Šta je novo?

Izbori 2024

Ових истих прича за 63. падобранску је било и `96/97, у време "Иш, Слобо, иш - не дамо Ниш".
 
Smesno mi je kada procitam: ,,Vucic nije uveo policijski cas zbog toga sto je narod protestovao i on se uplasio". Ljudi, to moze da napise ili slepac koji nema nikakve oci, dete ili veoma mlad covek bez iskustva. Svestan je i on sta znaci uvodjenje policijskog casa...Manje novca, oko koga se sve vrti. Svidjalo se to vama ili ne. Ono je jos uvek mali protest, koji da stvarno hoce, mogu da uguse za dan. A ako stvarno hoce, ni da ima duplo vise ljudi veceras, nego sto je bilo sinoc, uvesce policijski cas.

Sto se tice protesta, daleko od toga da nema zasto da se protestuje i da nije Korona. Ima ovde razloga za 5 protesta, ne za jedan. Ali ono se vidi da je izrezirano, a ako je to proteklo spontano iz naroda, ja sam onda Princ od Velsa. Postujem svacije misljenje, ne zelim da se raspravljam, samo svoje kazem. I to se ne radi onako kao sinoc i preksinoc. Za protest mora da se ima plan i cilj. A ono je bilo bez plana, a cilj nedefinisan. A trece, kada se cilj otvari, mora da se zna sta posle. A ovde se ni to ne zna.

Saucesce nasem ministru policije zbog smrti oca, ali to da se on tog istog dana, posto je sahranio oca obraca naciji...To je jedno dupeglavcenje i manipulacija, da nema dalje. Smrt clana porodice je nesto najteze sto cooveku moze da se desi. I tog dana mu sigurno, ako je normalan, nije ni do cega, a ne da se obraca naciji. Imao je sigurno ko drugi umesto njega, nego on da se pokaze kako je u svakom trenutku tu za svoj posao. Da mu se rodilo dete, mogao bi da shvatim da se obratio naciji, nekako. Ali smrt clana porodice i on se na dan sahrane obraca naciji, to nije sigurno iz ubedjenja.
 
Primetite kako je sistem monolitan.
Nijedan akademik, nijedan aktivni profesor, nijedan direktor bolnice, nijedan visoki oficir, nijedan vladika SPC ...

niko nije osudio ponasanje rezima u poslednje vreme.

Zbog toga znamo da je Vucic i dalje glavna opcija stranaca.
Glas od nase elite cemo cuti ne zbog principa ili rodoljublja, nego tek ako Njegova pozicija bude ugrozena.
Pozurice oni da se uhlebe u novom mesanju karata.
Ulizivanje "glavnom Baji", ma ko to bio ostaje glavna osobina srpske elite.

Vucic je uvek u win-win situaciji.
I stanje bez policijskog casa mu odgovara, ako je sacuvano ono glavno: kladionice, trzni centri, kafici, nocni klubovi. Ako dodje do pogorsanja situacije sa virusom, imace odlican izgovor da opet optuzi narod.

Kada nemate u sebi ni trunke ljudskosti, kada ste psihopata, uvek pobedjujete, osim ako ne naletite na nekog jaceg.
 
Blade":3f6mzatv je napisao(la):
Smesno mi je kada procitam: ,,Vucic nije uveo policijski cas zbog toga sto je narod protestovao i on se uplasio". Ljudi, to moze da napise ili slepac koji nema nikakve oci, dete ili veoma mlad covek bez iskustva. Svestan je i on sta znaci uvodjenje policijskog casa...Manje novca, oko koga se sve vrti. Svidjalo se to vama ili ne. Ono je jos uvek mali protest, koji da stvarno hoce, mogu da uguse za dan. A ako stvarno hoce, ni da ima duplo vise ljudi veceras, nego sto je bilo sinoc, uvesce policijski cas.

Sto se tice protesta, daleko od toga da nema zasto da se protestuje i da nije Korona. Ima ovde razloga za 5 protesta, ne za jedan. Ali ono se vidi da je izrezirano, a ako je to proteklo spontano iz naroda, ja sam onda Princ od Velsa. Postujem svacije misljenje, ne zelim da se raspravljam, samo svoje kazem. I to se ne radi onako kao sinoc i preksinoc. Za protest mora da se ima plan i cilj. A ono je bilo bez plana, a cilj nedefinisan. A trece, kada se cilj otvari, mora da se zna sta posle. A ovde se ni to ne zna.

Saucesce nasem ministru policije zbog smrti oca, ali to da se on tog istog dana, posto je sahranio oca obraca naciji...To je jedno dupeglavcenje i manipulacija, da nema dalje. Smrt clana porodice je nesto najteze sto cooveku moze da se desi. I tog dana mu sigurno, ako je normalan, nije ni do cega, a ne da se obraca naciji. Imao je sigurno ko drugi umesto njega, nego on da se pokaze kako je u svakom trenutku tu za svoj posao. Da mu se rodilo dete, mogao bi da shvatim da se obratio naciji, nekako. Ali smrt clana porodice i on se na dan sahrane obraca naciji, to nije sigurno iz ubedjenja.
Ја сам 100% сигуран да је народ, накупљен беса, спонтано изашао на улице. Још док је чувено обраћање АВ трајало изашао сам на терасу, и видео да су скоро све комшије изашле и причају готово у глас "ако му ово прође онда смо ст***" и слично. Мени је већ тада били јасно да ће окупљања сигурно бити.
Оно што је сте под знаком питања је да ли је до насиља дошло спонтано или је то режирано и од стране кога. Бес је био толики да би и најмања варница могла да изазове пожар. Ту сам прилично убеђен да је власт ово окупљање хтела да прикаже као обично хулиганство и како то већ они умеју да наките (фашизам, нарко мафија...). У директном пренсу на Н1 у тренуцима када је насиље већ било увелико у току види се лик са капуљачом и маском, дакле непрепознатљив, намешта се 5-6 метар баш ипред камере. У руци држи каменчину, нешто се ритуално окреће и онда баца камен према скупштини и полицији. Сад замислите да сте толико бесни да баш хоћете да испољите тај бес бацењем каменица, да ли би сте стали баш пред камеру да вас сви виде. Ипак мислим да је то неки убачени елемент како би се демостранти приказали како насилници.
 
Da ne menjam gornji post, ostao sam kolegi duzan odgovor...

Da, bilo je protesta za vreme ,,Žutih", ali ne pokusaja reprize 05.10. 2000. , kao sto je to bilo juce i dan pre. Nisam bio precizan, mislio sam na demonstracije tog tipa.
Jel za vreme DS-ovih vlada nismo imali razloga da protestujemo iz zelje da se vlast promeni, a sada imamo? Pitam jer nijedan protest tada nije bio sa takvim ciljem.
 
Evo i kompletne slike.
Juce je Vodja izneo samo usputne hintove, tj "citaj izmedju redova" reci o stranim elementima, uticajima i sl na demonstracijama. Lazni novinari dodali jos ponesto sa svojim narucenim pitanjima.
Zatim sinoc jos ociglednije organizovanje nereda od strane sluzbe i drzavnih desnicara. Bukvalno su cele demonstracije koje su izazvane lazima drzave u vezi epidemije i dovodjenje ljudi do ludila sizofrenim nastupima jednog coveka sa svom vlascu u rukama - sada okrecene fanatizmom ultradesnice koju ce predstaviti kao pokusaj destabilizacije drzave zbog Kosova, bas pred ove sastanke sa Makronom i EU...
Ekipice koje kruze oko TV kamera, uzvikuju parole protiv N1, samaraju lidere opozicije, sve po scenariju. Krstovi, ikone i cuda po ulicama na sve strane. Zbog cega su ono bese krenule demonstracije prekjuce? :)

klm4AxG.jpg


I tako, dobili smo bauke i drzavne neprijatelje, jednog sigurno podmetnutog i par dodatnih, tek da se povezu svi.

Da podsetim, ko je bio u Moskvi pre manje od mesec dana, posecivao paradu pobede i dogovarao svasta nesto :) A danas ide za Pariz :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755403#p755403:2ppvvlwq je napisao(la):
MC_ » 09 Jul 2020 12:36 pm[/url]":2ppvvlwq]Primetite kako je sistem monolitan.
Nijedan akademik, nijedan aktivni profesor, nijedan direktor bolnice, nijedan visoki oficir, nijedan vladika SPC ...

niko nije osudio ponasanje rezima u poslednje vreme.
Осудио је владика диселдорфски. И већи број академика (Љ, Симовић, Теодоровић...). Високи официри не смеју да раде такве ствари.
 
A ti dolasci na protest Trifunovica, Obradovica i ostalih,...Bolje je ne komentarisati. Hajde da talog ostavimo gde jeste. Nemojte da vise sjahava Kurta, da bi uzjahao Murta. Da su sedeli kuci, ispali bi ljudi. Trifunovic mi je kao glumac bio gotivan, dok nije poceo da se bavi politikom, sta ce mu to u zivotu, da ga covek pita?
Bosko Obradovic, bar da je dobar demagog, neko covek ne zna ni da manipulise, sto politicar prvo mora da nauci, ako misli da bude politicar. On je kao povredjen, njega su kao zastitili ljudi, on im je zahvalan...Pa ko ce u tu maskaradu da poveruje? Šio mi ga Djuro. Nedao Bog da nam oni budu ministri necega, a ne predsednici drzave, tek cete onda da vidite sta je mrak, jer je ovaj mrak koji sada imamo je blagostanje u odnosu na to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755409#p755409:sw66nedl je napisao(la):
Пантограф » 21 minutes ago[/url]":sw66nedl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755403#p755403:sw66nedl je napisao(la):
MC_ » 09 Jul 2020 12:36 pm[/url]":sw66nedl]Primetite kako je sistem monolitan.
Nijedan akademik, nijedan aktivni profesor, nijedan direktor bolnice, nijedan visoki oficir, nijedan vladika SPC ...

niko nije osudio ponasanje rezima u poslednje vreme.
Осудио је владика диселдорфски. И већи број академика (Љ, Симовић, Теодоровић...). Високи официри не смеју да раде такве ствари.

I Seka Aleksić i Dača Ikodinović
 
Mene više brine što sam juče shvatio da niko od opozicionih lidera ne kontroliše demonstracije. Stajao sam na 20 m od grupacije oko Boška sve do bacanja suzavcai stampeda i gledao kako se ponašaju i na osnovu toga doneo zaključak, da ni on niti bilo ko od glavnih opozicionara nema kontrolu nad ovim. Jedan od primera je zaustavljanje kolone kod Igumanove palate, namera da se ide kroz Kralja Milana i na kraju povlačenje prethodnice kolone (ultra-desničari) prema Skupštini. Ovo je moj utisak, a precizne informacije nemam. Mnogo iskustva sa različitih beogradskih demonstracija imam.
 
Ali pazite njihove fore, stave na naslovnu stranu pored Boška i ovog Đilasovog - Noga... da se Vlasi ne dosete... džabe... svi su još preksinoć videli da je Nogo u najmanju ruku saradnik službe... mislim, svi koji razmišljaju svojim mozgom...

Što se tiče opozicionih ličnosti, proterivanje sa skupova je takođe plan udbaša, da ispadne da ih tera narod... kako to svakog teraju, osim Noga?

Sve u svemu, ove demonstarcije je od prvog trenutka preuzela služba i vodila događaje kako je sama htela i planirala. Da li će se nešto promeniti? Videćemo, ali čisto sumnjam.
 
Vladika diseldorfski se proziva na društvenim mrežama sa barum_barum vesarom.. :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755323#p755323:1wwdqy31 je napisao(la):
astrodule » 09 Jul 2020, 09:10[/url]":1wwdqy31]Verujem da postoje ubačeni elementi koji su tu da provociraju i prave nerede, ali ne sme se zaboravi za osobinu čoveka da granice popuste u takvim situacijama i da i najmirnija osoba postaje agresivna (psihologija mase gde se svi ponašaju kao njen najprimitivniji član).

Takođe imamo ljude koji čekaju takve situacije da izbace svoj bes.

Tako da nisu svi koji prave nerede ubačeni elementi.

Mene čudi što nema razbijenih izloga jer je to nešto što mediji jedva čekaju da pokažu. Evo Vesić danas lupeta o milionskoj šteti, uništenoj infrastrukturi, razbijenim izlozima, a nijedan snimak nismo videli (osim u Novom Sadu, gde se čak jedan id*** povredio kada je nogom razbio izlog)

Generalno se slazem. Samo sto ubaceni elementi imaju za cilj da zapocnu, da izazovu reakciju policije, pa onda krece igranka. Policija da hoce moze da pronadje ove iz prvih redova koji provociraju i uhapsi ih, niko rec ne bi rekao. Ali naravno da nece, to su njihovi.

Moje misljenje je da su ovi prosteti bili potrebni zbog Kosova i sastanka sa Makronom. Da mu tamo kuka, kako eto, digao se narod zbog policijiskog casa, a sta ce tek da urade zbog kosova, rusi ce se umesati (pogledajte kurir), desnicari su jaki, destabiizovace srbiju, ako ga butu pritiskali oko Kosova i sl.... Igranka.

Jos jedan dokaz koliko je ovo izrezirano sto ne postoje neki jasni zahtevi. 91,96,2000te su uvek postojali zahtevi i razlozi. Tako je kad se organizuju prosteti zbog nezadovoljstva, izborne kradje i sl. Ovo nema veze sa vezom, Namerno je uveo policijiski cas, da bi bio neki povod protesta, da imaju neki razlog ove igranke. Uostalom, bili su protesti i dosad protiv diktature i svega, ali nikad nisu bili nasilni. Ti sto protestuju protiv diktature su kulturan i fin narod.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755410#p755410:13nx1r88 je napisao(la):
Blade » 09 Јул 2020 01:01 pm[/url]":13nx1r88]A ti dolasci na protest Trifunovica, Obradovica i ostalih,...Bolje je ne komentarisati. Hajde da talog ostavimo gde jeste. Nemojte da vise sjahava Kurta, da bi uzjahao Murta. Da su sedeli kuci, ispali bi ljudi. Trifunovic mi je kao glumac bio gotivan, dok nije poceo da se bavi politikom, sta ce mu to u zivotu, da ga covek pita?
Bosko Obradovic, bar da je dobar demagog, neko covek ne zna ni da manipulise, sto politicar prvo mora da nauci, ako misli da bude politicar. On je kao povredjen, njega su kao zastitili ljudi, on im je zahvalan...Pa ko ce u tu maskaradu da poveruje? Šio mi ga Djuro. Nedao Bog da nam oni budu ministri necega, a ne predsednici drzave, tek cete onda da vidite sta je mrak, jer je ovaj mrak koji sada imamo je blagostanje u odnosu na to.
A kako ti zamišljaš svrgavanje ovog manijaka? Da se pojavi nova stranka ni iz čega, sa novim ljudima i eto tako se organizuje bez finansija, članstva i pobedi? Ne funkcionišu stvari tako, na žalost. Ono što je meni zahvaljujući ovom psihopati i njegovoj bandi neukih kriminalaca jasno je da je manje zlo - definitivno bolja opcija. :violina:
 
Treba postaviti zahtev, a to su slobodni izbori. Kako su svi zaboravili na to? Da ispuni zahteve, oslobodi medije... Dok ne pristane, svaki dan na ulicu. Kada pristane, cim prekrsi nesto, opet na ulicu isti dan.

Ja moram stranku da osnujem, ovde su svi debili, majke mi. Onaj Radulovic kaze da je narod izasao zbog policijskog casa i da se protiv toga bori na ulicama hahahahahaabababababagagahaha
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755213#p755213:1a2de41h je napisao(la):
Blade » Sre Jul 08, 2020 11:17 pm[/url]":1a2de41h]Da li mislite da je sve ovo sto se veceras u nasem gradu desava pokrenuto iz naroda i da je narod konacno resio da se buni?

I kako to da se ovako nesto nije desilo za vreme ,,Zutih" kada se (ruku na srce) zivelo losije nego sada? Ne kazem da se sada zivi mnogo bolje, ali onda je bilo gore.
Spontano okupljanje naroda je ekstremni izuzetak, što znači da su sve demonstracije pa i ove još od praistorije organizvane. Spontanost se dešava usput, a to znači da organizatora i pokretača otprilike ima stoti deo od učesnika. Grupa od 100-200 navijača može da pokrene recimo 10-20 puta više slučajnih a nezadovoljnih prolaznika. Danas je to mnogo lakše izvesti nego nekada, jer uvezanost mobilnim komunikacijama je vrlo jednostavna. Mislim da neke navijačke i političke grupacije imaju mogućnost da u svakom trenutku izvedu u BG 1000-2000 ljudi, a to je uz još 10 slučajnih prolaznika po organizovanom učesniku solidan broj. Uglavnom, priča o spontanom okupljanju nezadovoljnog naroda je besmislica, posebno u današnje vreme mobilnih komunikacija.

I u vreme Miloševića i u vreme demokrata okupljanja je bilo. Glavni razlog što su okupljanja tada bila ređa i manje masovna, slabije organizovana jeste upravo povezano sa sredstvima komunikacije. Katastrofa koju su demokrate doživele na izborima, gubeći vlast od SNS prosto je neverovatna. Imali su sve na dlanu, mogli su da obezbede višedecenijsku vladavinu i masovnu demokratizaciju srpske političke i kulturne scene, ali oni od toga nisu napravili ništa i ono što su oni trebali aktivno da rade počeo je da radi Vučić. Praktično je preuzeo glavne tačke njihovih prirodnih programa i počeo da ih realizuje. Ovaj raspad što se kasnije desio u redovima demokratske opozicije govori koliko su oni svi skupa bili i ostali nesposobni u političkoj areni. Agresivnost koju pokazuju pre svega Obadović i Trifunović, a i Đilas, nivo je šešeljevog političkog marketinga iz 90-ih godina. ... Uglavnom, dve su ključne tačke u protestima sredstva komunikacije i nemoć političkih aktera. Prvo omogućuje brzo i lako organizovanje, a drugo je posledica nemanja nikakvog ozbiljnog političkog programa ili ideologije sa kojm bi se konstantno delovalo, već pokušaj da se kroz nerede i nasilje izazove haos u društvu i u tome ispliva na neke političke pozicije. ...
 
Vucic po medijima kuka na neku Ruskinju, Ukrajinca, Kirgistanca, dok Srđa Popović sasvim normalno učestvuje u neredima po svetu, dok se sam Vučić meša u američke izbore uplatama Klintonovoj, dok je pola srpskih političara pristalica teroristički označene Antife...
 
Kasljem kao lud i juce posle protesta i danas. Jel se desavalo to vama veteranima protesta 90-ih? Da ne tripujem koronu, bila bi prevelika slucajnost da se pojavi bas posle protesta odmah, a i nemam druge simptome.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755408#p755408:hwz0p1lz je napisao(la):
nex999 » 09 Jul 2020 01:53 pm[/url]":hwz0p1lz]Evo i kompletne slike.
Juce je Vodja izneo samo usputne hintove, tj "citaj izmedju redova" reci o stranim elementima, uticajima i sl na demonstracijama. Lazni novinari dodali jos ponesto sa svojim narucenim pitanjima.
Zatim sinoc jos ociglednije organizovanje nereda od strane sluzbe i drzavnih desnicara. Bukvalno su cele demonstracije koje su izazvane lazima drzave u vezi epidemije i dovodjenje ljudi do ludila sizofrenim nastupima jednog coveka sa svom vlascu u rukama - sada okrecene fanatizmom ultradesnice koju ce predstaviti kao pokusaj destabilizacije drzave zbog Kosova, bas pred ove sastanke sa Makronom i EU...
Ekipice koje kruze oko TV kamera, uzvikuju parole protiv N1, samaraju lidere opozicije, sve po scenariju. Krstovi, ikone i cuda po ulicama na sve strane. Zbog cega su ono bese krenule demonstracije prekjuce? :)

klm4AxG.jpg


I tako, dobili smo bauke i drzavne neprijatelje, jednog sigurno podmetnutog i par dodatnih, tek da se povezu svi.

Da podsetim, ko je bio u Moskvi pre manje od mesec dana, posecivao paradu pobede i dogovarao svasta nesto :) A danas ide za Pariz :)
Hah, optužuju tog nekog Nogo i Obradovića. A dve činjenice od juče.
Prvo, Nogo je snimljen juče kako se krije iza policije i pokušava da se sakrije od kamere.
Drugo, Obradović je bukvalno na istom mestu stajao sve vreme. Najpre su ga kratko intervjuisali na raskrsnici Bulevara/Takovske/Kneza Miloša, a onda posle kad su ih nešto kao pretukli (vrlo upitno ko ih je pretukao i koliko), bio je na tom istom mestu. Šatro kao sve organizovali oni, jes' đavola, narod ih sve vreme psuje i teraju sa protesta.
 
Beki, ko zna dal je ista hemija onda i sad. Što se tiče korone, bar u mom sličaju, je manje povremeno suvo, ne neko ludo kašljanje. I ta plućna grlna temperatura 37,x. Sto se tiče kašlja, moguće da je u oba slučaja taj osećaj iritiranosti u grlu plućima ia za bolest i za suzavac. Ne verujem da to ide baš tako dan za dan sa koronom, mislim da treba više dana. A i ne moraš imati nikakve simptome, npr moja žena deca njena mama ništa (sin možda malo uvećana žlezda na vratu), a ja i ženin ćale malo kašljanja i 37 temp. I vrlo čudno, njemu od 70 god trajala samo jedan dan, a meni mlađem 30god za sad dva dana. Tako da nema pravila, kako ko reaguje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755453#p755453:2so2cwkg je napisao(la):
Beki » Čet Jul 09, 2020 4:49 pm[/url]":2so2cwkg]Kasljem kao lud i juce posle protesta i danas. Jel se desavalo to vama veteranima protesta 90-ih? Da ne tripujem koronu, bila bi prevelika slucajnost da se pojavi bas posle protesta odmah, a i nemam druge simptome.

Nisam strucnjak al bice da ima veze zbog suzavca. Nadrazeni su ti sinusi, kanali.....Bio si vise puta i dosta vremena proveo u prisustvu istog

Sto se tice paljenja kontejnera....zar ikom treba veci dokaz da su u stanju i da zapale svoja vozila da bi danas pricali da su huligani to uradili. U stanju su sve da urade
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755453#p755453:1qn7soh4 je napisao(la):
Beki » 09 Jul 2020 04:49 pm[/url]":1qn7soh4]Kasljem kao lud i juce posle protesta i danas. Jel se desavalo to vama veteranima protesta 90-ih? Da ne tripujem koronu, bila bi prevelika slucajnost da se pojavi bas posle protesta odmah, a i nemam druge simptome.
I onda su bacali nešto što nije ličilo baš na suzavac, svašta se tu stavlja. Ali sasvim je moguće da je u pitanju nadražaj, naročito ako si se nagutao žestoko.
 
Vrh