Šta je novo?

Izbori 2024

Sta su nam uradili na Bulevaru, iz cista mira, ovo se ne prasta i ne zaboravlja.
 
Najjace sto udjem u Alo i naslovna vest im je kako su demonstranti vredjali Tadica. Kao i juce sa Jeremicem. Oni su ponosni na nas, a sa druge strane smo kriminalci, izdajnici, fasisti, huligani, strani placenici...

Ma, nema smisla vise uopste bilo sta objasnjavati.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pT8PqMcCpwU[/youtube]

Pre nego što neko pita - ja ovog lika doživljavam kao novine, kao medij. Znači ne moram da se slažem sa svime što on radi i kaže da bih u nekim njegovim sadržajima video vrednost.
 
Ja sam dva puta popio suzavac, mislio sam da cu se onesvestiti oba puta. Ovo ne sme da se oprosti, prevelika brutalnost
 
Pa sta da radimo? Ja mislim da bi bilo najbolje da se razbiju protesti, svako u svom kraju da izadje. Nemaju toliko oklopnih vozila, ljudi... Hoce li suzavcem ceo Beograd da izrokaju?
 
Podrška za sve koji su bili. Ja nažalost zbog ove korone koju imam nisam mogao, ali ako policija nastavi sa iživljavanjem kao ono u parku, imam spremna ovde jaja i ozbiljnije stvari na terasi za borbu :) Ovde smo već jednom tako izvojevali pobedu protiv sistema, tada žutog, kada su hteli zidaju zgradu u Petom parkoću pa su ih ljudi iz okolnih solitera masovno gađali dok nisu pobegli. Prodjose neka policijska kola pre sat, vidim ljudi vec krenuli otvaraju terase i izlaze, ali brzo su prosli i nisu nikog dirali pa je sve proteklo mirno.
 
Beki":2qhodcon je napisao(la):
Pa sta da radimo? Ja mislim da bi bilo najbolje da se razbiju protesti, svako u svom kraju da izadje. Nemaju toliko oklopnih vozila, ljudi... Hoce li suzavcem ceo Beograd da izrokaju?
ja predlazem zgradu tv pink i direkcije većine medija širom beograda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa murija je trenutno najveci problem. Da se i svi mediji okrenu i budu za nas, sta opet onda? Sve je bilo puno od poste do pravnog, ali sta im mozes? Da svi mediji pozovu na protest, da dodju svi SNS-ovci, opet isto. I da je bilo deset puta vise ljudi, nikakva razlika.
 
Izgleda da je murija nabavila dronove. Ovaj snimak nije pravljen sa Beograđanke (pogledajte i uporedite na Google maps) a vidi se da je snimano sa velike visine, i to najverovatnije iznad Predsedništva. Helikopteri, koliko sam ja video i čuo, nisu leteli ni juče ni danas, tako da je ovo sigurno iz drona.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WYNjuC2xl20[/youtube]
 
spatiotecte":1kzd748o je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755044#p755044 je napisao(la):
marrecar » 08 Jul 2020 01:40 pm[/url]":1kzd748o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755030#p755030 je napisao(la):
spatiotecte » 08 Jul 2020 02:22 pm[/url]":1kzd748o]Mnogo su bili uverljivi ovi intervjuisani likovi od strane N1, intervjuisani mladic ciji je otac preminuo od Korone se bahanalise na splavu sa sve tompusom, vidi se da bas tuguje sto mu je umro roditelj, a posteni poljoprivrednik iz Pazove koji je dao intervju je u stvari neki kriminalac poznat od policije vec ranije.

A tek N1 koja je imala odmah pripremljene ekipe i kamere na svakom cosku oko Skupstine.

Bas je bilo lepo videti to lomljenje i paljenje grada...
Opet strane sile loze narod, prave haos i razdvajaju nas jedni od druge. Cilj im je da nas posvadjaju medjusobno i da stvaraju razdor medju nama.

Bili su izbori, svako je mogao da glasa za koga je hteo, zasto sada ovo?
Molim te nemoj da širiš dezinformacije i da budeš deo propagande režima.
Taj snimak je od pre 54 nedelje, dakle pre godinu dana. Dalje, dečko radi za neku agenciju ili šta god, koja organizuje žurke ili nešto slično, po splavovima. Dakle, to mu je posao da bude tamo, bez obzira što mu je otac preminuo. I na kraju, svako ima pravo da žali kako želi i kako se oseća. Zaista nije lepo da i ti ovde širiš lažne informacije. Evo meni je trebalo 10 minuta da sve proverim na internetu, direktno sa Instagram profila tog dečka.
N1 je imala dve ekipe koliko ja znam. To je profesionalno novinarstvo. A ne RTS, čiji je vrhunac zamagljene naočare novinara koji čita vesti sa maskom.

Neki mnogo fin momak očigledno...
Bio uzoran učenik u skoli i nije pravio probleme.

https://www.google.rs/amp/s/www.alo.rs/ ... 324668/amp
Jako je bitno kakav je on bio kao klinac a ne sto mu je umro otac bez respiratora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755144#p755144:j7x1kxr1 je napisao(la):
spatiotecte » Sre Jul 08, 2020 5:32 pm[/url]":j7x1kxr1]Ima veze zato sto je taj momak svojom izjavom imao odjek u javnosti jer je izjavio da mu je otac preminuo jer nije bilo slobodnih respiratora. Ta informacija je onda stvorila sliku da drzava nije obezbedila dovoljan broj resporatora i da je drzava kriva za smrt njegovog oca.
Ta informacija je posle okarakterisana kao laž od strane drzavnih organa povodom izjave Lončara da je bilo 70 respiratora u bolnici i da ih je u najkritičnijem momentu bilo 30 korišćenih ili 30 slobodnih ne secam se više.
E sada mozemo samo da nagadjamo ko je tu rekao istinu a ko nije.
Za razumnu osobu nikad nije ni bilo dileme da li Vucic i Loncar govore istinu.
107700421_10157697958519200_7477301461285675126_o.jpg
 
Ja sam im 5 minuta pricao da bace oklop, samo me gledaju kao roboti. Najgore od svega je to sto kada dolaze novi kordoni pokazuju nam srednji prst, SVOM NARODU, i lupaju od stitove kako bi nas uplasili. Druga losa stvar je sto bace suzavac iza tebe, ili ides u suzavac i povracas dok te ljudi gaze u stampedu ili ides ka njima i dobijas opet suzavac dok te oni biju.
Dok smo spasavali jednog starijeg i senilnog coveka koji zivi u Kneza Milosa i koji je slucajno izasao, morali smo da prodjemo pored njih, mi ih molimo da nas puste, dok nas jedan pusta drugi nas "cima" pendrekom kao da ce da nas udari.
 
Maske su pale, psihopata je pokazao da ce ako treba da tenkovima gazi ljude, samo da ostane na vlasti. db, navijaci i sitni kriminalci sa znackama su odradili svoj posao sinoc.
Najveci pobednik ovoga je zapad, koji zadovoljno trlja ruke. Sve se ovo dokumentuje i kada nas gospodar odradi sta treba bice pusten niz vodu i kroz par meseci ce od lidera postati poslednji evropski diktator ili novi slobodan milosevic. Zivi bili pa videli.
 
molder":vgy0lnuk je napisao(la):
Maske su pale, psihopata je pokazao da ce ako treba da tenkovima gazi ljude, samo da ostane na vlasti. db, navijaci i sitni kriminalci sa znackama su odradili svoj posao sinoc.
Najveci pobednik ovoga je zapad, koji zadovoljno trlja ruke. Sve se ovo dokumentuje i kada nas gospodar odradi sta treba bice pusten niz vodu i kroz par meseci ce od lidera postati poslednji evropski diktator ili novi slobodan milosevic. Zivi bili pa videli.

Aleksandar Lukasenko says hi

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755304#p755304:vgy0lnuk je napisao(la):
patrick » Čet Jul 09, 2020 9:06 am[/url]":vgy0lnuk]Ja sam im 5 minuta pricao da bace oklop, samo me gledaju kao roboti. Najgore od svega je to sto kada dolaze novi kordoni pokazuju nam srednji prst, SVOM NARODU, i lupaju od stitove kako bi nas uplasili. Druga losa stvar je sto bace suzavac iza tebe, ili ides u suzavac i povracas dok te ljudi gaze u stampedu ili ides ka njima i dobijas opet suzavac dok te oni biju.
Dok smo spasavali jednog starijeg i senilnog coveka koji zivi u Kneza Milosa i koji je slucajno izasao, morali smo da prodjemo pored njih, mi ih molimo da nas puste, dok nas jedan pusta drugi nas "cima" pendrekom kao da ce da nas udari.

U tome i jeste najveci problem. Ne samo kod nas. Policija MRZI svoj narod, i uziva u svom poslu pogotovu kad treba da se lemaju ili malteretiraju ljudi.
To je posebna sorta ostecenih ne-ljudi. Poslusni i odani rezimu do kraja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755304#p755304:3al538o9 je napisao(la):
patrick » 34 minutes ago[/url]":3al538o9]Ja sam im 5 minuta pricao da bace oklop, samo me gledaju kao roboti. Najgore od svega je to sto kada dolaze novi kordoni pokazuju nam srednji prst, SVOM NARODU, i lupaju od stitove kako bi nas uplasili. Druga losa stvar je sto bace suzavac iza tebe, ili ides u suzavac i povracas dok te ljudi gaze u stampedu ili ides ka njima i dobijas opet suzavac dok te oni biju.
Dok smo spasavali jednog starijeg i senilnog coveka koji zivi u Kneza Milosa i koji je slucajno izasao, morali smo da prodjemo pored njih, mi ih molimo da nas puste, dok nas jedan pusta drugi nas "cima" pendrekom kao da ce da nas udari.

Ljudi polaze od greške da su oni ljudi kao i mi. To je ono kada kažeš "polazim do sebe". NE. Ne možeš u raspravi sa idiotom da polaziš od sebe, jer ti nisi id***.

Naravno, postoje normalni ljudi i među žandarmerijom, ali bolje bi bilo da ih sve posmatramo kao glasače SNS-a, tj, kao osobe koji samo gledaju javni servis, čitaju Informer, Kurir i nemaju neko više obrazovanje. E sad se setite one dece što guraju petarde mačkama i kučićima, što šutiraju drugu decu i životinje i biće vam jasno da sa njima ne može da se razgovara. Oni vas vide kao neprijatelja. Oni vide da je kamen pogodio nekog njihovog kolegu i za to krive nas.

Ne može gandijevskom metodom protiv takvih ljudi što se sinoć i preksinoć i videlo.
 
Evo ja sam više puta rekao, pa da ponovim : neću izaći više na Izbore dok se policija ne rasformira. Ako su neki ljudi i mislili ranije 5 oktobra i sl da od njih može biti nešto bolje, da su bili zavedeni itd, pokazalo se da njihovo izlečenje nije moguće i da je jedino rešenje da se rasformiraju. Droga, navijači, tuča ljudi, predaja granice migrantima... teško da ima većeg zla danas u Srbiji od policije, apsolutno remetilački faktor u zemlji.
 
Potpuno se slažem i upravu ste, ali u tom trenutku adrenalin i emocije toliko prolaze kroz telo da ne možeš da stojiš u mestu i krv ti struji veoma brzo, svakakve scene se dešavaju oko tebe. Jedno je sigurno, haos i tuču nismo započeli mi protestanti (kojih je 90%), nego neko sa strane. I to svaki put, juče kada su nas oterali pored zgrade Pošte, svi smo logično shvatili da ako se tu baci suzavac u manjoj ulici koja je zatvorena zgradama za 30 sekundi je sve gotovo. Ja sam video jedno 7 puta da je neko bacio kamen na policiju i sekund posle toga je dobio batine od 5 protestanata, ali zaista lepe batine, te osobe koje bace kamen su same, ne pričaju i samo pobegnu i nikad se ne vrate. Takođe nismo dozvoljavali da se lome kontejneri, odmah osoba koja pokuša dobije batine i kont. se vrati na mesto, ja sam oduzimao kamenice i sakrivao ih po gradu gde ne mogu da ih nađu. Nije poenta srušiti ceo grad, to mi je isto da srušim sve u svom stanu zbog visoke struje??? Pobeda je kada jedan policajac skine šlem i dođe sa narodom.
Ko danas-sutra bude opet išao, poneti mleko, naočare za ronjenje i dosta vode u rancu, telefon na airplane mod, dugačke pantalone i čarape, duks sa kapuljačom. Uvek čuvati leđa jedni drugima i paziti se ogromnih ljudi, takozvanih dva sa dva koji nose nacionalističke majice i šetaju se u paru, to su "navijači".
 
Previse mi imamo policije i slicnih sluzbi, po glavi stanovnika smo u svetskom vrhu moze se videti na wikipediji. Cak vise od amera.
Mi, Crna Gora i Rusija imamo slicne brojke. Bas cudno.
Zadnjih dana sam cuo za par sluzbi po prvi put i iznenadio se da postoje. Takodje previse su oni dobro opremljeni, sto govori gde se guraju pare umesto u skole i domove zdravlja koji su propali. Zna se zasto naravno, da stite vlast.
 
Danasnja vlast mnogo je paznje obratila na huligane i kriminalce i to im se dobrim vratilo. Danas imamo najobuceniju policiju i represivni aparat, u smislu razbijanja demonstracija.

Sve politicke organizaciej su unistene.
Drustvena piramida je okrenuta naopako. Lumpenproleteri vladaju. To je svarseno stanje za nase kolonijalne upravljace.

Zbog toga svrgavanje ove vlasti nije moguce demokratskim ili nedemokratskim sredstvima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755316#p755316:2wuetld3 je napisao(la):
patrick » Čet Jul 09, 2020 9:56 am[/url]":2wuetld3]Potpuno se slažem i upravu ste, ali u tom trenutku adrenalin i emocije toliko prolaze kroz telo da ne možeš da stojiš u mestu i krv ti struji veoma brzo, svakakve scene se dešavaju oko tebe. Jedno je sigurno, haos i tuču nismo započeli mi protestanti (kojih je 90%), nego neko sa strane. I to svaki put, juče kada su nas oterali pored zgrade Pošte, svi smo logično shvatili da ako se tu baci suzavac u manjoj ulici koja je zatvorena zgradama za 30 sekundi je sve gotovo. Ja sam video jedno 7 puta da je neko bacio kamen na policiju i sekund posle toga je dobio batine od 5 protestanata, ali zaista lepe batine, te osobe koje bace kamen su same, ne pričaju i samo pobegnu i nikad se ne vrate. Takođe nismo dozvoljavali da se lome kontejneri, odmah osoba koja pokuša dobije batine i kont. se vrati na mesto, ja sam oduzimao kamenice i sakrivao ih po gradu gde ne mogu da ih nađu. Nije poenta srušiti ceo grad, to mi je isto da srušim sve u svom stanu zbog visoke struje??? Pobeda je kada jedan policajac skine šlem i dođe sa narodom.
Ko danas-sutra bude opet išao, poneti mleko, naočare za ronjenje i dosta vode u rancu, telefon na airplane mod, dugačke pantalone i čarape, duks sa kapuljačom. Uvek čuvati leđa jedni drugima i paziti se ogromnih ljudi, takozvanih dva sa dva koji nose nacionalističke majice i šetaju se u paru, to su "navijači".
Bravo!

Samo bih dodao naočare radi zaštite očiju i sodu bikarbonu na spisak za poneti, jer soda ublažava dejstvo suzavca do neke mere.
 
@Zion

Па, не знам баш. Вероватно најјаднији јавни објекти у Србији су полицијске станице, а полицајци су били још јадније плаћени деценијама. Дуго су полицајци постављани пред избор - хоћете ли по 10.000 једнократне помоћи, или да вам мало средимо станице? И увек су бирали паре. Недостојно и државе у покушају, а камоли оне која на грбу полиције има уписану годину 1804.

У вези са бројкама које помињеш - не могу а да се не сетим деведесетих, када смо сви прихватали као чињеницу да Србија има 150.000 полицајаца, хотећи да појачамо утисак о Милошевићевој диктатури - у стварности их је било шест пута мање. А нисмо ни имали унутрашњу војску (жандармерију), као све друге земље, што нас је и коштало на Косову. Запрво, опозиционарили смо, па смо "мало" и пренадувавали. Данас је реалност да, посебно у Београду, не могу да попуне добар део радних места. Рекло би се да имамо премало полиције.

Негде другде је проблем, а не у бројном стању полиције - било и тад, као и сад.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755307#p755307:wyhn3vq0 je napisao(la):
molder » 09 Jul 2020 08:28 am[/url]":wyhn3vq0]Maske su pale, psihopata je pokazao da ce ako treba da tenkovima gazi ljude, samo da ostane na vlasti. db, navijaci i sitni kriminalci sa znackama su odradili svoj posao sinoc.
Najveci pobednik ovoga je zapad, koji zadovoljno trlja ruke. Sve se ovo dokumentuje i kada nas gospodar odradi sta treba bice pusten niz vodu i kroz par meseci ce od lidera postati poslednji evropski diktator ili novi slobodan milosevic. Zivi bili pa videli.

Sve se slazem sem da "zapad trlja ruke", mnogi su u Zapadnoj Evropi zabrinuti za ovo sto se desava u Srbiji iz vise razloga. Necemo u ovu pricu da trpamo anti-zapadni sentiment, bez obzira sto Vucic ima "podrsku" od nekih kljucnih politicara iz EU. Narod mahom nema pojma kroz sta sve Srbija prolazi sa Vucicem.
 
Verujem da postoje ubačeni elementi koji su tu da provociraju i prave nerede, ali ne sme se zaboravi za osobinu čoveka da granice popuste u takvim situacijama i da i najmirnija osoba postaje agresivna (psihologija mase gde se svi ponašaju kao njen najprimitivniji član).

Takođe imamo ljude koji čekaju takve situacije da izbace svoj bes.

Tako da nisu svi koji prave nerede ubačeni elementi.

Mene čudi što nema razbijenih izloga jer je to nešto što mediji jedva čekaju da pokažu. Evo Vesić danas lupeta o milionskoj šteti, uništenoj infrastrukturi, razbijenim izlozima, a nijedan snimak nismo videli (osim u Novom Sadu, gde se čak jedan id*** povredio kada je nogom razbio izlog)
 
Vrh