Šta je novo?

Izbori 2024

Тачно је да су фантомске мањинске странке и раније коришћене и од других, Ђорђе Вукадиновић је постао посланих као први на листи која се регистровала као мањинска Влашка ако се не варам, али не сећам се да су до сад ове листе представљале тас на ваги за успостављање власти на неким нивоима, барем не у већим градовима. То је додатни степен и разлог да се дигне прашина због тога, али сви знамо да са оваквим судовима од тога нема ништа. Још ако је тачно да су током ноћи преправљани записници онда је то заиста велика крађа, али мислим да Нишка опозиција дугује више доказа за то, не мислим ка судовима него ка јавности. Ја сам видео да приказују пар записника где се пореде неки листићи и види да је 5 претворено у 6, али мислим да треба да изаћу са тачним подацима: на тим и тим избориним местима уочене су разлике те и те. Овако делују неубедљиво.
Fantomske liste služe za uzimanje glasova (ne bi verovali koliko opozicionih glasača je glasalo za Žujovićeve zelene u Beogradu jer su mislili da su to ZLF ili Ćuta) , ali i za preglasavanje u OIK, GIK i RIK gde svaka lista dobija po dva člana zavisno od nivoa izbora na kojem se kandidovala (lokalni opštinski, lokalni gradski, parlamentarni (republički). Tako fantomske liste makar imale 0 glasova građana na izborima imaju 2 glasa u izbornim komisijama pa se zato odbacuju svi prigovori opozicije kao oni u Beogradu, Nišu i opštinama u ova dva grada.
 
Poslednja izmena:
Шта је сада ово? Предлог за избацивање неистомишљенока са форума... Заиста комично.
 
Tako je, banovati i botove što botuju za sektu iz ubeđenja.
Ево, пример тоталитаризма. Ово је предлог на нивоу дискусије просечне секције коментара на интернету где се свака критика на рачун неког пројекта ( метро, Бнв...) посматра као дело Ђилас ових људи.
 
Fantomske liste služe za uzimanje glasova (ne bi verovali koliko opozicionih glasača je glasalo za Žujovićeve zelene u Beogradu jer su mislili da su to ZLF ili Ćuta) , ali i za preglasavanje u OIK, GIK i RIK gde svaka lista dobija po dva člana zavisno od nivoa izbora na kojem se kandidovala (lokalni opštinski, lokalni gradski, parlamentarni (republički). Tako fantomske liste makar imale 0 glasova građana na izborima imaju 2 glasa u izbornim komisijama pa se zato odbacuju svi prigovori opozicije kao oni u Beogradu, Nišu i opštinama u ova dva grada.
Све је то јасно и слажем се. Ја сам писао искључиво о фантомским мањинским листама, а ове "немањинске" са наменама које си описао СНС машинерија свакако користи обилато и прорачунато, у то немам ни мало сумње.

Оно што мени смета што сам описао у посту на који си реплицирао, а можда ти можеш помоћи, је то што опозиција није детаљно описала јавности приговоре везане за изборе на НБГ и у Нишу а које се односе на прекрајање записника на јутарњим седницама изборних комисија, којима по њиховим речима они нису присуствовали. Колико сам схватио, поред свих других изборних махинација, да није било овога опозиција би имала већину на ова два места и можда још негде. Делује ми као да се ово више не помиње у јавности, па сам нисам сигуран дали ли опозиција још увек инсистира на тим конкретним неправилностима. Мислим да би било од користи да се негде систематично изнесе на тачно којим местима и на који начин су промењени ови записници. Барем би мени то значило, па ако имаш те податке од колега из НБГ и Ниша замолио бих те да окачиш.
 
Premalo se prica o rezoluciji o Srebrenici.
Smejali smo se, a Aco Srbin i svi koji su nas upozoravali su bili u pravu.
Sad smo obelezeni kao genocidan narod.
Zasto niko ne prica o tome? Zasto se ne govori kako nam se zivot promenio posle usvajanja rezolucije?
Zar ne osetite promenu na svojoj kozi?
Jel vas zadrzavaju na granicnim prelazima i pretresaju jer imate pasos genocidnog naroda, poslovni partneri iz inostranstva otkazuju dogovore, konobari u inostranstvu vam pljuju u supu?
 
Premalo se prica o rezoluciji o Srebrenici.
Smejali smo se, a Aco Srbin i svi koji su nas upozoravali su bili u pravu.
Sad smo obelezeni kao genocidan narod.
Zasto niko ne prica o tome? Zasto se ne govori kako nam se zivot promenio posle usvajanja rezolucije?
Zar ne osetite promenu na svojoj kozi?
Jel vas zadrzavaju na granicnim prelazima i pretresaju jer imate pasos genocidnog naroda, poslovni partneri iz inostranstva otkazuju dogovore, konobari u inostranstvu vam pljuju u supu?
Битно је да имамо патриЈотску власт у престоници, далеко било да су победили они који су издајници.
 
Mislio sam da je neka zaebancija al na kraju me je podsetilo na narativ nekoliko koeisnika ovde (za vlast generalno ne samo za rio tinto)
 
Vrh