Šta je novo?

Izbori 2024

Screenshot_20240604_181317.jpg
 
Što bi rekao major Kursula: "Neka lična zapažanja".

Rađanje demokratija zapadnog tipa i savremenog doba, u smislu ostavljanja iza sebe jednopartijskog sistema i cele strukture koja ga podržava i prelazak na nešto potpuno drugačije, se u Republici Srbiji bolno, sporo i mučno dešava od onog dana kada su ubačeni provokatori u pocesiju DS-a počeli da "huliganski" čupaju ulične table sa natpisom "Ulica Maršala Tita" (ako se iko toga više seća).

Ako treba, dovešće rulju preko pola zemlje da linčuju političke protivnike (ili makar gađaju jogurtom), trovaće narod mržnom i glupostima preko TV i novina, postaviće streljački stroj milicionera u rasutom poretku u Kneza Miloša da puca, pa ako treba i da ubije nekoga, izvešće tenkove na ulice Beograda, slaće batinaše na demonstrante, neće se povući pred sankcijama (radovaće se i profitiraće), neće prihvatati ruku dobre volje iz inostranstva ni u jednom trenutku, hapsiće i ubijaće svakoga od uticaja ako im se zameri, čak i ako posumnjaju da im je pretnja... ubiće i premijera, stvoriće i narko državu i sistem za pranje prljavog novca, rasprodaće i prirodna dobra i pretvoriće Srbiju u deponoju i jalovište, ali vlast predati neće.

I svo ovo vreme će obesmišljavati izborni proces: lošim i nelogičnim izbornim sistemom, preko medija pod svojom kontrolom, lažima, ucenama, pritiscima, korupcijom, kupovanjem glasača i poslanika, falsifikovanjem izborne dokumentacije... sve smo to već viđali poslednjih 30 godina. Svaki put će biti neka kombinacija svih tih i ostalih metoda, prema situaciji.

E, sad imamo i nešto, za većinu nas, novo: call centre koji zivkaju građane - PO SPISKOVIMA.

PO SPISKOVIMA.
Jako bitno.

Verujem da je svako ovde u jednom trenutku doživeo da mu SNSovci ili zvone na vrata stana/kuće/interfon ulaza, ili da ga zovu na fiksni telefon iz tel imenika, sa imenom, prezimenom i adresom vlasnika broja, ili na mobilni, ako imate ugovor kod državnog operatera.
Pa makar im samo zalupili vrata, makar prekinuli poziv - oni imaju neku povratnu informaciju o vama.
Čak se i Đuka Bizon time hvalio.

Sada smo svi u bazi podataka SNS.
Postoji stranačka parapolicjska katroteka građana ove zemlje.

Znamo šta rade po manjim mestima kroz institucije i na druge načine onima koji ih ne podržavaju ili se otvoreno suprotstavljaju.
Nije daleko dan kada to isto može da se desi svakome, ali bukvalno svakome i u Beogradu.
Postoje ljudi koji o takvoj moći sanjaju ceo život.

Onoga trenutka kada većina ljudi postane svesni da su u spisku i da su već "tagovani" i da SNS ima načina da im zagorča život - e tada će da nastane obrt.

U svojoj bahatosti su prevideli da pored sve složenosti i sve pažnje koje su usmerili u taj izborni inženjering i tu svoju paradržavnu tajnu policijsku kartoteku - mnogo ljudi jednostavno NE ŽELI DA SE PLAŠI i da će uraditi jednio što im preostaje - organizovaće se zbog samozaštite, pre svega - političkim organizovanjem u neku novu opoziciju. I to se već desilo u Nišu. Videli ste onoga kupjenog odbornika "Rusa" - nije se radovao, treba nekako živeti sa time.

Decenijama su sabotirali i iznutra uništavali opoziciju, težili apsolutnoj vlasti i apsolutnoj moći, da bi na samom kraju, prinudili građane da se - samoorganizuju u odbrani elementarne slobode, pravnog poretka i na kraju krajeva - lične bezbednosti.

Tako da, i dalje smo u procesu uspostavljanja nekog normalnog društva... izgubili smo decenije, izgubićemo još godina, ali nemamo izbora - stavljeni smo na spisak.
Samo od nas zavisi da li ćemo dočekati da krenu da postupaju po spisku, jer ovo sve ide u tom smeru.
Glavu gore.
 
Poslednja izmena:
Ono sto nisam znao.
Prvih 7 sa liste je nepromenljivo u slucaju prelaza cenzusa. Na proslim Vukadinovic agitovao za Narodnu i dobio to 7 mesto. Nisu prosli. Savo provocira, niko ne zeli da vrati mandat jer oni od toga zive. Nije cilj cenzus vec 1% jer tada idu sredstva iz budzeta. Itd... Citajuci postove vrlo malo poznajete kako to funkcionise. I da dodam svi su svaciji.
 
Poslednja izmena:
Na osnovu čega tvrdiš da je prvih 7 kandidata na nekoj izbornoj listi nepromenljivo i to na kojie izbore misliš jer zakoni koji regulišu izbore za parlamentarne i lokalne izbore se razlikuju?
1% znači da se sredstva u kampanji ne vraćaju u budžet. Objasni nam kako šta funkcioniše i šta znači svi su svačiji?
 
Na osnovu čega tvrdiš da je prvih 7 kandidata na nekoj izbornoj listi nepromenljivo i to na kojie izbore misliš jer zakoni koji regulišu izbore za parlamentarne i lokalne izbore se razlikuju?
1% znači da se sredstva u kampanji ne vraćaju u budžet. Objasni nam kako šta funkcioniše i šta znači svi su svačiji?
Znam da je to bas bilo bitno kako ce izgledati.Prvih 7. Decembarski izbori. Ja sam bio medju 20 za prosle izbore. Predavao sam cak i listu :)Tada sam razumeo zasto se uvek pokace posle izbora. Iako nastupaju kao koalicije pred zakonom samo jedan potpisuje predaju liste pa i njemu sva prava i obaveze. Svi su svaciji znaci da dosta njih radi za platu.. Vecinu tvojih mislim da znam... Jesi li ucestvovao u prikupljanju potpisa? Zasto bude toliko nevazecih? Dali vec nekoj listi podrsku. :)
 
Poslednja izmena:
Od jednopartijskog sistema je jedino gori dvopartijski.

U diktaturi imas jasnog neprijatelja i oslobodices se pre ili kasnije, narocito tamo gde je vecina protiv vlasti, u dvopartijskom kad te ususkaju, nema ti spasa.

Svi koji su se nekada bavili politikom ne smeju vise nikada ponovo jer ovde nikada nije bilo dobro. Ni mesec dana.

I cupamo se polako iz opasnosti koja nam je pretila.

Kada padnu crno-crveni, mora da se radi po zakonu, a samim tim ce doci do hapsenja velikog broja ljudi.

Najgore bi bilo da je zajahao ridji koji ne bi nista uradio, pa bi se vratili posle radikali i tako u krug.

Radikali bi daleko bili cesce na vlasti jer ipak zapadu vise odgovaraju, ridji i ekipa bi nekad dobili malo sansu.

I jedni i drugi su sa vec uvezbanim sistemima diktature i medijima iza sebe.

Malo bi gledali Novu i IDJ pa bi se vratili Informeru i Pinku.

Tako da, podrska svim novim licima, makar se zaj***, drugog resenja nema, a gori od ovih sada i njihove lazne opozicije biti ne mogu.

Nova lica i da imaju najgore skrivene namere, trebace im vremena da se useme, a narod ce imati vremena da reaguje.

Zuti, crveni i crni su vec uigrani u kreariranju diktature, namestanju izbora, gusenju medijskih sloboda... cim sednu u fotelje, gotovo je.
 
Ipak, bez naroda nema nista od toga.

Kad ovi izgube, kao sto i jesu u Nisu, moraju da se pritisnu da priznaju poraz i kradju.

Kada nova vlast dodje, morace od pocetka da se pritisne ako ne krenu kako treba.

A koliko vidim, nema nista od toga. U Nisu se nista specijalno ne desava.

Ili se desava, ali ne znam gde da pratim jer na Novoj su prvih pet vesti o letovanju.
 

Pametnom dosta. Dogovorili se sa Vučićem da neće krasti, a oni će izaći na izbore. Znači, ipak je čika Hil bio uporan.
 
I ovaj je pod kontrolom Hila. Sada sam konačno shvatio kako funkcionišu izbori u Srbiji.
 
Evo, ovi komentari obecavaju


Od nas ovde sa 1050 evra ne moze nista da se ocekuje, mozda neka setnjica sa kucicima i selfiji.

Imamo mi pametnija posla:


1000007459.jpg
 
Evo, ovi komentari obecavaju


Od nas ovde sa 1050 evra ne moze nista da se ocekuje, mozda neka setnjica sa kucicima i selfiji.

Imamo mi pametnija posla:


Pogledajte prilog 200647
Rekoh da će im uvaliti nove izbore. Ista priča sa Beogradom gde je izgubio pa navukao na nerešeno. Milić ne da mandate, neće da ljuti Hila.

Narod da se zabavlja zvezdama granda i predstojećim EP-om. Ne vredi se nervirati zbog gluposti, vidite da se oni samo dobro zezaju.
 
Jao, aj malo razuma.. Da, Milić je Hilov, zato je dobio otkaz na faxu pre dve nedelje..
U dobrim je odnosima sa Hilom. Otkaz mu je dao Vučić. Možda sam preterao, ali ovde više ne znam šta je istina. Uticaj am. ambasade na Milića je očigledan, nisam rekao da je njegov čovek. Americi odgovara da vlast bude stabilna kako bi AV neprimetno davao nadležnosti Kosovu. Gavrilović iz DS-a je priznao da su izašli na izbore u dogovoru sa SNS-om. Ostaje jedino Sava, ako je i on iz takve priče, dižem ruke od politike u Srbiji. Opozicija deluje kao da ne želi pobedu, sve je to mlako. Niko fotelje ne da, to je jedino sigurno.
 
Ostaje jedino Sava, ako je i on iz takve priče, dižem ruke od politike u Srbiji.
Naravno da jeste, inače se ne bi pojavljivao na N1/Nova.

Našao sam jedno lepo objašnjenje kako funkcionišu izbori u Srbiji. Bolje da znate nego da živite u iluziji:

"Зар да тражимо неког савршеног па да Вучић добије још 2-3 године владавине?" рече ми данас један идеолошки грађанерос који ће да прогута све што му тај Вучић подметне испред.
Пракса је показала да су Вучићу додатне 2-3 године увек обезбеђивали управо подметнути контролисани политиканти из једне исте кухиње, који захватају исти ограничен базен гласова од 10% којег се СНС не боји. То је унапред намештена утакмица.
Као боксер од 130 кила којем менаџер уговара "борбе" само против неких од 92кг.
Прави се лажна подела и народу се оставља само намештен избор између Хиловог тима А и Хиловог тима Б (па Ц, Д...кад један буде раскринкан направи се нови глумац).
 
Koliko se pojavljuje?

Covek vodi ubedljivo, ali ubedljivo najjacu opozicionu stranku i ima ga daleko manje na N1 i Novoj nego mnogih drugih.

Sve opozicione stranke pojedinacno mogu da uzmu od 1 do 3 posto glasova.
 
Како дивна лекција из демократије овим тупавим колабораторима из Београда.

Рекох овде пре избора да једино Ниш има неки потенцијал за промену. Нек им је са срећом па да се то острво слободе прошири и на ове недостојне.
 
Две лекције из ових избора:
-поред децентрализације државног апарата још више нам је потребна децентрализација партија и медија, ја бих чак забранио партијама на републичком нивоу учешће на локалним изборима,
-данашњи административни артефакт самоуправљања из 1970их који зовемо Град Београд треба разбити на Београдски округ који би чинили Град Београд (урбано подручје) и околне општине (Батајница, Сурчин, Обреновац, Лазаревац, Барајево, Младеновац, Гроцка, Падинска скела, и још неке општине од руралних и периферних делова Чукарице, Вождовца и Звездаре.
 
Две лекције из ових избора:
-поред децентрализације државног апарата још више нам је потребна децентрализација партија и медија, ја бих чак забранио партијама на републичком нивоу учешће на локалним изборима,
-данашњи административни артефакт самоуправљања из 1970их који зовемо Град Београд треба разбити на Београдски округ који би чинили Град Београд (урбано подручје) и околне општине (Батајница, Сурчин, Обреновац, Лазаревац, Барајево, Младеновац, Гроцка, Падинска скела, и још неке општине од руралних и периферних делова Чукарице, Вождовца и Звездаре.
isto ovo sam se mislio i ja juce
posebno ovo za lokalne partije kao jedine na lokalu
mada verujem da bi se to na kraju svelo na istu ovu situaciju
 
Vrh