Šta je novo?

Izbori 2024

2014. tačnije,
I mubudala fabrika čipova...

Toliko o racionalnosti radikalskih glasača od početka višestranačja...
 
Просто постоји део популације који се ложи на ту причу. Вучић је направио бољу анализу "тржишта" од других и смислио жваку за сељака која им се свиђа, и вешто користи све прилике за своју пропаганду, биле оне локалне или глобалне згоде и незгоде.
Са друге стране се неки ударни део опозиције ограничио на неке проценте који нису довољни својим причама и наступом.
Сулудо је очекивати да ће се неки гласачи освестити, то је виђено више пута широм света.
 
Pa evo sava je nacinio taj iskorak da se dodvori malo onom priglupom delu pa su mu ovde mnogi zamerali sto na debati pominje klintona i blera sto veti pricu od 649miliona itd...
Ne mozes svima ugoditi..

A žvala se od 1992ge kreće međ imbecilima, vozao ih je još 90tih pa 2000tih, zna ih u dušu i tacno zna sta i kada treba da im servira + nema nikakvog stida da od sebe pravi budalu (kod normalnih ljudi) da bi se dodvorio debilima...
 
Neće čovek da se kandiduje na republičkom nivou, kaže da ga zanima samo Niš, a ni tu ne želi da bude gradonačelnik, jer smatra da na tom mestu treba da bude neki tehnokrata..
 
Opozicija ako se nekako organizuje da skupi prva potpise i uzme broj jedan, obavila je vec jedno 70 posto posla

1000007508.jpg
 
То је изборна технологија којом се мора овладати. Сећам се једне године, у једном граду СНС листа била бр. 6 а на републичким изборима Вучић бр. 1. Другар био у изборној комисији, каже брдо папира са заокруженим 1 на локалу, али и са 16 на листићима за председничке и локалне изборе.
 
Vaistinu odlican intervju dr Milića

U nišu se pokazuje sva bestijalnost i odvratnost crveno-crne gamadi!
Isto tako su bahato krali i 90tih ali im se masovnoscu izlaska na glasanje i angazovanja oko kontrole na svakom mestu na kraju stalo za vrat!

I umesto da tu masovnost primenimo i sad, mi imamo boudale koje pozivaju na bojkot dok im sns pomaže na terenu pozivajuci na isto preko plakata i grafita...
 
То је изборна технологија којом се мора овладати. Сећам се једне године, у једном граду СНС листа била бр. 6 а на републичким изборима Вучић бр. 1. Другар био у изборној комисији, каже брдо папира са заокруженим 1 на локалу, али и са 16 на листићима за председничке и локалне изборе.
Bio sam jedared kontrolor, blago je reći da sam šokiran inteletkualnim sposobnostima glasača. Mnogima je i samo potpis na liniju vrhunac intelektualnog napora.
 
Opozicija ako se nekako organizuje da skupi prva potpise i uzme broj jedan, obavila je vec jedno 70 posto posla
Opozicija da organizuje krilo SNS-a u narodu poznato kao Notari da prvo da termine opoziciji? Pa taj notar koji to uradi ne znam da li bi osvanuo u jednom komadu.

Drugo, da li stvarno veruješ da SNS "skuplja" potpise kao i svi drugi, tek kada počne zakonski rok, isključivo u radno vreme notarovih pripravničića itd? Daj mi bože da potpisi nisu već složeni uredno u kutijama u trenutku kad se izbori raspišu. A i da nisu uredni, ko će da ih odbaci?

Ali dobro, kontam da je mnogima lakše da žive s idejom da je opozicija nesposobna, nego s idejom da nas od vrha do dna za jajca drži jedna organizacija upitnog i zastrašujućeg karaktera.
 
Pošto me je Bizon blokirao na tviteru (ne znam što 😆), ne mogu preneti direktno ovde tvitove (a nije ni zaslužio da mu se povećava posećenost), samo da prenesem ono što sam video sa nečijih skrinšotova njegovih tvitova (ako neko želi, može sam da ih opet napravi).

Uglavnom, lik bi da se ponove izbori u Nišu.
Dakle, mi živimo u državi u kojoj vlast i lista, koja je navodno pobedila, bi da ponove izbore jer nisu pobedili (ili se ne može odrediti pobednik). U izborima koje su oni pokrali, za šta postoji gomila dokaza i gomila prekršenih zakona. I ni za šta od toga oni nisu kažnjeni niti je pokrenut bilo kakav krivično postupak ili istraga. I ta lista, ta vlast bi da ponavlja izbore kako im se ćefne.
I sad u suštini vidimo i početak mehanizma odbrane u slučajevima kada izgube izbore - dokle god si vlast i većina, možeš raspisivati i ponavljati izbore dok ne pobediš.
A Zagorka Dolovac verovatno glođe neki... batak ili nešto, pa su joj puna usta i zauzete ruke. A narod je zauzet gledanjem svojih posla.
 
Политички контролисано судство је крај сваког сна не само о иоле демократском друштву, већ и о иоле нормалном друштву и барем минимално фер изборима.

У ситуацији када се јавно тужилаштно не интересују за оптужбе да су мењани записници са изборних места, противзаконито организовање страначких кол центара на дан избора (уколико није нешто горе у питању), када се не потегне истрага због полицијсе тортуре са смртним исходом осумњиченог за злочин, волшебно не стају снимци кључни за истраку саобраћајне незгоде са смртним исходом ... причати о нормалном судству је ван сваке памети. Примера има милион.

Свакако да има у том судству људи који поштено раде, видели смо примере али кад је год повуци-потегни ситуација осетљива за рејтин врховног поглавице и њему блиских индијанаца ти поштени се уклањају са случајева. Извињавам се индијанција за ову метафору.
 
^ I onda dodjemo do toga da apsolutnu vecinu zapravo boli levo jaje za sve to (direktni glasaci sns-a + ovi sto ih mrzi da izadju)
Dakle dovoljno je da jedan mentol koji je btw dosta omrazen i sa popularnsocu manjom od mikija aleksica unese pomernju pa da se borj glasaca opozicije skoro pa prepolovi!
A zimus je ovde pričano kao eto samo da se on skloni, oće beogradzani promenu tj nece gangulu kad ono moša!

I evo sad u nišu (pa i na nbg...) crveno-crna gamad direktno prepravlja izbornu volju izaslih i sta imamo na ulicama niša?
Stanje redovno...
 
Vreme je da zaboravimo na ove izbore, kao na bivsu posle raskida, nista necemo da promenimo, nema kukanja ni razocaranja, vec da planiramo vec sada strategiju za 2027. Da ne bude ponovo sta cemo, izborni uslovi, medijske slobode 3 meseca pre izbora. A pre svega toga pomirenje, nenapadanje, prijateljski razgovor koliko je to moguce svih razumnih politickih ucesnika, Savo i SSP, Jovanovic, Aleksic i ako ima jos neko, ne mora koalicija za sada ali dogovor da se prica samo o vlasti i nicemu vise. Do izbora. I najbitnije, da se ne odustaje od plana 3-4 godine. Nema improvizacija i solo epizoda, samo borba i informisanje gradjana i aktivizam. Bice afera na pretek. Pobeda ce sama da dodje na kraju.
 
Да треба што пре заборавити већину ствари али не и ове нерагуларности, пре свега ово прекрајање записника. На томе треба истрајати догле год може и нон стоп притискати по медијима. Максимално све документовати и користити ако ништа друго оно у предизборне сврхе, кад год били ти следећи избори.
 
Pa rekao je doktor da neće zvati narod na proteste i da neće krvave glave.. Zašto ste toliko nestrpljivi, ne pobeđuje se aždaja preko noći.
Ma ne pricam za doktora lično jbt...
Govorim za gradjane tj glasace ciji se glasovi bezobrazno kradu...
...zna se cega se radikali najvise plaše a to smo za ovih 10god imali samo tri puta, onda za vreme korone, peotiv rio tinta i posle masovnih ubistava dece...
 
Pa treba neko te ljude da pozove i organizuje za protest, doktor, kao glavni opozicionar, je rekao da neće.. to je to, polako..
 
Treba neko da organizuje veliš?
Treba možda i limunadu i posluženje da im spremi?

Pa ako mene treba neko da "organizuje" tj vuče da izađem napolje i branim svoja prava i samog sebe u biti, onda ih ja ni ne zasluzujem...
 
Vrh