Šta je novo?

Izbori 2024

Залутао је и неће се вратити, али опет није исти као ДраганСт и Врачарац.
 
Kazem da se banuju botovi, a ne politicki neistomisljenici.

Botovi svih strana, i svaki bot, ne samo politicki.

To sto ih je najvise ispred jedne politicke stranke, jbg, to je cinjenica.

I ponavljam, nije tako tesko otkriti ko su i ne treba komisija.

Ja mogu tebe da ispickaram, ili ti mene, ali ne pozivam da te neko banuje.

Nije to ni stvar politike nego unistavanja foruma. Ne moramo pricati o SNS-u uopste ili politici, zamisli negde vodis raspravu sa nekim, a on je bot.

Ti 5253235235 argumenata, a on ti uzvraca sa tri recenice koje su ga naucili da koristi.

Tema ,,sta jedemo'' na primer, neko se javi da kaze da je neki restoran vrh, ti znas da nije i kazes da si jeo tamo i da nista ne valja, a on samo odgovara kao robot i ostavlja komentare da je restoran vrh, da je sve super, da corba kosta 500 dinara, iako si ti bio i video svojim ocima da kosta 3000... itd.

Mi svejedno ulazimo u slicne rasprave, ali to su necija iskrena misljena i razmisljanja, ali niko nije po zadatku tu da ih iznosi. I to vec dovoljno zamara, samo nam jos ovi fale.

Specavanjem toga se sprecava je*******anje ljudi u zdrav mozak, prestanak gubljenja naseg vremena i zivaca ni zbog cega, porast kvaliteta diskusije na forumu... nije to proterivanje politickih neistomisljenika.
 
Evo na primer vidimo sta se desava u nišu,
dakle opozicija i pored katastorfalno loših izbornih i medijskih uslova (neviđenih jos od slobe) uspe da dobije cca 3k više glasova od vlasti i satelita, to izbroji gik i onda kad se vidi da grad pada, onda kreću prepravke da isti ne bi pao i bukvalno se dopisuje fantomskom satelitu ruskoj stranci (naziv sve govori) kako bi prebacila smanjeni cenzus za manjine (iako ta smrdljiva radikalčina koji predstavlja tu "rusku" opciju nema nikakve veze sa manjinama) i dobio taj 1 odbornik da bi se grad spasio od pada - dakle jos samo fali novičok i zatvori za opozicionare i eto putinovskog sistema -
- pa onda neko dodje i prica kako imamo pluralizam i demokratiju??? -
to nije nikakvo "suprotno misljenje" nego otvoreno pravljenje boudalama ostalih kao recimo kad napolju pada kiša i neko dođe da "izrazi mišljenje" da kiša ne pada i u to ubeđuje druge pa ga eto treba pustiti jer svako ima pravo na "mišljenje"...
 
Evo na primer vidimo sta se desava u nišu,
dakle opozicija i pored katastorfalno loših izbornih i medijskih uslova (neviđenih jos od slobe) uspe da dobije cca 3k više glasova od vlasti i satelita, to izbroji gik i onda kad se vidi da grad pada, onda kreću prepravke da isti ne bi pao i bukvalno se dopisuje fantomskom satelitu ruskoj stranci (naziv sve govori) kako bi prebacila smanjeni cenzus za manjine (iako ta smrdljiva radikalčina koji predstavlja tu "rusku" opciju nema nikakve veze sa manjinama) i dobio taj 1 odbornik da bi se grad spasio od pada - dakle jos samo fali novičok i zatvori za opozicionare i eto putinovskog sistema -
- pa onda neko dodje i prica kako imamo pluralizam i demokratiju??? -
to nije nikakvo "suprotno misljenje" nego otvoreno pravljenje boudalama ostalih kao recimo kad napolju pada kiša i neko dođe da "izrazi mišljenje" da kiša ne pada i u to ubeđuje druge pa ga eto treba pustiti jer svako ima pravo na "mišljenje"...
Da je nekakav putinovski sistem i da nema pluralizma, ne bi sve zavisilo o jednom poslaniku vec bi se vec znao rezultat.

Cinjenica je da je opozicija dobila jako tesnu vecinu glasova i da zbog Dontovog sistema to daje mogucnost vlasti da ipak na kraju ima vecinu odbornika. Da je pobeda bila malo ubedljivija ne bi ni ovo moglo da se desava.

Ne mora se odmah histerisati i proglasavati kraj demokratije. Borba jos uvek traje.
 
Да не помињем да опозиција ни у Нишу, ни у Чачку, ни на НБГ, Врачару, Савском венцу, Старом граду није организовала протесте осим можда једанпут. Нпр. на НБГ пар дана после избора био протест и тражише увид у ДЕО бирачког списка и наравно Општина им дала 5 посто бирачког списка на ком није било неправилности и тако их отерала у.... Опозиција, оваква каква је, једноставно не жели да постане власт, већ да буде вечити критичар власти док ни сама не зна да се договори како би решила већину проблема са којима се ми, обични грађани Србије скоро свакодневно суочавамо, а не зна ни да одради предизборну кампању онако како би је урадио неко коме је заиста толико стало да смени ову власт бар на локалном нивоу. Сваки пут на сваком нивоу упрскају шансу да сруше или озбиљно угрозе актуелну власт. Бављење политиком у овом тренутку је непотребно трошење времена и живаца. А што се тиче борбе против Рио Тинта, то није политика, већ ПИТАЊЕ ОПСТАНКА НАШЕГ НАРОДА.
 
Opet izmišljaš, da ne kažem namerno lažeš,
da je doontov sistem u pitanju ne bi bilo toliko prepravljanja zapisnika da bi fantomska pseudoruska stranka prebacila manjinski cenzus jer su prema prvobitnim rezultatima sekta+lazni rus imali ukupno 30 (dakle pata karta) po dontovom sistemu - pa.su sektaši krenuli u akciju da dobace do 31!
Dakle te fore sa dontovim sistemom nemoj ovde da prodajes pa se jedis sto te neko naziva botom,
msm zasto bi neko nezavistan otvoreno pravdao i branio ociglednu krađu?
 
https://n1info.rs/vesti/vucic-o-lit...e-sluzbe-zele-da-sprece-brzi-napredak-srbije/

Dakle sam žvalavi ne smatra svoje biracko telo za racionalno a bogami cak ni prosecno inteligentno, ko sam omda ja da im sudim...
Ovo.

Kad god sledeći put negde od nekoga čujem kako "građanisti" vređaju i omalovažavaju SNS glasače, samo ću da parafraziram ovu vest i ovaj post.

Mislim svakome iole razumnom je već poznato i jasno da Nelečeni svoje iskrene naivne glasače (dakle ne one koji glasaju iz interesa i dogovora, već one koji balave na njega) smatra gluperdama i ovcama. Ova i slične vesti samo i zvanično dokazuju to.
 
Opet izmišljaš, da ne kažem namerno lažeš,
da je doontov sistem u pitanju ne bi bilo toliko prepravljanja zapisnika da bi fantomska pseudoruska stranka prebacila manjinski cenzus jer su prema prvobitnim rezultatima sekta+lazni rus imali ukupno 30 (dakle pata karta) po dontovom sistemu - pa.su sektaši krenuli u akciju da dobace do 31!
Dakle te fore sa dontovim sistemom nemoj ovde da prodajes pa se jedis sto te neko naziva botom,
msm zasto bi neko nezavistan otvoreno pravdao i branio ociglednu krađu?
Zato sto kradja nije ocigledna. Svi rezultati koje je gik zvanicno objavljivao (a ponistili su i ponovo prebrojavali 3 puta koliko znam) su dali ‘Rusima’ jedan mandat, a i cesid i ipsos u svojim procenama tokom izborne noci su im davali taj jedan mandat. Jedini rezultat koji je pokazivao da nemaju mandat je bio taj koji je na kratko okacen u 5 ujutro.


Opet, da je pobeda bila za bar nijansu uverljivija, ne bi ni bilo potrebe za ovim. A do toga se stvarno moglo doci.

I oladi malo sa histerisanjem i etiketiranjem. Niko ti nije dao monopol na opozicionarenje. Nemam sta ja tebi da pravdam moje motive niti ti ocigledno imas kapaciteta da ih razumes. Komentarisi sta je napisano a moju licnost zaobidji.
 
A to sto su Rusi, a da nemaju nijednog Rusa nije ocigledna kradja?

Nacin na koji funkcionisu, ko ih je osnovao, ko im je skupio potpise i sve.

To nije dovoljno ocigledno?
 
A to sto su Rusi, a da nemaju nijednog Rusa nije ocigledna kradja?

Nacin na koji funkcionisu, ko ih je osnovao, ko im je skupio potpise i sve.

To nije dovoljno ocigledno?
To je rupa u sistemu, ali tu je vec neko vreme, i nije je samo sns koristio. Svakako da je nesto sto treba da se menja ali ne mozes reci da je sad odjednom kradja.
 
Pa i nije se bas moglo doci iz mnogo razloga a opozicija u nišu nije bila vodjena od strane dobrice nego je primat drzao poznati doktor koga su unazad neko vreme od kad su saznali da ce se kandidovati uzeli da sikanjraju preko njihovih medija...
Neviđeni pritisak, sela gde opozicija nije mogla ni kontrolore da posalje (a kad nema kontrolora zna se sta ovi rade), itd itd i uprkos svemu tome opozicja uspe da namakne vecinu i da dodje po dontu do pata karte (30-30) uvidevsi to - sekta organizuje "ponovno brojanje" (u prevodu prepravljanje) gde se pojavljuje naravno 31 za vlast - dakle krađa...

Naravno da je bilo masovnijeg glasanja za opoziciju krađa bi u mnogome bila onemogućena ili bar tesko izvodljiva...
 
To je rupa u sistemu, ali tu je vec neko vreme, i nije je samo sns koristio. Svakako da je nesto sto treba da se menja ali ne mozes reci da je sad odjednom kradja.
Ok, ti idi sad u prodavnicu pa ukradi patike pa kad te uhapse, reci da su i ranije krali, neki cak i nisu uhvaceni. Onda ce policija reci - ok, u pravu si, slobodan si.

Nelegalna stranka, nelegalno skupljeni glasovi za izbore, nelegalno verovatno i dobrim delom se glasalo za njih.

Ali ok, to nije kradja. Ne znam kako se zove onda? Kraduckanje?
 
Ok, ti idi sad u prodavnicu pa ukradi patike pa kad te uhapse, reci da su i ranije krali, neki cak i nisu uhvaceni. Onda ce policija reci - ok, u pravu si, slobodan si.

Nelegalna stranka, nelegalno skupljeni glasovi za izbore, nelegalno verovatno i dobrim delom se glasalo za njih.

Ali ok, to nije kradja. Ne znam kako se zove onda? Kraduckanje?
Ali sta je tu tacno nelegalno? Koji zakon je konkretno prekrsen i zasto opozicija nije reagovala jos pre izbora?
 
Reagovala kako tacno?

Osim bojkota koji je unapred osudjen na neuspeh jer ga strani faktor ne proznaje...
 
Могли су да поднесу тужбу да се Руска странка не би могла кандидовати на изборима.
 
Могли су да поднесу тужбу да се Руска странка не би могла кандидовати на изборима.
Kome da podnesu tuzbu lol?
Sns partijskom sudu?

Msm da smo doboljno videli delovanje suda, tu mi je doktor iz niša nekako baš naivno delovao...
 
Reagovala kako tacno?

Osim bojkota koji je unapred osudjen na neuspeh jer ga strani faktor ne proznaje...
Pa npr podnosenjem tuzbe, ili barem ukazivanjem javnosti na konkretne zakone koji se krse.

Pokretanjem inicijative da se takva praksa spreciu.

Sve to je radjeno za dosta drugih stvari, zasto se na eksploatisanje statusa manjinske stranke ne reaguje iako se koristi godinama?
 
Слажем се, али требало је да тестирају суд пре избора, а не после избора.
Nisam siguran da je samo kondidovanje radikalskih klošarčina kao "rusa" uopste nelegalno,
to se provlaci unazad nekoliko izbora posto se zna kakva ekipa (sa posebnim potrebama) masturbira na rusiju i putina,
a tek taj šljam koji sačinjava te "ruske" liste tacno odrazava taj tip elektorata...
 
Mislim da su za forum od “botova” veci problem par likova koji su za par meseci skrcali 1000+ postova, vrte istu pricu o politici ,djilasu ,bojkotu ruskoj stranci i nišu. Za svaku temu misle da su u pravu, nominalno su demokrate cak i dok vredjaju, etiketiraju, a sustinski lece neke svoje frustracije. Znam da je strucna pomoc kod nas skupa ali ni forum nije resenje.
 
Тачно је да су фантомске мањинске странке и раније коришћене и од других, Ђорђе Вукадиновић је постао посланих као први на листи која се регистровала као мањинска Влашка ако се не варам, али не сећам се да су до сад ове листе представљале тас на ваги за успостављање власти на неким нивоима, барем не у већим градовима. То је додатни степен и разлог да се дигне прашина због тога, али сви знамо да са оваквим судовима од тога нема ништа. Још ако је тачно да су током ноћи преправљани записници онда је то заиста велика крађа, али мислим да Нишка опозиција дугује више доказа за то, не мислим ка судовима него ка јавности. Ја сам видео да приказују пар записника где се пореде неки листићи и види да је 5 претворено у 6, али мислим да треба да изаћу са тачним подацима: на тим и тим избориним местима уочене су разлике те и те. Овако делују неубедљиво.
 
^^ da mogu da izađu sa tacnim podacima to bi znacilo da su imali pokrivena apsolutno sva biracka mesta sto je nemoguće,
a da su imali nr bi ni bilo potrebe za tim jer bi onda mogucnost da vlast sprovodi takve mahinacije bila svedena na minimum
 
Vrh