Šta je novo?

Izbori 2024

Izvini Došljak, ne znam gde udaram. Inače ću biti posmatrač u nedelju pa ću moći i da uđem na Biračka mesta kako bi kontrolirao rad izbornog procesa.

@StariPosmatrač O tome razmišljam u ponedeljak, kada budemo sklonili ove satrape. Inače, u 15h danas je poslednja sednica privremenog organa grada Beograda. Usvajaju ugovor o rekonstrukciji trga Nikole Pašića kao i plan generalne regulacije šinskih sistema linija 2 to jest metroa.
 
Oslobađaš Beograd od izdajnika sa učenicima Latinke Perović, potpuni nonsens.
Ne znam ko ti je ta Latinka, da je neki odlučujući igrač koji je direktno odgovoran ili za zlo, ili za dobro, za nju bi znao. Odnosno, očigledno neko nebitan, nedostojan poguglati. Ako je ta Latinka, recimo, možda, govorila "Kosovo formalno dati Albancima", tu ima isto onoliko izdajničkog kao kada mama sinu kaže "ubiću te što si mi slomio vazu". Sa druge strane, u pravnoj državi se mami koja ubije sina sudi za ubistvo, a potpisniku "Briselskog sporazuma" se sudi za izdaju. Ako je ta Latinka i govorila to što sam napisao, očigledno je to Srbija protiv nasilja ignorisala na njenim časovima. Premda, znajući lično mnogo aktera NDMBGD i MORAMO, i da se u njima skupilo mnogo ne-turbo, nego pravog patriotizma, koji se ostvaruje kroz usmereno građansko delovanje vezano za biciklizam, ekologiju i još gomilu drugih relevantnih tema. Znam da tu ne postoji ni jedan ni dominantan učitelj u toj dosta samoukoj skupini, koja je učila pipanjem po mraku najviše.

Prvo, da definišemo pojmove, izdaja, nevinooptužena izdajolikost, i državotvornost, pre nego što krenemo da se razbacujemo teškim rečima.

Izdaja:
Bez-ratno-prisilno odricanje od svoje državne pozicije na delu teritorije (na primer, potpisati "Briselski sporazum"), rasturanje Četvrte armije u paramparčad ukidanjem nacionalne železničke stanice, pretapanje u stari metal upotrebljivih vagona i drugih sredstava iste, naglo smanjenje kadrovske baze iste, preskakanje cele jedne namenski školovane generacije za zapošljavanje u istoj, ustupanje sa ili bez materijalne nadoknade rudnika strancima, ustupanje aerodroma stranoj kompaniji, prodaja poljoprivredne zemlje ne-državljanima, ugrožavanje gradnjom strateške zone vodoizvorišta (Tesla grad u Makišu, Nacionalni stadion takođe na vodoizvorištu).
Nevinooptužena izdajolikost: Javno razmatranje pristupanja različitim političko-ekonomsko-vojnim savezima, pogotovu za malu državu. Srbija je istorijski maltene neprekidno vazalna država, pod Vizantijom, Austrijom, Mađarskom, Turcima... i samo istorijsko-politički potpuno nepismen čovek bi vazalne vladare po kojima se nazivaju skoro sve glavne ulice u Beogradu nazvao izdajnicima. Imamo par vladara (na primer Karađorđe, S.Milošević) koji su i lično nastradali zato što nisu shvatili ili nisu želeli da shvate kako pravilno voditi politiku male države i malog naroda. Takva sudina čeka i Vladimira Zelenskog, koji je svoju zemlju doveo u srpsku poziciju ničijeg saveznika na nekoliko decenija.
Državotvornost: To je sve ono što je suprotno od izdaje, a u moru političke nepimenosti u Srbiji, neke znake pismenosti pokazuju tek NDMBGD, po neko iz Dveri i Narodne stranke. Pa čak je i Preletačević Beli zastupao bar nešto od državotvornosti za razliku od radikalsko-zavetničke turbo desnice.
 
Ма опуштено, ипак је ово део форума за разоноду Вучко :D А и у политици и љубави је све дозвољено па и расправе :D И срећно.
 
To je tako i ne vidim kako se to može promeniti, svakako drže sve medije, šatro dualizam, pozicija i opozicija. Na to ne možemo da utičemo, Stokholmski sindrom i rezon bolje ćuti da opet ne dobiješ po glavi, ali sve to je viša politika. Naše je da učinimo šta je u našoj moći, a to je samo da im ne damo glas. EU id*** su za poslednjih 10 godina doneli više idiotskih zakona, zaštita kriminalaca, oduzimanje imovine i sl nego Staljin. Nemaju Gulage, ali imaju cancel kulturu...

Što se lokala tiče, računam da su ipak u opoziciji mnogo pristojniji ljudi i da će uspeti da srede neke stvari koliko-toliko, sudstvo, službe, inspekcije, katastar. Na ličnom nivou mi je miliji iskreni komunista, ugl intelektualni teletabis (ali i ne mora, može biti vrhunski intelektualac utopista, kao Duci Simonović npr), nego napredni komšija koji ruši noseći, seizmički zid, da mu ni profesor građevinskog fakulteta ne može ništa sa prijavama, jer inspekcija ne izlazi...
Bravo!
 
Ne znam ko ti je ta Latinka, da je neki odlučujući igrač koji je direktno odgovoran ili za zlo, ili za dobro, za nju bi znao. Odnosno, očigledno neko nebitan, nedostojan poguglati. Ako je ta Latinka, recimo, možda, govorila "Kosovo formalno dati Albancima", tu ima isto onoliko izdajničkog kao kada mama sinu kaže "ubiću te što si mi slomio vazu". Sa druge strane, u pravnoj državi se mami koja ubije sina sudi za ubistvo, a potpisniku "Briselskog sporazuma" se sudi za izdaju. Ako je ta Latinka i govorila to što sam napisao, očigledno je to Srbija protiv nasilja ignorisala na njenim časovima. Premda, znajući lično mnogo aktera NDMBGD i MORAMO, i da se u njima skupilo mnogo ne-turbo, nego pravog patriotizma, koji se ostvaruje kroz usmereno građansko delovanje vezano za biciklizam, ekologiju i još gomilu drugih relevantnih tema. Znam da tu ne postoji ni jedan ni dominantan učitelj u toj dosta samoukoj skupini, koja je učila pipanjem po mraku najviše.

Prvo, da definišemo pojmove, izdaja, nevinooptužena izdajolikost, i državotvornost, pre nego što krenemo da se razbacujemo teškim rečima.

Izdaja:
Bez-ratno-prisilno odricanje od svoje državne pozicije na delu teritorije (na primer, potpisati "Briselski sporazum"), rasturanje Četvrte armije u paramparčad ukidanjem nacionalne železničke stanice, pretapanje u stari metal upotrebljivih vagona i drugih sredstava iste, naglo smanjenje kadrovske baze iste, preskakanje cele jedne namenski školovane generacije za zapošljavanje u istoj, ustupanje sa ili bez materijalne nadoknade rudnika strancima, ustupanje aerodroma stranoj kompaniji, prodaja poljoprivredne zemlje ne-državljanima, ugrožavanje gradnjom strateške zone vodoizvorišta (Tesla grad u Makišu, Nacionalni stadion takođe na vodoizvorištu).
Nevinooptužena izdajolikost: Javno razmatranje pristupanja različitim političko-ekonomsko-vojnim savezima, pogotovu za malu državu. Srbija je istorijski maltene neprekidno vazalna država, pod Vizantijom, Austrijom, Mađarskom, Turcima... i samo istorijsko-politički potpuno nepismen čovek bi vazalne vladare po kojima se nazivaju skoro sve glavne ulice u Beogradu nazvao izdajnicima. Imamo par vladara (na primer Karađorđe, S.Milošević) koji su i lično nastradali zato što nisu shvatili ili nisu želeli da shvate kako pravilno voditi politiku male države i malog naroda. Takva sudina čeka i Vladimira Zelenskog, koji je svoju zemlju doveo u srpsku poziciju ničijeg saveznika na nekoliko decenija.
Državotvornost: To je sve ono što je suprotno od izdaje, a u moru političke nepimenosti u Srbiji, neke znake pismenosti pokazuju tek NDMBGD, po neko iz Dveri i Narodne stranke. Pa čak je i Preletačević Beli zastupao bar nešto od državotvornosti za razliku od radikalsko-zavetničke turbo desnice.
Nijedna op partija ne govori sta ce s Nacionalnim stadionom, Teslagradom i slicnim projektima.
Njihovo cutanje moze da znaci samo jedno, da ce se ukljuciti u projekte i ugradnju.
Znamo da je Djilas pre nekog vremena iskazao divljenje za projekat NGD na vodi.

Meni je fraza "usmereno gradjansko delovanje" potpuno besmislena u Srbiji.

Gradjanisti u Srbiji deluju, ali samo kroz NGO sheme, kada su placeni (dok desnica deluje takodje kada je placena, uglavnom preko Sluzbe).

Kod nikog od njih nema ni patriotizma, cak ni nagona za bioloskim opstankom, oni nisu u stanju da definisu ko su im neprijatelji.
Oni ne mogu da definisu svoj stav i mi glasamo za njih u nadi da ce on i krasti malo manje i biti uctiviji batinasi.
MI smo u poziciji zlostavlanih lica koje se nadaju da ce zlostavljanje biti samo malo manje.
To je mit o dobrim cuvarima konclogora, mastarije jadnih zatvorenika.

Citavo delovanje nasih aktivista ide kroz udzbenike "meke moci", kroz nacin kako je radio Otpor.
Ali Otpor nije bio nikakva gradjanska akcija nego spolja kreiran i finansiran sistem za obaranje tadasnje vlasti.

Citav taj marketinski cirkus, paljenje baklji, "door to door" je neizrecivo odvatno, ljigavo, pokupljeno iz nekog udzbenika marketinga.
Carolijom, liberalni levi streberi postaju "opasni momci", u rangu s navijacima i u nadi da ce nekoga da zavaraju jer tako pise u udzbeniku.

Zato je moguce razumeti i one koji ne glasaju, verovatno zgadjeni citavom politickom scenom (iako cu licno da glasam).

Vratimo se Madjarskoj. Oni su mala zemlja u NATO i EU i ne cini se da su zrtvovali i 1% svog suvereniteta.
 
. Zbog svega toga mi je DSS sigurniji izbor.
Ако си хтео да гласаш за НС, а на крају ипак заокружиш НАДУ, очигледно је да та тактика спуштања подршке НС ради. Самоиспуњавајуће пророчанство.
БС.jpg
 

Bilo je dobrih albanaca lojalnih Srbiji. Prosto na hleb da ih mazes. Takvi su ubijani jer su sprecavali koncept ludila i velike Albanije.
Kada vojno resimo Kosovo, deca lojalnih Albanaca i treba da zive zajedno sa Srbima i grade neku bolju zajednicu.
Kome ne odgovara, nek spakuje svoje kofere.
 
Ако си хтео да гласаш за НС, а на крају ипак заокружиш НАДУ, очигледно је да та тактика спуштања подршке НС ради. Самоиспуњавајуће пророчанство.

Istina radi, pa nije dramoser bu****, a još manje razni statistički analitičari i marketari. Ono što postižem time je da svakako ne dajem pola glasova dramoseru u slučaju da ovi ne pređu. Evo ja želim da uđu i verovatno su mi i prva opcija, ali pisaćemo posle izbora, pa me zanima kako će se osećati ljudi koji su glasali za NS, Radula, Nestora...znajući da aproksimativno na svaka 2 koja su glasala za njih, to je kao da su 1 glas dali dramoseru, a 1 svima ostalima, uključujući SPS itd...

Na NS je da ih to ne obeshrabri, kao i neke druge, jer tu ima kvalitetnih ljudi, ali treba da se ukrupne. Ok Milica je ispalila, što nisu ostali svi zajedno?
 
MIslim da svi moramo da glasamo za NS.
Kad vec toliko agitujes za Vuka Jeremica ne bi bilo lose da kazes i par cinjenica.

Od cega zivi taj covek poslednjih 10 godina, da li ima neku firmu ili je negde zaposlen, kolika mu je plata ili zarada? Sta ima od imovine ... stanove, lokale?
 
Kad vec toliko agitujes za Vuka Jeremica ne bi bilo lose da kazes i par cinjenica.

Od cega zivi taj covek poslednjih 10 godina, da li ima neku firmu ili je negde zaposlen, kolika mu je plata ili zarada? Sta ima od imovine ... stanove, lokale?
zar on nije advokat, zar se ne izdrzava od toga?

Koa drugo, o njemu nemam dobro misljenje, imam o programu NS-a.
 
Јеремић има неки стручни магазин и некакав центар за дипломатију.
Иначе је физичар.
 
800 puta si pomenuo (u poslednjih mesec dana) da treba glasti za Jeremica ... i sad mrtav ladan kazes da nemas pojma nista o tom coveku, ali ti se svidja program.

Blago tebi
Jeremica smatram bahatim covekom.
Ali nije covek isto sto i partija.
Vasa je greska sto vidite samo ljude, ne vidite programe.
Necete Vucica, ali hocete SPN koji ima isti program kao SNS.
 

Zanimljiv tekst za sve one koji vole da se igraju brojevima, ali loš zaključak. Ne mora duplo više glasača da glasa van BG da bi dobili poslanika, svaki glas je jednak i proporcionalno utiče na raspodelu, sad što stranke tako raspoređuju poslanike, to je do njih! Doduše rešenje za ovu disproporciju jeste više izbornih jedinica.

Inače ispada da je DSS najravnomernije geografski rasporedio prioritet poslanika, pa SNS, a vi ste najgori, najviše iz BG ubedljivo.
 
Доста је до страначке инфраструктуре. Занимљиво би било направити пресек какве су локалне листе. Верујем да у многим местима нема неких коалиција, а да само СНС, СПС и ДСС имају свуда.
 
Sada nema lokalnih izbora u Beogradu, ali mi iz partija znamo koliko je ko jak strukturno i kadrovski na lokalu jer neke partije ni ne popune kvote kontrolora koje su im dodeljene.
Jedna od njih je Narodna stranka koja po mojim informacijama nije imala dovoljno kontrolora. Tako iskreno da ne bude da kritikujem samo konkurenciji ni Ekološki ustanak se nije proslavio pa smo mi iz Zeleno-levog fronta popunili solidan broj njihovih mesta za kontrolore.
 
Istorija Srbije je neprekidni pad, neprekidno ponavljanje krize upravljanja, neprekidan poraz.

Postoji neki nedostatak koji sprecava Srbe da optimalno upravljaju svojom zmeljom, odnosno da skoro neprekidno Srbijom vladaju nekompetentni i/ili pokvareni ljudi.

Mi sada biramo manje zlo, mi po kusavamo da malo manje zli i pokvareni ljudi zavladaju srbijom.

Непрекидни пад произлази из непрекидне деструкције образовања, односно срозавање квалитета образовања. Ако се народ неквалитетније образује онда пада под шарм популизма. Онај који је успео некако да спаси шаблона, тај напушта земљу и одлази где је више цењен и где му се пружају боље прилике.
 
Ево Јеремићеве биографије. Занимљиво да је сајт странке регистрован на његово име, што је сигурно сигурно :)
Као министар спољних послова предводио је дипломатске напоре Србије да се супротстави једностраном проглашењу независности Косова и Метохије. Током његовог мандата омогућено је да грађани Србије без виза путују у Европску унију, а Србија је постала званични кандидат за чланство. Са српске стране, председавао је Међувладинoм комитету за сарадњу Русије и Србије, а односи с Кином, за време његовог мандата, подигнути су на ниво Стратешког партнерства.
Практично је за време његовог мандата започет курс спољне политике који је и данас актуелан.
 
Ево Јеремићеве биографије. Занимљиво да је сајт странке регистрован на његово име, што је сигурно сигурно :)

Практично је за време његовог мандата започет курс спољне политике који је и данас актуелан.
1702656842581.png


I dan danas briljira u spoljnoj politici.
 
Непрекидни пад произлази из непрекидне деструкције образовања, односно срозавање квалитета образовања. Ако се народ неквалитетније образује онда пада под шарм популизма. Онај који је успео некако да спаси шаблона, тај напушта земљу и одлази где је више цењен и где му се пружају боље прилике.

То се најбоље види по структури гласача, млађи махом подржавају Вучића док старији и квалитетније образовани не
 
Vrh