Šta je novo?

Izbori 2024

Ne znam koji film ti gledaš, ali ja nikad nisam Šapića smatrao nekom moralnom gromadom, čak je i dok je bio igrač njegova reputacija bila da je smeće od čoveka, nego su ljudi žmureli na to zato što je bio odličan sportista.
 
Šapić je možda smeće od čoveka ali i dok nije bio uz SNS u svakoj izjavi je pričao da ga ne zanima Beograd već samo NBG i da želi da radi nezavisno. Ali čim je toliko smeće (ako jeste mada sam i ja čuo svašta) onda naravno ko zna šta sve imaju o njemu ili su mu jednostavno dali dobru ponudu. To je ona čuvena, ako hoćeš da znaš kakav je ko...
 
Najveća razlika u prosečnoj plati je doprinelo povećanje minimalca od oko 17% pa otuda i taj rast. Moraš da shvatiš da je u Beogradu skoro ceo administrativni deo Srbije i skoro svi centri velikih firmi pa je i normalno da je prosek toliki iako većina ljudi radi za manje. Sad da li lažu ili ne ne znamo, objektivno nije toliko ali papirno možda jeste. Evo uzmi Defketa sa kim se raspravljaš, na njega moraju da dodju još 7 minimalca da bi bio taj prosek. Dakle dovoljno je da mali broj ljudi ima primetno veću platu od proseka, u prostoriji 8 ljudi, a prosek 1000e, od toga 87% ljudi radi za minimalac, a prosek toliki.
Svaki taj argument je tacan, nije da ja to ne prihvatam i da tvrdim da je plata 300 evra u proseku.

Radi se da na sve to, opet lazu i dodaju.

Evo poruka od juce, precrtani covek je ekonomista i vlasnik firme

1000007346.jpg



Jos nisam naisao na osobu u stvarnom zivotu koja se nije nasmejala na podatak.
 
Kao i ovi bageri i kamioni sto su bas sad ovde, nikog nije bilo mesecima, godinama

1000007347.jpg
 
Svaki taj argument je tacan, nije da ja to ne prihvatam i da tvrdim da je plata 300 evra u proseku.

Radi se da na sve to, opet lazu i dodaju.

Evo poruka od juce, precrtani covek je ekonomista i vlasnik firme

Pogledajte prilog 200163


Jos nisam naisao na osobu u stvarnom zivotu koja se nije nasmejala na podatak.
Pa sam si napisao da se tu dodaju razne stvari, trudnica magično dobije veću platu pred porodiljsko (a razliku vraća na ruke), bonusi na kraju godine... Ja ne sumnjam u taj podatak ako uzmem da je neki BG minimalac oko 60k, to je 500e. Dakle od 800,000 zaposlenih dovoljno je da 13% tj oko 100,000 ljudi ima veću platu od proseka u rasponu od 1500-10k evra, a da ostali svi budu na minimalcu i dobićeš taj prosek. A pošto nisu svi na minimalcu nego imaš i one koji rade za 600-700... evra onda je još lakše i manji broj ljudi iznadprosečnih primanja je potreban. Dakle ako uzmemo kompletno stanovništvo od 1,7m dovoljno je da manje od 1% stanovnika ima potrebnu platu za taj prosek što se vidi i po cenama stanova i kupovinama.
 
Ја мислим да мицу спремају за председницу, полако је обликују . мајка, краљица, лепушкаста, традиционалиста, воли србију, уме да обруси западу, послушна, меси колаче, уме да пева.... Многи су се смејали када је пре ане провејавала прича да ће дотична бити премијерка кад оно међутим, одрадила је своју улогу која је тада требала да се западу запуше уста сада је ред да пређемо на нешто традиционалније и женственије
 
Svaki taj argument je tacan, nije da ja to ne prihvatam i da tvrdim da je plata 300 evra u proseku.

Radi se da na sve to, opet lazu i dodaju.

Evo poruka od juce, precrtani covek je ekonomista i vlasnik firme

Pogledajte prilog 200163


Jos nisam naisao na osobu u stvarnom zivotu koja se nije nasmejala na podatak.
To dal se neko smeje na podatak nije nikakav argument. Ljudi se smeju prosecnoj plati uvek, pogotovo opoziciono nastrojeni. To i 'pravi kurs je 150 din' je konstantno misljenje koje ces cuti od svakog taksiste godinama, to ga ne cini istinitim.
 
To dal se neko smeje na podatak nije nikakav argument. Ljudi se smeju prosecnoj plati uvek, pogotovo opoziciono nastrojeni. To i 'pravi kurs je 150 din' je konstantno misljenje koje ces cuti od svakog taksiste godinama, to ga ne cini istinitim.
Да ли је ово реалан курс и ако није који би био?
 
Ја мислим да мицу спремају за председницу, полако је обликују . мајка, краљица, лепушкаста, традиционалиста, воли србију, уме да обруси западу, послушна, меси колаче, уме да пева.... Многи су се смејали када је пре ане провејавала прича да ће дотична бити премијерка кад оно међутим, одрадила је своју улогу која је тада требала да се западу запуше уста сада је ред да пређемо на нешто традиционалније и женственије
Ovo sam ja vec pisao u nekim ranijim upisima. Takav je dogovor. Osim ako se nesto ne isporemeti nekim ratom ili prevratima ili postanemo EU vazal a izgubimo status miksa ruske gubernije i kineske provincije.
 
Pa sam si napisao da se tu dodaju razne stvari, trudnica magično dobije veću platu pred porodiljsko (a razliku vraća na ruke), bonusi na kraju godine... Ja ne sumnjam u taj podatak ako uzmem da je neki BG minimalac oko 60k, to je 500e. Dakle od 800,000 zaposlenih dovoljno je da 13% tj oko 100,000 ljudi ima veću platu od proseka u rasponu od 1500-10k evra, a da ostali svi budu na minimalcu i dobićeš taj prosek. A pošto nisu svi na minimalcu nego imaš i one koji rade za 600-700... evra onda je još lakše i manji broj ljudi iznadprosečnih primanja je potreban. Dakle ako uzmemo kompletno stanovništvo od 1,7m dovoljno je da manje od 1% stanovnika ima potrebnu platu za taj prosek što se vidi i po cenama stanova i kupovinama.
Trudnica je nebitna, imam mnogo teze slucajeve i konkretnije, siguran sam da svi znaju. Naravno, ne bih nista da pisem da ih nikako ni najmanje ne bi neko povezao o kome se radi.

Opet, po stoti put, sve je to tacno sto pises, i tako se nabijaju brojevi. Samo na to, imamo i pataloske lazove i manipulatore. Znas li sta znaci biti patoloski lazov?

Juce se povela prica, kao, sta znaci uopste imati puno para, pa se uvek na to nadoveze prica o tome u fazonu, sta ce onome sto ima milijardu da se cima, laze, petlja, krade... da bi imao i milijardu i pet miliona.

Ne moze se mozgom normalne osobe i ne mozes kroz prizmu normalnog coveka sagledavati kako rade takvi njihovi mozgovi.

Ne postoji kod patolskih lazova taj deo gde ce on sad ovde da laze, a na drugom mestu da ispadne fer.

Ozbiljna je to masinerija, ti Maricu spinuj i laziraj ovo, Vucicevicu ti ovo, ti Mali ovo, vi ovde manipulisite ovim, vi tamo onim...


Kad saberem ove tvoje cifre, dobicu koji prosek? Ti si sa tim odokativnim ciframa dobio prosek od bas tacno 1050 evra?

Ponavljam, desava se i to sto sve sto ti pricas i sto isto ne valja i nije odraz pravog stanja i plus se na to dodaje.

Ne uvelicavaju oni i ne dizu sa 300 na 1050, ali odredjeni broj na razne nacine i raznim sredstvima manipulicije laziraju, pa dobijemo tu magicno cifru - tamo je plata preko 1000 evra.
 
Ne znam koji film ti gledaš, ali ja nikad nisam Šapića smatrao nekom moralnom gromadom, čak je i dok je bio igrač njegova reputacija bila da je smeće od čoveka, nego su ljudi žmureli na to zato što je bio odličan sportista.
Nisam ga ni ja smatrao moralnom gromadom, ali je bio "značajan" protivnik SNS-u - da li lažno ili iskreno, ne znam, ali je jasno da je uživao podršku na NBG.
Mislim, potpuno je nebitno kakva je osoba, isto je to g***o kao Milica, samo sam dao svoje viđenje kako i zašto ti "žestoki" protivnici režima odjednom prelete u SNS. I sto posto nije do njihovih perspektiva i viđenja, nego zbog ucena.
 
Nisam ga ni ja smatrao moralnom gromadom, ali je bio "značajan" protivnik SNS-u - da li lažno ili iskreno, ne znam, ali je jasno da je uživao podršku na NBG.
Mislim, potpuno je nebitno kakva je osoba, isto je to g***o kao Milica, samo sam dao svoje viđenje kako i zašto ti "žestoki" protivnici režima odjednom prelete u SNS. I sto posto nije do njihovih perspektiva i viđenja, nego zbog ucena.
Лажно, Маре. Значајан противник у чијем је покрету директор и главни уредник "Новости", и притом је то Ратко Дмитровић...
Не бива.
 
...

Ponavljam, desava se i to sto sve sto ti pricas i sto isto ne valja i nije odraz pravog stanja i plus se na to dodaje.

Ne uvelicavaju oni i ne dizu sa 300 na 1050, ali odredjeni broj na razne nacine i raznim sredstvima manipulicije laziraju, pa dobijemo tu magicno cifru - tamo je plata preko 1000 evra.
Ali ond akad znaš da dodaju onda znaš i da se "smanjuje" radom na crno. Koliko samo njih radi za minimalac, a dobija keš na ruke... tako da jedno potire drugo.
 
Ali ond akad znaš da dodaju onda znaš i da se "smanjuje" radom na crno. Koliko samo njih radi za minimalac, a dobija keš na ruke... tako da jedno potire drugo.
To sam i napisao pre neki dan. Ja tvrdim da zvanicni podatak nije tacan i da se lazira.

U svakom slucaju, zvanicni podatak je taj koji jeste - cinjenica.

Svi se slazemo da 1050 evra ne znaci da svaki covek dobije 1050 evra.

Jedni misle da je cifra tolika zbog onih koji imaju velika primanja i dizu prosek, drugi misle da je ta cifra tolika zbog onih koji imaju velika primanja i dizu prosek plus se lazira na druge nacine.

I to je to.

Zaista postujem svaki post ovde napisan, osim svadjalackih, i nema razloga za bilo kakve tenzije.
 
Muka mi je kada citam ovo za platu od 1050 evra. Po meni je merodavno kad uzmem 10 mojih naj drugara, kumova, familije... i bliskih poznanika i onda znam koliko stvarno zaradjuju.

Ako je tako kako Mali navodi onda je vreme da menjamo posao. Ako to ne bude islo onda da se menja drzava. Iz cisto ekonomskih razloga.

Preskup je Beograd postao. Samo programatori poput Defketa mogu lepo da zive.

Supruga predala zahtev za neplaceno odsustvo 2 meseca jul i avgust. Iako ima ugovor za stalno. Jer smo svakog meseca u minusu 300e samo za potrosacku korpu i to bez goriva i sporta i rodjendana. Max smo srezali troskove. Da ode na primorje da radi za 1000-1200e. Sefovi u problemu jer ne mogu da nadju zamenu jer niko nece da radi za njenu platu od 500e. Cak ni studenti ni omladinska. Eto toliko nam dobro ide...
 
Muka mi je kada citam ovo za platu od 1050 evra. Po meni je merodavno kad uzmem 10 mojih naj drugara, kumova, familije... i bliskih poznanika i onda znam koliko stvarno zaradjuju.

Ako je tako kako Mali navodi onda je vreme da menjamo posao. Ako to ne bude islo onda da se menja drzava. Iz cisto ekonomskih razloga.

Preskup je Beograd postao. Samo programatori poput Defketa mogu lepo da zive.

Supruga predala zahtev za neplaceno odsustvo 2 meseca jul i avgust. Iako ima ugovor za stalno. Jer smo svakog meseca u minusu 300e samo za potrosacku korpu i to bez goriva i sporta i rodjendana. Max smo srezali troskove. Da ode na primorje da radi za 1000-1200e. Sefovi u problemu jer ne mogu da nadju zamenu jer niko nece da radi za njenu platu od 500e. Cak ni studenti ni omladinska. Eto toliko nam dobro ide...
Sve to stoji ali ne menja cinjenicu da je prosek prosek. Uvek ce biti neko ko ne dobacuje do proseka, zapravo uvek vecina zaradjuje ispod proseka, i to je tako oduvek, nije neki novi fenomen.

Uostalom, sama cinjenica da niko nece da radi taj posao za 500e ti valjda i govori da svi mogu da nadju posao za vise.
 
Muka mi je kada citam ovo za platu od 1050 evra. Po meni je merodavno kad uzmem 10 mojih naj drugara, kumova, familije... i bliskih poznanika i onda znam koliko stvarno zaradjuju.

Ako je tako kako Mali navodi onda je vreme da menjamo posao. Ako to ne bude islo onda da se menja drzava. Iz cisto ekonomskih razloga.

Preskup je Beograd postao. Samo programatori poput Defketa mogu lepo da zive.

Supruga predala zahtev za neplaceno odsustvo 2 meseca jul i avgust. Iako ima ugovor za stalno. Jer smo svakog meseca u minusu 300e samo za potrosacku korpu i to bez goriva i sporta i rodjendana. Max smo srezali troskove. Da ode na primorje da radi za 1000-1200e. Sefovi u problemu jer ne mogu da nadju zamenu jer niko nece da radi za njenu platu od 500e. Cak ni studenti ni omladinska. Eto toliko nam dobro ide...
Zaista je pre svega neukusno da bilo ko iz vlasti trijumfalno iznosi takve cifre, sve i da su tacne.

Pisas po sopstvenom narodu.

Ako je vec cifra ta, a nije, tvoje je da u nastavku kazes da si svestan da je to nerealno i da ces raditi dalje da to zaista postane plata koju ce prosecna osoba da ima. A ni tih 1050 evra nije vise dovoljno.

Nista tu nije za fleksovanje i hvaljenje.

Svakako ce doci dan kada ce sve to procesljati, nedelja je sansa da se napravi neki prvi korak.
 
Zaista je pre svega neukusno da bilo ko iz vlasti trijumfalno iznosi takve cifre, sve i da su tacne.

Pisas po sopstvenom narodu.

Ako je vec cifra ta, a nije, tvoje je da u nastavku kazes da si svestan da je to nerealno i da ces raditi dalje da to zaista postane plata koju ce prosecna osoba da ima. A ni tih 1050 evra nije vise dovoljno.

Nista tu nije za fleksovanje i hvaljenje.

Svakako ce doci dan kada ce sve to procesljati, nedelja je sansa da se napravi neki prvi korak.
Svaka vlast u svakoj zemlji ce uvek pominjati prosecnu platu, bas iz razloga sto je uvek veca od medijane.

I oni koji dodju posle ovih ce raditi to, to je sigurno kao sto je sigurno da ce Sunce izaci na istoku.
 
Za Stari grad i Vracar sam siguran da su tacni podaci, poznajem dovoljno ljudi koji imaju mnogo veci prihod od 200 hiljada mesecno da mi sasvim logicno deluje spomenutih 150k kao prosek. Jesam porodicno okruzen imucnijim rodjacima i prijateljima ali imam i komsije i brojne poznanike iz grada, no mislim da je kljucno da li se racuna sediste odredjenih kompanija na odredjenoj opstini, jer firme sa ogromnim prihodima sa nekoliko vlasnika mogu znacajno da povecaju prosek zarada.
 
Vrh