Šta je novo?

Izbori 2024

Zanimljiv gubitnik izbora je Ivica Dačić. Umeo je Dačić da dobaci i preko 500,000 a sada je na 350,000. Pretpostavljam da će Vučić izabrati da SPS bude opozicija. U toj ulozi Dačić može da očekuje stmoglav pad.

Takođe, Šešelj. Njegovih 300,000 se istopilo.

Jedna kulturna desno orijentisana stranka sa modernim popularnim liderom bi mogla da motiviše i okupi 15-20% biračkog tela.

Jedna potpuno nova građanska leva stranka takođe.

Zaista, priželjkujem jedno temeljno pročišćenje starih kadrova na svim stranama.

Beki je u pravu - vreme je da elita povuče, ali sa iskrenim nastupom ka narodu. Ne može se osvojiti ni Beograd bez podrške prigradskih naselja, a kamoli bilo šta dalje.
 
Zašto Vučko do sad ne bi saopštio izlaznost preko 50% već 18 sati sem ako ga spoljna sila ne sprečava? Unutra nema artikulisane sile koja bi ga omela u tome. Sa ispo 50% je ranjiviji za ucene stranaca za legitimitet vlasti.
 
> SNS ionako nema ama baš nikakav ideološki obrazac.

mislim da se njihova ideologija zove narodnjastvo. Oni su prava srpska narodna stranka.
Oni najvise odgovaraju samodestruktivnom mentalitetu vecine u narodu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750501#p750501:3jfb9ud5 je napisao(la):
Earthmoving » Pon Jun 22, 2020 2:35 pm[/url]":3jfb9ud5]A, evo ga RIK konacno, izlaznost 50,32% :)

eto, ipak je vlast legitimna i svi su srecni. Godfri skace od radosti. Nije cudo da sam na pijaci video nakupce iz MML kako cestitajku jedni drugima.

Nego sta biva sa glasackim materijalom? Da li se cuva ili unistava?
Da li ce ovo moci da se proveri, za recimo 20-30 godina kada konacno Vucic sidje sa vlasti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750486#p750486:31mrgqgx je napisao(la):
tragac » Mon Jun 22, 2020 2:08 pm[/url]":31mrgqgx]
Ova vlast neće izgurati mandat, upitno je dal će izgurati i pola. Vlada koju izglasa ovaj saziv će biti običan task force. Posle toga, kad se task obavi, ništa neće biti isto, jedino što se zna je da ovo neće potrajati.
A ne, ne, odrzace se ovo do sledecih redovnih izbora. Osim ako onaj respirator ne odustane od sledecih predsednickih izbora pa napravi vanredne parlamentarne. Ono kao brat mu milo crnogorski svojevremeno sto uradi....a i premijersko mesto formalno je mnogo jace ..
No prvo da vidimo sta ce dobiti za domaci u USA i koji mu je raspored casova...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750482#p750482:1m49gwud je napisao(la):
MC_ » 22 Jun 2020 03:03 pm[/url]":1m49gwud]A sta ocekujete u sledecem periodu?
Sta mislite kako ce biti sa ekonomijom?
Da li ce se Vodja sada smiriti kad ima apsolutnu vlast, da li ce mu to biti dovoljno?
Da li ce snaga SNS-a i dalje rasti? Recimo, da li ce i predsednicki izbori biti ovakvi? (Ja verujem da hoce)
Sta ce biti sa SNS projektima (Jarbol, Nacionalni Stadion...)?

Jednostavna formula: "COVID 20 će da osujeti Koridor 11".
 
Earthmoving":307s43xc je napisao(la):
A, evo ga RIK konacno, izlaznost 50,32% :)

Ali nije na celom uzorku. Nemoguće je da bude tolika izlaznost sa brojkama koje su juče saopštavane, osim ako u poslednjem satu nije mnogo ljudi izašlo, a nije moglo baš toliko.

Ja mislim da čekaju da prođe 2-3 dana, jer ljudi zaboravljaju. Vučić je juče valjda odvalio da je bilo 52-53%, a realno je bilo (ako se prate podaci od juče) 47-48%

Reći će da su poslednje obradili podatke iz Beograda i da je to oborilo izlaznost na manje od 50%.

Samo pratite koliki je porast izlaznosti bio prethodnih godina u poslednjem satu i uzmite u obzir da je manje bilo izašlih, znači 3-4% najviše.

IZLAZNOST 2020. GODINE
VREME IZLAZNOST

9.00h 5,2 %

10.00h 9,3 %

12.00h 18,8 %

13.00h 23,4 %

14.00h 26,4 %

15.00h 30,5 %

16.00h 33, 4 %

17.00h 37 %

18.00h 41,1 %

19.00h 45%

20.00h

IZLAZNOST 2016. GODINE
VREME IZLAZNOST

9.00h 5,2%

10.00h 9,4 %

12.00h 18,01

14.00h 29,7 %

17.00h 43,5 %

19.00h 52,9 %

20.00h 56,4 %

IZLAZNOST 2014. GODINE
VREME IZLAZNOST

9.00h 5,3 %

14.00h 27,7 %

17.00h 41,1 %

19.00h 50,3 %

20.00h 53,2 %

IZLAZNOST 2012. GODINE
VREME IZLAZNOST

9.00h 6,6 %

14.00h 32,1 %

17.00h 44,1 %

19.00h 53,6 %

20.00h 58,7 %
 
Da bi se povećala izlaznost trebalo bi da se onome ko glasa da 100 evra. Videli smo da to nije neki problem za realizovati. Sa tom nagradom od 100 evra izlaznost na izbore bi porasla na 80-90% i čitava priča o izlaznosti bi postala suvišna. Ujedno bio bi to dobar gest za ljude koji glasaju. ...
 
Ako bi RIK saopštio drugačiju izlaznost od Vučka koji je još juče rekao da mora biti iznad 50%, zamerili bi mu se, on ne samo da bi ih otpustio već i ganjao. Znate ono, pojavi se u Alou, Kuriru... "clan RIKa umešan u ubistvo plastične hirurkinje sa Vračara, državo reaguj! "...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750508#p750508:4na67xua je napisao(la):
relja » Pon Jun 22, 2020 2:46 pm[/url]":4na67xua]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750482#p750482:4na67xua je napisao(la):
MC_ » 22 Jun 2020 03:03 pm[/url]":4na67xua]A sta ocekujete u sledecem periodu?
Sta mislite kako ce biti sa ekonomijom?
Da li ce se Vodja sada smiriti kad ima apsolutnu vlast, da li ce mu to biti dovoljno?
Da li ce snaga SNS-a i dalje rasti? Recimo, da li ce i predsednicki izbori biti ovakvi? (Ja verujem da hoce)
Sta ce biti sa SNS projektima (Jarbol, Nacionalni Stadion...)?

Jednostavna formula: "COVID 20 će da osujeti Koridor 11".


ne razumem kako?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750512#p750512:1fyqwg5a je napisao(la):
Earthmoving » Pon Jun 22, 2020 3:08 pm[/url]":1fyqwg5a]Ako bi RIK saopštio drugačiju izlaznost od Vučka koji je još juče rekao da mora biti iznad 50%, zamerili bi mu se, on ne samo da bi ih otpustio već i ganjao. Znate ono, pojavi se u Alou, Kuriru... "clan RIKa umešan u ubistvo plastične hirurkinje sa Vračara, državo reaguj! "...


Zasto nisu pre izbora onda dali ostavke u RIK-u ?
Zasto kad su znali da je sve ovo orvelovsko ponasanje moguce u Srbiji?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750494#p750494:1wbk1gug je napisao(la):
Agent001 » Pon Jun 22, 2020 2:18 pm[/url]":1wbk1gug]Rekao si mnogo opstih mesta, koja su u sustini prilicno netacna, ali su nazalost opsteprihvacena i cak stimulisana od strane Vucica.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750468#p750468:1wbk1gug je napisao(la):
Beki » 22 Jun 2020 01:47 pm[/url]":1wbk1gug]Naravno da su Djilas i Tadic najveci zlikovci jer su svojim neradom i lopovlukom doveli ove na vlast. Mozda su bolji od ovih, mozda su vise uradili, manje krali, nebitno, njihov zlocin je veci.

Od njih se kao neke gradjanske i pristojne Srbije ocekivalo da urede drustvo i pokazu da kada neka pristojna, kao intelektualna Srbija dodje na vlast, onda i stvari krenu na bolje. Oni su uveli ovaj nihilizam u Srbiju gde su sada ,,ljudi'' poput onih koji glasaju za SNS u fazonu, ko god da dodje, ima da kradu, isti k, daj da ja vidim sta ja mogu za sebe da uradim, da li mogu neku funkciju da ugrabim, uzmem 2000 za glas, dobijem kilo brasna...

Djilas i Tadic su bili vlast. Na izborima su izgubili vlast. Da je narod u potpunosti bio zadovoljan, ne bi izgubili vlast, to je jasno. Ali su pokusali da povlace neke veoma nepopularne poteze. Od 2000 do 2012 je proslo 12 godina, gore dole jedna decenija. Mislim da su ocekivanja od naroda bila prilicno visoka, obzirom koliko su 90e bile katastrofalna decenija.
Decenija potpune izolacije od sveta, 4 izgubljena rata, opsti ekonomski kolaps... crno trziste je progutalo ekonomiju. Ocekivati da sve to moze da se sredi i popravi za 10 godina je krajnje nerealno i optimisticno. Tim pre sto je taj sistem bio toliko mracan da su njegovi ostaci ubili premijera... gde se to u Evropi desilo, osim u Svedskoj 80ih?
Tadic je, mora mu se priznati, pokusao i nekakvo regionalno pomirenje (i Djindjic jos pre njega), a to je znacilo i priznavanje sopstvenih gresaka... Ocigledno da narod, nakon decenije ispiranja mozga da je sveti srpski narod bezgresan i samo se branio, nije najbolje reagovao na to.

I dan danas je opsteprihvaceno da su "zuti unistili sve", samo zato sto je njima pripala nezahvalna istorijska uloga da stave katanac tamo gde se katanc pre ili kasnije morao staviti.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750468#p750468:1wbk1gug je napisao(la):
Beki » 22 Jun 2020 01:47 pm[/url]":1wbk1gug]Svi vrlo dobro znamo ko su picousti, slina, dr smrt, vulvin, bata gasa...od njih se nista bolje ni ne ocekuje. Oni ce privuci talog koji je isti njima i uzeti neke glasove. Tadic, Djilas i ekipa su stvorili apatiju i kod normalnih ljudi koji se ne daju vise prevariti i onda idu na ovako, u sustini ponizna resenje koja ne vode nicemu, kao sto je bojkot.

Vucic osvojio dva miliona glasova. Pa sta? Iole normalna opcija bi uzela cetiri miliona pa nek se cesu. Pa na sledecim izborima, koji bi bili em pravedniji, em posle cetiri godine vladavine dobre vlasti, Vucic ne bi ni cenzus presao.

Opet netacno. Ne znaju svi ko su vulin, bata gasa, dr smrt itd, jer nemaju odakle da saznaju. U tome je Djilas 100% u pravu - mediji su zatvoreni do besmisla. Sa jedne strane imas 5 nacionalnih frekvencija, gde se jedina debata vodi o tome ko misli da je vucic bolji i koji ce analiticar bolje da protumaci cinjenicu da nam je rast prvi u evropi, a ove dve opozicione televizije, koje ionako imaju prilicno losu pokrivenost imaju samo neke opozicionare kao goste i gde je debata podjednako dosadna.

Jednostavno, debate koje su iznedrile Nebojsu iz Beograda, vise ne postoje i to je glavni problem.

Podseticu te da je Djilas lagano pobedjivao Vucica, dok se ovaj nije dokopao medija i poceo sebe da proklamuje kao borca protiv korupcije (hapsenjem Miskovica se lansirao iz mesta prvog potpredsednika vlade u premijersku poziciju), a da besomucno blati Djilasa svugde kako je ukrao xyz miliona.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750468#p750468:1wbk1gug je napisao(la):
Beki » 22 Jun 2020 01:47 pm[/url]":1wbk1gug]Treba krenuti od Beograda, tu je sad sansa. Mora Nole ili neko da povuce, imamo pisce, akademike, profesore, umetnike, aktiviste, moraju da povuku. Treba pod hitno se organizovati i prvo uzeti Beograd.

Gde su heroji poput Renata Grbica, aktivisti poput Filipa Vukse... Gde je jedan Ljubivoje Rsumovic, moze li se okupiti neka rok scena, braca Jelic, Bajaga, Gile, Koja, Nele... ostali muzicari - Dusko Gojkovic, Vasil Hadzimanov...beogradski pisci poput Zorana Zivkovica, sportisti poput Sase Djordjevica, arhitekte poput Ljiljane Blagojevic, tv lica poput Ivana Ivanovica, reziseri i scenaristi poput Radivoja Andrica i Miroslava Momcilovica, glumci poput Zorana Cvijanovica...

Sta ce Nole da povuce? Ocekivati od jednosg sportiste da bude spasilac je krajnje naivno. Tim pre sto tata Srdjan neguje politiku dobre saradnje sa svakom vlascu.
Dalje, ko zna ko je Renato Grbic ili Filip Vuksa...
Zasto bi velicine poput Sase Djordjevica ulazile u blato politike? Ima covek svoj zivot, moze lagodno da zivi u inostranstvu... Ako kaze nesto protiv vlasti, procice toplog zeca u medijima kao Duda Ivkovic... to vazi i za sve druge koji se suprotstavljaju vlasti.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750468#p750468:1wbk1gug je napisao(la):
Beki » 22 Jun 2020 01:47 pm[/url]":1wbk1gug]To sam lupio sad iz prve i svakako da lista uglednih i postenih Beogradjana moze biti jos bolja i impresivnija, ali morace neko da ih okupi. Nek dopuni i promeni spisak ko zna bolje ili ima vise vremena.

Znaci, ima ljudi i moze se, nemamo samo Djilasa i Jeremica i Obradovica, nije nam vrh glumista i opozicije Sergej, nisu nam vrhunac satire Kesic i Draza Petrovic, nisu vrh opozicionih medija N1 i Danas...

Nazalost ili na srecu, Djilas je jedini koji ima finansije i politicko i medijsko iskustvo dovoljno da izazove Vucica. Jedini hendikep mu je sto je bogat i relativno poslovno uspesan, a to se ovde ne prasta, jer uvek lako moze da mu se nakanta da je te pare 'nakrao'.

Ta iluzija da ce doci neko neiskvaren i cist niotkuda je najveca zabluda. I da postoji takav covek (a sigurno postoji), siroke narodne mase moraju da znaju za njega. Kako ce da saznaju za tu osobu, ako su mediji hermeticki zatvoreni?
Ja sam rekao da se krene od Beograda. U Beogradu vecina ljudi ima kablovsku i net, a ne samo pet kanala. Velika vecina. U Beogradu vecina, opet velika vecina zna ko su slina, dr smrt i ekipa. Na izborima za skupstinu Beograda nema spoljne politike, samim tim su i pritisak i ucene stranaca manji.

Pricam o listi za izbore u Beogradu, a to su prvi sledeci izbori koliko znam.

Postoje Beogradjani koji mogu i moraju i da se organizuju i povuku, druge nam nema. Pa jedan Sapic je svojim imenom i radom u samo jednoj opstini u Beogradu dosao da toga da bude jedini koji uz sile mraka moze da predje cenzus. A niti je uradio ne znam sta, niti je ne znam kakvo ime, uz duzno postovanje. Sta mislis kako bi medju citavom Srbijom odjeknula vest da je neka lista normalnih, poznatih i uspesnih dosla na vlast. Koji to Srbin ne dodje u Beograd bar jednom godisnje? Ako bi videli uredjen grad, uredjene zelene povrsine, ciste i sredjene fasade, saobracaj koji funkcionise, biciklisticke staze, kada bi videli da nema nijednog papirica na ulici, kada bi dolazili svako malo na razne kulturne i sportske manifestacije...mislis da se ne bi zapitali malo kada bi se vratili u svoj svinjac od mesta gde vlada SNS?

Za BG izbore moze da se uradi kulturiska kampanja, da se predstavljaju projekti, ideje, planovi...ne mora se uopste uvlaciti u blato politike. Mislim, oni ce pokusati, ali treba to napraviti tako da su im ruke vezane. Sta ce, Andjus da pise kolumnu u Alo protiv Djokovica? I kao narod ce to da popusi i Novak ce se jako potresti? Duda se upleo sa krimosima, nije to isto. Na kraju se videlo ko je i sta je Sasa Jankovic. Ako sam ja to odmah tada video u svojim dvadesetim godinama, a on sa sedamdeset i nesto nije, zalim slucaj. Vreme je pokazalo ko je u pravu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750516#p750516:2h6i3sb3 je napisao(la):
MC_ » 22 Jun 2020 04:31 pm[/url]":2h6i3sb3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750508#p750508:2h6i3sb3 je napisao(la):
relja » Pon Jun 22, 2020 2:46 pm[/url]":2h6i3sb3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750482#p750482:2h6i3sb3 je napisao(la):
MC_ » 22 Jun 2020 03:03 pm[/url]":2h6i3sb3]A sta ocekujete u sledecem periodu?
Sta mislite kako ce biti sa ekonomijom?
Da li ce se Vodja sada smiriti kad ima apsolutnu vlast, da li ce mu to biti dovoljno?
Da li ce snaga SNS-a i dalje rasti? Recimo, da li ce i predsednicki izbori biti ovakvi? (Ja verujem da hoce)
Sta ce biti sa SNS projektima (Jarbol, Nacionalni Stadion...)?

Jednostavna formula: "COVID 20 će da osujeti Koridor 11".


ne razumem kako?

Da li postoji COVID20? Ne.
Da li je "Koridor 11" zaista "jedanaesti koridor"? Nije, ali je izmišljeno je za domaću upotrebu i lepo prolazi kod neobaveštenog naroda.

Od Srbije su napravili Reality show, izmisliće i cilj i opradanje za neuspeh, a ako treba i nekakvu opasnost i neprijatelja (npr mitsko biće "Šolak" :) ).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750496#p750496:1r1rgs1r je napisao(la):
GOJE » 22 Јун 2020, 15:24[/url]":1r1rgs1r]Beki je u pravu - vreme je da elita povuče, ali sa iskrenim nastupom ka narodu. Ne može se osvojiti ni Beograd bez podrške prigradskih naselja, a kamoli bilo šta dalje.

када "грађанске" и друге "опозиционе" партије схвате да Београд није круг 2 и да Србија није Београд, онда ће можда и моћи да скину ове са власти. или макар да им смање % гласова
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750524#p750524:1yexky0l je napisao(la):
Beki » Pon Jun 22, 2020 2:56 pm[/url]":1yexky0l]

Postoje Beogradjani koji mogu i moraju i da se organizuju i povuku, druge nam nema. Pa jedan Sapic je svojim imenom i radom u samo jednoj opstini u Beogradu dosao da toga da bude jedini koji uz sile mraka moze da predje cenzus. A niti je uradio ne znam sta, niti je ne znam kakvo ime, uz duzno postovanje. Sta mislis kako bi medju citavom Srbijom odjeknula vest da je neka lista normalnih, poznatih i uspesnih dosla na vlast. Koji to Srbin ne dodje u Beograd bar jednom godisnje? Ako bi videli uredjen grad, uredjene zelene povrsine, ciste i sredjene fasade, saobracaj koji funkcionise, biciklisticke staze, kada bi videli da nema nijednog papirica na ulici, kada bi dolazili svako malo na razne kulturne i sportske manifestacije...mislis da se ne bi zapitali malo kada bi se vratili u svoj svinjac od mesta gde vlada SNS?

Za BG izbore moze da se uradi kulturiska kampanja, da se predstavljaju projekti, ideje, planovi...ne mora se uopste uvlaciti u blato politike. Mislim, oni ce pokusati, ali treba to napraviti tako da su im ruke vezane. Sta ce, Andjus da pise kolumnu u Alo protiv Djokovica? I kao narod ce to da popusi i Novak ce se jako potresti? Duda se upleo sa krimosima, nije to isto. Na kraju se videlo ko je i sta je Sasa Jankovic. Ako sam ja to odmah tada video u svojim dvadesetim godinama, a on sa sedamdeset i nesto nije, zalim slucaj. Vreme je pokazalo ko je u pravu.
Šapića je Vučić napravio i gura, prov u operaciji "cepanje DS i njihovog glasačkog tela na milion" a sada u novoj spekatularnoj "ako sam ostao bez opozicije napraviću ja novu bolju poslušniju".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750429#p750429:3bqdkbiy je napisao(la):
MC_ » 22 Jun 2020 12:55 pm[/url]":3bqdkbiy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750419#p750419:3bqdkbiy je napisao(la):
GOJE » Pon Jun 22, 2020 12:44 pm[/url]":3bqdkbiy]Pri tome je Beograd kao administrativno područje izuzetno striktno podeljen. Gradska područja karakteriše izlaznost od oko 25-30%, a prigradska 50-60%. Dok opozicija ne iznedri lidera koji je prijemčiv neurbanoj populaciji, ti procenti će uvek biti tako polarizovani.

tako je.

Opozicija, odnosno beogradska urbana elita, do sada je prema neurbanoj populacij iskazivala smao prezir.

Pre bih rekao da je obrnuto, tj. da neurbana populacija pokazuje prezir prema centru... navešću primer: u svom mandatu kao gradonačelnik Đilas je u Kaluđerici izgradio novi Dom zdravlja (do tada 50 godina su se lečili u drvenoj baraci gde je ista čekaonica bila za bebe i srednjoškolce, a žene su red kod ginekologa čekale napolju), novu Osnovnu školu (do tada su deca išla u školu u tri smene, treća smena trajala do posle 21 uveče) i nov vrtić "Veseljko"... o sređivanju prevoza (309 je samo u tom periodu išla redovno po redu vožnje), sređivanju vodosnabdevanja (Kaluđerica po celo leto nije imala vodu) da ne pričam... na narednim izborima građani Kaluđerice su ga počistile na izborima...
I sad, ko koga prezire? Podsetiću da je za vreme vladanja Đilasa u Beogradu u Kaluđerici vladao SRS...
 
Tako je. Za vreme Đilasa, grad je realizovao i započeo puno kapitalnih projekata (3 nova mosta, interceptor, škole, DZ, BG voz). Takvi projekti su potpuno izostali u prethodnih 7 godina. Ja govorim o opštem odnosu elite i glasačkog tela. Đilas se nikada nije "zapatio" među tom većinom - za to je potrebna i određena vrsta ličnosti, ne samo dela.
 
najglasnija potvrda pobede bojkota ce da budu momenti kada se bude desavalo nesto spec u skupstini, tipa zakletva vlade ili poseta vucica, kada to bude prenosio rts, i kada 230 ljudi bude stajalo i aplaudiralo. jednostavno ce slika neodoljivo podsecati na sovjetski savez, i u tom trenutku sva nasa naglabanja padaju u vodu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750533#p750533:3od5tap7 je napisao(la):
GOJE » 22 Jun 2020 04:25 pm[/url]":3od5tap7]Tako je. Za vreme Đilasa, grad je realizovao i započeo puno kapitalnih projekata (3 nova mosta, interceptor, škole, DZ, BG voz). Takvi projekti su potpuno izostali u prethodnih 7 godina. Ja govorim o opštem odnosu elite i glasačkog tela. Đilas se nikada nije "zapatio" među tom većinom - za to je potrebna i određena vrsta ličnosti, ne samo dela.
I nejednaka i nepravilna teritorijalna raspodela projekata. Rezultat - prvi lokal koji je Vučić uzeo u Srbiji je Voždovac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750537#p750537:1afo99n5 je napisao(la):
arapski investitor » Pon Jun 22, 2020 4:46 pm[/url]":1afo99n5]najglasnija potvrda pobede bojkota ce da budu momenti kada se bude desavalo nesto spec u skupstini, tipa zakletva vlade ili poseta vucica, kada to bude prenosio rts, i kada 230 ljudi bude stajalo i aplaudiralo. jednostavno ce slika neodoljivo podsecati na sovjetski savez, i u tom trenutku sva nasa naglabanja padaju u vodu.

i tako moze da se vlada, pogotovo kad imas podrsku zapada.
Njima ni konc logori nece smetati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750524#p750524:xqzzdean je napisao(la):
Beki » Pon Jun 22, 2020 3:56 pm[/url]":xqzzdean]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750494#p750494:xqzzdean je napisao(la):
Agent001 » Pon Jun 22, 2020 2:18 pm[/url]":xqzzdean]Rekao si mnogo opstih mesta, koja su u sustini prilicno netacna, ali su nazalost opsteprihvacena i cak stimulisana od strane Vucica.

Pricam o listi za izbore u Beogradu, a to su prvi sledeci izbori koliko znam.

pa oni imaju odgvoor na to, Mogu da privremeno prijave 2-3 stotine hiljada svojih ljudi na centralnim opstinama.
Vec su to radili.

Oni mogu sve, nista ih ne sputava.
 
Ja uopšte više ne verujem da je ta elita koju spominjeta relevantan faktor za bilo šta u budućnosti.
Smučila se većini, svojom hipokrizijom, alavošću, korumpiranošću i destruktivnošću.
Evropska umivena priča lepih, kultirnih, doteranih, poštenih više nikoga ne impresionira.

Ljudi u stomaku osećaju da celi poredak globalno ide dođavola i traže alternative.

Drugim rečima, Vučića neće oboriti pasivni beogradski glasači.
Oboriće ga alternativa, koja još ne postoji, ili je mala da se ne da primetiti, koja je nacionalno orjentisana.
Koja dobro oseća vibracije plebsa i inkorporira nacionalni deo elite.

Platforma - nezavisnost, neutralnost, Evropa samo ako nam ne šteti, sarađujemo sa svima, ali Ruse i Kineze posebno gotivimo, Kosovo je Srbije ali bez zezanja, podrška RS i Srbima u CG... tako nešto otprilike.... i odvuće veliki deo Vučićevog glasačkog tela koje dobro rezonuje sa ovim idejama.

Ako sanjate povratak opcije DS, LDP i sličnih iz dvehiljaditih i novi pokušaj priče "Evropa nema alternativu", džaba sanjate... nema od toga ništa, otišlo je to na smetlište istorije kao i komunizam.
 
"Platforma - nezavisnost, neutralnost, Evropa samo ako nam ne šteti, sarađujemo sa svima, ali Ruse i Kineze posebno gotivimo, Kosovo je Srbije ali bez zezanja, podrška RS i Srbima u CG... tako nešto otprilike.... i odvuće veliki deo Vučićevog glasačkog tela koje dobro rezonuje sa ovim idejama."
Pa to svi non-stop reklamiraju. Sve naše stranke imaju upravo tu politiku. I naravno da je posle ne sprovode - jer ako odeš daleko od EU, ode ti privreda. S druge strane, narod se ne prima previše na priču o Kosovu. Kad je još Koštunica bio na vlasti, uz maksimalnu kampanju o Kosovu, uspeli su da Kosovo pomere sa petog mesta na listi problema na anketama na četvrto mesto.

Sudeći po uspehu poslednje kampanje, mislim da smo dobili dobitnu kombinaciju. Vlast podeli po 100 evrića pre izbore i eto 191 poslanik bez mnogo muke.
 
Vrh