Da bi smenili vlast prvo trebamo smeniti "opoziciju". @vucko da li možeš da nađeš neke postove gde su ona 2 profila delila propagandu vlasti?
 
Tako i treba. Da bi smenili vlast prvo trebamo smeniti "opoziciju". @vucko da li možeš da nađeš neke postove gde su ona 2 profila delila propagandu vlasti?
Ako mogu da se umesam, iskustvo i statistika govori da vecina onih koji vise pljuju opoziciju(zelenu i zutu) i EU nego li vlast,uglavnom na kraju zavrse kod Vucica ili vec rade za njega. Tako mi deluju i ta dva profila
 
Ne osporavam, ima ih ali ako neko tvrdi da je bilo propagande vlasti onda želim da vidim dokaz.
Pa evo jedna izjava sa prijateljskog im profila
U trenutku kada treba pokazati da “nas ima” sto bi rekao Cane, oni sve vreme vuku na drugu stranu. Iskreno i ti mi vuces na tu stranu, ali ostavljam mogucnost da gresim😀
Da dodam, to su uglavnom , ja ih zovem KGB-BIA profili ,koje karakterise npr jedna stvar vezana za junske izbore, pljuvali su vatreno bojkotase ali nijednog trenutka nisu pozvali ljude da izadju i glasaju za opoziciju
 
Poslednja izmena:
Broj ne znači mnogo, dokaz su protesti krajem 2021. i sredinom 2023. Tada je bukvalno vlast mogla da se smeni..
Organizatori protesta kao namerno da su odabrali sredinu leta umesto da sačekaju jesen jer će tada biti više ljudi u BG.
Ja se samo plašim da borba ne propadne, saznao sam kako su neki vatreni "borci" prodali x borbi.
 
Ako mogu da se umesam, iskustvo i statistika govori da vecina onih koji vise pljuju opoziciju(zelenu i zutu) i EU nego li vlast,uglavnom na kraju zavrse kod Vucica ili vec rade za njega.
iskustvo i statistika bi takođe mogli da govore da tzv. zeleno-žuta opozicija ima zavidan (skoro desetogodišnji) skor u disciplini jalovizacije, razvodnjavanja i gašenja protesta, te da se osušilo svako drvo (pun intended) za koje su se uhvatili. vrlo je moguće da su tu i vlasnici nekog svetskog rekorda. svako ima svoju statistiku, takva su vremena.

ovo onako načelno, nevezano za ove pojedinačne tviteraške pregaoce, nije dobro zalagati svoj integritet ni za kog od njih. takođe, koniljo je u pravu kada kaže da je mnog liberaš na platnom spisku sns-a, posebno ako je univerzitetski kadar. evo, ovih dana ih vučić po potrebi izvlači po tzv. opozicionim medijima (gde po ideološkoj liniji imaju prođu) da daju svoje lično mišljenje da je kopanje litijuma ipak okej i da bre treba da ćutite stoko i da saslušate šta mitska the struka ima da kaže.

+
ima nas kažu i goblini, autori verovatno najgoreg domaćeg singla svih vremena (ovog ispod). lepo je govorio duško radović - tucite svoju decu kad postanu pankeri.

 
Poslednja izmena:
Ako mogu da se umesam, iskustvo i statistika govori da vecina onih koji vise pljuju opoziciju(zelenu i zutu) i EU nego li vlast,uglavnom na kraju zavrse kod Vucica ili vec rade za njega. Tako mi deluju i ta dva profila
Тачно, исти образац наступа као Заветница лажна опозиционарка.
 
Spavači su deo SNS mašine. To su oni koje politika ne zanima, ne vole Vučića, ali što da menjamo? Taktika, ako te već mrze, hajde da im ogadimo politiku uopšte. Onda neće izlaziti na izbore i držaće AV dok mu ne dosadi. Ovde se stvaraju dinastije, a naši ljudi ne razumeju da je cilj da nekoga kazniš, a ne da tražiš idealnog. Da se ne lažemo, 90% opozicije je lažno i gleda samo dobru priliku da se proda vlastima. Dakle, spavači plus kupljena opozicija i razne NVO sekte, čine da je Vučića gotovo nemoguće pobediti. Ako i izgubi, tu su RIK i GIK da ukradu, a policija i pravosuđe da prećute. Mi smo klasičan oblik jedne kolonije sa jednim malenim diktatorom koji vara narod.
 
Poslednja izmena:
Iskreno ne znam sta moze da se ocekuje od protesta u subotu, osim dokaza da nas ima. Koliko cujem najavljuju se i blokade posle?
Kakav bi bio idealan i realan scenario, sa naglaskom na realan,ozbiljno pitam, da li neko zna?
 
Iskreno ne znam sta moze da se ocekuje od protesta u subotu, osim dokaza da nas ima. Koliko cujem najavljuju se i blokade posle?
Kakav bi bio idealan i realan scenario, sa naglaskom na realan,ozbiljno pitam, da li neko zna?
Teška priča.
 
Poslednja izmena:
Iskreno ne znam sta moze da se ocekuje od protesta u subotu, osim dokaza da nas ima. Koliko cujem najavljuju se i blokade posle?
Kakav bi bio idealan i realan scenario, sa naglaskom na realan,ozbiljno pitam, da li neko zna?
Idealan scenario bi bio da onaj koji odlučuje da bi smirio mase raspiše referendum, a onda isti taj izgubi jer mu ni krađa ne bi prošla (da ni većina njegovih ne bi izašla i podržala kopanje). Ukratko da napravi grešku iz samouverenosti o nepobedivosti.

Realan (poželjan) scenario je da se dogode blokade koje će ga naterati na neke ustupke ili prouzrokovati nekontrolisan odgovor policije što bi još više ogolilo nivo represije. Ali to nije nešto što bi donelo neku promenu.

Realan (nepovoljan) scenario jeste da uslede neke blokade, protesti koje se oduže do jeseni bez konkretnih akcija i naprosto se izduvaju protokom vremena (uz pomoć opozicije dakako). Videti šta se desilo sa prošlogodišnjim protestima protiv nasilja i šta je to postignuto. A energija i broj ljudi je bio ogroman.
 
Idealan scenario bi bio da onaj koji odlučuje da bi smirio mase raspiše referendum, a onda isti taj izgubi jer mu ni krađa ne bi prošla (da ni većina njegovih ne bi izašla i podržala kopanje). Ukratko da napravi grešku iz samouverenosti o nepobedivosti.
Zato se i nudi referendum gde bi se glasalo direktno za smenu Vučića a ne protiv kopanja. Kult ličnosti bi sigurno pobedio a to bi posle bio legitimetet za radove.
 
Zato se i nudi referendum gde bi se glasalo direktno za smenu Vučića a ne protiv kopanja. Kult ličnosti bi sigurno pobedio a to bi posle bio legitimetet za radove.
I da i ne.
Pre 2 godine je na proteste protiv Rio Tinta kako reagovao? Ovim se stavlja tačka na kopanje i to je to. Vlada je kao donela uredbu i idite svi na spavanje.
U tom istom trenutku on je znao da to nije stvarno i pošto nisu usledile nikakve tužbe/arbitraže sa Rio Tintom znači samo da je bilo dobro iskomunicirano sa kompanijom i ambasadama da projekat nastavlja po planu.

Zato ja njemu ništa ne verujem i ne dozvoljavam da njegove reči utiču na moje rasuđivanje šta je ispravno a šta ne. Sad je on prvi izneo ponudu o referendumu i mi zbog toga treba da je odbacimo? A to je ono što on uradio dosta puta. Da neku ideju koja nije dobra za njega predloži on lično i kad zbog toga što je on to predložio dobije negodovanje sa strane opozicije i medija od te ideje se odustane.

Jedino ispravno u ovom trenutku je zahtevanje referenduma. Mesec dana pre glasanja početi sa pretnjom bojkota referenduma (ako) jer protivnici kopanja nisu dobili ravnopravan tretman u medijima. 7 dana pred referendum odlučiti da li se ide ili ne.
Nakon referenduma biti spreman na apsolutnu blokadu zemlje u slučaju krađe i prepravljanja narodne volje. Pa oni nek vide šta im je činiti.

Ukoliko bez krađe i uz relativno normalan medijski pristup narod glasa za iskopavanje litijuma, poštovovati volju većine.

Ja bih tako.
 
Pre 2 godine je na proteste protiv Rio Tinta kako reagovao? Ovim se stavlja tačka na kopanje i to je to.
Nije tačno:
Screenshot_20240808_124246_Gallery.png


Kakav bre referendum u Srbiji? Pokrašće lagano.
 
Iskreno ne znam sta moze da se ocekuje od protesta u subotu, osim dokaza da nas ima. Koliko cujem najavljuju se i blokade posle?
Kakav bi bio idealan i realan scenario, sa naglaskom na realan,ozbiljno pitam, da li neko zna?
Ја сам чуо да се после 10.8. дан-два неће померати из центра града, а да ће након тога објавити даље кораке за радикализацију протеста ( вероватно блокаде широм Србије). Поједини организатори позвали људе да понесу душеке, јастуке, вреће за спавање...
 
I da i ne.
Pre 2 godine je na proteste protiv Rio Tinta kako reagovao? Ovim se stavlja tačka na kopanje i to je to. Vlada je kao donela uredbu i idite svi na spavanje.
U tom istom trenutku on je znao da to nije stvarno i pošto nisu usledile nikakve tužbe/arbitraže sa Rio Tintom znači samo da je bilo dobro iskomunicirano sa kompanijom i ambasadama da projekat nastavlja po planu.

Zato ja njemu ništa ne verujem i ne dozvoljavam da njegove reči utiču na moje rasuđivanje šta je ispravno a šta ne. Sad je on prvi izneo ponudu o referendumu i mi zbog toga treba da je odbacimo? A to je ono što on uradio dosta puta. Da neku ideju koja nije dobra za njega predloži on lično i kad zbog toga što je on to predložio dobije negodovanje sa strane opozicije i medija od te ideje se odustane.

Jedino ispravno u ovom trenutku je zahtevanje referenduma. Mesec dana pre glasanja početi sa pretnjom bojkota referenduma (ako) jer protivnici kopanja nisu dobili ravnopravan tretman u medijima. 7 dana pred referendum odlučiti da li se ide ili ne.
Nakon referenduma biti spreman na apsolutnu blokadu zemlje u slučaju krađe i prepravljanja narodne volje. Pa oni nek vide šta im je činiti.

Ukoliko bez krađe i uz relativno normalan medijski pristup narod glasa za iskopavanje litijuma, poštovovati volju većine.

Ja bih tako.
Mislim da dok se mediji ne oslobode ne vredi ici na tako nesto, pogotovo kad su ovako vazna pitanja. Da ,jeste se videlo u dec 2023 da nije nepobediv, pa cak i u junu, ali se takodje videlo da nema zaista nijedne institucije u ovoj zemlji koja nije pod direktnom palicom SNSa. Drzavni aparat je njegov i moze da radi sta god hoce. Narod je zatupljen i zakovan za nacionalne frekvenciije, nakaceni infuzijom direktno na pink, happy,tv prva. I rts koji potpuno ignorise opoziciju i bilo kakvo kritiku. Pisem sto vec svi znaju, ali samo da naglasim da zaista nema uslova za referendum.
Takodje junski izbori pokazuju (inace,izasao sam i glasao) da prvo raspisati nesto pa se onda boriti je jako tesko, ulazi se u haos u kome najbolje Vucic pliva. Bog zna kakve bi “Bastace” izvukao za referendum.
 
Могу да гарантујем да би се еколошка удружења у случају референдума посвађала око тога да ли би требало изаћи на референдум или не и онда би све отишло у...
 
Mislim da dok se mediji ne oslobode ne vredi ici na tako nesto, pogotovo kad su ovako vazna pitanja. Da ,jeste se videlo u dec 2023 da nije nepobediv, pa cak i u junu, ali se takodje videlo da nema zaista nijedne institucije u ovoj zemlji koja nije pod direktnom palicom SNSa. Drzavni aparat je njegov i moze da radi sta god hoce. Narod je zatupljen i zakovan za nacionalne frekvenciije, nakaceni infuzijom direktno na pink, happy,tv prva. I rts koji potpuno ignorise opoziciju i bilo kakvo kritiku. Pisem sto vec svi znaju, ali samo da naglasim da zaista nema uslova za referendum.
Takodje junski izbori pokazuju (inace,izasao sam i glasao) da prvo raspisati nesto pa se onda boriti je jako tesko, ulazi se u haos u kome najbolje Vucic pliva. Bog zna kakve bi “Bastace” izvukao za referendum.
Pa ako ovo nije prilika da se nateraju na otvaranje medija ne znam šta je. Oni nemaju tu izbora, moraju gazdama da isporuče dogovoreno i za to će dati više no ikad. I to treba znati iskoristiti.

1. Tražiti referendum

2. Pretiti bojkotom referenduma ako nema debate. Pod debatom smatram da izađe premijer (nikakvi Vučići) i da mu se slobodno postavljaju pitanja tipa zašto u izbornoj kampanji nije pričao o ovoj hiljadugodišnjoj šansi za Srbiju, zašto o tome nije pričao u ekspozeu (nemam pojma da li je), zašto referenduma i javne rasprave nije bilo pre dogovaravanja sa nemcima...
U nedostatku toga aktivan bojkot (blokiranje referenduma).
To oni sebi ne mogu to da priušte.

3. Isto im staviti do znanja šta će se desiti ako pokradu referendum.
 
Само закон о забрани. Никакав референдум.
Šta ih sprečava da zakon kao i uredbu koju su doneli kroz neko vreme stave van snage ili ukinu/promene? Npr. nedelju dana pre nego Rio Tinto krene sa kopanjem.
To sve pod pretpostavkom da se okrenu protiv svojih gospodara i stvarno izglasaju taj zakon.
 
Vrh