Šta je novo?

Izbori 2024

,,Odnos osnovne plate nastavnika sa sedmim stepenom obrazovanja i prosečne plate u Srbiji trenutno je oko 0,9. U Hrvatskoj je taj odnos 1,1, u Federaciji BiH 1,22, a u Republici Srpskoj 1,26."

Svaka vlast moze da iznosi podatke koje zeli, ali ima i obavezu da obezbedi da smo bar na nivou BIH, a ne da prosvetni radnici crvene slusajuci o prosecnim platama.

Ali dobro, nadam se da ima mozga medju ljudima, oni nek lazu, a onda se nadam da ce neki prosvetni radnik malo da se zapita kada cuje da je 1050 evra pa ce i da izadje na ulice, kao sto su vec i poceli.

Ljudi poput prosvetnih radnika ne smeju imati plate manje od proseka.
 
Pa prosvetari kod nas često jure da pobegnu iz prosvete ako mogu. Ja znam neke profesore koji bi bili spremni svašta da rade samo da izađu iz škole, nego je problem kad provedeš 10-15 god u školskom sistemu pa hoćeš da promeniš industriju.
 
Muka mi je kada citam ovo za platu od 1050 evra. Po meni je merodavno kad uzmem 10 mojih naj drugara, kumova, familije... i bliskih poznanika i onda znam koliko stvarno zaradjuju.

Ako je tako kako Mali navodi onda je vreme da menjamo posao. Ako to ne bude islo onda da se menja drzava. Iz cisto ekonomskih razloga.

Preskup je Beograd postao. Samo programatori poput Defketa mogu lepo da zive.

Supruga predala zahtev za neplaceno odsustvo 2 meseca jul i avgust. Iako ima ugovor za stalno. Jer smo svakog meseca u minusu 300e samo za potrosacku korpu i to bez goriva i sporta i rodjendana. Max smo srezali troskove. Da ode na primorje da radi za 1000-1200e. Sefovi u problemu jer ne mogu da nadju zamenu jer niko nece da radi za njenu platu od 500e. Cak ni studenti ni omladinska. Eto toliko nam dobro ide...
Treba biti nekad realan i stati, manje kritikovati. Znaš i sam koje beneficije koristite i to želite da koristite tj to Vam je i jedan od uslova. Ovde ću stati jer ne želim da pričam o privatnim detaljima.
 
,,Odnos osnovne plate nastavnika sa sedmim stepenom obrazovanja i prosečne plate u Srbiji trenutno je oko 0,9. U Hrvatskoj je taj odnos 1,1, u Federaciji BiH 1,22, a u Republici Srpskoj 1,26."

Svaka vlast moze da iznosi podatke koje zeli, ali ima i obavezu da obezbedi da smo bar na nivou BIH, a ne da prosvetni radnici crvene slusajuci o prosecnim platama.

Ali dobro, nadam se da ima mozga medju ljudima, oni nek lazu, a onda se nadam da ce neki prosvetni radnik malo da se zapita kada cuje da je 1050 evra pa ce i da izadje na ulice, kao sto su vec i poceli.

Ljudi poput prosvetnih radnika ne smeju imati plate manje od proseka.
Obrni okreni uvek ce vise od 50% zaposlenih imati ispodprosecnu platu.
 
Muka mi je kada citam ovo za platu od 1050 evra. Po meni je merodavno kad uzmem 10 mojih naj drugara, kumova, familije... i bliskih poznanika i onda znam koliko stvarno zaradjuju.

Ako je tako kako Mali navodi onda je vreme da menjamo posao. Ako to ne bude islo onda da se menja drzava. Iz cisto ekonomskih razloga.

Preskup je Beograd postao. Samo programatori poput Defketa mogu lepo da zive.

Supruga predala zahtev za neplaceno odsustvo 2 meseca jul i avgust. Iako ima ugovor za stalno. Jer smo svakog meseca u minusu 300e samo za potrosacku korpu i to bez goriva i sporta i rodjendana. Max smo srezali troskove. Da ode na primorje da radi za 1000-1200e. Sefovi u problemu jer ne mogu da nadju zamenu jer niko nece da radi za njenu platu od 500e. Cak ni studenti ni omladinska. Eto toliko nam dobro ide...

Evo ti još jedna perspektiva, ja kad gledam svojih 10 naj drugara-kumova-familije, njih dvojica rade za platu ispod proseka, jedan radi za prosečnu, sedmoro radi za platu iznad proseka.

Socijalni mehur u kom se krećeš nije odraz stanja stvari generalno, pa ni ti ni ja ne možemo na osnovu svog uzorka da izvučemo zaključak, zato je javna statistika korisna
 
Obrni okreni uvek ce vise od 50% zaposlenih imati ispodprosecnu platu.
Postoje i prioriteti i manje i vise bitna zanimanja.

Zdravstveni radnik mora posle posla da ode u neki spa centar, veceru... da se regenerise i bude spreman za sutra, a ne da trci da kuva pasulj za tri dana i prebire po dzepovima u Maksiju.

Znam coveka koji je umro potpuno bezvezе, nije mu se desilo nista od cega se umire.

Nasao se na putu, van Beogradu, u tom gradu lekari su uprskali sve.

Posle ta porodica pretresla celu tu situaciju, nisu ti lekari bili losi ljudi koje nije bilo briga nego nisu imali adekvatno znanje i opremu i plus su bili iscrpljeni i premoreni. Manjak radnika, vise posla za njih, slabe plate...

A ovde u BG znam coveka koji kaze, ja se kod privatnika lecim, j*** mi se kakvo je zdravstvo. Pa, prijatelju, otici ces i ti na neki put, na neki sastanak, odmor, koncert... i zadesices se negde i moze nesto da ti se desi.

Pa ako si i tolika st*** da te zabole za druge, razmisli malo bolje o sebi.

Pa ces dobiti dete koje ce ici na neku ekskurziju...

Isto tako, moras brinuti i o prosvetnim radnicima i svim tim ljudima...

I to su sve visokoobrazovani ljudi, nema njih iznad 50 posto da bi oni bili ti koji ce biti u donjoj polovini jer je*******i ga, svi imamo faks u Srbiji, pa neko mora biti u donjoj polovini. Broj visokoobrazovanih je fazon 20 posto, valjda malo iznad.
 
Treba u priču ubaciti i satnicu. Nije fora doći do veće zarade i tog proseka ako mora da se radi vikendom i prekovremeno. Bolje grob nego rob.
 
Pozvao bih one koji nisu glasali da to ucine.


Inace, ovi BB izbori i rezultati uopste ne dokazuju da je ovo mesto jedan babl 🤣 Ali dobro, glasajte 😉
 
Pozvao bih one koji nisu glasali da to ucine.


Inace, ovi BB izbori i rezultati uopste ne dokazuju da je ovo mesto jedan babl 🤣 Ali dobro, glasajte 😉
Na twiteru i forumu opozicija dobija 80%. Još samo da namaknemo po opštinama :D
 
Седи тако 6 дангуба испред СТР-а у Степојевцу, пред вечерње окупљање у кладионици, и не могу да се начуде да ико гласа за опозицију. Они су можда једном некада чули да је постојао тип у селу који је, од када је гласао против Вучића, нестао - појео га је мрак. А, опет можда је то само прича, заборавило се, давно је било.
 
Седи тако 6 дангуба испред СТР-а у Степојевцу, пред вечерње окупљање у кладионици, и не могу да се начуде да ико гласа за опозицију. Они су можда једном некада чули да је постојао тип у селу који је, од када је гласао против Вучића, нестао - појео га је мрак. А, опет можда је то само прича, заборавило се, давно је било.
Kolka im je prosecna plata? 🤣
 
Седи тако 6 дангуба испред СТР-а у Степојевцу, пред вечерње окупљање у кладионици, и не могу да се начуде да ико гласа за опозицију. Они су можда једном некада чули да је постојао тип у селу који је, од када је гласао против Вучића, нестао - појео га је мрак. А, опет можда је то само прича, заборавило се, давно је било.
Na tragu toga drugu koji je kandidat na Zvezdari za Biramo moler koji radi stan je zapodenuo priču o izborima. Čovek ni ne zna ni ko izlazi ni ko bojkotuje. Samo zna da je Đilas lopov i obradova ga što ovaj ne izlazi na izbore. Na kraju ispada da moler od 30tak godina koji živi ceo život u Mirijevu nema pojma ni za Dobricu ni Savu, ne zanima ga što vlast uništava i betonira parkove i zelene površine, a ni za Beograd na vodi se ne nervira, ali voli Parandilovića jer je za kralja. I na kraju će moler da glasa za Biramo zbog Parandilovića. Eto tako...
 
@Beki

Beki, napokon sam shvatio sta si ti hteo da kazes, odnosno kako bi ti voleo da bude.

Svi bi trebalo da imaju plate iznad proseka osim onih za koje ti smatras da treba da imaju plate ispod proseka.
 
Posle sam ja dosadan, samo iskacu notifikacije 🤣

Ne, hteo sam da kazem da svi trebaju da plate iznad proseka 😉

Gledajte tamo koje je vase biracko mesto i koji broj treba da zaokruzite, svi imamo seksi plate, sad je vreme za normalnije drustvo 😉
 
ali voli Parandilovića jer je za kralja. I na kraju će moler da glasa za Biramo zbog Parandilovića. Eto tako...
I to je tako.
20240601_001210.jpg
 
Najveći problem društva je neobrazovano i zatucano stanovništvo. Isto ono stanovništvo što je dojahalo za vreme Tita. Glupi ljudi, treba da dođu najgori.

Juče sam ušao u raspravu sa dve gospođe starog kova. Tu pomoći nema, to je glupo i nedokazano. One mi samo ponavljaju rečenice iz Aktuelnosti i sa Pinka. Amerika je kriva, svi su isti, ali samo da bude mir i da ne bude rata. 🤡

Време је за Културну револуцију у складу са профилном сликом.
 
Vrh