Šta je novo?

Izbori 2024

On jedan i ne mora. Može da se izdvoji kao nezavisni odbornik, poslanik, gde već ulazi...

Problem oko prebivališta o kojem ste govorili na prethodnim stranama je što za građane Srbije kad promene prebivaliste dolazi ujedno i do odjave starog prebivališta. Međutim kad lica sa dvojnim državljanstvom prijave prebivalište na adresi u Srbiji MUP ne proverava da li im je odjavljeno prebivlaište u RS na primer.

Dakle, ako to već nije sastavni deo zakona, bilo bi dobro se takvo rešenje usvoji da MUP od svakog takvog građanina zatraži dokaz o odjavi prebivališta u drugoj državi i tek onda bude upisano prebivalište u Srbiji.

Ukoliko imaju prebivalište u BiH mogli bi po osnovu državljanstva glasati u BiH kao stranci na parlamentarnim izborima. Ne bi bilo adrese u Srbiji na koju im stiže poziv. Nego bi mogli da se prijave i glasaju na parlamentarnim...

Za izdavanje lične karte nije neophodno prebivalište na teritorije republike Srbije, već se prilaže prebivalište strane države našeg državljanina. Da se to dosledno poštuje i sprovede, tada ta lica ne bi bila na biračkom spisku za gradske i opštinske izbore.

Takođe MUP bi trebalo da aktivno radi provere gde ta lica sa dvojim državljanstvom žive. Čak i ako odjave prebivalište u BiH a prijave u Srbiji, treba proveriti da li tu zaista žive.
Postoje kazne za lažno prebivalište i ako sam dobro video kreću od 30.000 RSD. MUP da radi u interesu građana koji ga plaćaju a ne u interesu SNS-a, bi za veoma kratko vreme rešio problem lažnih prebivališta. Plus bi to bio dodatni benefit u budžetu.

Takođe verujem da kada bi se naplatilo prvih 10 kazni za lažno prebivalište da bi bili svedoci brzog odjavljivanja prebivališta od desetine hiljada osoba.
Ali tu postoji jedan zez MUP bi trebalo da radi u interesu države.
 
Pa za mene je Nestor otvoreno SNS tj. ta strana.

Posto ne poznajem nijednog, zanima me sta njegovi glasaci misle.

Ako su i oni SNS krilo, onda jbg jer i kad oduzmes ukradene glasove, ispada da su SNS, SPS i Nestor uzeli vise u Beogradu od opozicije.
I da i ne, jer tih 5% nije znalo da glasa za DB podmetacinu. Prevareni su pa nisu ni glasaci opozicije ni vlasti. Ali na kraju svejedno idu sa SNS hteli to ili ne.
 
Kako misliš da nam narušava suverenitet kad ga i nemamo?
Zapad ne zanima mnogo šta narod misli već da li kolonijalni upravnici rade svoj posao.
Taj problem narušenih odnosa i reputacije su mogli izbeći da nas nisu dirali.
Ovakva infantilna tukacenja i banalizacije su i razlog sto ova tema mahom ici na raspravu ispred zadruge.
 
i da ce ovi apscinenti koji ocekuju da im neka stranka nesto ponudi, shvatiti da nema nikakve razlike izmedju njih i izlapelih penzionera koji za 10000 din glasaju za AV, osim sto bi se oni prodali za daleko vece pare.
Ništa, opozicija ima dovoljno vremena da se do EXPO-a pregrupiše i da nam objasni da treba da glasamo za nju. Ima vremena, lagano samo. Neki će ući u 40e i 50e i možda će konačno krenuti da shvataju kako stvari funkcionišu u životu.
Dodatno prosiriti ProGlas, dodati jos profesora itd.
Slažem se da ProGlas treba proširiti, ali tako da dotiče mainstream omladinu, a ne studente FPN-a, komunikologije, posetioce koncerata EKV i Partibrejkersa... već isključivo mainstream jer od mainstream-a sve zavisi, a ne od građanista.

Prosto građanisiti treba da shvate da ne mogu oni da nateraju mainstream da postanu građanisti, već se građanisiti treba da prilagode mainstream-u.

Drugim rečima umesto profesora, glumaca iz 80ih i 90ih i ostalih mainstream omladini nebitnih likova, u ProGlasu su trebali da budu ljudi koji sada imaju uticaj na populaciju od 14 do 35 godina. Da me neko ne bi sada napenalio za ovo "od 14", pa sadašnji 14godišnjaci će 2027 imati 18 godina i oni će tada glasati i možda biti tas na vagi za opoziciju.

Znači mainstream influenseri, a ne ljudi sa kojima su odrastali njihovi roditelji. Koga briga šta priča neki Bjelogrlić, Ceca Bojković, Dejan Bodiroga ili ko je već u proglasu. To su "heroji" njihovih roditelja, ljudi u 40im, 50im, 60im godinama.

Ako hoćete da privučete mlade, tj. mainstream mlade, kojih je najviše, onda birate ljude koji među tom populacijom imaji najveći uticaj - dakle Youtuber-i tipa Baka Prase, Muđa, influensere sa preko 100.000 pratilaca na mrežama (fokus na Instagramu, TikTok i YT, u nišama kao što su lifestyle, moda, putovanja...), dalje glumce nove generacije kao što su Biković, Radonjić, sportiste koji su sada u piku i u zenitu popularnosti kao što je Jokić, a ne one koji su se prenzionisali pre 15 godine, dalje muzičke izvođače koji su sada u trendu tipa Prijovićka, IDJTV ekipa, itd, itd.

Tako se dolazi do mladih apstinenata, jer ne zaboravite, obraćate se mainstream-u, mladima koje viđate po tržnim centrima, u klubovima, na ulici, mladima čiji sleng ne razumete, čiji modni ukus takođe ne razumete, mladima koji su TikTok generacija, a ne ekipi koja sedi na Kališu sa gitarom u ruci i dvolitrom piva i provodi vreme pevušeći hitove Bijelog Dugmeta iz 80 i neke...

Ako hoćete da dođete na vlast, morate se vi prilagoditi mainstream-u i novom sistemu vrednosti, a ne tražiti od mainstream-a da se prilagodi vašem.

U suprotnom ostajete na tih 20-25% i to je to.
 
Dovoljno bi bilo uvesti obavezu glasanja i prekršajnu kaznu u nekom minimalnom iznosu(tipa 10k RSD)
 
@MC_ jbg moj MC, to je to i tome se moramo prilagoditi svi. Evo meni je pola firme mlađe od 30 godina, prosek godina 27.2, ja sam sa njima u toj priči, razumem ih, većina zaposlenih me doživljava kao malo starijeg burazera, jer nisam klasičan 35godišnjak, već ih kapiram, pričam njihov sleng, oblačim se kao oni, slušam muziku kao oni, živim lifestyle koji žele da žive i ono... tako se dolazi do mladih i u biznisu i politici.

Ko to ne razume u startu je otpisan. Mladi imaju 3 reči koje to savršeno opisuju:

1. Metuzalemi
2. Bumeri
3. Boring (ili kako oni kažu boooooring) - tj. dosadno (ili dooooosadno)

ProGlas ekipa se nalazi u sve 3 reči.

Mislite o tome draga građanska opozicijo i ostrašćeni opozicioni građanski glasači.

P.S. Obraćam se isključivo građanistima, jer desno orijentisani birači to apsolutno razumeju i njiima nema potrebe da skrećem pažnju na to.
 
Ništa, opozicija ima dovoljno vremena da se do EXPO-a pregrupiše i da nam objasni da treba da glasamo za nju. Ima vremena, lagano samo. Neki će ući u 40e i 50e i možda će konačno krenuti da shvataju kako stvari funkcionišu u životu.

Slažem se da ProGlas treba proširiti, ali tako da dotiče mainstream omladinu, a ne studente FPN-a, komunikologije, posetioce koncerata EKV i Partibrejkersa... već isključivo mainstream jer od mainstream-a sve zavisi, a ne od građanista.

Prosto građanisiti treba da shvate da ne mogu oni da nateraju mainstream da postanu građanisti, već se građanisiti treba da prilagode mainstream-u.

Drugim rečima umesto profesora, glumaca iz 80ih i 90ih i ostalih mainstream omladini nebitnih likova, u ProGlasu su trebali da budu ljudi koji sada imaju uticaj na populaciju od 14 do 35 godina. Da me neko ne bi sada napenalio za ovo "od 14", pa sadašnji 14godišnjaci će 2027 imati 18 godina i oni će tada glasati i možda biti tas na vagi za opoziciju.

Znači mainstream influenseri, a ne ljudi sa kojima su odrastali njihovi roditelji. Koga briga šta priča neki Bjelogrlić, Ceca Bojković, Dejan Bodiroga ili ko je već u proglasu. To su "heroji" njihovih roditelja, ljudi u 40im, 50im, 60im godinama.

Ako hoćete da privučete mlade, tj. mainstream mlade, kojih je najviše, onda birate ljude koji među tom populacijom imaji najveći uticaj - dakle Youtuber-i tipa Baka Prase, Muđa, influensere sa preko 100.000 pratilaca na mrežama (fokus na Instagramu, TikTok i YT, u nišama kao što su lifestyle, moda, putovanja...), dalje glumce nove generacije kao što su Biković, Radonjić, sportiste koji su sada u piku i u zenitu popularnosti kao što je Jokić, a ne one koji su se prenzionisali pre 15 godine, dalje muzičke izvođače koji su sada u trendu tipa Prijovićka, IDJTV ekipa, itd, itd.

Tako se dolazi do mladih apstinenata, jer ne zaboravite, obraćate se mainstream-u, mladima koje viđate po tržnim centrima, u klubovima, na ulici, mladima čiji sleng ne razumete, čiji modni ukus takođe ne razumete, mladima koji su TikTok generacija, a ne ekipi koja sedi na Kališu sa gitarom u ruci i dvolitrom piva i provodi vreme pevušeći hitove Bijelog Dugmeta iz 80 i neke...

Ako hoćete da dođete na vlast, morate se vi prilagoditi mainstream-u i novom sistemu vrednosti, a ne tražiti od mainstream-a da se prilagodi vašem.

U suprotnom ostajete na tih 20-25% i to je to.
Koji su to ‘vi’? Sa kime mislis da ovde razgovaras?

Ti ces znaci glasati kada ti Seksi iz Crnog Ceraka kaze da treba?
 
Samo treba da cekamo pomoc EU funkcionera.
Dok granate od 152mm idu za Ukraijinu nece biti problema.
 
@MC_ jbg moj MC, to je to i tome se moramo prilagoditi svi. Evo meni je pola firme mlađe od 30 godina, prosek godina 27.2, ja sam sa njima u toj priči, razumem ih, većina zaposlenih me doživljava kao malo starijeg burazera, jer nisam klasičan 35godišnjak, već ih kapiram, pričam njihov sleng, oblačim se kao oni, slušam muziku kao oni, živim lifestyle koji žele da žive i ono... tako se dolazi do mladih i u biznisu i politici.
Pa ti onda mozes da saznas kako to da ne osecaju zagadjen vazduh.
 
Lepo navede Bikovića, Jokića, jasno duše koje ne interesuje šta je ispravno u životu i nemaju problem da podrže ostanak na vlasti stranci koja ne preza od toga da joj navijački kadar bude obezbeđenje (a znamo kom sektoru "poslovanja" su inače navijači obezbeđenje)
 
Hahaha ali najjace mi kad se novopeceni moderni gazda na preduzetje samoubedi da je bro sa svojim radnicima jer ih "razume" i oblaci se kao oni, ovo ono lyfestyle :LOL: Od takvih primeraka se definitivno moze nauciti, stavise valjalo bi ih izucavati u nekom zat... pardon, zoo vrtu u koji bi ga njegovi bro radnici najradije prvi oterali
 
Mainstream mladi će glasati za građaniste upravo kada Seksi iz CC i ostatak njihovih idola bude u ProGlasu, a ne idoli njihovih roditelja.
To mozda fino zazvuci onako kad se brainstormuje ali u sustini je lose-lose i za opoziciju i za Seksija.
Opozicija kojoj se osnova vrednosti vrti o vracanju vere u institucije, bolji politicki dijalog itd. dovodi zvezdu kojoj je osnova popularnosti dekonstrukcija istih institucija i anarhija. Ne ide.
Isto tako sa njegove strane, mladi itekako brzo umeju da prepoznaju sta je cringe, a CC i Desingerica koji glume Beogradski Sindikat u 2024. su itekako cringe.

Ono sa cime se slazem je da ceo opozicioni nastup deluje salonski i jako ogranicen pristojnitijem. Na protestima se pustaju rok pesme od pre 20+ godina i Bella Ciao, opozicionari su non stop smrknuti jer valjda kapiraju da tako deluju ozbiljnije, a samo neuspesno maskiraju mlakost.

Prilicno sam siguran da je kljuc za razbijanje te aure nedodirljivosti, bahatosti i satro ozbiljnosti koju Vucic i SNS debateri gaje humor i izvrtanje ruglu.
Kada Vucic objavi cringe TikTok sa Voldemortom ne izlazis da se zgrazavas ili pokusavas da budes jos vise cringe ko Bosko i Radule, nego ga izmimujes i okrenes to protiv njega.
Kad Orlic u debati krene da spamuje i troluje besmislicama, ne budes konsterniran i uvredjen vec ides nesto tipa 'vidi ga al je izgoreo baja, dajte mu vode jbt'.

Bar bi ja tako radio, dosao u tresi sa fasciklom punom mimova, mozda bi prosao gore nego Ceda :)
 
Pa evo, prica se da se ekipa zemljaka izbosne sprema i registruje za izbore u Novom Sadu.
Tako ce se pobediti bilo gde.

Bas mi je zabavno da citam vase strategije za izbornu pobedu nad SNS-om.
 
Pa ti onda mozes da saznas kako to da ne osecaju zagadjen vazduh.
Zagađen vazduh osećaju, o tome pričamo često, ali smatraju da je pre 10-20 bilo gore. Ja mogu samo da se složim ili ne složim jer pamtim period pre 10 i 20 godina, ali prosto nemam merenja tadašnjeg zagađenja da bih ba poredio sa sadašnjim podacima. Ali smoga i "mirisa zime" (tj. ovog smrada kad krenu ložišta) i te kako se sećam i iz perioda kad sam bio dete.

P.S. isti miris sam osetio i u Milanu prošle nedelje, ali i u Minhenu krajem februara
 
Vrh