Šta je novo?

Izbori 2024

Trebala bi, ali se ne gasi, iz mog iskustva tj ljudi oko mene, što su ljudi stariji tipa kad predju 60+ to su sve gori, kakvo god da im je znanje. Moj otac nije arogantan, veoma poštovan u svom okruženju, ne misli da sve zna, ali ne gasi tv. Sasluša on mene ali se to kosi sa onim što svojim očima vidi na tv-u. Kako bi izbegavali svadje (jer se uvek posvadjamo oko politike) ne unosimo toliko politiku u razgovor. Sasluša on mene ali meni je malo fitilj kratak pa prvi krenem da se derem. Evo nek napiše neko svoje iskustvo da je roditelje 60+ ubedio u nešto politički ako su na suprotnoj strani.
Ja sam primetio kod mojih babe i dede da oni nisu spremni za diskusiju, odnosno ne umeju da diskutuju, a istovremeno se ne razumeju u politiku i kako uopšte funkcioniše država, pa ni oni najosnovnije. Često smo poveli priču o politici, na šta im ja ukažem šta ovi rade i da oni što gledaju i čuju na televiziji nema veze sa realnošću. Njihov odgovor je automatski "pa šta sad, ne treba valjda onaj tajkun Đilas da nas opet krade". Čim krenem sa kontra argumentom da, ako je već krao, zašto ga ne hapsi vlast ili ne krene istraga, pri čemu on ne bi ni vladao kada bi koalicija pobedila, oni odmah krenu "ma svi su oni isti". I tu onda krene uzaludna borba da im objasnim šta je sve Vučić uradio, ali njima to ne vredi ništa, jer je njima on dao vitamine (koje btw. ni ne piju i mrze kada im sopstveni sin donosi iz Nemačke), dao im sve one silne pare, itd.

I to je glavni problem kod njih, da oni vrlo malo razumeju kako sve ovo funkcioniše i to je jako tužno. Sad su već stariji, nisam još razgovarao sa njima da li izlaze na izbore. Ali penzionere je teško ubediti da promene mišljenje, pogotovo jer oni još žive u vreme Tita i oni traže novog Tita u Vučiću. On im to i servira u stvari, pričajući kako je on jak i odlučan kada razgovara sa stranim političarima, kao ne da im da udare na Srbiju - i na to penzioneri... da ne kažem šta im se fiziološki dešava. A u realnosti laže.
 
Pa dobro ima svega. Ja sam od onih 60+, (već sam pisao da sam bio 5. oktobra u Bgd-u), odbornik Deposa još davne 1992. god., u mojoj porodici uvek su bili manje više slični stavovi. U početku moji matori su bili okrenuti Slobi, ali uz moj uticaj polako su postali veći opozicionari od mene. Otac je umro 2012. god. i da je video da je sns dobio umro bi opet, ne bi podneo (malo preterivanja, nije na odmet). Deca glasaju slično, tako da sam miran što se toga tiče.
Ubeđujte kako znate, mora se barem ozbiljno načeti ova pošast. Svaki glas je važan. Moramo vratiti barem nivo demokratije koji smo imali od 2000-2012 godine. Ne vredi, ne može nazor (što bi kod nas rekli).
 
Ja sam primetio kod mojih babe i dede da oni nisu spremni za diskusiju, odnosno ne umeju da diskutuju, a istovremeno se ne razumeju u politiku i kako uopšte funkcioniše država, pa ni oni najosnovnije. Često smo poveli priču o politici, na šta im ja ukažem šta ovi rade i da oni što gledaju i čuju na televiziji nema veze sa realnošću. Njihov odgovor je automatski "pa šta sad, ne treba valjda onaj tajkun Đilas da nas opet krade". Čim krenem sa kontra argumentom da, ako je već krao, zašto ga ne hapsi vlast ili ne krene istraga, pri čemu on ne bi ni vladao kada bi koalicija pobedila, oni odmah krenu "ma svi su oni isti". I tu onda krene uzaludna borba da im objasnim šta je sve Vučić uradio, ali njima to ne vredi ništa, jer je njima on dao vitamine (koje btw. ni ne piju i mrze kada im sopstveni sin donosi iz Nemačke), dao im sve one silne pare, itd.

I to je glavni problem kod njih, da oni vrlo malo razumeju kako sve ovo funkcioniše i to je jako tužno. Sad su već stariji, nisam još razgovarao sa njima da li izlaze na izbore. Ali penzionere je teško ubediti da promene mišljenje, pogotovo jer oni još žive u vreme Tita i oni traže novog Tita u Vučiću. On im to i servira u stvari, pričajući kako je on jak i odlučan kada razgovara sa stranim političarima, kao ne da im da udare na Srbiju - i na to penzioneri... da ne kažem šta im se fiziološki dešava. A u realnosti laže.
Uvedi im SBB, i stavi N1 i Novu na 1 i 2 kanal.
Posle 2 meseca ima oni tebe da ubedjuju da je Vucic djubre.

Inace, starije ljude nema smisla da ubedjujete da glasaju za SNP, jedino sto moze da radi je NDSS.
Francuz je mlad, pametan, lep, lepo prica, bolje od Vucica, brani Kosovo, ma idealan za matorce.
U svemu je bolji do Vucica, ima matorci da seku vene.
 
Човек само ради паметно на великој Мађарској. Да имају по једног Вучића у ЦГ, ФБИХ, Хрватској и на Косову, за 50 година имали бисмо Велику Србију на тацни.
Sjajno radi na tome, da se broj Mađara u Vojvodini prepolovio, a Srbi, prvi put u istoriji postali relativna većina u Subotici.
 
Moraš da razumeš da su nekima roditelji već u 60+ godini, evo moj otac će uskoro uveliko 70. Ajde pokušaj ti nešto njemu da objasniš kad je prošao sito i rešeto. Oko politike se generalno ne slažemo, njemu (a i ostalima tih godina) su mediji glavni izbor informisanja, a znamo ko kontroliše medije.
Stariji ljudi imaju naviku da glasaju za aktuelnu vlast koja god bila. Iz meni nejasnog razloga. Mozda se plase nepoznatog tj. promena ili fazon mora se podrzati predsednik ko god bio? Nas korenit problem vec sam pricao o tome je sto smo se toliko srozali 90ih da su sad ljudi zadovoljni samom cinjenicom da su redovne penzije i sto su police u maxiju pune a ne prazne. "Cuti dobro je kako je bilo" fazon. Uopste ne znaju kako zive ljudi u drugim drzavama van bivse sfrj jer nisu putovali 30+ godina a preko tv-a im se servira da se Nemci smrzavaju i kopaju po kontejnerima otprilike. "Nas pre'c'ednik brine o nama" lol :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
To je Rodzer Voters iz Pink Floyd-a.

Moja tetka koja ima 83 godine ima svog ljubimca i to je Ivica Dacic,
Kaze da jedino u njega ima poverenja.
Moja mama koja je jos starija ne mozee da razgovara s njom o politici jer tetka odmah vice i brani svoj SPS.
Питај је шта је то Дачић урадио за Србију да би му толико веровала.
 
Да, у 20:00.
Sta je onda ovo? Da ignorisemo Herbalajf sektasenje 🤣

Screenshot_20231214_150636_Messages.jpg
 
Stariji ljudi imaju naviku da glasaju za aktuelnu vlast koja god bila. Iz meni nejasnog razloga. Mozda se plase nepoznatog tj. promena ili fazon mora se podrzati predsednik ko god bio? Nas korenit problem vec sam pricao o tome je sto smo se toliko srozali 90ih da su sad ljudi zadovoljni samom cinjenicom da su redovne penzije i sto su police u maxiju pune a ne prazne. "Cuti dobro je kako je bilo" fazon. Uopste ne znaju kako zive ljudi u drugim drzavama van bivse sfrj jer nisu putovali 30+ godina a preko tv-a im se servira da se Nemci smrzavaju i kopaju po kontejnerima otprilike. "Nas pre'c'ednik brine o nama" lol :ROFLMAO:
Verovatno ima toga, što neko već reče, navikli na Tita i "samo da ne bude gore".

Uvedi im SBB, i stavi N1 i Novu na 1 i 2 kanal.
Posle 2 meseca ima oni tebe da ubedjuju da je Vucic djubre.
Kako uvesti SBB celoj Srbiji?
 
Juce postar iz kraja bio posle mene kod frizera. Reon mu je inace Bulevar. Kaze da je pre neki dan odneo pun kofer poziva na adrese arh i gradj fakulteta

Ladno prijavljuju ljude na adrese javnih ustanova, je l to realno?
sasvim realno.
Oni mogu sve jer nemaju moralnih ogranicenja, nista ih ne sputava. Slicni su ustasama. Zapravo, ustase su bili hrvatski radikali. Citajuci knjigu "Konclogor na Savi", citajuci o medjusobnim ubistvima ustasa, o pljacki... to mi je polako postajalo jasno.
Zato ih je nemoguce pobediti, osim silom koju nemamo.
 
Upravo tako. Šta je problem SNS-u da uveze 50.000-100.000 glasača u Beograd? Vučić sve vreme obeshrabruje ljude da izađu na izbore. Sada najavljuje pobedu i to nikada veću. U Beogradu neće pustiti da opozicija pobedi, šta god to značilo.

Dačić, Vučić i slična ekipa je Srbiju i uvela u rat. Verujem da većina tih matoraca nema pojma šta je bilo pre 30 godina. Da, oni misle da je u inostranstvu gore nego u Srbiji, pogotovu ako nemaju decu izvan Srbije.
 
Ali penzionere je teško ubediti da promene mišljenje, pogotovo jer oni još žive u vreme Tita i oni traže novog Tita u Vučiću.
Ne znam ja bas koliko je zivih tih sto su se ozbiljno lozili na Tita.
Moj cale je sav ponosan sto nije nikada bio clan partije pa opet ne mozes da mu ogadis SNS nikako. I tu je najgore sto ne hvali nikoga ni odatle, ali su mu 'ovi moji' jos gori.
On je taj neki desni centar, Kostunica -> Toma -> Vucic, Zapad nas mrzi, a sto su nama oni tako uzeli Kosovo, a kolko su krali ovi pre ovih, demokratija je precenjena ionako mi nista ne mozemo da promenimo (al on redovno izadje i glasa za SNS). Prica u sustini pricu koju dosta ljudi i na ovoj temi prica, samo sto on veruje da Vucic to iskreno sprovodi a ovde ljudi smatraju da laze, al da bi bilo lepo kad bi sprovodio.

Mislio sam da ce ga prelomiti jos onda kad je ovaj katapultirao Tomu iz stranke, Bler savetnik, Klinton, Sreder, gej premijerka, ne, "sta ces mora tako, i ovi drugi bi".
 
Питај је шта је то Дачић урадио за Србију да би му толико веровала.
Nije mi jasno da taj SPS dobija oko 10 % glasova, a nema osnova da uopste postoje. Niti su realna vlast, niti su levica, niti su Milosevicevi penzioneri zivi.
 
Ne znam ja bas koliko je zivih tih sto su se ozbiljno lozili na Tita.
Moj cale je sav ponosan sto nije nikada bio clan partije pa opet ne mozes da mu ogadis SNS nikako. I tu je najgore sto ne hvali nikoga ni odatle, ali su mu 'ovi moji' jos gori.
On je taj neki desni centar, Kostunica -> Toma -> Vucic, Zapad nas mrzi, a sto su nama oni tako uzeli Kosovo, a kolko su krali ovi pre ovih, demokratija je precenjena ionako mi nista ne mozemo da promenimo (al on redovno izadje i glasa za SNS). Prica u sustini pricu koju dosta ljudi i na ovoj temi prica, samo sto on veruje da Vucic to iskreno sprovodi a ovde ljudi smatraju da laze, al da bi bilo lepo kad bi sprovodio.

Mislio sam da ce ga prelomiti jos onda kad je ovaj katapultirao Tomu iz stranke, Bler savetnik, Klinton, Sreder, gej premijerka, ne, "sta ces mora tako, i ovi drugi bi".
Uz Pink, Happy & Informer, sve se moze progutati.
 
Vrh